Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SilentCamera χρησιμοποιώ εγώ.

Έβγαλε κανένας το προστατευτικό οθόνης που ουσιαστικά υπάρχει στην συσκευή;

 

δεν θα δεις καμμια διαφορα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιστευω να αλλαξει πολιτικη μιας και εγινε σονυ σκετο. Διοτι βγαζει ομορφα κινητα(βλεπε Xperia SP) και ειναι ασχημο να μην τα αναβαθμιζει οταν εχουν και την δυνατοτητα να αναβαθμιστουν. Να ρωτησω κατι αλλο. Το πληκτρολογιο του κινητου αντιμετωπιζει κανενα "κολλημα" κατα την πληκτρολογηση; ή δουλευει κανονικοτατα; Με το προηγουμενο κινητο (Χ8) δεν εχω και την καλυτερη εμπειρια!!
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, ενδιαφέρομαι να αγοράσω καινούρια συσκευή και το SP είναι μία από τις δύο επικρατέστερες στην επιλογή μου. Θα ήθελα να μάθω μερικά πράγματα από τους χρήστες

1)Πώς πάει από διάρκεια μπαταρίας?(βγάζει μία μέρα με πολύ έντονη χρήση?)

2)έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το wifi? ή υπάρχει κάποιος που να το έχει κοιτάξει και να μην αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα?

3)Μπορεί να καλιμπραριστεί η οθόνη του?(χωρίς root) Γιατί σε σύγκριση με το xperia T η διαφορά στα χρώματα είναι η μέρα με τη νύχτα(πχ. το μαύρο του sp είναι ένα βαθύ γκρι απ'όσο έχου δουλέψει)

4)υπάρχει κάποιος που να έχει δουλέψει και με το Τ ώστε να μου πει αν υπάρχει αισθητή διαφορά από άποψη επιδόσεων? Απροκιση, παιχνίδια κλπ?

Οποιοδήποτε άλλο θετικό ή αρνητικό σχόλιο για τη συσκευή δεκτό:)

Φιλικά, Γιάννης

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, ενδιαφέρομαι να αγοράσω καινούρια συσκευή και το SP είναι μία από τις δύο επικρατέστερες στην επιλογή μου. Θα ήθελα να μάθω μερικά πράγματα από τους χρήστες

1)Πώς πάει από διάρκεια μπαταρίας?(βγάζει μία μέρα με πολύ έντονη χρήση?)

2)έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το wifi? ή υπάρχει κάποιος που να το έχει κοιτάξει και να μην αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα?

3)Μπορεί να καλιμπραριστεί η οθόνη του?(χωρίς root) Γιατί σε σύγκριση με το xperia T η διαφορά στα χρώματα είναι η μέρα με τη νύχτα(πχ. το μαύρο του sp είναι ένα βαθύ γκρι απ'όσο έχου δουλέψει)

4)υπάρχει κάποιος που να έχει δουλέψει και με το Τ ώστε να μου πει αν υπάρχει αισθητή διαφορά από άποψη επιδόσεων? Απροκιση, παιχνίδια κλπ?

Οποιοδήποτε άλλο θετικό ή αρνητικό σχόλιο για τη συσκευή δεκτό:)

Φιλικά, Γιάννης

 

 

Καλησπερα,

σε συνεχεια και εγω με τον φιλο απο επανω θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει σε σχεση ε τα HTC One S η HTC One X

ασχετα με το θεα τις ομορφιας....

θελω να γνωριζω για

1.μπαταρια

2.wifi

3.επιδωσεις

4.οθονη

5.καμερα

τα παντα δηλαδη χαχα απλα οντας κατοχος htc desire με τρομαζει λιγο η sony...και εχω διαβασει και παρα πολλα προβληματα με wifi...

 

any tips...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα καποια γνώμη, για αγορά από skroutzoμαγαζα είναι εντάξει; Γιατί βλέπω τεράστιες διαφορές, σε σχέση με τις γνωστές αλυσίδες.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα καποια γνώμη, για αγορά από skroutzoμαγαζα είναι εντάξει; Γιατί βλέπω τεράστιες διαφορές, σε σχέση με τις γνωστές αλυσίδες.Ευχαριστώ

 

Δεν θα υπάρξει κανένα απολύτως πρόβλημα. Η διαφορά στην τιμή οφείλεται στο γεγονός ότι τα κινητά των καταστήματων του Skroutz είναι παραεισαγωγής, δηλαδή προορίζονται για άλλη χώρα (π.χ Γαλλία), αλλά δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα με την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Και με αυτά που έχει το Birdphone ως ελληνικής αντιπροσωπείας, με ίδια τιμη με τα παραεισαγωγής, τι ακριβω΄ς συμβαίνει; Πως δικαιολογείται η διαφορά τιμης από τα μεγάλα καταστήματα;

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Επειδη ειμαι πολυ κοντα στο να αγορασω το SP θελω τη βοηθεια σας! Ρουταρετε το κινητο ? να βαλω titanium θελω και Greenify! :)
Link to comment
Share on other sites

Και με αυτά που έχει το Birdphone ως ελληνικής αντιπροσωπείας, με ίδια τιμη με τα παραεισαγωγής, τι ακριβω΄ς συμβαίνει; Πως δικαιολογείται η διαφορά τιμης από τα μεγάλα καταστήματα;

 

Το δικό μου από το συγκέκριμενο κατάστημα το πήρα και είναι ελληνικής αντιπροσωπείας, μέσα οι οδηγίες χρήσης είναι στα ελληνικά. Το κουτί ήταν σφραγισμένο κανονικότατα, και το κινητό πετάει.

Αν σ'αρέσει αγορασέ το άφοβα και μην αγχώνεσαι για τις τιμες :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου από το συγκέκριμενο κατάστημα το πήρα και είναι ελληνικής αντιπροσωπείας, μέσα οι οδηγίες χρήσης είναι στα ελληνικά. Το κουτί ήταν σφραγισμένο κανονικότατα, και το κινητό πετάει.

Αν σ'αρέσει αγορασέ το άφοβα και μην αγχώνεσαι για τις τιμες :)

 

Το κινητό που παρέλαβες είναι branded?

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, μόλις το παρήγγειλα κι εγώ σε μάυρο. Τους τηλεφώνησα και μου διευκρινισαν ότι δεν ειναι branded, περιμένω τώρα παραλαβή.

 

Μιας και λέγαμε παραπάνω για το χρώμα, θεωρώ ότι το μαύρο του παει καλύτερα, καθως κάνει μεγαλύτερη αντιθεση με το σχεδιαστικό highlight του, τη διάφανη λωρίδα. Επίσης σε όλα τα άσπρα δεν μου αρέσει το πως φάινονται σα μαύρες βούλες οι αισθητήρες πάνω από την οθόνη και η κάμερα. Στο μαύρο κρύβονται καλύτερα.

 

Άντε να το παραλάβω, να σας μεταφέρω εντυπώσεις.

Έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή θήκη;

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

[quote=alkis;4823331

Έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή θήκη;

χρειάζεται να βάλουμε κάποιο screen protector ? Σκοπεύω να το έχω καιρό το κινητό και θέλω να το προσέχω.

Υπάρχει καμιά καλή θήκη σιλικόνης ?

Επίσης έχετε να προτείνετε κάποιο stand για το αυτοκίνητο με βεντούζα που να βολεύει και για το GPS στο κινητό ?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή θήκη;

 

χρειάζεται να βάλουμε κάποιο screen protector ? Σκοπεύω να το έχω καιρό το κινητό και θέλω να το προσέχω.

Υπάρχει καμιά καλή θήκη σιλικόνης ?

 

Προσωπικά θεωρώ το screen protector απαραίτητο, ασχέτως gorilla glass.

Οι θήκες σιλικόνης (ειδικά οι πολύ μαλακές) σκαλώνουν εύκολα & μαζεύουν πάνω & μέσα τους ένα σωρό σκουπιδάκια.

Προτιμώ τις σκληρές θήκες.

Παρήγγειλα αυτή τη θήκη, με screen protector από ebay, στα 6.10€.

Ακόμα δεν έφτασε δυστυχώς στα χέρια μου, όμως είχα της ίδιας εταιρίας για το zte acqua

& εκείνη η θήκη ήταν η θετικότερη ανάμνηση που μου έχει μείνει από το κινητό..

Μόλις έρθει θα σας πω εντυπώσεις.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ το screen protector απαραίτητο, ασχέτως gorilla glass.

Οι θήκες σιλικόνης (ειδικά οι πολύ μαλακές) σκαλώνουν εύκολα & μαζεύουν πάνω & μέσα τους ένα σωρό σκουπιδάκια.

Προτιμώ τις σκληρές θήκες.

Παρήγγειλα αυτή τη θήκη, με screen protector από ebay, στα 6.10€.

Ακόμα δεν έφτασε δυστυχώς στα χέρια μου, όμως είχα της ίδιας εταιρίας για το zte acqua

& εκείνη η θήκη ήταν η θετικότερη ανάμνηση που μου έχει μείνει από το κινητό..

Μόλις έρθει θα σας πω εντυπώσεις.

ωραία θήκη, πρέπει να είναι ωραίο το υλικό της. τι χρωμα κινητό έχεις και τι χρώμα θήκη πείρες ? Μολυβι θήκη με λευκό κινητό πρέπει να ταιριάζει ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλή θήκη όντως. Θα την παραγγείλω κι εγω, κάτι τέτοιο σκεφτόμουν, επίσης μου αρέσει το κενό στο πίσω μέρος για το Led. Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι νέος κάτοχος xperia t για το οποίο βρήκα πολύ τίμια την τιμή του για τα χαρακτηριστικά που παρέχει και προχώρησα στην αγορά του. Η επαφή μου μέχρι στιγμής με android είναι με φλασάρισμα του hd2 που είχα.

Το πρόβλημα που έχω είναι το εξής : Θέλω να αποκλείσω από την εφαρμογή Album τις φωτογραφίες που περιέχονται σε συγκεκριμένο folder αλλά δεν πετυχαίνει τίποτα από αυτά που κάνω. Συγκεκριμένα, έφτιαξα αρχείο .nomedia και το έβαλα στο folder αυτό και μετά δοκίμασα με την εφαρμογή Rescan Media να κάνω refresh, αλλά τίποτα... ανοίγω πάλι το Album και οι συγκεκριμένες φωτογραφίες δεν έχουν κουνηθεί καθόλου από τη θέση τους. Εκλεισα το κινητό, το ξανανοιξα, τίποτα πάλι.

Εχει κανείς καμια ιδέα ;

Επίσης, πήρα το κινητό από Πλαίσιο το οποίο υποτίθεται σου δίνει και δώρο τους χάρτες Ginius don't panic... αλλά δεν βλέπω να το έχουν εγκατεστημένο και δεν μου δώσανε και κάτι επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να είναι ωραίο το υλικό της. τι χρωμα κινητό έχεις και τι χρώμα θήκη πείρες ?

 

Το υλικό είναι όχι & τόσο σκληρό πλαστικό, ζαγρέ στο πίσω μέρος. Πιάνει πολύ καλά στο χέρι.

Στο προηγούμενο κινητό στρογγύλεψε αρκετά τις γωνίες. Ελπίζω το ίδιο & εδώ.

Κινητό & θήκη, όλα λευκά. :D

 

Δείτε στο κάτω μέρος της σελίδας του προϊόντος, για τους χρόνους παράδοσης. Μπορεί να φτάσουν & τις 3 εβδομάδες.

Στη δική μου περίπτωση, είμαστε στις 8 μέρες & ακόμα δεν είδα φως.. Χωρίς έξοδα αποστολής, τι να περιμένει κανείς..

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι νέος κάτοχος xperia t για το οποίο βρήκα πολύ τίμια την τιμή του για τα χαρακτηριστικά που παρέχει και προχώρησα στην αγορά του. Η επαφή μου μέχρι στιγμής με android είναι με φλασάρισμα του hd2 που είχα.

Το πρόβλημα που έχω είναι το εξής : Θέλω να αποκλείσω από την εφαρμογή Album τις φωτογραφίες που περιέχονται σε συγκεκριμένο folder αλλά δεν πετυχαίνει τίποτα από αυτά που κάνω. Συγκεκριμένα, έφτιαξα αρχείο .nomedia και το έβαλα στο folder αυτό και μετά δοκίμασα με την εφαρμογή Rescan Media να κάνω refresh, αλλά τίποτα... ανοίγω πάλι το Album και οι συγκεκριμένες φωτογραφίες δεν έχουν κουνηθεί καθόλου από τη θέση τους. Εκλεισα το κινητό, το ξανανοιξα, τίποτα πάλι.

Εχει κανείς καμια ιδέα ;

Επίσης, πήρα το κινητό από Πλαίσιο το οποίο υποτίθεται σου δίνει και δώρο τους χάρτες Ginius don't panic... αλλά δεν βλέπω να το έχουν εγκατεστημένο και δεν μου δώσανε και κάτι επιπλέον.

Βαλε αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder&hl=el

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Την είχα υπόψη μου αυτή την εφαρμογή και την έχω εγκατεστημένη. Το θέμα μου είναι αν γίνεται να μην φαίνονται στη μαμίσια εφαρμογή album της sony.

Ευχαριστώ πάντως... !

 

Λοιπόν τελικά η λύση βρέθηκε και την παραθέτω σε περίπτωση που χρειαστεί και σε άλλους :

 

1. Τοποθετείται το αρχείο .nomedia στο folder που δεν επιθυμούμε να εμφανίζονται οι φωτογραφίες του στο album.

 

2. Από Settings-Apps-All επιλέγεται Media Storage και καθαρισμός δεδομένων και cache.

 

3. Reboot του τηλεφώνου.

Edited by previewgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις παρήγγειλα και εγώ το Xperia SP. Κατά 90% θα το έχω στα χέρια μου την παρασκευή. Δεν το έχω δει από κοντά. Αγόρασα στα ''τυφλά'' και εύχομαι να μην απογοητευθώ! Όσο για τις θήκες που προαναφέρθηκαν, εγώ θα προτιμήσω μια της Puro που κυκλοφορεί και στην ελληνική αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Συνωμότησε το σύμπαν απόψε να αγοράσω θήκη, μιας και μου ήρθε κουπόνι από το ebay.uk για έκπτωση 10 λιρών Αγγλίας στην επόμενη αγορά μου.

 

Η Nillkin δεν έπιανε το ποσό (ηταν φτηνότερη) και έτσι πήγα σε κάτι πιο ακριβό, που μου άρεσε το διάφανο πίσω μέρος. Την θήκη της Roxfit που σας παραθέτω στο link.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Official-Roxfit-Sony-Xperia-SP-Gel-Shell-Case-Cover-Black-SMA4132B-/200924485809?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2ec80858b1

 

Από 20 Ευρώ, μου πήγε 8,50, καθόλου άσχημα! Αναμενω παραλαβή 6 με 8 Αυγούστου, θα σας ενημερώσω με τις εντυπώσεις μου μόλις παραλάβω..

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει backup πριν κάνω εγκατάσταση από την αρχή και τώρα θέλω να επαναφέρω μόνο τα μηνύματα και 2 εφαρμογές! Μπορώ να το κάνω; Με την εγκατεστημένη εφαρμογή πήρα backup.
Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από το Galaxy 33 είμαι κάτοχος του Sony Xperia τ και παιδιά έχω να δηλώσω οτι το κινητό σε σχέση με το σ3 δεν έχει καμία σχέση δεν έχει ούτε κολλήματά ούτε τίποτα και κατασκευαστικά είναι πανέμορφο.Ποτέ ξανά σαμσουνγκ
Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από το Galaxy 33 είμαι κάτοχος του Sony Xperia τ και παιδιά έχω να δηλώσω οτι το κινητό σε σχέση με το σ3 δεν έχει καμία σχέση δεν έχει ούτε κολλήματά ούτε τίποτα και κατασκευαστικά είναι πανέμορφο.Ποτέ ξανά σαμσουνγκ

 

Μην το βγαλεις προς τα εξω και σε λιντσαρουν οι σαμυ-φανς!! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ένας φίλος έχει το Xperia T και εδώ και κάποιες μέρες, ξαφνικά, όταν τον καλούν και χτυπάει το κινητό ακούγεται πολύ χαμηλά ο ήχος κλήσης, παρόλο που η ένταση είναι στο τέρμα. Αντίθετα όταν ακούει μουσική απ το ηχείο ακούγεται κανονικά. Έχει αντιμετωπίσει κανείς τίποτα παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...