Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο για αντικατασταση του neo v Που εχω με το v δεν αντιμετοπηζω σχεδον κανενα προβλημα και με 217 εφαρμογες επαω και λιγο κολαει σαν μονο πυρινο που ειναι

 

Η νυχτα με την μερα τα 2 τηλεφωνα σε ολα...Θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά μια ερώτηση σχετικά με το κινητό.Πως τα πάει σε βαριά παιχνίδια???και ποια βαριά παιχνίδια δοκιμάσατε???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο για αντικατασταση του neo v Που εχω με το v δεν αντιμετοπηζω σχεδον κανενα προβλημα και με 217 εφαρμογες επαω και λιγο κολαει σαν μονο πυρινο που ειναι

 

Και μόνο που λες ότι έχεις τόσες εφαρμογές και δεν κολλάει πολύ απορώ.. Σίγουρα με το Τ θα δεις τρομερή διαφορά, αφού εγώ απο όταν πήρα το Τ αλλά και το Ρ πιο πριν μου φαινόταν απίστευτα αργό το neo V του πατέρα μου που έχει 10 εφαρμογές το πολύ.. Του κολλητού μου που έχει και fb κτλ απλά σέρνεται, δεν το αγγίζω καν!

Για μένα αξίζει τα λεφτά του..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα! :)

Προσπαθώ να δημιουργήσω φακέλους στη συλλογή φωτογραφιών της κάρτας μνήμης κ ενώ στο pc ειναι οργανωμένα στο κινητό στο αλμπούμ τις δείχνεις όλες μαζί σύμφωνα με την ημ/νια. Ενώ οι φάκελοι δεν εμφανίζονται πουθενα..

Γνωρίζετε κάτι;;;; :O

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε το full caller id από το play store

 

πολύ καλή εφαρμογή φίλε με βόλεψε, ευχαριστώ.

παιδιά για τους χρόνους φόρτισης που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ τι έχετε να πείτε; κανει και σε σας πολύ ώρα να φορτίσει;

εμένα θέλει 3 ώρες και κάτι για να πάει απο το 10 στο 100%

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα! :)

Προσπαθώ να δημιουργήσω φακέλους στη συλλογή φωτογραφιών της κάρτας μνήμης κ ενώ στο pc ειναι οργανωμένα στο κινητό στο αλμπούμ τις δείχνεις όλες μαζί σύμφωνα με την ημ/νια. Ενώ οι φάκελοι δεν εμφανίζονται πουθενα..

Γνωρίζετε κάτι;;;; :O

 

Έτσι λειτουργεί το androids το ίδιο, ή αν πατήσεις στο άλμπουμ κάνει δικούς του φακέλους αλλά όσες έχεις ρίξει εσύ από το pc τις βλέπει μαζί. Μόνο με εφαρμογή θα πετύχεις αυτό που θες νομίζω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μια ερώτηση σχετικά με το κινητό.Πως τα πάει σε βαριά παιχνίδια???και ποια βαριά παιχνίδια δοκιμάσατε???

Ευχαριστώ

 

Δοκίμασα το Real Racing 3 (που είναι και 1.3gb παιχνίδι) και δε μασάει πουθενά! Btw έχει πολύ καλά γραφικά! Γενικά το κινητό δεν έχει σκαλώσει ακόμα με καμία εφαρμογή, όλα δουλεύουν smooth!

Όσοι το σκέφτεστε πάντως, να ξέρετε ότι αξίζει τέρμα το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή εφαρμογή φίλε με βόλεψε, ευχαριστώ.

παιδιά για τους χρόνους φόρτισης που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ τι έχετε να πείτε; κανει και σε σας πολύ ώρα να φορτίσει;

εμένα θέλει 3 ώρες και κάτι για να πάει απο το 10 στο 100%

 

Καλησπερα,

ναι και στο δικο μου τοση ωρα θελει να φορτισει.. και οσον αφορα τη φορτιση μεσω usb οντως θελει πολυ περισσοτερη ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.είμαι σε μεγάλο δίλλημα αυτό ή το Xperia l.Παιδιά εκεί στην σονυ τη λένε θα αναβαθμιστεί το Τ???
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.είμαι σε μεγάλο δίλλημα αυτό ή το Xperia l.Παιδιά εκεί στην σονυ τη λένε θα αναβαθμιστεί το Τ???

 

για 20-30 ευρω δε νομιζω οτι αξιζει το L. πιο ασχημο-χοντρο (δεν ξερω στα χαρτια τι παχος εχει αλλα επειδη ειναι μικροτερο το νιωθεις πιο χοντρο στο χερι), πιο αργο και γενικα για μενα ενα μετριο τηλεφωνο που δεν αξιζει να το πληρωσεις οταν εχεις κατι τοσο καλυτερο σε τοσο μικρη διαφορα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παρ' όλα τα καλά που έχω γράψει για το Τ και τις κακίες που έχω πεί για το L (στην αρχή της καριέρας του), προχθές που βρήκα ένα ολοκαίνουργιο L για έναν φίλο στα 160 ευρώ, το δοκίμασα εκτενώς και πήγαινε σφαίρα! Μου χτύπησε Antutu στα 12800 ενώ το Τ δεν ξεπέρασε ποτέ τις 11500. Τέλος πάντων, συνολικά το Τ είναι μιά σαφώς πιό high-end και καλύτερη συσκευή αν και το L θεωρητικά θα πάει σε 4.3 ενώ το Τ τελείωσε με τις αναβαθμίσεις.

 

Φιλε μου, δεν ξερω τι λενε τα νουμερα των τεστ, αυτα τα θεωρω λιγο μπουρδες γενικα και μονο μια ενδειξη μου δειχνουν, δεν τα παιρνω σοβαρα. ο λογος ειναι απλος.

εγω εχω χειριστει L φιλης και ενω δεν σερνοταν, η διαφορα στον τροπο που ανοιγε εφαρμογες, στο skype, στο browsing κτλ ηταν εμφανης..το κινητο ηταν καινουριο και σωστα ρυθμισμενο ενω το Τ ηταν πιο παλιο και πιο φορτωμενο..

Επισης το Τ εχει πιο δυνατο επεξεργαστη, αλλα κατωτερα γραφικα και ισως για αυτο να ειδες υψηλα νουμερα (αυτο δε σημαινει τιποτα ομως στην πραξη) και τελος τα 16Gb εσωτερικου τα θεωρω πιο σημαντικα με την 13αρα καμερα, το Full HD video 1080p σε σχεση με το 720p του L, την μικροτερη οθονη σε παχυτερο κινητο και το πιο ωραιο κατα τη γνωμη μου σχεδιο του Τ..

απο εκει και περα ναι μπορει το Τ να μην παρει την 4.3 , που παιζεται, αλλα και ετσι οπως ειναι μια χαρα ειναι..αλλιως υπαρχει και το ρουτ..οχι οτι εγω εχω κανει, αλλα αν την θες τοσο πολυ την 4.3 βαζεις μια custom αντιστοιχη και τελειωνεις.

τωρα αν η διαφορα ειναι 60 ευρω οκ, ειναι μια διαφορα που μπορεις να την πεις πιο σημαντικη απο 20-30 που νομιζα..αυτο ειναι θεμα του καθενος..

εγω αν το ταβανι μου ηταν τα 200 θα επαιρνα Τ.. αν τα 150 τοτε ισως το L, αλλα καθαρα και μονο για τα λεφτα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο διαρκεί η μπαταρία σας από φόρτιση σε φόρτιση; Εμένα μία μέρα, είναι φυσιολογικό; Κατανοώ ότι έχει και τέρας οθόνη, αλλά και πάλι...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λειτουργεί το androids το ίδιο, ή αν πατήσεις στο άλμπουμ κάνει δικούς του φακέλους αλλά όσες έχεις ρίξει εσύ από το pc τις βλέπει μαζί. Μόνο με εφαρμογή θα πετύχεις αυτό που θες νομίζω.

 

Ευχαριστωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο διαρκεί η μπαταρία σας από φόρτιση σε φόρτιση; Εμένα μία μέρα, είναι φυσιολογικό; Κατανοώ ότι έχει και τέρας οθόνη, αλλά και πάλι...

 

Τι χρήση όμως του κάνεις;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

θα το αναφερω απλα να υπαρχει..

Με παιρνει σημερα η μανα μου απο αθηνα (εγω Σπαρτη) και μου λεει, το κινητο δεν λειτουργει! δεν εχω σημα, δεν λειτουργει το ιντερνετ κτλ (χρησιμοποιει whatsapp) και μου πεταει στο τελος οτι της εχει βγαλει και μια ειδοποιηση οτι εχει μπει σε ασφαλη λειτουργια:

το κινητο ειναι σε θηκη σιλικονης, δεν εχει πεσει, αψογο κτλ.. της λεω να κανει επανεκινηση, τιποτα αυτο, εκλεινε-ανοιγε και παλι τα ιδια!

 

εν τελει ειχε μεινει πατημενο το volume down το οποιο προκαλεσε ολα αυτα (καθως χρησιμοποιειται και για αλλες περιπτωσεις) και δεν συνερχοταν με τιποτα το κινητο!

Δεν ξερω αν εχει τυχει σε κανεναν, αλλα μεσα απο θηκη σιλικονης να πατιεται το κουμπι που με αυτες τις θηκες με το ζορι μπορεις να τα πατησεις τα κουμπια ηταν πραγματικα τρομερη ατυχια!

Ετσι λοιπον, να το εχετε στα υποψιν, εγω δεν το ηξερα, δεν θυμαμαι να εχουμε αναφερει κατι τετοιο εδω, καπου θυμαμαι για safe mode να αναφερει καποιος ομως αυτο το ενδεχομενο του volume down δεν το ειχα δει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένος απο τη μπαταρία του, αν φόρτιζε και πιο γρήγορα θα ήταν τέλειο.

παίζει κανείς απο εσάς real racing 3; μετά απο 20 λεπτά παιχνιδιού η πλάτη κοντεύει να πάρει φωτιά, ειναι φυσιολογικό;

 

επίσης οσοι είστε με root, βλέπετε καλύτερη απόδοση; έμενα λειτουργεί μια χαρά σε stock και δεν κολλάει. να το αφήσω όπως είναι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου κρατάει μια μέρα η μπαταρία του, όμως το χρησιμοποιώ αρκετά.

 

Stamina απενεργοποιημένο, γιατί δεν δουλεύει το LED ειδοποιήσεων και χρειάζομαι το push στο εταιρικό email, 4G ανοικτό, πάντα bluetooth ανοικτό με συνδεδεμενο headset, δύο λογαριασμοί email, Gmail και εταιρικό, με push συχρονισμό, δύο προγράμματα καιρού με ωριαίο συγχρονισμό, το Google Now ενεργοποιημένο, αρκετά widgets στην αρχική, φωτεινότητα στο αυτόματο, αλλά με 100% όριο, ομιλία περίπου 30 λεπτά την ημέρα και αρκετές αποστολές email.

Φορτίζει κάθε βράδυ και το επόμενο βράδυ έχει 20% μπαταρία, στις καλές μέρες 35%.

 

Από το 2010 που έχω Android, ποτέ δεν έχω καταφέρει να τα φτάσω 2 μέρες χωρίς φόρτιση, εκτός αν το ξεχάσω Σαββατοκυριακο στο συρταρι.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.είμαι σε μεγάλο δίλλημα αυτό ή το Xperia l.Παιδιά εκεί στην σονυ τη λένε θα αναβαθμιστεί το Τ???

Το Τ έχει 30 ευρώ περισσότερα από το L . και τα 2 κινητά είναι πολύ καλά και τα αξίζουν τα λεφτά τους και οι διαφορές τους είναι στ

α χαρακτηριστικά

Link to comment
Share on other sites

Το Τ έχει 30 ευρώ περισσότερα από το L . και τα 2 κινητά είναι πολύ καλά και τα αξίζουν τα λεφτά τους και οι διαφορές τους είναι στ

α χαρακτηριστικά

 

Οι διαφορές είναι αρκετές και σε όλους τους τομείς.

Και για 30 ευρώ λιγότερα, το L σίγουρα δεν τα αξίζει από την στιγμή που με λίγα παραπάνω παίρνεις ένα εμφανώς καλύτερο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετή χρήση Άλκη. Μια χαρά την παλεύει αφού περισσεύει κιόλας!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,ήθελα να ρωτήσω αν και σε εσάς το καπάκι της μπαταρίας δεν εφαρμόζει απόλυτα,εμενα είναι ελαφρώς ανασηκωμένο στο κατω μέρος ακριβώς στη μέση (δεν κουμπώνει) ,και στο πάνω μέρος στις ακρες :blink:
Link to comment
Share on other sites

Απο δικια μου εμπειρια να πω τα εξης:

Το θεμα με το safe mode το ειχα κι εγω συνεχεια παλιοτερα! Παρατηρησα οτι ναι μεν έβγαινε απο safe mode με επανεκκίνηση, αλλα οχι κατευθειαν! Δηλαδη επρεπε να το αφησω κανα 10 λεπτο κλειστο και μετα να το ανοιξω! Ενα αλλο που εκανα (η διαδικασια αφορα οταν εχει κολλήσει τελειως)

να παταω το volume up + το power ταυτόχρονα εως οτου εκανε επανεκκίνηση και τυχαια με αυτον τον τροπο μου έβγαινε (αν ειχε μπει) και απο safe mode!

Link to comment
Share on other sites

Απο δικια μου εμπειρια να πω τα εξης:

Το θεμα με το safe mode το ειχα κι εγω συνεχεια παλιοτερα! Παρατηρησα οτι ναι μεν έβγαινε απο safe mode με επανεκκίνηση, αλλα οχι κατευθειαν! Δηλαδη επρεπε να το αφησω κανα 10 λεπτο κλειστο και μετα να το ανοιξω! Ενα αλλο που εκανα (η διαδικασια αφορα οταν εχει κολλήσει τελειως)

να παταω το volume up + το power ταυτόχρονα εως οτου εκανε επανεκκίνηση και τυχαια με αυτον τον τροπο μου έβγαινε (αν ειχε μπει) και απο safe mode!

 

την αιτια που συνεβη δεν την βρηκες? εγω πιο πολυ το ανεφερα για να δειξω οτι αν πατηθει το volume down για πολλη ωρα το κινητο μπαινει σε safe mode και δε σωνεσαι με επανεκινησεις κτλ..οποτε να το ξερει αν το παθει καποιος. ομως ηταν καθαρα αυτο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...