Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια κανεις που να ξερει αυτη τη ρυθμιση?

 

Ρυθμίσεις --> Μπαταρία.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειδη σε λιγο θα το παρει το κινητο η αδελφη μου ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου να δουμε εαν θα την εχει η να κανει την αναβαθμιση πριν σεταρει το κινητο?ΟΤΑ γινεται το update -εαν υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με την συνομιλια ακουω πολυ σιγα τον συνομιλιτη και αν ειμαι στο δρομο δυσκολευομαι παρα πολυ,υπαρχει κατι που μπορω να κανω??με ενα φιλο που εχει το S4 υπαρχει αρκετα μεγαλη διαφορα στην ενταση
Link to comment
Share on other sites

επειδη σε λιγο θα το παρει το κινητο η αδελφη μου ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου να δουμε εαν θα την εχει η να κανει την αναβαθμιση πριν σεταρει το κινητο?ΟΤΑ γινεται το update -εαν υπαρχει?

 

Γίνεται και OTA η αναβάθμιση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και OTA η αναβάθμιση.

ποια ειναι η τελευταια με τον κωδικο της να ξερω εαν θα την εχει το κινητο που θα παρει η αδερφη μου?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρεδωσα για επισκευη,

 

πολυ χαμηλη αυτονομια, :confused:

θολη καμερα μερικες φορες, :worry:

οταν ειναι λευκο φοντο βλεπεις κιτρινες σκιες, :O

και τελος καποιες φορες ζεστενεται μονο του... :!:

 

αυτα, ευχομαι να μην επιστρεψει με τα ιδια προβληματα και να πραξει η SONY τα δεοντα.... :D

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρεδωσα για επισκευη,

 

πολυ χαμηλη αυτονομια, :confused:

θολη καμερα μερικες φορες, :worry:

οταν ειναι λευκο φοντο βλεπεις κιτρινες σκιες, :O

και τελος καποιες φορες ζεστενεται μονο του... :!:

 

αυτα, ευχομαι να μην επιστρεψει με τα ιδια προβληματα και να πραξει η SONY τα δεοντα.... :D

 

Αντίστοιχα με τα δικά μου προβλήματα. Επειδή το ανταλλακτικό θα αργήσει, ζήτα καινούρια συσκευή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η τελευταια με τον κωδικο της να ξερω εαν θα την εχει το κινητο που θα παρει η αδερφη μου?

 

Εξαρτάται η έκδοση λογισμικού ανάλογα με το αν το κινητό είναι branded σε κάποιο πάροχο ή όχι, είτε από τη χώρα προέλευσης. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να συνδέσεις το κινητό στο pc, όπου αν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση θα σε ενημερώσει το pc companion.

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις --> Μπαταρία.

 

μετα τις ρυθμισεις δεν υπαρχει μπαταρια...:wacko:

 

μετα τις ρυθμισεις δεν υπαρχει μπαταρια...:wacko:

 

ενταξει το βρηκα.μετα την αναβαθμηση που εκανα το κανει μονο του το τηλ.ευχαριστω..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά το δοκιμάσεις πες μας πως πάει η μπαταρία...

 

Τελικα το εκανα να λειτουργησει.Εσβησα ολα τα αποθηκευμενα δικτυα,εκανα μια εκκαθαριση δεδομενων στην εφαρμογη του wifi βασει τοποθεσιας,το ενεργοποιησα και ολα κομπλε.Δουλευει πολυ καλα.Οταν βρισκει ανοιγει οταν φευγει απο περιοχη το κλεινει το wifi.Κατι αλλο που παρατηρησα χθες το βραδυ,το εβαλα για την καθιερωμενη φορτιση με κλειστο wifi,σηκωνομαι το πρωι και μολις πατησα να ξεκλειδωσω την οθονη τοτε ανοιξε και μονο του το wifi και συνδεθηκε.Θα το επιβεβαιωσω και αποψε βεβαια.Τωρα για την μπαταρια θα ποσταρω το βραδυ για ολοκληρωμενη εικονα καθως το λειτουργω πληρως απο το πρωι.Σε πρωτη ματια παει καλα και νομιζω θα ειμαι κερδισμενος καποιο % νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

ειστε ακομα Υπό έρευνα για Android 4.4 (KitKat) και εμεις που το εχουμε στο Ζ πεφτει λιγο βαρυ μην νομιζετε σκεφτητε πως θα κολαει με το διπυρινο

η ποιο προσφατη.

Έκδοση Android: Google Android 4.3 (Jelly Bean)

Πιο πρόσφατο διαθέσιμο λογισμικό: 12.1.A.1.201

Έναρξη κυκλοφορίας: 2014-04-02

Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εκανα να λειτουργησει.Εσβησα ολα τα αποθηκευμενα δικτυα,εκανα μια εκκαθαριση δεδομενων στην εφαρμογη του wifi βασει τοποθεσιας,το ενεργοποιησα και ολα κομπλε.Δουλευει πολυ καλα.Οταν βρισκει ανοιγει οταν φευγει απο περιοχη το κλεινει το wifi.Κατι αλλο που παρατηρησα χθες το βραδυ,το εβαλα για την καθιερωμενη φορτιση με κλειστο wifi,σηκωνομαι το πρωι και μολις πατησα να ξεκλειδωσω την οθονη τοτε ανοιξε και μονο του το wifi και συνδεθηκε.Θα το επιβεβαιωσω και αποψε βεβαια.Τωρα για την μπαταρια θα ποσταρω το βραδυ για ολοκληρωμενη εικονα καθως το λειτουργω πληρως απο το πρωι.Σε πρωτη ματια παει καλα και νομιζω θα ειμαι κερδισμενος καποιο % νουμερο.

 

να ρωτησω τωρα κατι, την τοποθεσια πως τη βρισκει? απο τον δορυφορο? γιατι αν ειναι ετσι, δεν ξερω κατα ποσο κερδιζεις?

εγω δεν μπορω να σκεφτω αλλο τροπο να βρισκει καθε φορα που βρισκεσαι, επομενως θα δουλευει συχνα το GPS, αρα μηπως ειναι χασουρα στο τελος η χρηση του?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

της εβγαλε να κανει αναβαθμιση μεσω pc companion γιατι??ΟΤΑ δεν γινεται η αναβαθμιση?

μεσω pc companion χανονται τα δεδομενα?

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ισως ειναι και ασχετη βεβαια , αν θελησω να το κανω ροοτ αλλα δεν το κανω σωστα και κατι παει στραβα, με το pc companion η το sus θα μπορεσω να το επαναφερω η οχι?
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω τωρα κατι, την τοποθεσια πως τη βρισκει? απο τον δορυφορο? γιατι αν ειναι ετσι, δεν ξερω κατα ποσο κερδιζεις?

εγω δεν μπορω να σκεφτω αλλο τροπο να βρισκει καθε φορα που βρισκεσαι, επομενως θα δουλευει συχνα το GPS, αρα μηπως ειναι χασουρα στο τελος η χρηση του?

 

Στην αρχη κι εγω ετσι νομιζα οτι θα χρησιμοποιει δορυφορο αλλα το εψαξα και ειδα οτι δουλευει με τριγωνοποιηση μεσω GSM.Και οντως το εικονιδιο του gps δε λειτουργει οταν βρισκει την περιοχη(το δοκιμασα και με κλειστο gps καθως το εχω μονιμως ανοιχτο).Νομιζω οτι η μπαταρια ειναι λιγο καλυτερα,με κατωτερο επιπεδο τα ιδια ποσοστα με πριν ενεργοποιησω αυτην τη λειτουργια.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη κι εγω ετσι νομιζα οτι θα χρησιμοποιει δορυφορο αλλα το εψαξα και ειδα οτι δουλευει με τριγωνοποιηση μεσω GSM.Και οντως το εικονιδιο του gps δε λειτουργει οταν βρισκει την περιοχη(το δοκιμασα και με κλειστο gps καθως το εχω μονιμως ανοιχτο).Νομιζω οτι η μπαταρια ειναι λιγο καλυτερα,με κατωτερο επιπεδο τα ιδια ποσοστα με πριν ενεργοποιησω αυτην τη λειτουργια.

 

αρα στο χωριο μου που εχει μια κεραια δεν θα λειτουργει.. :P

Το σκεφτηκα οτι ισως να λειτουργει και ετσι, αλλα και παλι το να παιξει σημα με μια 2η ή 3η κεραια που ειναι πολυ πιο μακρυα, ειναι ενεργοβορο θεωρω.

Παντως το οτι μου βγαζει συνεχεια συμβουλη ενεργειας για να το ανοιξω δεν μπορω να το καταλαβω..σε εσας δεν το κανει ρε παιδες?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά αξίζει το πάρει κάποιος το κινητό στα 200€????σε γενικές γραμμές πως τα πάει το κινητό έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα???
Link to comment
Share on other sites

απαντηστε μου λιγο γρηγορα παιδια που ειναι η ρυθμιση να εχει ανοιχτα τα data κινητής τηλεφωνίας γιατι μου ειπε η αδελφη μου δεν εχει δεδομενα εαν ειναι κλειστο το wifi!

 

Έχει τικαρει την επιλογή για auto sync στο μενού χρήσης δεδομένων

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά αξίζει το πάρει κάποιος το κινητό στα 200€????σε γενικές γραμμές πως τα πάει το κινητό έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα???

 

Σε αυτα τα λεφτα ειναι απο τις καλυτερες συσκευες,εφοσον μιλαμε για ελληνικη αγορα, αλλα η stock rom δεν ειναι και οτι καλυτερο. Η αναβαθμιση στην 4.3 λυνει αρκετα προβληματα, αλλα οπως επισημαινουν πολλα παιδια εδω ακομα βγαζει bugs. Eπισης δεν το βλεπω πιθανο να παρει αναβαθμιση στο KitKat. Tα πλεονεκτηματα του ειναι το 4G ,η πολυ καλη GPU (Adreno 320), εχει δυνατο επεξεργαστη αν και διπυρηνος, και ειναι καλη κατασκευη γενικα. Σε αυτα τα λεφτα δεν ειναι ευκολο να βρεις κατι καλυτερο, εγω πχ αν ηταν λιγο πιο φθηνο θα προτιμουσα το Moto G 16GB.

 

 

Εγω χρησιμοποιω την existenz 3.30 και δε μου εχει βγαλει καποιο προβλημα μεχρι στιγμης, και γενικα ειμαι ευχαριστημενος απο αυτη τη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ή πάει καλύτερα το κινητό ?

Συνεχώς μου έρχονται αναβαθμίσεις στις εφαρμογές και νομίζω ότι εδώ και δύο τρεις μέρες,, πάει γρήγορα, δε κολλάει το κινητό..

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ή πάει καλύτερα το κινητό ?

Συνεχώς μου έρχονται αναβαθμίσεις στις εφαρμογές και νομίζω ότι εδώ και δύο τρεις μέρες,, πάει γρήγορα, δε κολλάει το κινητό..

 

Είσαι ευχαριστημένος από το κινητό?? Τι νέο bugs σου εμφανίζεται στην νέα αναβάθμιση???

Link to comment
Share on other sites

αρα στο χωριο μου που εχει μια κεραια δεν θα λειτουργει.. :P

Το σκεφτηκα οτι ισως να λειτουργει και ετσι, αλλα και παλι το να παιξει σημα με μια 2η ή 3η κεραια που ειναι πολυ πιο μακρυα, ειναι ενεργοβορο θεωρω.

Παντως το οτι μου βγαζει συνεχεια συμβουλη ενεργειας για να το ανοιξω δεν μπορω να το καταλαβω..σε εσας δεν το κανει ρε παιδες?

 

Μπορει να εχεις και δικιο οσον αφορα το ποσο ενεργοβορο μπορει να ειναι.Εγω παντως το θεωρω τουλ στα ιδια επιπεδα με πριν και οχι χειροτερα.Απο την αλλη βολευει αν χρειαζεσαι ολη μερα ιντερνετ και μετακινεισαι σε γνωστα σημεια.Τωρα αυτο που λες οτι σου πεταει συνεχεια το μηνυμα δεν ξερω ποτε δεν το ειχα.Βασικα ουτε μια φορα με ειχε ειδοποιησει.Μηπως να βρεις μεσω ποιου apk σου πεταει το μηνυμα και να κανεις μια εκκαθαριση δεδομενων?

Link to comment
Share on other sites

απαντηστε μου λιγο γρηγορα παιδια που ειναι η ρυθμιση να εχει ανοιχτα τα data κινητής τηλεφωνίας γιατι μου ειπε η αδελφη μου δεν εχει δεδομενα εαν ειναι κλειστο το wifi!

 

Έχει τικαρει την επιλογή για auto sync στο μενού χρήσης δεδομένων

 

Εδώ κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Την 4.3 εχω και τη περασα οπως μου την εστειλαν σε μηνυμα με wi fi.

Εβλεπα καθυστερησεις στο ιντερνετ.αργουσε να εμφανιστει το πληκτρολογιο για παραδειγμα.τωρα παρατηρω οτι εμφανιζεται αμεσως.

Σχεδον καθε μερα,ερχονται ενημερωσεις για τις εφαρμογες του κινητου.

Μηπως αυτες τις ενημερωσεις διορθωνουν πραγματα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερωτηση...

Ποιο κινητο θα τρεχει ποιο γρηγορα στο Ιντερνετ,,,,τοδικο μας διπυρινο με την 1.7 ταχυτητα η ενα τετραπυρινο με 1.2 ταχυτητα ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...