Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην sonymobile gr στο facebook είπαν στις 18 Απριλίου "Έρχεται σε λίγες εβδομάδες για να φωτίσει την καθημερινότητά σας. Ποιο είναι;" με φωτογραφία του SP :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην sonymobile gr στο facebook είπαν στις 18 Απριλίου "Έρχεται σε λίγες εβδομάδες για να φωτίσει την καθημερινότητά σας. Ποιο είναι;" με φωτογραφία του SP :)

 

Ποιο ήταν τελικά; :p:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πανευτυχής κάτοχος από το μεσημέρι ενός T κι εγώ !!:yahoo:

Το κινητό φοράει την 4.1.2 με 9.1.Α.0.489.

Μόλις μπήκε για φόρτιση(αφού έπεσε στο 10%) και δεν βλέπω την ώρα να ολοκληρωθεί.. :w00t:

Link to comment
Share on other sites

αρα ερχεται αναβαθμιση.. και τι διαφορες εχει, ξερουμε?

 

 

edit:

Παρατηρω οτι καμια φορα μηνυματα απο viber, fb αντι να χτυπανε στο ηχειο, χτυπανε στο ακουστικο.. γιατι νομιζα πως δεν χτυπουσε και μετα απο σχετικες δοκιμες διαπιστωσα οτι εβγαζε απο εκει τον ηχο. με επανεκινηση εφτιαχνε αλλα αυτο το εμφανισε απο οταν το πηρα απο αρβατο οπου με την αλλαγη του καπακιου της μπαταριας μου εκαναν και αναβαθμιση, πιο πριν δε θυμαμαι τετοιο θεμα..

το εχει προσεξει κανας αλλος?? μηπως φταιει το οτι εχει το ΒΤ της σονυ συνδεδεμενο και εχω απενεργοποιησει τις ειδοποιησεις να πηγαινουν εκει και μπερδευεται? (πχ οταν το συνδεεις το ΒΤ χτυπαει εκει η ειδοποιηση απο FB whatsapp κτλ, αλλα υπαρχει ρυθμιση να μην χτυπανε αυτα εκει. ομως αντι να χτυπαει παλι ηχειο, χτυπαει ακουστικο κινητου... θελει αρκετες δοκιμες για να καταλαβω αλλα ηθελα να δω αν το εχει αντιμετωπισει κανας αλλος.

 

Την .140 εχεις?Εμενα μετα απο αναβαθμιση ολα μια χαρα!Μηπως φταει το BT που εχεις?Δοκιμασε να το αφαιρεσεις τελειως κανε ενα rr και πες μας εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια 3 μερες με το κινητο στα χέρια αρκετά εντυπωσιασμένος καθώς είναι άξιος αντικαταστάτης του htc desire που είχα πριν,βέβαια ο χρόνος θα δείξει αν και σε θέματα αντοχής και προβλημάτων θα είναι στα ίδια επίπεδα,λοιπον οι προβληματισμοί μου τώρα:

α) η κάμερα αρχικά με παίδεψε μέχρι να βρω το πώς να τραβάω ανάλογα τους φωτισμούς ,ακόμα τη μαθαίνω αλλα θα περίμενα λιγότερα προβλήματα με την φωτεινότητα και την εστίαση. Βίντεο σχεδόν άψογο.

 

β) ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ μου πρόβλημα ... ΜΠΑΤΑΡΙΑ αν και 1850 mAh δεν αρκεί για να καλύψει τουλάχιστον τις δικές μου ανάγκες ( whatsapp για κύριο messenger,wiffi, 3g, και gps συνέχεια ανοικτά το 3g το κλείνω που και που, λίγο face και foursquare,3 ώρες ομιλίας) αποτέλεσμα λιγότερο απο μέρα. Ααα και για να σας προλάβω φοραω την 130 οχι rootarismeno, οποιαδήποτε πρόταση δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη στο πόσο;

Ρούταρε και σβήσε το bloatware. Όχι ότι θα δεις και καμιά τρομερή διαφορά αλλά καλό είναι να μην υπάρχουν οι άχρηστες εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή νομίζω είναι η καλύτερη που μπορείς να βρεις από Ελλάδα ειδικά αν δε γουστάρεις το βάλε βγάλε από τις θήκες σαν και εμένα + το ότι και το T έχει πρόβλημα με το πίσω πλαστικό που από το βάλε βγάλε αλλοιώνεται... http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/PURO-Silicon-Case-Sony-Xperia-T-Black-SNYXPERIATSBLK.htm

 

όποιος γνωρίζει..

στην παραπάνω θήκη φαίνονται τα γράμματα Xperia κλπ από την πίσω όψη της συσκευής ή όχι ;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο Μαιο μαλλον θα ερθει,με τιμη 440 ευρω στις μεγαλες αλυσιδες.Στα σκρουτζομαγαζα θα βγει γυρω στα 350-400
Link to comment
Share on other sites

Ο Κωτσόβολος το έχει στο νέο του φυλλάδιο, που ισχύει από 22/4/2013 έως 4/5/2013, με τιμή 439€ αλλά δεν αναφέρει αν είναι διαθέσιμο ή αν αναμένεται. Όπως το βλέπει κάποιος, θεωρεί ότι είναι διαθέσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Την .140 εχεις?Εμενα μετα απο αναβαθμιση ολα μια χαρα!Μηπως φταει το BT που εχεις?Δοκιμασε να το αφαιρεσεις τελειως κανε ενα rr και πες μας εντυπωσεις.

 

την 489. Το εκανα μια αποσυνδεση και επανασυνδεση και μια επανεκινηση και παιζει κανονικα! αλλα μου εκανε και το αλλο:

το χαμηλωνα με το volume down και εφταχνε μεχρι ενα επιπεδο. δεν πηγαινε τερμα κατω, ουτε δονηση πηγαινε ουτε αθορυβο εντελως! σταματαγε ενα κλικ πριν το τερμα. το χαμηλωνα απο τις ρυθμισεις και πηγαινε τερμα κατω και μολισ το δυναμωνα απο τα πλαινα δε δυναμωνε, ασχετως αν εδειχνε οτι ανεβαινει η ενταση. ολα αυτα σε κατασταση αναμονης εννοειται! γενικα πολυ περιεργα πραγματα... και ολα μετα την αναναθμιση απο αρβατο!

τωρα λειπω και στο χωριο μου και δε μπορω να πειραματιστω πολυ αλλα με προβληματιζουν ολα αυτα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωτσόβολος το έχει στο νέο του φυλλάδιο, που ισχύει από 22/4/2013 έως 4/5/2013, με τιμή 439€ αλλά δεν αναφέρει αν είναι διαθέσιμο ή αν αναμένεται. Όπως το βλέπει κάποιος, θεωρεί ότι είναι διαθέσιμο.

 

Αναμένεται, δεν έχει έρθει ακόμα, όντως όμορφο φαίνεται, αν και νομίζω πως και το Xperia Z θα τα καταφέρει γιατί έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά και πολύ καλή τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας στην ευρωπαϊκή αγορά στην Ρωσία και ακολουθεί στην Αγγλία από την επόμενη εβδομαδα

Να δούμε αν θα προλάβουμε το Πάσχα η όχι τελικά :p

50-50 οι πιθανότητες.

Ειδωμεν μην μας κάνει νούμερα η Sony.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

την 489. Το εκανα μια αποσυνδεση και επανασυνδεση και μια επανεκινηση και παιζει κανονικα! αλλα μου εκανε και το αλλο:

το χαμηλωνα με το volume down και εφταχνε μεχρι ενα επιπεδο. δεν πηγαινε τερμα κατω, ουτε δονηση πηγαινε ουτε αθορυβο εντελως! σταματαγε ενα κλικ πριν το τερμα. το χαμηλωνα απο τις ρυθμισεις και πηγαινε τερμα κατω και μολισ το δυναμωνα απο τα πλαινα δε δυναμωνε, ασχετως αν εδειχνε οτι ανεβαινει η ενταση. ολα αυτα σε κατασταση αναμονης εννοειται! γενικα πολυ περιεργα πραγματα... και ολα μετα την αναναθμιση απο αρβατο!

τωρα λειπω και στο χωριο μου και δε μπορω να πειραματιστω πολυ αλλα με προβληματιζουν ολα αυτα

 

Χμ περιεργο!Λες να μην ειναι 100% συμβατο με το κινητο?Εχεις σκοπο να πας σε .140?Για να δεις και εκει πως θα δουλευει.Την εχω να την περασεις με flashtool αν δε σου εχει ερθει ακομα επισημα.

Link to comment
Share on other sites

όποιος γνωρίζει..

στην παραπάνω θήκη φαίνονται τα γράμματα Xperia κλπ από την πίσω όψη της συσκευής ή όχι ;

 

Είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης και το μόνο που κρύβεται είναι το από πίσω λογότυπο "XPERIA" από το λογότυπο "PURO" (πέφτει ακριβώς πάνω στο Xperia). Κατά τ'άλλα η θήκη είναι πολύ καλή και με έχει βολέψει πολύ.

Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Χμ περιεργο!Λες να μην ειναι 100% συμβατο με το κινητο?Εχεις σκοπο να πας σε .140?Για να δεις και εκει πως θα δουλευει.Την εχω να την περασεις με flashtool αν δε σου εχει ερθει ακομα επισημα.

 

λες να μην περιμενω? εγω πιστευω οτι εχουν κανει μλκ στην αρβατο γιατι ηταν αναβαθσμισμενο το κινητο και απλα την ξαναπερασαν και κατι δε θα εγινε καλα, διοτι αυτο το ΒΤ ειναι 1000% συμβατο! μεχρι και τα ονοματα του καταλογου δειχνει. αλλα δε μου τοχει ξανακανει σημερα που το εχω συνδεδεμενο..

Λες να μην περιμενω? να την περασω ετσι?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης και το μόνο που κρύβεται είναι το από πίσω λογότυπο "XPERIA" από το λογότυπο "PURO" (πέφτει ακριβώς πάνω στο Xperia). Κατά τ'άλλα η θήκη είναι πολύ καλή και με έχει βολέψει πολύ.

 

Έχω πάρει την παρακάτω από ebay σε 5 χρώματα από 3 διαφορετικούς πωλητές και είναι πολύ καλή, δεν έχει κανένα λογότυπο από Puro ή κάτι άλλο και φαίνεται και το σήμα της Sony και το Experia, και αν και στην αρχή είχα την μαύρη μετά την σκούρα γκρι, η μπλε της είναι καταπληκτική !!!

 

http://www.flashmart.eu/ebay/XT-WAVE-BLU.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης και το μόνο που κρύβεται είναι το από πίσω λογότυπο "XPERIA" από το λογότυπο "PURO" (πέφτει ακριβώς πάνω στο Xperia). Κατά τ'άλλα η θήκη είναι πολύ καλή και με έχει βολέψει πολύ.

 

απο τα λεγόμενα σου συμπεραίνω οτι η θήκη έχει ενα πολύ απαλό μαύρο χρώμα σχεδόν διαφανές και δεν ειναι τελείως μαύρη.. σωστά ;

 

Έχω πάρει την παρακάτω από ebay σε 5 χρώματα από 3 διαφορετικούς πωλητές και είναι πολύ καλή, δεν έχει κανένα λογότυπο από Puro ή κάτι άλλο και φαίνεται και το σήμα της Sony και το Experia, και αν και στην αρχή είχα την μαύρη μετά την σκούρα γκρι, η μπλε της είναι καταπληκτική !!!

 

http://www.flashmart.eu/ebay/XT-WAVE-BLU.jpg

 

Θα μπορούσα να έχω ενα link απο το ebay διότι αυτή που απεικονίζεται στη φωτό δεν την έχω βρει σε μαύρο.. μόνο αυτή βρήκα αλλά την θεωρώ πολύ χοντροκομμένη.. http://i.ebayimg.com/t/Black-Hard-Snap-On-Skin-Case-Cover-For-Sony-Xperia-TL-LT30at-AT-T-/00/s/NTAwWDUwMA==/$%28KGrHqZ,!pwFCs9PmHpVBQwRNnBPqw~~60_12.JPG ;

Link to comment
Share on other sites

Σε μια αναζήτηση που έκανα πρόσφατα στο internet βρήκα το Xperia T σε τιμές κάτω από τα 300 ευρώ και το θεωρώ αρκετά καλό με δεδομένο πως αγόρασα τον Ιούλιο του 2012 το Arc S για λίγο πάνω από 260 ευρώ. Αξίζει να τα δώσω αυτά τα λεφτά για να αλλάξω το Arc S με το T ? Ή να μαζέψω όσα χρειάζονται για πάρω το Ζ σε μερικούς μήνες;

 

Power User δεν είμαι (μάλλον), μια καλή camera μου αρκεί, η μεγάλη οθόνη για κανένα βίντεο συν το 3G δίκτυο για ίντερνετ, δηλαδή τα βασικά (συν CamScanner, Adobe Reader κτλ λόγω εργασίας):mobile:

Dies Irae
Link to comment
Share on other sites

Από τα λεγόμενα σου συμπεραίνω ότι η θήκη έχει ένα πολύ απαλό μαύρο χρώμα σχεδόν διαφανές και δεν είναι τελείως μαύρη.. σωστά ;

 

Εξαρτάται βέβαια και σε τι συνθήκες φωτισμού το βλέπεις ;) Ας πούμε αν το δεις κάτω από συνθήκες υψηλού φωτισμού βλέπεις καθαρά ότι η θήκη είναι γκρίζοδιαφανής ενώ αν το δεις σε ημίφως φαίνεται μαύρη;)

Edited by Koucos
Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Σε μια αναζήτηση που έκανα πρόσφατα στο internet βρήκα το Xperia T σε τιμές κάτω από τα 300 ευρώ και το θεωρώ αρκετά καλό με δεδομένο πως αγόρασα τον Ιούλιο του 2012 το Arc S για λίγο πάνω από 260 ευρώ. Αξίζει να τα δώσω αυτά τα λεφτά για να αλλάξω το Arc S με το T ? Ή να μαζέψω όσα χρειάζονται για πάρω το Ζ σε μερικούς μήνες;

 

Power User δεν είμαι (μάλλον), μια καλή camera μου αρκεί, η μεγάλη οθόνη για κανένα βίντεο συν το 3G δίκτυο για ίντερνετ, δηλαδή τα βασικά (συν CamScanner, Adobe Reader κτλ λόγω εργασίας):mobile:

 

Αν δεν μπορείς να περιμένεις ή να μαζέψεις λεφτά (καθώς το Ζετάκι θα πέσει και άλλο ενώ το T δεν νομίζω να πάει πολύ πιο χαμηλά) θα σου λεγα να πάρεις το Τ χθες! Αφού δεν είσαι power user τότε πιθανότατα δεν θα καταλάβεις την διαφορά ανάμεσα σε Z και Τ. Αλλά από Arc S σε Τ είναι μία πάρα πολύ καλή αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...