Jump to content

Acer Liquid Gallant Duo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το είδα όμως ξέχασα να διευκρινίσω πως εγώ έχω το Ε350 και δεν ξέρω αν θα κάνει και στο δικό μου μοντέλο, στο model name ο κωδικός είναι ο ίδιος όμως στο τέλος η δικιά μου μπαταρία γράφει C8-002 ενώ αυτή στο site γράφει C8-000 Παίζει ρόλο αυτη η διαφορά;

 

Και γω φιλε το acer liquid gallant duo E350 εχω και ειναι απολυτος συμβατα οπως αναφερω στο ποστ μου παραπανω....την δουλευω 1μηνα απροβληματηστα....η συμπεριφορα της ειναι ακρυβος η ιδια αλλωστε ειναι original......απλα κυκλοφορησε για το ολοιδιο κινεζικο acer AK330....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δείτε κι αυτό παιδιά http://account.lugbuy.com/index.php?main_page=product_info_taobao&item_id=16420829225, νομίζω πιο ωραία θήκη από αυτή που είναι ποσταρισμένη παραπάνω!!
Link to comment
Share on other sites

Δείτε κι αυτό παιδιά http://account.lugbuy.com/index.php?main_page=product_info_taobao&item_id=16420829225, νομίζω πιο ωραία θήκη από αυτή που είναι ποσταρισμένη παραπάνω!!

 

την παρελαβα σημερα μετα απο 32 μέρες, είναι πολύ καλή απο ημισκληρο πλαστικό και δινει ελάχιστο πάχος στο κινητο, αξίζει

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Νεο online system update... Σαν το προιγουμενο καμια διαφορα....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Νεο online system update... Σαν το προιγουμενο καμια διαφορα....

 

μολις την εκανα και ψαχνω για διαφορες, δεν περιμενω και τιποτα σημαντικό το αρχειο ήταν μόνο 7mb

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

βρηκα μια διαφορά στο widget "ρολοι/καιρος" αλλαξαν λιγο τα γραφικά και εμφανιζει την πολη
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που φαίνεται αρκετά καλό για τα λεφτά του...θεωρώ απαράδεκτο από τον Αύγουστο και να μην έχει βγει καθαρά Ελληνικό μενού μέσω κάποιας αναβάθμισης. Κοινώς μας έχουν χεσμένους...?

Επίσης το ότι αν σου χαλάσει πρέπει να πάει Ιταλία, επίσης απαράδεκτο, γιατί αν κρίνω παλιότερα από το λάπτοπ ενός φίλου, έκανε να επιστρέψει 1,5 μήνα.

Τέσπα, αν και δεν νομίζω να το προτιμήσω, ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Το θέμα root, το θεωρείτε απαραίτητο?

Επίσης, δεν είδα καμία αναφορά στο gps του. Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για να αποθηκεύσω τις εφαρμογές στην sd κάρτα τι πρέπει να κάνω ;

 

Έβαλα την παλιά 8αρα (class4) από το Ν82 κει περιμένω την 32αρα από το amazon

 

ποια η εντύπωση σου από την Samsung 32GB Class 10 Micro SDHC Card Essential Class Card που είχες παραγγείλει ;

 

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by arel

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

ποια η εντύπωση σου από την Samsung 32GB Class 10 Micro SDHC Card Essential Class Card που είχες παραγγείλει ;

Άριστη,αλλά είναι καθαρά για αποθήκευση δεδομένων , έχω 2-3 ταινίες σε 720p και λίγη μουσική για "ώρα ανάγκης"

Link to comment
Share on other sites

Άριστη,αλλά είναι καθαρά για αποθήκευση δεδομένων , έχω 2-3 ταινίες σε 720p και λίγη μουσική για "ώρα ανάγκης"

όταν λες δεδομένων ,,,,, σαν τι άλλο θα μπορούσε ;;;:confused:

 

Άριστη,αλλά είναι καθαρά για αποθήκευση δεδομένων , έχω 2-3 ταινίες σε 720p και λίγη μουσική για "ώρα ανάγκης"

όταν λες δεδομένων ,,,,, σαν τι άλλο θα μπορούσε ;;;:confused:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το κινητο το εχω απο τελη Οκτωβριου 2012 και εχω να πω τα εξης:

1) Η καλυτερη εφαρμογη διαχειρησης της μπαταριας ειναι το juicedefender. Ολη η μαγκια ειναι οτι μπορει και ανοιγοκλεινει το data connection αλλα και το wi-fi και μ αυτο το τροπο δε ξοδευει τη μπαταρια.

2) Θηκη σιλικονης πηρα απο e-bay. Εκανε 1 μηνα να ερθει αλλα ειναι αψογη. Επισης ειχε μαζι και 2 προστατευτικες ζελατινες για την οθονη. Το χρωμα της θηκης ειναι γκρι και ταιριαζει με τη συσκευη (ειναι μαυρη η συσκευη). Εδω το ink αλλα βλεπω πως δεν υπαρχει τωρα διαθεσιμοτητα http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110991428010

3) Οσοι εχετε νουμερο whats up και δε λειτουργει η αντιστοιχη εφαρμογη που κατεβαζετε απο το το playstore βεβαιωθειτε οτι η SIM ειναι στη θεση 1 (και οχι στη θεση 2!).

4) δεν το εχω rootαρει

 

Αν σημερα, αγοραζα συσκευη παλι την ιδια θα αγοραζα. Παιδια το κινητο αξιζει τα λεφτα του και πεταει!

 

Τελος μια ερωτηση. Οταν παω να δω τις εφαρμογες (settings / Apps) βλεπω στο αριστερο κατω μερος της οθονης οτι οι εφαρμογες που εχω στην εσωτερικη μνημη (internal storage) ειναι 398MB και δεξια κατω αναφερει την ελευθερη εσωτερικη μνημη 609MB. Αυτο σημαινει (αν δε κανω λαθος κιολας...) οτι εχω συνολικα 1GB εσωτερικη μνημη? Ρωταω επειδη ειχα την εντυπωση οτι η εσωτερικη μνημη ειναι 4GB... :worry:

Edited by stathisxanos
ελλειπή στοιχεια
Link to comment
Share on other sites

10 σχολια πριν...υπαρχει λινκ για θηκη,μπαταρια κτλ δοκιμασμενα απο μενα

γειά σας......

σκεφτομαι την αγορα θηκης polycarbonate μαλακής σιλικόνης και film scratch οθόνης

απο το http://www.lugbuy.com/tags/acer%20ak330

και είμαι στο δίλημμα :confused:δεν μπορώ να καταλήξω αν πρέπει να αγοράσω η όχι δεύτερη μπαταρία ,εσείς με ποιο σκεπτικό την αγοράσατε ;

ευχαριστώ !

Edited by arel

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Κλασσική εταιρεία android.αντι να δώσει κάποια αναβάθμιση στο τρέχον μοντέλο βγάζει καινούργιο. Το θετικό είναι οτι έχει πολύ καλη τιμολόγηση και έτσι οι συσκευές της αποτελούν μια πολύ καλη λύση.
Link to comment
Share on other sites

για το Acer Liquid Gallant Duo παράγγειλα 16/2 τη κάρτα Samsung 32GB Class 10 Micro SDHC Card Essential απο http://www.amazon.co.uk

στις 22/02/13 παρέλαβα τη microSD κάρτα με τον SD αντάπτορα του όχι σε essential αλλά plus UHS-1

Edited by arel

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει θήκη jel για το συγκεκριμένο κινητό γιατί δεν βρίσκω πουθενά.
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

μπαταριας, θηκης polycarbonate μαλακης σιλικονης....

ειναι απολυτος συμβατα με το τηλεφωνο μας

http://www.lugbuy.com/tags/acer%20ak330

 

η διεύθυνση μάλλον δεν υπάρχει πλέον,θήκες polycarbonate μαλακής σιλικόνης στο http://www.aliexpress.com,http://inrussia.us,http://www.ebay.com σε τιμές μέχρι και υπερδιπλάσιες από την καταργημένη προϋπάρχουσα.

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα είχα μια ενημέρωση συστήματος με μέγεθος 4,5 mb αλλά ακόμα δεν βρήκα τι καινούργιο έφερε στο κινητό.
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Με τη εφαρμογή Light Flow Lite - LED Control μπόρεσα να ενεργοποιήσω το μπροστινό led για να μου δείχνει τις χαμένες κλήσεις, μνμ, mail κα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

το εχει ενας συναδελφος στην δουλεια και επειδη ασχολουμαι με ρωτησε αν μπορω να του περασω ελληνικα ,

υπαρχει τετοια δυνατοτητηα ?

η να το ρουταρω ?

Link to comment
Share on other sites

το εχει ενας συναδελφος στην δουλεια και επειδη ασχολουμαι με ρωτησε αν μπορω να του περασω ελληνικα ,

υπαρχει τετοια δυνατοτητηα ?

η να το ρουταρω ?

 

Ελληνικά σε εφαρμογές . sms , mms έχει... το μενού είναι στα Αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer Liquid Gallant Duo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...