Jump to content

Acer Liquid Gallant Duo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! Καινουριο μελος εδω..!:cool: Το κινητο φαινεται πραγματι πολυ καλο..! Προσωπικα δεν με τρομαζει το brand και ειναι σιγουρο οτι θα το αγορασω μεχρι τα χριστουγεννα! Το expansys που αναφερετε συχνα, προσφερει καποια εγγυηση με το προιον? Επισης, πως γινεται η πληρωμη στα προιοντα αυτου του σαιτ? Πουθενα δεν το αναφερει και αναρρωτιεμαι, υπαρχει δυνατοτητα αντικαταβολης ή μονο πιστωτικες?:confused:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συνέχισε την παραγγελία και θα δεις (και τα έξοδα αποστολής που διαφέρουν )

Οι τρόποι πληρωμής -> [ATTACH]27138[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόσες μέρες που το έχω στην κατοχή μου μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος τόσο για την ταχύτητα του ιντερνετ, όσο και για την ακουστική του και την ποιότητα κατασκεύης..Το λευκό μη το φοβηθείτε το έχω τόσο καιρό χωρίς θήκη και είναι μια χαρά...

Εγώ πλήρωσα με πιστωτική πάντως για κάποιον φίλο που ρώτησε...

Βιντεοκλήση δεν υποστηρίζει για να απαντήσω σε μια ερώτηση που είδα...

Μην το φοβηθείτε νομίζω στα λεφτά του και με τέτοια εύκολη λειτουργία δίκαρτου είναι τρομερό..

Ένα ακόμα καλό που διαπίστωσα είναι ότι ενώ σε άλλα κινητά παίζει η μια κάρτα μονο 3g και για να παίξει η άλλη πρέπει να τις αλλάξεις θέσεις εδώ με το πάτημα ενός κουμπιού διαλέγεις ποιά κάρτα θέλεις να παίζει 3g ανεξάρτητα από το αν την έχεις καταχωρήσει πρώτη ή δεύτερη...

Μέχρι χθες το είχα δεύτερο κινητό και είχα σαν πρώτο ενα 3gs iphone αλλά τώρα το έκανα πρώτο μιας και είναι πολύ πιο γρήγορο και πιο άνετο στη χρήση ..

Από ότι είδα το έχει αγοράσει πολύ κόσμος και ήδη το έχουν κάνει root και κάποιοι και overclocking, μένει να βγάλουν και κάποια firmware και τέλος.. Θα γίνει χαμός ....Νομίζω αν του περάσω και καινούργιο firmware δεν θα το αλλάζω με τίποτα...Αν κάποιος έχει άλλη απορία ευχαρίστως να βοηθήσω αν μπορώ:)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η μόνη απορία για κάποιους που τους απασχολεί ιδιαίτερα είναι τα Ελληνικά στο μενού ...
Link to comment
Share on other sites

πως ακριβως επιλεγεις την sim που καλεισ; μπορεις να εχεις συνεχεια την μια να καλει παντα απο εκει κ να στελνει τα sms; οταν εισαι στο internet με την μια sim μπορουν να σε καλεσουν και να σου στειλουν στην αλλη;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις ότι γουστάρεις με τις sim και για να γίνω πιο κατανοητός:

-Μπορείς σε κάθε κλήση να σε ρωτάει από ποίο νούμερο θα καλέσεις (ότι γράφω σε αυτό και παρκάτω το ίδιο ισχύει και για τα μηνύματα)

-Μπορείς να καταχωρήσεις μόνο μια sim να καλείς ή να στέλεις μηνύματα ή την μια για κλήσεις και την άλλη για μηνύματα ή το αντίστροφο ή την ίδια και για τα δύο...

-Μπορείς να πας στο μενού και να διαλέξεις ποιά νούμερα θες να καλέις με την μια sim και ποιά από την άλλη και να μην χρειάζεται κάθε φορά να διαλέγεις..

-Οταν είσαι στο ιντερνετ με τη την μια κάρτα μπορείς κανονικά να δεχθείς κλήση και να σου στείλουν μήνυμα κανονικά.

Τέλος το θέμα των Ελληνικών στα μηνύματα έχει λυθεί με εφαρμογές που έχουν Ελληνικό πληκτρολόγιο κ τ9 κομπλέ , όσον αφορά το μενού που κακά τα ψέμματα μόνο για τις ρυθμίσεις μιλάμε και όχι για τίποτα άλλο γιατί λίγο σημασία έχει αν τα μηνύματα τα βγάζει messages και όχι μηνύματα θα λυθεί με τα custom firmware που βγάζουν τώρα τα σαϊνια που ήδη έχουν κάνει root το τηλ. απλά θέλει κάποιες μέρες υπομονή...

 

πως ακριβως επιλεγεις την sim που καλεισ; μπορεις να εχεις συνεχεια την μια να καλει παντα απο εκει κ να στελνει τα sms; οταν εισαι στο internet με την μια sim μπορουν να σε καλεσουν και να σου στειλουν στην αλλη;
Link to comment
Share on other sites

Ναμαι κ γω.....

Λοιπον παιδια το κινητακι τα σπαει....το εχω 4 μερες κ ειμαι καταενθουσιασμενος....Κ να σκεφτειτε οτι ημουν 2,5 χρονια με το galaxy s....Ας ξεκινησουμε....

Κατασκευη πολυ καλητερη του galaxy s στιβαρη....αλλα με περισσοτερο βαρος...

Οθωνη παρα πολυ καλη....αλλα οχι super amoled....

Μπαταρια τωρα η ειχα ξεχαση πως ηταν η 1500αρα του galaxy s λταν ηταν καινουριο η αυτη διαρκει περισσοτερο....με αρκετη χρηση 1,2 μερες με τουλαχιστον 3 ωρες ιντερνετ κ 1 ωρα ομιλια.....

wiffi πολυ καλυτερο σε εμβελεια απτο galaxy s...gps στα ιδια επιπεδα...ηχος σαφος καλυτερος...επεξεργαστης...λοιπον αν κ νωρις...θα ελεγα οτι ειναι λιγο καλητερος γιατι δεν εχει lag σε σηγκεκριμενες εφαρμογες...εχει μια απιροελαχιστη σταθερη καθηστερηση(ανεπαισθητη) σε οτι κανεις η οποια επιδει ειναι σταθερη δεν σε εκνεβριζει....θα ελεγα οτι επιδει εχει 1gb ram το καθιστα καλητερο....καμερα πολυ καλη κ με φλας....κ το μεγαλο ατου...2 σιμ ενεργες ταυτοχρονα κ οι 2....πατας το ονομα στον καταλογο κ αμεσως βγαινει παραθυρο με τις 2 εταιρεις η τα 2 νουμερα κ πατας αυτο που θες κ κανει κληση....μπορεις ομως να βαλεις οποια ονοματα θες αντιστοιχησμενα σε οποια καρτα σιμ η νουμερο θες μεσα απο τις επαφες κ πατοντας να παιρνει κατευθιαν απο αυτη που του εχεις προκαθωρηση....

Μενου αγγλικα...εγγυηση δεν ξερω αλλα σιγουρα Ευρωπαικη μιας κ το καταχωρησα στο σαιτ της acer hellas...

Ακομα αξεσουαρ οπως μπαταρια,θηκη σιλικονης δεν εχουν βγει...εκτος απο screen protector....

 

Γενικα θα ελεγα οτι το καταευχαριστιεμαι....γιατι ο σκοπος που το πηρα ηταν ενα πολυ καλο με μεγαλη οθωνη ανδροιδ με οπωσδηποτε 2 σιμ....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται εκ πρωτης οψεως πολυ καλό για να ναι αληθινο (στην τιμη αυτή εννοείται). balakeras τελικα το δικό σου είναι dual standby ενω του vagar είναι dual active; Με ενδιαφερει αρκετα αν οντως οταν μιλας στη μια καρτα να μπορεις να δεχτεις κλήση στην αλλη. Αν μπορούμε να το σιγουρέψουμε αυτό. Να ρωτήσω και κάτι ακόμη: Απο άποψη ισχύς σήματος είναι καλό; Ολα τα dual sim κινητα που είχα μέχρι σήμερα (εκτος του οτι κανενα δεν ηταν dual active), είχαν χαμηλότερη ισχύ σήματος συν του οτι οι μπαρες ανεβοκατεβαιναν ολη την ωρα και κοβόταν η επικοινωνία ουκ ολίγες φορες. Περαν απ' ολα οσα υποσχεται ότι κάνει αυτο το τηλ, το βασικό είναι να εχει καλές κεραιες και καθαρη ποιότητα στη συνομιλία. Εχει καεί η γούνα μου από dual sim. Σας ευχαριστω, παιδια..
Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής είναι μονοπύρηνος ή διπύρηνος ;

Κάποια σχόλια στο gsmarena γράφουν για διπύρηνο. Ψάχνοντας λίγο βρήκα ότι ο Cortex-A9 βγαίνει σε μονοπύρηνο, αλλά μέχρι και σε τετραπύρηνο.

http://www.arm.com/products/processors/cortex-a/cortex-a9.php

 

Έχουμε κάποια έγκυρη απάντηση τι ακριβώς ισχύει ;

Ευχαριστώ.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Acer Liquid Gallant Duo,παραγγελία κανενός εκτελέστηκε από expansys από 25/9/12 μέχρι σήμερα ;

 

έχει ανάρτηση http://img827.imageshack.us/img827/9874/404notfoundexpansys1349.png και παραπέμπει σε άλλες επιλογές.

σε κάθε check in της παραγγελία μου αναφέρει μονίμως παραλαβές σε διαφορετικό αριθμό ημερών.

και στο 211 1768202 έκτοτε δεν απαντούν.

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Acer Liquid Gallant Duo,παραγγελία κανενός εκτελέστηκε από expansys από 25/9/12 μέχρι σήμερα ;

 

έχει ανάρτηση και παραπέμπει σε άλλες επιλογές.

σε κάθε check in της παραγγελία μου αναφέρει μονίμως παραλαβές σε διαφορετικό αριθμό ημερών.

και στο 211 1768202 έκτοτε δεν απαντούν.

Εχω παραγγείλει απ΄τις 26 το λευκο και μου βγαζει το εξης:

Κύρια κατάσταση: Αναμένεται απόθεμα

Εξήγηση: Βρισκόμαστε εν αναμονή αποθέματος προκειμένου να διεκπεραιώσουμε την παραγγελία σας.

Οταν το παραγγειλα ελεγε σε 10 εργασιμες, τωρα μου λεει σε 5. Φυσιολογικα φαινεται οτι παει στο χρονο. Αναμονη...

 

*Arel εχω την εντυπωση οτι σου βγαζει την ενδειξη αυτη επιδη το εχουν ακριβήνει περιπου 10 ευρω. Για αυτο στο δειχνει σαν να μην υπαρχει στην προηγουμενη τιμη

Edited by aris1417
Link to comment
Share on other sites

άποψη μού,το είχαν ανατιμήσει και νωρίτερα για λίγο καιρό που δεν είχαν stock.

με διαθέσιμα αμέσως το κατέβασαν πάλι στα 179,99€

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Με το μενού που δεν έχει ελληνικά διορθώνεται η παραμένει ως έχει; μάλλον θα το πάρω. η ερώτηση γίνεται μήπως και έχει λυθεί το πρόβλημα από κάποιο κάτοχο του κινητού
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αναλυτική παρουσιάση της συσκευής στο http://www.modaco.com/page/news/_/android/android-reviews/acer-gallant-duo-review-r734!!!!!

Εκεί λύνονται όλες οι απορίες σας παιδιά και με φώτο !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer Liquid Gallant Duo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...