Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"The LG Optimus G is only the second non-nexus device to get the Android L port, while the first being HTC One M7..."

http://www.theandroidsoul.com/android-l-gets-ported-lg-optimus-g-e975-gee/

Εδώ και καιρό :) Και από ότι διαβάζω είναι αρκετά καλή

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Sentio Ζελατίνες Προστασίας για LG Optimus G προσφορα με 1€

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/zelatines/Sentio-Screen-Protector-LG-Optimus-G-2-in1-LG-Optimus-G-2-in1.htm

 

Να σε καλά.... Και ήθελα να πάρω ένα πακέτο γιατί αυτή που έχω τα έφαγε τα ψωμιά της

 

Και επειδή είχαμε την συζήτηση..... Μετά την επαναφορά εργοστασιακων έφτιαξε κατά πολύ. Εκτός το θέμα του multitasking δεν τρώει αλλά σκαλώματα

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινησεις λόγω SIM σας κάνουν τα δικά σας? και μετά να μη βρίσκουν εύκολα δίκτυο? Vodafone ειμαι:wacko:

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινησεις λόγω SIM σας κάνουν τα δικά σας? και μετά να μη βρίσκουν εύκολα δίκτυο? Vodafone ειμαι:wacko:

 

Το ότι το έχω πιάσει να ψάχνει σήμα μερικές φορές και αυτό για λιγότερο από δευτερόλεπτο ναι έχει γίνει αλλά όχι και αυτό που λες. Επίσης Vodafone.

Έχω παρατηρήσει με διαφορές συσκευές τώρα τελευταία ότι η Vodafone έχει ένα θέμα στο σήμα σε κάποιες περιοχές αλλά οι επανεκκίνησεις δεν δικαιολογούνται.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Το ότι το έχω πιάσει να ψάχνει σήμα μερικές φορές και αυτό για λιγότερο από δευτερόλεπτο ναι έχει γίνει αλλά όχι και αυτό που λες. Επίσης Vodafone.

Έχω παρατηρήσει με διαφορές συσκευές τώρα τελευταία ότι η Vodafone έχει ένα θέμα στο σήμα σε κάποιες περιοχές αλλά οι επανεκκίνησεις δεν δικαιολογούνται.

 

Οχι, κατι αλλο πρεπει να ειναι... το εχω εστιασει στην προσπαθεια να λαβει ή να στειλει μηνυματα στο Whatsapp. Ξερεις καμμια φορά που πατάς send αλλά κανει λίγο να βρει 3G για να το στείλει. Ισως φταίει αυτό. κάποιο bug or something.

Θα το ψαξω λιγο παραπάνω γιατι είτε με jelly είτε με κιτκατ το τηλ δεν μου εχει κανει άλλο κιχ!

Θενξ πάντως

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Απο GPS πως παει μετα την αναβαθμιση ρε παιδια;

Πρωτη φορα μετα απο ποση ωρα lockαρει δορυφορο;

Link to comment
Share on other sites

Απο GPS πως παει μετα την αναβαθμιση ρε παιδια;

Πρωτη φορα μετα απο ποση ωρα lockαρει δορυφορο;

 

Κανένα πρόβλημα, μη έχοντας κάνει factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή είχαμε την συζήτηση..... Μετά την επαναφορά εργοστασιακων έφτιαξε κατά πολύ. Εκτός το θέμα του multitasking δεν τρώει αλλά σκαλώματα

 

Θετικο αυτο. Εχεις παρατηρησει καποια αλλη δυσλειτουργια για την οποια παραπονιουνται; οπως πχ να μην δουλευει η ειδοποιηση του led για sms ή κλησεις;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε και παρελαβε το κινητο η Speedex,δεν μου εδωσε καποιο χαρτι :ninja:

Για να δουμε ποσο θα διαρκεσει το service...

Ως τοτε τη βγαζω με ενα nokia 2330.... :worry:

 

 

Αντε βγαλε ακρη...αν θελουν να στην κανουν...

Αυτη τη στιγμη στο δικο μου στο tracking της Procordia λεει:Invoiced

Τι θελει να πει ο ποιητης;

 

Επικοινώνησα με την LG

H επισκευη ολοκληρωθηκε εγινε αλλαγη νεας πλακετας και δεν βρέθηκε πρόβλημα στα ακουστικά

οσο για τον θορυβο του φορτιστη εγινε ελεγχος και ειναι φυσιολογικη η λειτουργια του.

 

Ολα καλα λοιπον εκτος απροόπτου!

Εγινε αποστολη χθες,το περιμένω σήμερα ή αύριο :)

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Θετικο αυτο. Εχεις παρατηρησει καποια αλλη δυσλειτουργια για την οποια παραπονιουνται; οπως πχ να μην δουλευει η ειδοποιηση του led για sms ή κλησεις;

 

μετα απο hard reset το led εφτιαξε σε μενα

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

μετα απο hard reset το led εφτιαξε σε μενα

 

:up: Ωραια ωραια, μου φαινεται πρεπει να το αναβαθμισω και εγω. Εκτος και αν μας βγαλει και αλλο update και περιμενω για να μην κανω 2ο στησιμο καθως το βαριεμαι.

Link to comment
Share on other sites

Θετικο αυτο. Εχεις παρατηρησει καποια αλλη δυσλειτουργια για την οποια παραπονιουνται; οπως πχ να μην δουλευει η ειδοποιηση του led για sms ή κλησεις;

 

Όχι τίποτα άλλο ευτυχώς :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι, κατι αλλο πρεπει να ειναι... το εχω εστιασει στην προσπαθεια να λαβει ή να στειλει μηνυματα στο Whatsapp. Ξερεις καμμια φορά που πατάς send αλλά κανει λίγο να βρει 3G για να το στείλει. Ισως φταίει αυτό. κάποιο bug or something.

Θα το ψαξω λιγο παραπάνω γιατι είτε με jelly είτε με κιτκατ το τηλ δεν μου εχει κανει άλλο κιχ!

Θενξ πάντως

 

Καλά ξεμπερδέματα ελπίζω να το βρεις γρήγορα και να μας πεις και μας να ξέρουμε

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν 50-56% κατανάλωση οθόνης είναι φυσιολογικό? Τελευταία έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία μου κρατάει λιγότερο.

Επίσης το δικό μου είναι από Γαλλία, έχει βγει η επίσημη 4.4 ?

Link to comment
Share on other sites

τελικα αξιζει η αναβαθμιση? να προχωρησω? με αυτονομια,ταχυτητα και αλλα τυχον προβληματα τι γινεται?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Sentio Ζελατίνες Προστασίας για LG Optimus G προσφορα με 1€

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/zelatines/Sentio-Screen-Protector-LG-Optimus-G-2-in1-LG-Optimus-G-2-in1.htm

Ελπιζω ,εσυ και ο joanjapan,να παρετε καλες παρτιδες γιατι 2 φορες που πηρα γω πριν καιρο ολες οι ζελατινες ειχαν σκονη.και τις κολλαγα και τις πεταγα....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω ,εσυ και ο joanjapan,να παρετε καλες παρτιδες γιατι 2 φορες που πηρα γω πριν καιρο ολες οι ζελατινες ειχαν σκονη.και τις κολλαγα και τις πεταγα....

 

Δεν ειναι σφραγισμενες; :confused: Εγω δεν τις χρειαζομαι τωρα αλλα θα παρω για να δω τι λενε αυτες οι sentio καθως δεν ειχε τυχει να παρω ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν 50-56% κατανάλωση οθόνης είναι φυσιολογικό? Τελευταία έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία μου κρατάει λιγότερο.

Επίσης το δικό μου είναι από Γαλλία, έχει βγει η επίσημη 4.4 ?

 

Και 90% να είναι δεν είναι περίεργο.

 

Σημαίνει ότι η μπαταρία φεύγει από την οθόνη και δεν πάει χαμένη από κάποια εφαρμογή or something.

 

 

 

Έχει κάνα μήνα νομίζω που βγήκε η επίσημη.

 

τελικα αξιζει η αναβαθμιση? να προχωρησω? με αυτονομια,ταχυτητα και αλλα τυχον προβληματα τι γινεται?

 

Τι να σου πω, εγώ δεν θα την έκανα καν απλά μπρικαρα το κινητό και είπα να την κάνω και αυτή.

Η απόδοση της συσκευής και πάλι είναι πολύ καλύτερη από όλες τις σύγχρονες ναυαρχίδες (πλην n5) που μιλάνε ακόμα για lags (jesus..) αλλά με την 4.1 ήταν πολύ μπροστά το κινητό.

 

Λογικά θα στρώσει και αυτή αφού όπως έχει αναφερθεί ήδη κυκλοφορεί η 20b.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Τι να σου πω, εγώ δεν θα την έκανα καν απλά μπρικαρα το κινητό και είπα να την κάνω και αυτή.

Η απόδοση της συσκευής και πάλι είναι πολύ καλύτερη από όλες τις σύγχρονες ναυαρχίδες (πλην n5) που μιλάνε ακόμα για lags (jesus..) αλλά με την 4.1 ήταν πολύ μπροστά το κινητό.

 

Λογικά θα στρώσει και αυτή αφού όπως έχει αναφερθεί ήδη κυκλοφορεί η 20b.

thanks Niko δηλαδη εχουμε νεα εκδοση σε λιγο?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω ,εσυ και ο joanjapan,να παρετε καλες παρτιδες γιατι 2 φορες που πηρα γω πριν καιρο ολες οι ζελατινες ειχαν σκονη.και τις κολλαγα και τις πεταγα....

 

Δεν είχα ποτέ θέμα και έχω πάρει για πολλά κινητά. Γενικά με έχουν βολέψει

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με την LG

 

 

Ολα καλα λοιπον εκτος απροόπτου!

Εγινε αποστολη χθες,το περιμένω σήμερα ή αύριο :)

 

Ηρθε σημερα απο το service της Procordia (7 ημερες συνολικα,ειμαι σε νησι)

Ολα αψογα,Αλλαξαν την μητρικη του κινητου.Τωρα ειναι ελληνικο συμφωνα με το νεο ιμει ηρθε και η ενημερωση :)

All Perfect.

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σημερα απο το service της Procordia (7 ημερες συνολικα,ειμαι σε νησι)

Ολα αψογα,Αλλαξαν την μητρικη του κινητου.Τωρα ειναι ελληνικο συμφωνα με το νεο ιμει ηρθε και η ενημερωση :)

All Perfect.

 

Ευχαριστα τα νεα.

 

Ποιας χωρας ηταν μεχρι προτεινος;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα τα νεα.

 

Ποιας χωρας ηταν μεχρι προτεινος;

 

Ηταν γαλλικο

Η τωρινη μητρικη του κινητου βγηκε απο το εργοσταστιο πριν 20 κατι μερες :D

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα, μη έχοντας κάνει factory reset.

Δυστυχως με GPS Status το βγαλα χτες σε ξαστερο ουρανο και στα 20 λεπτα που το αφησα δε βρηκε τιποτα.

Κακο αυτο και μυριζομαι επιστροφη στην LG.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...