Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε μενα λενε οτι δεν τους ενδιαφερει και οτι αυτοι την κανουν με διαφορετικο τροπο... :X

 

 

εε μα ναι..αυτοί είναι επιστήμονες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eγω να συμπληρωσω οτι η μπαταρια του ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ... απο χθες που το εκανα root, σε idle οταν λεμε δε τρωει ΤΙΠΟΤΑ απο μπαταρια μιλαμε Τ Ι Π Ο Τ Α...

 

10 ωρες idle ολο το βραδυ 1% εχασε και αυτο το εχασε 3 λεπτα αφου ανοιξα την οθονη... σηκωθηκα με 100% και νομιζα ειχε κολλησει :P

 

Επισης το εκανα Unlock... με εστειλε στo site της Sony, πηρα ενα κωδικο και το εκανα Unlock... αυτο ειναι το λεγομενο Unlock Bootloader ? η οχι ?

Link to comment
Share on other sites

Eγω να συμπληρωσω οτι η μπαταρια του ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ... απο χθες που το εκανα root, σε idle οταν λεμε δε τρωει ΤΙΠΟΤΑ απο μπαταρια μιλαμε Τ Ι Π Ο Τ Α...

 

10 ωρες idle ολο το βραδυ 1% εχασε και αυτο το εχασε 3 λεπτα αφου ανοιξα την οθονη... σηκωθηκα με 100% και νομιζα ειχε κολλησει :P

 

Επισης το εκανα Unlock... με εστειλε στo site της Sony, πηρα ενα κωδικο και το εκανα Unlock... αυτο ειναι το λεγομενο Unlock Bootloader ? η οχι ?

 

Ναι αυτο συμαινει...αλλα και οτι εχεις χασει την εγγυηση της μαμας εταιριας!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο συμαινει...αλλα και οτι εχεις χασει την εγγυηση της μαμας εταιριας!!!

 

Αν θέλω να την επαναφέρω δε γίνεται;; Λέμε τωρα

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορείς να την επαναφερεις.

Αν χρειαστείς όμως να το πας στο σέρβις (φτου φτου μακριά) πρώτα να φλασαρεις μαμά rom και μην τους πεις ότι το έχεις ξεκλειδώσει.

 

Είχα κάνει ερώτηση σε κάποιο σέρβις και μου είχαν πει ότι ίσως να μην εντοπίσουν .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορείς να την επαναφερεις.

Αν χρειαστείς όμως να το πας στο σέρβις (φτου φτου μακριά) πρώτα να φλασαρεις μαμά rom και μην τους πεις ότι το έχεις ξεκλειδώσει.

 

Είχα κάνει ερώτηση σε κάποιο σέρβις και μου είχαν πει ότι ίσως να μην εντοπίσουν .

 

Μα δεν εχω αλλαξει ROM... Απλά το εκανα root και εβγαλα αχρηστα πραματα με Titanium + greenify :)

 

Να βαλω Custom ROM λες ? ειχα ενα Galaxy S2 πριν απο αυτο και ειχα custom πανω... Αξιζει στο SP Custom ?

 

Θα εχω μηπως καλυτερη μπαταρια ? γιατι με τη μαμα εχω φανταστικη

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παίδες διάβασα στο xda κάπου λέγανε ότι μέσα στον οκτώμβριο ίσως να αναβαθμίσει σε 4.3 το xperia t :D άμα είναι αλήθεια απλά κάνουμε υπομονή :P :D
Link to comment
Share on other sites

1) @ al3x1k0: καλά κάνουν στο σέρβις και ΔΕΝ λαμβάνουν υπόψην τι τους λέμε πως έχουμε κάνει καθώς οφείλουν να ακολουθήσουν ένα πρωτόκολο για να λυθεί το πρόβλημα όσο πιο γρήγορα. Άλλωστε δεν γίνεται να ακούν τον κάθε πικραμμένο γιατί και ο χρήστης στην τελική μπορεί να έχει κάνει κάποιο λάθος. Εκεί που φταίνε κατα την γνώμη είναι στο ότι μετά την επιδιόρθωση του κινητού στο SOFTWARE δεν κάνουν σωστό έλεγχο για το αν λύθηκε το πρόβλημα ή όχι γι αυτό όσοι έχετε επανεκκινήσεις δοκιμάστε το κινητό σας χωρίς SIM και SD μετά απο SUS για να βεβαιωθείτε πως το πρόβλημα δεν είναι εκεί και να τους το δείξετε άμεσα!

 

2) @ jimpoul: Αν έχει κάνει επανεγκατάσταση με SUS, και το έχεις λειτουργήσει χωρίς SIM και SD και έχεις τα ίδια προβλήματα ΠΡΕΠΕΙ να το πας στο σέρβις. Τι να κάνουμε ρε παιδιά όταν χαλάνε τα άτιμα αυτό πρέπει να κάνουμε. Θα σου το κρατήσουν μια μέρα και θα σου κάνουν επιδιόρθωση στο λειτουργικό και αυτοί. Αν είναι ίδια περίπτωση με το δικό μου την ίδια κιόλας μέρα θα έχεις θέματα με επανεκινήσεις και θα τους το ξαναπάς για να το στείλουν στα κεντρικά (Τουλάχιστον μια βδομάδα.) Εγω το πήγα στις 02/09 και ακόμα περιμένω (με το δάκτυλο στην σκανδάλη).

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα πρέπει οταν πας στο σερβις να μιλας απευθειας με τον εκαστοτε τεχνικο και να του εξηγεις και οχι με την οποια κοπελια παραλαμβανει τα κινητα και η οποια δεν καταλαβαίνει σχεδον τιποτα απο αυτα!

Επισης και μετα την οποια επιδιορθωση που τους ρωτας τι εκαναν οφειλουν να σου λενε , και οχι να απαντουν το γνωστο: αυτα τα γνωριζει ο τεχνικος μας!

Απο την στιγμη που η ιδια η sony και σχεδον ολες οι εταιριες εχουν pc suite και σου δινουν το δικαιωμα να κανεις update, δεν μπορει μετα να σου λενε κατι κανατε εσεις λαθος αποκλειοντας παντα το να ειναι το φταιξιμο δικο τους!

Ναι ειναι λογικο να θελουν να προστατεψουν την θεση τους, αλλα τελικα η αποψη μας ειναι η ποιο σεβαστη διοτι ειμαστε ο τελικος χρηστης και κριτης των προϊόντων τους και ποσο μάλλον οταν αρκετοι απο εδω μεσα (και οχι μονο) εχουν παραπονα!

Δεν δεχομαι να τους περνω τηλ να τους ρωταω γιατι μπαινει το τηλ μου σε ασφαλη λειτουργια και να μην ξερουν να μου απαντησουν και απλα να μου λενε κανε επανεκκίνηση! Και μετα? Ξανα και ξανα τα ιδια μεχρι που (μάλλον ) βρηκα την λυση μονος μου!

Τα ρημαδια τα λεφτά δεν τα κλεψαμε να αγορασουμε τα προιοντα τους που ειναι και πανάκριβα και ουτε μας τα χαρισαν!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Μια ερώτηση:

 

Ποια έκδοση θα πάρουμε εάν πάρουμε 4.3 ή 4.4 ;;;

Και ποιες οι λειτουργικές διαφορές τους!!!

 

Μα δεν εχω αλλαξει ROM... Απλά το εκανα root και εβγαλα αχρηστα πραματα με Titanium + greenify :)

 

Να βαλω Custom ROM λες ? ειχα ενα Galaxy S2 πριν απο αυτο και ειχα custom πανω... Αξιζει στο SP Custom ?

 

Θα εχω μηπως καλυτερη μπαταρια ? γιατι με τη μαμα εχω φανταστικη

 

Είμαι με μαμά ρομ και ροοτ αλλά δεν πήρα κωδικό από την Sony διότι θα έχανα την εγγύηση μου... Έβαλα το greenify και δες την διαφορά όλη μέρα ενεργό το 4G με πολυ καλο σήμα στην περιοχή μου...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με μαμά ρομ και ροοτ αλλά δεν πήρα κωδικό από την Sony διότι θα έχανα την εγγύηση μου... Έβαλα το greenify και δες την διαφορά όλη μέρα ενεργό το 4G με πολυ καλο σήμα στην περιοχή μου...

 

Εγω εβγαλα πριν λιγο στα 2% μπαταριας 40 ωρες ανοιχτο το τηλ με 3.5 ωρες οθονη! Τρομερο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ πάλι είτε έχω ανοιχτό το Wi-Fi είτε όχι κατά την διάρκεια της νύχτας χάνω πάνω από 20% μπαταριά(και ανοιχτό το Stamina Mode) και δεν γνωρίζω τι ευθύνεται γι αυτό. Τι είναι το Greenify; Edited by MichaelDim96
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ πάλι είτε έχω ανοιχτό το Wi-Fi είτε όχι κατά την διάρκεια της νύχτας χάνω πάνω από 20% μπαταριά και δεν γνωρίζω τι ευθύνεται γι αυτό. Τι είναι το Greenify;

 

Κάτι θα τρέχει από πίσω σίγουρα. Δες στις ρυθμίσεις τι κατανάλωσε την μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το wifi στην καινούρια συσκευή σε τι επίπεδα είναι? Είναι αδύναμο όπως δηλώνουν πολλοί ή έχει διορθωθεί?

Είμαι και εγώ κάτοχος του sp και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με wi-fi , οθόνη ή κάμερα . Αντιθέτως είμαι πολύ ικανοποιημένος . Παραθέτω και ένα προσφαο review απο sp http://www.pcadvisor.co.uk/reviews/mobile-phone/3450632/sony-xperia-sp-review-android-smartphone/

Link to comment
Share on other sites

Κάτι θα τρέχει από πίσω σίγουρα. Δες στις ρυθμίσεις τι κατανάλωσε την μπαταρία.

 

Δεν αναφέρει κάτι αξιόλογο. Λειτουργικό σύστημα Android και Mediaserver. Έξαλλου δεν έχω και αρκετά προγράμματα εγκατεστημένα(Facebook/twitter/instagram/foursquare/shazam/Viber/Whatsapp) και τρία παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα τεστ με τα WiFi του RAY κ του Z. Σε σημείο που πιάνουν ένα LG κ ένα φτηνό SAMSUNG τα Sony δε συνδέονται στο WiFi. Κ στό σπίτι μου έχω θέμα. Μετά από δύο τοίχους με το RAY συνδέομαι κ αποσυνδέομαι συνέχεια. Ίσως έχει κάποιο θέμα γενικά η Sony ή κάποιες συσκευές της. Πάντως για το z δεν το περίμενα. Ίσως να έχουν βάση αυτά που λένε για το sp. Κ ήταν στα υπ όψιν για την καινούργια μου συσκευή αλλά θα καταλήξω άλλου λόγω WiFi.
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσει κάποιος σήμερα το κιν, με ποια εκδοση Android έρχεται;

Η αγορά απο σκρουτζομαγαζο δημιουργεί πρόβλημα στα updates OTA;

Με ποια εκδοση android έχουν αναφερθεί ξαφνικές επανεκκινήσεις;

Σκέφτομαι να αγοράσω το κιν και θα ήθελα να συνοψισω τις απορίες μου.

Link to comment
Share on other sites

4.1.2 αν δεν κανω λαθος. Για τις επανεκκινησεις ποτε δεν ειχα αρα δεν μπορω να σου απαντησω. Εχω δουλεψει .140 , .141 και .145 εκδοσεις λογισμικου...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα, μόλις με ενεημέρωσαν απο το σέρβις πως η συσκευή αντκαταστάθηκε με καινούρια!
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα, μόλις με ενεημέρωσαν απο το σέρβις πως η συσκευή αντκαταστάθηκε με καινούρια!

 

Ωραιος μπραβο!!:)

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεο firmware! Το βαζετε μεσω PC Companion

 

Τί διορθώνει;; Ποιες διαφορές έχει;; Έχεις δει κάτι;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Είναι η έκδοση 12.0.A.2.254 και είναι 762.1 MB.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=45468403#post45468403

Λίγο ακόμα και θα γίνει 1giga...έτσι όπως πάνε!!!

 

Και πάλι θέλει μευα από ρην αρχή ροοτ;;

Edited by Nos1453

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Είναι η έκδοση 12.0.A.2.254 και είναι 762.1 MB.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=45468403#post45468403

Αν το κάνω απο πάνω και δεν σβήσουμε τα δεδομένα μας θα γίνει πιο αργό το κινητό ?

και σε περίπτωση που γίνει απο πάνω, μειώνετε ο ελεύθερος χώρος εσσωτερικής μνήμης ?

Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...