Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι καποιο widget ειναι απλο κατεβαζεις το LGSystemUI.apk απο το link κρατας ενα backup το δικο σου και το LGSystemUI.odex που ειναι στο φακελο system/app αφου κρατησεις το backup τα διαγραφεις απο τον φακελο system/app και βαζεις στην θεση τους μονο το LGSystemUI.apk που κατεβασες του δινεις permissions rw-r-r με τον root explorer η καποιον παρομιο και λειτουργει με τον go launcher ισος και με αλλους α να μην ξεχασω τραβα του και μια επανεκινιση και εισαι ετοιμος

 

Link για το lgsystemUI http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2225317 αυτο που λεει LGsystemUi_2 στην σελιδα 3 του τοπικ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο ειναι δεδομενο αν και υπαρχει καποιος τροπος απο το appstore αλλα σου αλαζει το στατους μπαρ και σου βαζει ενα αλλο που ειναι πατατα

 

Νομιζω ειναι το super status bar αλλα δεν ειμαι συγουρος

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

οτι συσκευή έχει περάσει απο τα χέρια μου την έχω βγάλει τα μάτια με rom κτλ κτλ και είχα πεί να πάρω ένα κινητό που δε θα το πειράξω τίποτα και τώρα μπριζόνομαι, αμα το rootaro ota updates θα παίρνει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια και απο μενα! Σας εχει ερθει αναβαθμιση καινουργια μετα την 10 h ???

 

Στις ''Ελληνικές'' συσκευές όχι ακόμα, σε κάποιες Ευρωπαϊκής προέλευσης έχει έρθει.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά!

 

Ήθελα να ανέβω level στο gaming experience του κινητού μας και βρήκα ένα πολύ ωραίο gamepad στο ebay http://www.ebay.com.au/itm/Wireless-Bluetooth-3-0-Controller-Joystick-Gamepad-for-Android-iOS-i-Phone-HTC-/350808529848?ssPageName=ADME:X:RTQ:AU:1123 αλλά ο πωλητής μου απάντησε πως δεν είναι συμβατό με το κινητό μας...

 

Έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει το κινητό με bluetooth gamepad η keyboard? Μερικά έρχονται μαζί με αντάπτορα usb που λογικό είναι να μην μας ταιριάζουν αφού δεν έχουμε otg, αλλά κάποια άλλα που δεν θέλουν αντάπτορα ίσως να κάνουν!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παιζω κανονικα με του PS3 :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παιζω κανονικα με του PS3 :)

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους! Φαντάζομαι ότι το χειριστήριο το δουλεύεις μέσω bluetooth με το sixaxis controller?

Aek for ever!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μείνουμε με την 4.1 παρά να μας δοθεί "προβληματική" 4.3-4.4.

Σε μια τέτοια περίπτωση μπορεί να γίνει downgrade πάλι στην στοκ 4.1;

Στις ''Ελληνικές'' συσκευές όχι ακόμα, σε κάποιες Ευρωπαϊκής προέλευσης έχει έρθει.

το έχουμε σίγουρο ότι θα έρθει και στις ελληνικές;

Link to comment
Share on other sites

το έχουμε σίγουρο ότι θα έρθει και στις ελληνικές;

 

με την LG τίποτα δεν είναι σίγουρο απλά παρακολουθούμε τις εξελίξεις.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς πως θα συνδέσουμε το μοχλό του ps3?? Μπορεί να δώσει οδηγίες??

 

Κατέβασε το sixaxis controller, οδηγίες εντός :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα Samsung MHL adaptor από galaxy note II, τον οποίο δοκίμασα προσεκτικά με το LG OG αλλά δεν φαίνεται να ταιριάζει... φυσικά δε δοκίμασα να το πιέσω παραπάνω :p

Θυμήθηκα μετά ότι με τα S3/Note II είχαν αλλάξει τον τύπο του MHL (σε σχέση πχ με το S2) και ήθελε 11-pin connector αν δεν κάνω λάθος (?)

 

Έχει συναντήσει κανείς κάτι παρόμοιο?

Ή ακόμα καλύτερα, αν έχει χρησιμοποιήσει MHL, αυτός ήταν 5-pin ή ξέρει κάποιον που να δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια και σε σενα

αυτο που εχω δει εγω φιλε μου ειναι πολυ χαμιλο σημα οταν ειναι σε lte mode αλλα οταν κανεις κληση η δεχεσαι γυρνα αυτοματα σε 3g και το σημα καμπανα.....

ενα διαστημα που μου εχανε και μενα το σημα απλα εβγαλα την καρτα και αφου την καθαρισα και την εβαλα και δεν εχω ξανα αυτο το θεμα ........ μαλον να ειχε μετακινηθη λιγο η καρτα απο κανα πεσιμο. γλυστραει πολυ και θελει προσοχη αλλα ειναι πανεμορφο χωρισ θηκη.

δεν ξερω αν παιζει ρολο εχω βοντα

 

2 μηνες που το χρησιμοποιω, ειχα ξεχασμενο το δικτυο σε ρυθμιση "αυτοματο με LTE" αν και στη περιοχη μου δεν εχουμε LTE..

Λογικα ειχα χειροτερη μπαταρια απο τωρα που το γυρισα "αυτοματο χωρις LTE"?

Vodafone εχω και τα data του κινητου τα ανοιγω για ελαχιστο χρονο μεσα στη μερα, κυριως οταν ειμαι στο δρομο..

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Να μη σου πω αρκετά χειρότερη..βάλτο μόνιμα σε gsm και άλλαζε το όταν το χρειαζεσαι

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Να μη σου πω αρκετά χειρότερη..

 

περασε μιση ωρα απο τη στιγμη που το αλλαξα και το κινητο εκανε μονο του επανεκινηση και οταν ανοιξε ειχε χασει την "αυτοματη ωρα" και γυρισε πισω καμια δεκαρια μηνες..........!

 

και επεσε και λιγο η μπαταρια απο τη επανεκινηση, αλλα δεν ειμαι σιγουρος ποσο.. ισως ενα 10%

και το σημα βλεπω ειναι κολλημενο στο 1 (απο 5).. δεν νομιζω να ηταν ετσι πριν εδω που βρισκομαι

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι όλο αυτό επειδή αλλαξεςβτη λειτουργια δικτύου;

Δεν του κανείς ενα εξορκισμό; :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εμένα χάνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ την ρύθμιση αναφοράς παράδοσης....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα κουλό που παρατήρησα τώρα τελευταία είναι ότι στον NOVA launcher, στη ρύθμιση "εφέ κίνησης εφαρμογής", ότι ρύθμιση και να κάνω δεν την αποθηκεύει και δεν δέχεται κανένα εφέ, με αποτέλεσμα οι εφαρμογές να ανοίγουν αστραπιαία. Χρησιμοποιεί κανείς τον NOVA, στο κινητό μας να μου πει αν έχει το ίδιο θέμα?

Στο g pad πάντως δουλεύει κανονικά.

 

Edit: Το κάνει και με άλλους launchers τελικά. Ανοίγουν άμεσα χωρίς εφέ οι εφαρμογές.

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με Nova 2.3 δουλευει κανονικα, μολις το τσεκαρα.

Κανε ενα ρεσταρτ τον Nova απο τις ρυθμισεις του.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με Nova 2.3 δουλευει κανονικα, μολις το τσεκαρα.

Κανε ενα ρεσταρτ τον Nova απο τις ρυθμισεις του.

 

Τίποτα. Το κάνει και με άλλους launchers. Πρέπει να είναι θέμα του κινητού. Όχι ότι είναι κάτι σημαντικό βέβαια, αλλά είμαι περίεργος να δω τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. Το κάνει και με άλλους launchers. Πρέπει να είναι θέμα του κινητού. Όχι ότι είναι κάτι σημαντικό βέβαια, αλλά είμαι περίεργος να δω τι φταίει.

 

Μήπως έχεις κλείσει τα transition effects από τις ρυθμίσεις; Πρέπει τουλάχιστον να είναι στο x0.5 για να δεις κάτι.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...