Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

LOL με το ιστορικο της sony ουτε 4.2 δεν θα παρει... Μακαρι αλλα χλωμο το κοβω...

 

χαχα, ισχυει αλλα καπου διαβαζα οτι μερικες συσκευες θα παρουν κατευθειαν την 4.3 και επειδη το Τ ειναι πριν το Ζ ουσιαστικα η ναυαρχιδα, λογικα δε θα το αφησουν στην απεξω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω ολους για την βοήθεια! Θα μεινω τελικα ως εχω!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως μετά την τελευταία αναβάθμιση σε coemote δίκτυο και σε 4g, δεν μπορούν να πραγματοποιηθούν κλήσεις.... Έκανα και restore to factory settings αλλά τίποτα. Σε coemote 4g δε γίνονται κλήσεις.... Όταν γράφει 3g όλα μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα τηλεφωνου αυτο. Σε ολα τα τηλεφωνα ετσι ειναι. Το 4G ειναι μονο για data. Οταν υπαρχει κινηση φωνης, τοτε γυρνανε ΟΛΑ τα κινητα σε 3G (ακομα τουλαχιστον). Στο μελλον θα δειξει...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.σημερα αγορασατ το σονυ Τ.Δεχεται μικρο σιμ σωστα?η κανω καποιο λαθος εγω?
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.σημερα αγορασατ το σονυ Τ.Δεχεται μικρο σιμ σωστα?η κανω καποιο λαθος εγω?

 

ολοσωστα...

Link to comment
Share on other sites

Και όμως φίλε dogane....

 

Είμαι 1000% σίγουρος πως με το αρχικό firmware έγραφε 4G και πραγματοποιούσε κανονικά την κλήση.

Με τη 252 ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΙ την πρώτη προσπάθεια και με τη δεύτερη γυρνάει σε 3G και ολοκληρώνει την κλήση....με έχει σπάσει που με γειώνει στην πρώτη προσπάθεια κλήσης....

 

Και το έλεγα να μη τη βάλω αλλά που μυαλό..... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Και όμως φίλε dogane....

 

Είμαι 1000% σίγουρος πως με το αρχικό firmware έγραφε 4G και πραγματοποιούσε κανονικά την κλήση.

Με τη 252 ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΙ την πρώτη προσπάθεια και με τη δεύτερη γυρνάει σε 3G και ολοκληρώνει την κλήση....με έχει σπάσει που με γειώνει στην πρώτη προσπάθεια κλήσης....

 

Και το έλεγα να μη τη βάλω αλλά που μυαλό..... :ninja:

 

Δοκιμασε και σε αλλη ΠΕΡΙΟΧΗ για να δεις εαν πεφτει η πρωτη κληση. Γιατι και στο iPhone γνωστης μου τα ιδια κανει αλλα σε μια συγκεκριμενη περιοχη...

 

Μπορει στο αρχικο firmware να μην εδειχνε αμεσως την αλλαγη 4G σε 3G, τι να πω. Αλλα ξαναλεω ειναι θεμα δικτυου ολα αυτα ;)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για να διευκρινίσω εγώ μιλάω για το δίκτυο της Vodafone (αλλά νομίζω ότι ισχύει και για cosmote)

Αυτή τη στιγμή έτσι όπως έχει υλοποιηθεί το LTE (όπου υπάρχει) εξυπηρετεί ΜΌΝΟ data

Για φωνή το κινητό γυρίζει σε 3G .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημερα η μπαταρια του με εχει αφησει τοσο αφωνο που αναρωτιεμαι αν ειναι φυσιολογικο...

Εκει που καθε μερα πεφτει συνηθως ~25%(4 μερες τις βγαζει) ηδη απο χθες το βραδυ ηταν στο 10% και νατο πρωι το βρηκα στο 8%(πραγμα ηδη ασυνηθιστο διοτι στη διαρκεια της νυχτας πεφτει περιπου 8-9%) και τωρα το βραδυ(μια μερα μετα) ειναι στο 7%(δηλαδη 3% ολη την ημερα) και με παρα πολλη χρηση(ιντερνετ 3G, facebook, ανεβασμα φωτο, γενικα πολυ χρηση)..... απορω.

Ειναι κανενας αλλος που να εχει παρομοια συμπεριφορα το κινητο του??

 

Αυτό που λες το παρατήρησα & εγώ στην 1η φόρτιση, μετά την αναβάθμιση.

Λέω θαύμα θα έγινε, ασχολήθηκαν με τη μπαταρία.

Τώρα επανήλθε στα φυσιολογικά του, μόνο που το ποσοστό δεν είναι 8-9%, άλλα 20..

 

Το πληκτρολόγιο άρχισε να κάνει νερά στον chrome.

Για να γράψω αυτό το κείμενο, μου έφυγε η ζωή.

Με την opera ευτυχώς δεν υπάρχει πρόβλημα,

οπότε ο chrome θα πάρει την θέση που του ανήκει, δλδ στα σκουπίδια.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Σε μια ερώτηση μου όπου δεν έχει απαντήθη...

Επανέρχομαι στο ερώτημα το firmware εμείς θα πάρουμε την 4.3 ή την 4.4 ...

Και ποτέ θα γνωρίζουμε την αφίξει τις στην σπέσιαλ συσκευή μας;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δεν την κάνω την αναβάθμιση, μια χαρά είναι έτσι το τηλέφωνο. Μπελάδες να βάλουμε τώρα στο κεφαλι μας?
Link to comment
Share on other sites

Χθες μαζι με το Ζ παρελαβα και ενα Τ ακομα. μου εκανε εντυπωση που δεν ειχε στο κουτι δευτερη ζελατινα..οπως ολα. την εργοστασιακη την εχει επανω!

λετε να ειναι φυσιολογικο ή να προερχεται απο κανα σερβις το κινητο?

του εβαλα και την .141 να δουμε πως θα παιζει, μεχρι στιγμης δεν εχει κανει καμια επανεκινηση κτλ!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χθες μαζι με το Ζ παρελαβα και ενα Τ ακομα. μου εκανε εντυπωση που δεν ειχε στο κουτι δευτερη ζελατινα..οπως ολα. την εργοστασιακη την εχει επανω!

λετε να ειναι φυσιολογικο ή να προερχεται απο κανα σερβις το κινητο?

του εβαλα και την .141 να δουμε πως θα παιζει, μεχρι στιγμης δεν εχει κανει καμια επανεκινηση κτλ!

 

Έχω την εντύπωση ότι όταν είχα πάρει το t κ μένα δεν είχε δεύτερη ζελατίνα εκτός της εργοστασιακής. Οπότε μην ανησυχείς! Αλλα δεν θυμάμαι καλά γτ πέρασαν κ δέκα μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όταν είχα πάρει το t κ μένα δεν είχε δεύτερη ζελατίνα εκτός της εργοστασιακής. Οπότε μην ανησυχείς! Αλλα δεν θυμάμαι καλά γτ πέρασαν κ δέκα μήνες.

 

οταν ειχα παρει το 1ο που το γυρισα πισω γιατι νομιζα πως ειχε προβλημα και μου εδωσαν αλλο, ειχαν και τα 2. ομοιως και 2 φιλων. και γιαυτο μου εκανε εντυπωση..

τελικα αυτο το κινητο, αν και με εχει προβληματισει με 2 πραγματα που τωρα με το Ζ δεν τα βλεπω και καταλαβαινω οτι ειναι θεμα παλαιοτερων κινητων σονυ, αξιζει πλεον πολυ!

 

αυτο που διαπιστωσα τωρα ειναι ενα προβλημα που ειχα με το wifi, ενω ειναι συνδεδεμενο, δεν εχω ιντερνετ.

τοσο καιρο νομιζα πως εφταιγαν τα καναλια που εκπεμπει το ρουτερ καθως τα σονυ εχουν ενα τετοιο θεμα με καποια καναλια, και εκανα επανεκινηση το μοντεμ γιατι ακομα και με σταθερο καναλι να επαιζα, το προβλημα εμφανιζοταν. με την επανεκκινηση εφτιαχνε.

το ιδιο παθαινε και το arc S, και το xperia P Κτλ.

το Ζ δεν το παθαινει αποτι βλεπω, αν κρινω απο σημερα που το Τ δεν εμπαινε ιντερνετ και το Ζ δουλευε αψογα!

τι να φταιει λοιπον? οι παλαιοτερες εκδοσεις λογισμικου?

ή το hardware των παλαιοτερων σονυ?

 

να πω οτι με αλλο ρουτερ δεν ειχα τετοιο θεμα, αλλα το αλλο ρουτερ ειναι μαπα και πεφτει η γραμμη συνεχεια!

τωρα εχω ενα siemens Που εδινε η forthnet.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανεις γιατι δε μπορω να στειλω ΜΜS?Λεει οτι το μηνυμα δεν σταλθηκε γιατι η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη.Ενω εχω κανονικα δεδομενα ενεργα.Επισης υπαρχει καποια εφαρμογη που να αλλαζω τα εικονιδια σε εφαρμογες?Με ενδιαφερει να επιλεγω εγω σε ποια εφαρμογη θα αλλαξω και οχι ολοκληρο το icon package.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανεις γιατι δε μπορω να στειλω ΜΜS?Λεει οτι το μηνυμα δεν σταλθηκε γιατι η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη.Ενω εχω κανονικα δεδομενα ενεργα.Επισης υπαρχει καποια εφαρμογη που να αλλαζω τα εικονιδια σε εφαρμογες?Με ενδιαφερει να επιλεγω εγω σε ποια εφαρμογη θα αλλαξω και οχι ολοκληρο το icon package.

 

δεδομενα? αν δεν εχεις τις ρυθμισεις του ΜΜS δεν κανεις τιποτα.. απο τις ρυθμισεις-->οδηγος ρυθμισης (ειναι σχετικα χαμηλα) και στα 2-3 πρωτα βηματα σου λεει να κατεβασει τις ρυθμισεις MMS. το κανεις και τον κλεινεις. τοτε αν δεν σου στελνει, νομιζω φταιει ο παροχος. θα πρεπει να παιξει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει ληψη ρυθμισεων εννοειται αλλιως δε θα ειχα ουτε ιντερνετ με δεδομενα και στα ΑΡΝ εχω Cosmote Internet(προεπιλεγμενο) και Cosmote MMS.Δε νομιζω να θελει να επιλεξω αυτο.Και δε νομιζω καθε φορα που θελω ιντερνετ ή μμσ να χρειαζεται αλλαγη κουφο μου ακουγεται.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανεις γιατι δε μπορω να στειλω ΜΜS?Λεει οτι το μηνυμα δεν σταλθηκε γιατι η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη.Ενω εχω κανονικα δεδομενα ενεργα.Επισης υπαρχει καποια εφαρμογη που να αλλαζω τα εικονιδια σε εφαρμογες?Με ενδιαφερει να επιλεγω εγω σε ποια εφαρμογη θα αλλαξω και οχι ολοκληρο το icon package.

 

με nova launcher πηγαινεις σε οποιο εικονιδιο θες και πατωντας πανω του σου βγαζει επεξεργασια. εκει πατας πανω στην εικονα που εχει και την αλλαζεις με οτι θελεις. νομιζω αυτο ρωτας. για mms δεν ξερω να σου απαντησω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανεις γιατι δε μπορω να στειλω ΜΜS?Λεει οτι το μηνυμα δεν σταλθηκε γιατι η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη.Ενω εχω κανονικα δεδομενα ενεργα.Επισης υπαρχει καποια εφαρμογη που να αλλαζω τα εικονιδια σε εφαρμογες?Με ενδιαφερει να επιλεγω εγω σε ποια εφαρμογη θα αλλαξω και οχι ολοκληρο το icon package.

 

Απο οτι ξερω στους περισσότερούς launchers αλλα μονο στην οθόνη αναμονής μπορεις να αλλάζεις τα εικονίδια αν εχεις επιλεξει καποιο θεμα του launcher, η εαν εχεις κατεβασει καποιο ickon pack που ομως να υποστηρίζει τον launcher που εχεις!

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει ληψη ρυθμισεων εννοειται αλλιως δε θα ειχα ουτε ιντερνετ με δεδομενα και στα ΑΡΝ εχω Cosmote Internet(προεπιλεγμενο) και Cosmote MMS.Δε νομιζω να θελει να επιλεξω αυτο.Και δε νομιζω καθε φορα που θελω ιντερνετ ή μμσ να χρειαζεται αλλαγη κουφο μου ακουγεται.

 

μηπως να τα εβλεπες εδω:

http://www.sonymobile.com/gr/support/faq/xperia-tipo-dual/calling-settings/how-do-i-get-internet-settings-4/

μην εχεις κανει τιποτα λαθος? δεν το ξερω το θεμα για να σου πω κατι αλλο, αλλα εψαχνα κατι και τις βρηκα εδω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μια ερωτηση εχω.ενω γραφω μερικα γραμματα δεν ξερω ποσα ακριβως περιπου δυο τρεις γραμμες με παει σε δευτερο σμσ?γιατι χωραει μονο τοσο λιγους χαρακτηρες?αλλαζει αυτο καπως? :worry:
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μια ερωτηση εχω.ενω γραφω μερικα γραμματα δεν ξερω ποσα ακριβως περιπου δυο τρεις γραμμες με παει σε δευτερο σμσ?γιατι χωραει μονο τοσο λιγους χαρακτηρες?αλλαζει αυτο καπως? :worry:

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις μηνυματων και τσεκαρε την επιλογη εξοικονομηση κοστους.

Αν δεν υπαρχει τοτε η συσκευη σου ειναι παραεισαγωγης και λυνεται βαζοντας το handcent sms ή το go sms

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...