Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνωμη να κανω και εγω μια ερωτηση . Ειμαι και εγω κατοχος του συγκεκριμενου κινητου , συνδρομητης cosmote και προσπαθω να ενεργοποιησω το 4g!! Πηγα σε ενα καταστημα γερμανος εστειλα ενα μηνυμα που μου ειπαν και μου ηρθε απαντηση οτι το 4g ειναι ενεργοποιημενο αλλα και παλι δεν εγραφε το 4g αλλα H+ ,ενω ενας φιλος μου κατοχος s4mini στο ιδιο σημειο του εγραφε 4g .. Ο υπαλληλος απο το καταστημα ισχυριζεται οτι στα sony δεν βγαζει το σημα 4g .. Ισχυει αυτο?

 

Καλησπέρα, βγάζει κανονικά την ένδειξη 4G , η κάρτα σιμ το υποστηρίζει; μήπως είναι από τις παλιές και την έκοψες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα. ειμαι νεος κατοχος του SP EU εδω και 3 μερες απο σκρουτζομαγαζο. ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου για το κινητο?

εμενα το δικο μου γραφει 4.1.2. με αριθμο εκδοσης 12.0.Α.2.254.

Υπαρχει νεοτερη????

οταν κανω αναζητηση νεοτερης εκδοσης OTA μου λεει οτι το κινητο ειναι ενημερωμενο.

και ενα ρτελευταιο ερωτημα.θα παρει τελικα κιτκατ? μια διαβαζω ναι μια οχι. οποιος γνωριζει ασ διαφωτισει το φορουμ γιατι εχουμε χασει τη μπαλα.

ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βγάζει κανονικά την ένδειξη 4G , η κάρτα σιμ το υποστηρίζει; μήπως είναι από τις παλιές και την έκοψες;

 

Ναι παλια ειναι και την εχω κοψει! Λες να φταιει αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτη την στιγμη κανω ενημερωση μεσω pc companion... Μηπος ξερουμε τις βελτιωσεις που θα γινουν ? Υπαρχει καποια επισημη ανακοινωση ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια καλησπερα. ειμαι νεος κατοχος του SP EU εδω και 3 μερες απο σκρουτζομαγαζο. ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου για το κινητο?

εμενα το δικο μου γραφει 4.1.2. με αριθμο εκδοσης 12.0.Α.2.254.

Υπαρχει νεοτερη????

οταν κανω αναζητηση νεοτερης εκδοσης OTA μου λεει οτι το κινητο ειναι ενημερωμενο.

και ενα ρτελευταιο ερωτημα.θα παρει τελικα κιτκατ? μια διαβαζω ναι μια οχι. οποιος γνωριζει ασ διαφωτισει το φορουμ γιατι εχουμε χασει τη μπαλα.

ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

 

Και εγω SP EU ειμαι και κανω τωρα την αναβαθμηση 4.3 μεσω pc companion

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. ειμαι νεος κατοχος του SP EU εδω και 3 μερες απο σκρουτζομαγαζο. ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου για το κινητο?

εμενα το δικο μου γραφει 4.1.2. με αριθμο εκδοσης 12.0.Α.2.254.

Υπαρχει νεοτερη????

οταν κανω αναζητηση νεοτερης εκδοσης OTA μου λεει οτι το κινητο ειναι ενημερωμενο.

και ενα ρτελευταιο ερωτημα.θα παρει τελικα κιτκατ? μια διαβαζω ναι μια οχι. οποιος γνωριζει ασ διαφωτισει το φορουμ γιατι εχουμε χασει τη μπαλα.

ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Στην Ελλάδα δεν έχει δοθεί ακόμη επίσημα η έκδοση 4.3. Όσον αφορά την 4.4 δεν είναι σίγουρο ακόμη, δεν έχει πει κάτι επίσημα η Sony. Είναι υπο διερεύνηση όπως αναφέρουν, κατά πάσα πιθανότητα όμως θα τη λάβουμε.

 

Στο δικό μου θέμα τώρα, στην 4.3 δενέχει στις ρυθμίσεις το μενού με τις επιλογές για Προγραμματιστές με αποτέλεσμα να μη μπορώ να βρω τον εντοπισμό σφαλμάτων USB. Έχει κανείς καμιά ιδέα; Κάποιος από εσάς που την πέρασε μήπως έχει το ίδιο θέμα;

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δεν έχει δοθεί ακόμη επίσημα η έκδοση 4.3.

 

:blink: Έχει δοθει από σημερα και το επιβεβαιωνουν χρηστες με ελληνικα κινητα λιγα post πριν το δικο σου....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε kastorakos84 πατα στον αριθμο εκδοσης πολλα taps μαζι και θα στο εμφανισει.;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανουμε εγκατασταση την 4,3 τι πρεπει να κανουμε backup?? Επαφες και φωτογραφιες?? Εγω που ειμαι ρουτ πρεπει να προσεξω κατι??
Link to comment
Share on other sites

Ναι παλια ειναι και την εχω κοψει! Λες να φταιει αυτο??

 

Εγώ στη Vodafone για να πιάσω 4G χρειάστηκε να αλλάξω την κομμένη κάρτα μου με καινούρια

Δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω με τον αυτόματο τρόπο το 4G και πήρα τηλέφωνο και μου το είπαν. Μέχρι τότε όπως και εσύ έβλεπα Η+

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαίνουμε ότι μας έχει έρθει η νέα έκδοση ? Θα μου έρθει ειδοποίηση στο κινητό ή πρέπει να συνδεθώ στο pc companion?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει screen shot

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει με vol down και power button?

 

Δυστυχώς ούτε αυτό κάνει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα εως τωρα τους βλεπω ολους να.ξεκλειδωνουν το κινητο και να περνανε αλλη ρομ.....απογοηυευση η σονυ

 

Εγω παλι δεν καταλαβαινω σε τι ακριβως αναφερεσαι...θελεις να εξηγησεις κατι παραπανω???

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Λίγο με τις αναβαθμίσεις λίγο με το wifi λίγο με την κάμερα λίγο το ένα λίγο το άλλο από ότι διαβάζω από εκεί το συμπέρασμα....Εγώ προσωπικά εκτός από το θέμα κατά εμένα με τον ήχο σε μεγάλη ένταση στα βίντεο δεν έχω κάποιο άλλο θέμα! Απλά μια άποψη εξέφρασα :-)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά πώς ξέρουνε άμα είναι eu το κινητό;

*#*#7378423#*#* για να πας στο Service Menu, πας Service Info, μετά Software Info και κοιτάς το customisation number.

 

Το 1272-4887 είναι το Generic GR, το 1273-0079 είναι το Vodafone GR και το 1272-4721 είναι το Cosmote GR.

Δυστυχώς ούτε αυτό κάνει...

Δουλεύει, απλώς πρέπει να δουλέψεις το συγχρονισμό και να τα πατήσεις ταυτόχρονα.

Edited by Dark Scizor

Xiaomi Redmi Note 9 NFC 4/128

Android 10 | MiUI 12.0.9

Link to comment
Share on other sites

Και πια η διαφορά Vodafone cosmote Kai generic?

Generic είναι το unbranded, Vodafone & Cosmote είναι οι τροποποιημένες εκδόσεις κάθε παρόχου.

 

-------------Edit--------------

Xperia Update Checker tool

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2608983

Edited by Dark Scizor

Xiaomi Redmi Note 9 NFC 4/128

Android 10 | MiUI 12.0.9

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Με την 4.3 δεν υποτίθεται οτι θα μπορούσαμε να μεταφέρουμε εφαρμογές στην κάρτα μνημης;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να πειτε και σε εμας που ειμαστε πιο αρχαριοι πως μπορουμε να κανουμε ενημερωση λογισμικου ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...