Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή εδώ κι ένα μήνα που έχω την kk δεν έχει αλλάξει κάτι με την μπαταρία και η αναμονή το "σκοτώνει" (χθες το βράδυ έχασα 30%!!!!) μόνο με το facebook και με το facebook messenger εγκατεστημένα, μπορώ να βάλω κάτι άλλο; η artmod δεν κατεβαίνει, σε 4 διαφορετικά wifi μου γράφει ότι η λήψη δεν ήταν δυνατή στο 70%. αν περάσω μια stable kk της cm, θα αλλάξουν τα πράγματα;

και το πιο βασικό, στις πόσες φορές φλασαρίσματος χαλάει το κινητό;; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις έβαλα Android L. Μπήκε με την μια χωρίς κανένα πρόβλημα. Σαν πρωτη εντύπωση φαίνεται πολλά υποσχόμενη. Η google camera δουλεύει κανονικά και με HDR και Photo Sphere το οποίο με εξέπληξε θετικά μπορώ να πω......

Edit: Βέβαια όχι με auto focus αλλά touch focus....

Edited by johmic
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

επειδή εδώ κι ένα μήνα που έχω την kk δεν έχει αλλάξει κάτι με την μπαταρία και η αναμονή το "σκοτώνει" (χθες το βράδυ έχασα 30%!!!!) μόνο με το facebook και με το facebook messenger εγκατεστημένα, μπορώ να βάλω κάτι άλλο; η artmod δεν κατεβαίνει, σε 4 διαφορετικά wifi μου γράφει ότι η λήψη δεν ήταν δυνατή στο 70%. αν περάσω μια stable kk της cm, θα αλλάξουν τα πράγματα;

και το πιο βασικό, στις πόσες φορές φλασαρίσματος χαλάει το κινητό;; :p

Μάλλον κάτι άλλο ευθύνεται για τη μπαταρία.

Σήμερα που δούλεψα ελάχιστα το τηλέφωνο από το πρωί, έφαγε 9% μέσα σε 7 ώρες και 10 λεπτά (πήγε 10% όταν έπαιρνα το screenshot), με μισή ώρα οθόνη 60% φωτεινότητα και άθλιο σήμα.

 

[ATTACH]48534[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι άλλο ευθύνεται για τη μπαταρία.

Σήμερα που δούλεψα ελάχιστα το τηλέφωνο από το πρωί, έφαγε 9% μέσα σε 7 ώρες και 10 λεπτά (πήγε 10% όταν έπαιρνα το screenshot), με μισή ώρα οθόνη 60% φωτεινότητα και άθλιο σήμα.

 

[ATTACH]48534[/ATTACH]

 

αυτά είναι τα αποτελέσματά μου με κάνα 20 λεπτο το πολύ messenger και τίποτε άλλο! στην αρχή της ημέρας είχα καλό σήμα, αλλά τώρα έχω άθλιο. τι να κάνω; :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με μέτριο 2g σήμα δεν έφαγε καθόλου σε 8+ ώρες

 

Άρα απλά στην αναμονή δεν τρώει...Με δεδομένα όμως...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Με μέτριο 2g σήμα δεν έφαγε καθόλου σε 8+ ώρες

 

Άρα απλά στην αναμονή δεν τρώει...Με δεδομένα όμως...

 

δηλαδή η μπαταρία μου είναι καλή αλλά την τρώνε τα δεδομένα; με 4.1.2 ή άλλη custom rom μπορώ να πετύχω καλύτερους χρόνους;

με ανησυχεί γιατί πριν λίγες μέρες το είχα στην αναμονή στο 68% και μόλις συνδέθηκε σε wifi και κατέβασα ένα αρχείο ~500mb μαζί με 2-3 ενημερώσεις πήγε στο 50%.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα λέω. Για σένα δε ξέρω, δεν είναι τόσο χάλια αν είχες όλη μέρα ανοικτά δεδομένα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα δικτύου, δεδομένων γενικά.

Προχθές το ξέχασα offline κανένα 10ωρο και ήταν ακόμα στο 100%.

Μόλις άνοιξα wifi κατέβηκε στο 85% μέσα στο 2ωρο περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα λέω. Για σένα δε ξέρω, δεν είναι τόσο χάλια αν είχες όλη μέρα ανοικτά δεδομένα

Ανοιχτά δεδομένα με 1:20 οθόνη και 50% μπαταρία ούτε εγώ το βλέπω χάλια

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις γνώμες σας γιατί έδω και πόσο καιρό σκέφτομαι να το στείλω για σέρβις και μόλις γυρνούσα Αθήνα θα το έκανα. τώρα που είμαι έξω βγήκα με 80%, 3G όχι και τόσο καλό (κλειστός χώρος) με συνεχόμενες εναλλαγές σε 2G, από πίσω να τρέχουν facebook και messenger και με 10 φωτογραφίες και 5 λεπτο βίντεο σε fHD και συνεχόμενα data είμαι στο 66%.

Το περίεργο όμως είναι ότι η αναμονή κυριολεκτικά το σκοτώνει. όταν το χρησιμοποιώ συνεχόμενα με data κι ας μην έχω καλή κάλυψη, μία ώρα οθόνη θα μου βγάλει στο 70% και στο 50 θα έχω περίπου 1:45. σήμερα που δεν το χρησιμοποιούσα, και όποτε δεν το χρησιμοποιώ, η κατανάλωση είναι μεγαλύτερη απ'ότι αν το χρησιμοποιούσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ kit Kat. Θέλω να μου πει κάποιος τι σκορ πιάνει στο An tutu χωρίς άλλη ρομ και πειράγματα όμως, δηλαδή μαμά το τηλέφωνο. Εμένα πιάνει 19894. Καλά είναι ;
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από πολλά. Μια φορά έτρεξα μετά από επανεκκίνηση Και είχα 21.800 στο antutu4

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, root έχει κανεί κανείς στην kit kat? Στο antutu 17720 χαμηλά δεν είναι? Μια μέρα με 4.4.2 και η δοκιμή συνεχίζεται. Αν κάποιος έχει κάνει root να μας πως. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που είχε κανείς απορία, το κινητό συνεχίζει και λειτουργεί με 78 βαθμούς θερμοκρασία στον επεξεργαστή :p

 

Φοβήθηκα λίγο το γυαλί ομολογώ.. Φόρτιση, παιχνίδι και φωτεινότητα 30%...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το επιχειρώ ξανά, θα κάνω διάλειμμα άλλη φορά όσο φορτίζει!

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έκλεισε όπως μου έχει κάνει κάποιες φορές όποτε χτύπαγε 73 βαθμούς

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω γαλλικο.Εβαλα την κκ με εκδοση Ε97520b κατεβασα το towelroot αλλα μου λεει οτι the phone isnt currently supported.

 

Το ιδιο ακριβώς γραφει και σε εμένα. Γαλλικό με ΚΚ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το towelroot δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Μήπως παίζει ρόλο η έκδοση towelroot v1η v3? Απο που το κατέβασες? Εχει καποια ιδιαιτερότητα στην εγκατάσταση? Μηπως τα windows? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ το κατέβασα: https://towelroot.com. Το πέρασα στο τηλέφωνο, το έτρεξα και τέλος. Ίσως στο xda βρεις κάποια επιπλέον βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνουμε back up, μετά την αναβάθμιση τα ξαναπερναμε όλα, ή υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας με τις εφαρμογές π. χ;;;
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα τα όλα και θα δεις ποιές εφαρμογές δεν είναι συμβατές μόλις πας να τις τρέξεις :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω γαλλικο.Εβαλα την κκ με εκδοση Ε97520b κατεβασα το towelroot αλλα μου λεει οτι the phone isnt currently supported.

 

σε ελληνικό με kk 20a όλα μια χαρά με το towelroot.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...