Jump to content

Acer Liquid Gallant Duo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια νεα εισοδος στον κοσμο του Android απο την ACER με δυο καρτες 4.3'' οθονη και τιμη παρα πολυ λογικη .

 

http://www.expansys.com.gr/acer-liquid-gallant-duo-white-234422/

 

http://www.expansys.com.gr/acer-liquid-gallant-duo-black-234426/

 

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό για την τιμή του.

 

Ο επεξεργαστής τι λέει σε σχέση με το galaxy s duos?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Eντυπωσιακα χαρακτηριστικα για τη τιμη του και πολυ ωραια εμφανιση! Για τον επεξεργαστη εχω κι εγω περιεργεια
Link to comment
Share on other sites

για σερβις οσον αφορα τα κινητα της acer ξερει κανεις ? φανταζομαι θα υπαρχει στην αθηνα... για θεσσαλονικη ξερει κανεις τι παιζει???
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

για σερβις οσον αφορα τα κινητα της acer ξερει κανεις ? φανταζομαι θα υπαρχει στην αθηνα... για θεσσαλονικη ξερει κανεις τι παιζει???

 

Να πω την αλήθεια αμφιβάλλω ακόμα και για Αθήνα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται,ελπίζω η οθόνη να αξίζει.

Όμως,τι να το κάνω αν δεν έχει καλή υποστήριξή και φυσικά πληθώρα αξεσουάρ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη σιμ πρέπει να ειναι μόνο για data.Πάντως η expansys φαίνεται πως σε λιγότερο από μια εβδομάδα έδωσε όλο το stock και αναμένει καινούρια παραλαβή σε 2 μέρες.Eννοείται πως η υποστήριξη ειναι σημαντική και από την εταιρία αλλά και από την κοινότητα. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη σιμ πρέπει να ειναι μόνο για data.Πάντως η expansys φαίνεται πως σε λιγότερο από μια εβδομάδα έδωσε όλο το stock και αναμένει καινούρια παραλαβή σε 2 μέρες.Eννοείται πως η υποστήριξη ειναι σημαντική και από την εταιρία αλλά και από την κοινότητα.

Το διαβασες καπου οτι η δεύτερη σιμ πρέπει να ειναι μόνο για data ? Γιατι το να δουλευουν ταυτοχρονα οι δυο σιμ ηταν καθοριστικος παραγοντας για μενα και μαλιστα με SAR 0.46 .Σε ρωταω γιατι στο παρακατω link το αναφερει ξεκαθαρα SIM – Dual – SIM (GSM + GSM)

http://www.ninetechblog.com/mobiles-smartphones/acer-liquid-gallant-and-liquid-gallant-duo-announced/

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

Το είδα εδώ στα σχόλια http://www.modaco.com/page/news/_/android/acer-liquid-gallant-duo-landing-in-august-with-r630?st=25#commentsStart

και αν καταλαβαίνω καλά σε αυτό το βίντεο

απο το 3:50 και μετά κάτι τέτοιο λέει Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφερεσαι στα πρωτα σχολια ο τυπος εχει δυο καρτες αλλα την μια την εχει πραγματι μονο για data . Αλλα παρακατω φαινεται ξεκαθαρα οτι παιρνει δυο καρτες σιμ με τον κλασικο περιορισμο οτι μονο η μια απο τις δυο δουλευει 3G και η δευτερη σε 2G .

Link to comment
Share on other sites

Αρα κάτι κατάλαβα λάθος.Το σωστό ειναι ότι

Μπορούμε να έχουμε 2 κάρτες σιμ και να ειναι και οι 2 ενεργές ταυτόχρονα; Να μας καλούν δηλαδή είτε στην μία,είτε στην άλλη και να απαντάμε κανονικά αλλά για να μπούμε ιντερνετ με 3g μπορούμε από την μία μόνο και από την άλλη μόνο με 2g?

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αρα κάτι κατάλαβα λάθος.Το σωστό ειναι ότι

Μπορούμε να έχουμε 2 κάρτες σιμ και να ειναι και οι 2 ενεργές ταυτόχρονα; Να μας καλούν δηλαδή είτε στην μία,είτε στην άλλη και να απαντάμε κανονικά αλλά για να μπούμε ιντερνετ με 3g μπορούμε από την μία μόνο και από την άλλη μόνο με 2g?

 

Λογικα ετσι ειναι , αλλωστε γι αυτο τον λογο βγαινουν ολα τα dual sim να μπορεις να λειτουργεις ταυτοχρονα δυο καρτες .

Το συγκεκριμενο τα εχει ολα σε ενα πολυ φτηνο πακετο .

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η τιμή του ειναι πολύ καλή,γιαυτά που προσφέρει.Αλλά δυστυχώς βλέπω ότι δεν έχει την απήχηση άλλων μοντέλων.Ειμαι ένα βήμα πριν να το πάρω.Αλλά δε θα το κάνω μέχρι να βγει τρόπος για root και μια deodexed rom γιατί στα κινητά μου κάνω κάποιες αλλαγές που απαιτούν root και deodexed rom.Αν έγραφε πάνω samsung ή κάποια άλλη πιο γνωστή μάρκα το συγκεκριμένο κινητό,τώρα αυτά τα 2 θα είχαν λυθεί.Επισης η expansys από τα 100+ κομμάτια που έλεγε την προηγούμενη βδομάδα,τώρα λέει ότι διατίθεται κατόπιν παραγγελίας.Δυστυχώς νομίζω ότι το κινητό θα πάει άπατο...
Link to comment
Share on other sites

Το περιμενω αυριο το πολυ μεθαυριο , θα σας πω εντυπωσεις μολις ερθει στα χερια μου .

http://www.mediatek.com/en/Products/product_content.php?sn=1056

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

Χθες το παρελαβα το βραδυ και σας μεταφερω τις πρωτες εντυπωσεις .

Ας τα παρω με την σειρα . Ωραιο κουτι με τα κλασικα περιοχομενα . Τωρα το κινητο σου δινει εικονα ποιοτικης κατασκευης δειχνει στιβαρο . Με το που το ανοιξα εντυπωση μου εκανε το ηχειο και πραγματι εχει πλουσιο ,δυνατο ηχο . Το wifi πολυ δυνατο καλυτερο απο το GALAXY S3 και αλλα που περασαν απο τα χερια μου . Δεν εχει ελληνικη γλωσσα ακομη και με το morelocale2 οποτε το δουλευω στα αγγλικα . Σημα gsm καλο με την μια καρτα που δοκιμασα .Σημερα θα του βαλω και δευτερη και θα επανελθω . Η cpu για μονοπηρηνη καλα τα πηγαινει δεν βλεπω κολληματα ισως λογω της μνημης που ειναι στο 1GB . Στο Quadrant Standard εβγαλε 2609 . Περισσοτερα μολις δω μπαταρια ,καμερα και τα αλλα .

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε για τις πρώτες εντυπώσεις, αναμένουμε και άλλες :)
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία.Μια τίμια συσκευή από την acer που κάνει αυτά που υπόσχεται.Πόσο χώρο έχει για αποθήκευση εφαρμογών;
Link to comment
Share on other sites

το πήρα από το expansys.gr και ειναι μια χαρα, γρηγορο και πολυ καλή οθονη,

 

για μονοπυρηνος παει τελεια δεν κανει ουτε ενα κολλημα, παιχνιδια δεν εχω παιξει,

 

μπαταρια μια μερα βγαζει με full χρηση, η ποιοτητα των πλαστικων μια χαρα

 

στο antutu benchmark πηρε 3825 ενα διπυρηνο βγαζει γυρω στα 5500,

 

root ψαχνω να του κανω τωρα.

 

Ειχα παλια το blade και zte skate αυτο ομως ειναι σε αλλη κλαση

 

ααα εχει συνολικα 2,5 gb χωρο για εφαρμογες

Edited by dio66
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα e-mail στο expansys και μου απάντησαν ότι με το more locale 2 , υποστηρίζει Ελληνικά .

Για κάντε ένα κόπο και ψάξτε το ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να είμαι όσο γίνεται πιό λεπτομερής για να μπορέστε όσοι θέλετε να το αγοράσετε να κρίνετε αν αξίζει να το πάρετε ή όχι...Το κινητό το παρήγγειλα από expansys Τρίτη ξημερώματα 179,99 και μαζί με τα μεταφορικά πήγε 196 ευρώ..Τετάρτη μεσημέρι μου ζήτησαν φωτοτυπία διπλώματος και την μπροστινή πλεύρα της ταυτότητας και Πέμπτη πρωί ήταν Ελλάδα με dhl!!!!!!!!!!

Το κουτί απέξω είναι εντυπωσιακό αλλά μέσα δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο και τα ακουστικά που έχει η συσκευασία (αν και εγώ το δικό μου το πήρα σε άσπρο χρώμα είναι μαύρα) είναι πλαστικά και δεύτερης ποιότητας. Το τηλέφωνο είναι εντυπωσιακό σαν πρώτη εικόνα, αρκετά λεπτό αν και λόγω οθόνης λίγο πιο βαρύ..Η τοποθέτηση των δύο καρτών είναι εύκολη το ίδιο και της micro sd..Φορτίζει πολύ γρήγορα αν και ο φορτιστής έχει λίγο κοντό καλώδιο μιας και είναι στα πρότυπα του iphone με αποσπώμενο καλώδιο usb. Από εκεί και πέρα στο ζουμί, έχει πολύ καλή αφή και όλες οι εφαρμογές τρέχουν πολύ γρήγορα..Σε πλοήγηση είναι μια χαρά και παίζει και videakia μέσα από σελίδες!! Το μοναδικό ελάτωμα που βρήκα στο μενού είναι εκτός του ότι είναι στα Αγγλικά και δεν υπάρχει η δυνατότητα επιλογής ελληνικών ότι δεν σε αφήνει να βάλεις τα εικονίδια στην σειρά που θέλεις (εκτός αν δεν έχω βρει πως γίνεται). Βέβαια σε αφήνει να κάνεις συντομέυσεις στην εξωτερική σελίδα και μπορείς να έχεις άμεσα διαθέσιμες τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς συχνά..Το άνοιγμα wifi-bluettoth-gps γίνετα εύκολα από την εξωτερική οθόνη....Το κλείδωμα και το ξεκλείδωμα είναι ένα θέμα γιατί γίνεται με το κουμπί που ανοιγεί και το έχουν βάλει στο πίσω μέρος του κινητόύ διπλα ακριβώς στην κάμερα και δεν είναι τόσο βολικό..Φωτογραφίες που τράβηξα μέρα είναι μια χαρά ,έχει και autofocus, δεν δοκίμασα να τραβήξω με φλας ακόμα...

Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχει αλλά μπαίνει πολύ εύκολα μέσω android market και παίζει μια χαρά απλά δεν έχει τ9 στα Ελληνικά (τουλάχιστον στην εφαρμογή που κατέβασα εγώ).. Η μπαταρία του δεν κρατάει πάρα πολύ, δεν έχω σχηματίσει ολοκληρωμένη άποψη μιας και τις πρώτες ημέρες έπαιζα αρκετά αλλά υπολογίζω στην μια μέρα με φυσιολογική χρήση...

Στις κλήσεις είναι εύχρηστο και έχει και καλή ακουστική και σου δίνει τη δυνατότητα κάθε φορά που καλείς ένα νούμερο να διαλέγεις κάρτα σιμ που θα πάρεις ή να πας από τις ρυθμίσεις και να διαλέξεις απευθείας ποιά νούμερα να καλέι από την σιμ1 και ποιά από την σιμ2.. Χτυπάει πολύ δυνατά δεν θα έχετε πρόβλημα με τον ήχο και τα μηνύματα είναι μια χαρά... Σε γενικές είμαι πολύ ευχαριστημένος τώρα αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει κάτι πολύ ευχαρίστως να απάντησω ..Ελπίζω να σας βοήθησα..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε λίγο , αν μπορείς κι αν έχεις χρόνο , την εφαρμογή που γράφω πριν από το post σου , σύμφωνα με το expansys δέχεται Ελληνικά

Τα ακουστικά που λές , είναι μόνο ακουστικά ή hands-free ;

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer Liquid Gallant Duo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...