Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες ξέρει κανείς πως μπορούμε να αλλάξουμε από γκρι σε μαύρο το χρώμα της status bar??

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Σκέφτομαι να αλλάξω το galaxy S advance που εχω τώρα και μία συσκευή που σκεφτομαι ειναι το LG E975. Η τιμή του είναι στα 330 και είναι τα max χρήματα που μπορώ να διαθέσω για κινητό αυτή την εποχή.

 

Εσείς που το ξέρετε από πρώτο χέρι, μου το συστήνετε?

η όχι, επειδή είναι και ενός χρόνου?

 

Τα specks του με υπερκαλύπτουν, αλλά θελω να μου πείτε και εσείς

πως να ψάξω σε αυτό το batzdet

 

Το κινητό ακόμα και στα 300+ είναι πολύ καλό για το χρόνο που βρίσκεται στην αγορά και δουλεύει απροβλημάτιστα χωρίς μόντες κλπ. Συνήθως δεν προτείνω applsung (βλ. samsung) αλλά καλή περίπτωση φαίνεται και το note II σε αυτά περίπου τα λεφτά.

 

Αν ήμουν στη θέση σου, τη δεδομένη στιγμή, θα έπαιρνα με κλειστά μάτια το moto g 16gb από Αγγλία και με τα 120-130€ που θα μου έμεναν θα έπαιρνα ένα κινέζικο tablet. :cool:

 

Σίγουρα το optimus g υπερτερεί σε κάποια πραγματάκια από το moto g αλλά μιλάμε και για άλλο εύρος τιμής.

 

Παίδες ξέρει κανείς πως μπορούμε να αλλάξουμε από γκρι σε μαύρο το χρώμα της status bar??

 

Αν είσαι rooted ίσως με xposed + gravity box να κάνεις τη δουλειά σου. Πάντως με xblast που δοκίμασα δεν αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με gravity. Δεν μένει με τίποτα το χρώμα για πολύ.

Στην lockscreen μένει, αλλά όταν το ξεκλειδώσεις κάνει ένα "φλας" πάνω στην status bar γιατί όπως είπα μένει το στοκ χρώμα στην homescreen.

Σε μένα τουλάχιστον έτσι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρει κανείς πως μπορούμε να αλλάξουμε από γκρι σε μαύρο το χρώμα της status bar??

 

Για Odexed stock rom δοκίμασε αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2490281

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Σκέφτομαι να αλλάξω το galaxy S advance που εχω τώρα και μία συσκευή που σκεφτομαι ειναι το LG E975. Η τιμή του είναι στα 330 και είναι τα max χρήματα που μπορώ να διαθέσω για κινητό αυτή την εποχή.

 

Εσείς που το ξέρετε από πρώτο χέρι, μου το συστήνετε?

η όχι, επειδή είναι και ενός χρόνου?

 

Τα specks του με υπερκαλύπτουν, αλλά θελω να μου πείτε και εσείς

πως να ψάξω σε αυτό το batzdet

Το κινητο ειναι παρα πολυ καλο και δουλευει απροβλημάτιστα. Δεν αξίζει ομως πλέον στα 330.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα κ χρονια πολλα! πηγα διακοπες για χριστουγεννα κ μου σουφρωσαν το κινητο οποτε ετοιμαζομαι για νεο. απο το κινητο ημουν φουλ ικανοποιημενος αλλα σκεφτομαι να χτυπησω το g2 μια κ η τιμη ειναι κοντα. γνωμη σας?
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα κ χρονια πολλα! πηγα διακοπες για χριστουγεννα κ μου σουφρωσαν το κινητο οποτε ετοιμαζομαι για νεο. απο το κινητο ημουν φουλ ικανοποιημενος αλλα σκεφτομαι να χτυπησω το g2 μια κ η τιμη ειναι κοντα. γνωμη σας?

 

Πολύ καλό κινητό το g, αλλά όχι για 340 € που είναι το φθηνότερο στο skroutz. Όταν το G2 κοστίζει μόλις 60€ περισσότερα δεν τίθεται καν θέμα. Εκτός και αν δεν σου φτάνουν τα 16gb του G2. Γνώμη μου είναι ότι η τιμή του g έπρεπε να είναι γύρω στα 280€ το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό κινητό το g, αλλά όχι για 340 € που είναι το φθηνότερο στο skroutz. Όταν το G2 κοστίζει μόλις 60€ περισσότερα δεν τίθεται καν θέμα. Εκτός και αν δεν σου φτάνουν τα 16gb του G2. Γνώμη μου είναι ότι η τιμή του g έπρεπε να είναι γύρω στα 280€ το πολύ.

 

Μέχρι 250€ έδινα. Αξίζει και θα αξίζει αυτά τα λεφτά είτε πάρει είτε δεν πάρει kit kat.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τα λεφτά μου τα ξανα έδινα :)

Αν αξίζει μάλλον είναι υποκειμενικό θέμα φαίνεται.

 

Έτσι ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έδωσα το Note II, πήγα στο G και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.. πιστεύω οτι αντίστοιχη υλοποίηση σε εμπειρία android βρίσκεις μόνο σε nexus συσκευές.

Αλλά πλέον, με την έλλειψη που παρουσιάζει στην αγορά, η τιμή του δεν είναι ανταγωνιστική για μένα.. θα προτιμούσα να δώσω το κάτι λίγο παραπάνω και να πάω στο G2

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό κινητό το g, αλλά όχι για 340 € που είναι το φθηνότερο στο skroutz. Όταν το G2 κοστίζει μόλις 60€ περισσότερα δεν τίθεται καν θέμα. Εκτός και αν δεν σου φτάνουν τα 16gb του G2. Γνώμη μου είναι ότι η τιμή του g έπρεπε να είναι γύρω στα 280€ το πολύ.

 

Μέχρι 250€ έδινα. Αξίζει και θα αξίζει αυτά τα λεφτά είτε πάρει είτε δεν πάρει kit kat.

 

 

Γιατί στα 300 βρίσκετε καλύτερο (αντιπροσωπείας);

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Σκέφτομαι να αλλάξω το galaxy S advance που εχω τώρα και μία συσκευή που σκεφτομαι ειναι το LG E975. Η τιμή του είναι στα 330 και είναι τα max χρήματα που μπορώ να διαθέσω για κινητό αυτή την εποχή.

 

Εσείς που το ξέρετε από πρώτο χέρι, μου το συστήνετε?

η όχι, επειδή είναι και ενός χρόνου?

 

Τα specks του με υπερκαλύπτουν, αλλά θελω να μου πείτε και εσείς

πως να ψάξω σε αυτό το batzdet

 

Ακριβώς την ίδια μετάβαση έκανα κι εγώ πριν 3 μήνες και δεν το έχω μετανιώσει δευτερόλεπτο. Το πήρα 340 και θα τα ξανάδινα σήμερα ευχαρίστως. Το κινητό πετάει, δεν κολλάει πουθενά, έχει φοβερή οθόνη, είναι το μοναδικό android κινητό με iphone-like εμπειρία χρήσης (βλ. smoothness) και με μηδενικά προβλήματα. Το κινητό είναι απλά καταπληκτικό, στο συστήνω ανεπιφύλακτα. Συνεχίζω να πιστεύω ότι στα λεφτά αυτά (και όχι μόνο) δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα τα έδινα αλλα μια και έχω πάντα 10 gb free το πολύ θα περίμενα είτε για την 32ρα έκδοση του g2 είτε θα πήγαινα στο g. Αλλα και με τα 16 συμβιβάζομαι !!! Εάν υπάρχει otg :)
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια μετάβαση έκανα κι εγώ πριν 3 μήνες και δεν το έχω μετανιώσει δευτερόλεπτο. Το πήρα 340 και θα τα ξανάδινα σήμερα ευχαρίστως. Το κινητό πετάει, δεν κολλάει πουθενά, έχει φοβερή οθόνη, είναι το μοναδικό android κινητό με iphone-like εμπειρία χρήσης (βλ. smoothness) και με μηδενικά προβλήματα. Το κινητό είναι απλά καταπληκτικό, στο συστήνω ανεπιφύλακτα. Συνεχίζω να πιστεύω ότι στα λεφτά αυτά (και όχι μόνο) δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο.

 

Τώρα αυτό το iphone-like εμπειρία χρήσης για καλό το είπες; :cry::cry:

 

:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό κινητό το g, αλλά όχι για 340 € που είναι το φθηνότερο στο skroutz. Όταν το G2 κοστίζει μόλις 60€ περισσότερα δεν τίθεται καν θέμα. Εκτός και αν δεν σου φτάνουν τα 16gb του G2. Γνώμη μου είναι ότι η τιμή του g έπρεπε να είναι γύρω στα 280€ το πολύ.

 

 

Οπως τα λεει ο παικτης.πλεον αφου υπαρχει το g2 πρεπει η συγκριση να γινει με αυτο.αν δεν υπηρχε μεχρι 330€ το g θα αξιζε.ακομη και τωρα.αλλα αφου υπαρχει το g2 ειναι "αμαρτια" τροπον τινα να δωσεις λεφτα για το προηγουμενο μοντελο.βεβαια,υπαρχει και το αλλο θεμα των 16gb που εμενα προσωπικα θα με εφταναν.αλλοι ομως ,πουχουν και παιχνιδια,δε τους φτανουν σιγουρα.

 

Antcharmed συμπερασμα:αν τα 16gb σε φτανουν πας για g2 καρφωτος.

Αν δε σε φτανουν το g παραμενει μια πολυ καλη επιλογη.ακομη και στα 340€ μιας και θα το καταφχαριστηθεις.δε θα κολλησει πουθενα,δε θα σε προδωσει ποτε σε multitasking και θαχεις μια οθονη ομορφη με φωτεινοτητα στον ηλιο (το καλοκαιρι θα με θυμηθειτε...)

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό το iphone-like εμπειρία χρήσης για καλό το είπες; :cry::cry:

 

:shifty:

 

Είτε θέλουμε να το παραδεχτούμε είτε όχι, η εμπειρία χρήσης που σου προσφέρουν τα iphone (εννοώντας μηδέν lug και smoothness) είναι ακόμα αξεπέραστη. Άλλο αν ενοχλούν αλλά πράγματα. Πάντως το OG πραγματικά είναι το μόνο κινητό τόσο smooth σχεδόν όσο τα μηλόφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Είτε θέλουμε να το παραδεχτούμε είτε όχι, η εμπειρία χρήσης που σου προσφέρουν τα iphone (εννοώντας μηδέν lug και smoothness) είναι ακόμα αξεπέραστη. Άλλο αν ενοχλούν αλλά πράγματα. Πάντως το OG πραγματικά είναι το μόνο κινητό τόσο smooth σχεδόν όσο τα μηλόφωνα.

 

 

Συμφωνω και επαυξανω.ενα δυο μικρολαγκακια σε dialer κατα την εναρξη του δε μου κοστιζουν τιποτα.πραγματικα ειναι απο τις καλυτερες αγορες πουχω κανει και απο τα καλυτερα κινητα πουχω δει.βεβαια οι συμβιβασμοι πχ στην καμερα και στη μη υπαρξη sdcard δε με ενοχλουν.αν και με το camera zoom fx διορθωνεται αρκετα το πραγμα...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Είτε θέλουμε να το παραδεχτούμε είτε όχι, η εμπειρία χρήσης που σου προσφέρουν τα iphone (εννοώντας μηδέν lug και smoothness) είναι ακόμα αξεπέραστη. Άλλο αν ενοχλούν αλλά πράγματα. Πάντως το OG πραγματικά είναι το μόνο κινητό τόσο smooth σχεδόν όσο τα μηλόφωνα.

 

Αν εμπειρία χρήσης εννοείς μόνο το ελάχιστο ή μηδενικό lag και το πόσο smooth είναι τα transitions τότε ναι. Απλά προσωπικά εγώ εμπειρία χρήσης μπορώ να θεωρήσω από την υποστήριξη OTG μέχρι το απεριόριστο και σχετικά προσιτό customization (γενικώς για το android).

 

Είναι μεγάλη συζήτηση και σίγουρα θα βγούμε offtopic. Απλά προσωπικά θεωρώ πως το android από εποχής GB και μετά έχει ξεπεράσει κατά πολύ το iOS σε εμπειρία χρήσης. Πλέον με KK το θέμα έχει ξεφύγει και το iOS μας χαιρετάει από μακριά.

 

Ας ελπίσουμε πως η συσκευή μας θα πάρει KK γιατί νομίζω πως αξίζει. Όχι ο,τι έχω παράπονο με την JB.

Edited by krnl
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξανω.ενα δυο μικρολαγκακια σε dialer κατα την εναρξη του δε μου κοστιζουν τιποτα.πραγματικα ειναι απο τις καλυτερες αγορες πουχω κανει και απο τα καλυτερα κινητα πουχω δει.βεβαια οι συμβιβασμοι πχ στην καμερα και στη μη υπαρξη sdcard δε με ενοχλουν.αν και με το camera zoom fx διορθωνεται αρκετα το πραγμα...

 

Είναι πράγματι πολύ τίμια αγορά και ομολογώ πως πριν από την προσφορά της vodafone δεν γνώριζα ούτε καν τα specs του που λέει ο λόγος μιας και το επισκίαζε το nexus 4.

 

Αν σκεφτεί κανείς ο,τι κάποιοι το πήραμε και 129€, οι δικαιολογίες για οτιδήποτε αρνητικό παίρνουν πόδι.

Link to comment
Share on other sites

παιδες το KnockON υποστηριζεται και απο το δικο μας τηλεφωνο;

γιατι ειδα οτι θα το παρουν με update και πιο φθηνα LG

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Για το L II είπαν. Αν δεν το δώσουν στο G θα είναι για κλωτσιές
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...