Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίμενε μερικούς κύκλους φόρτισης και θα δεις μετά, ελπίζω να μην έγινε ζημιά! Μην το αφήνεις να αδειάζει πάντως :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια εχει ποση ωρα που στην οθονη που δειχνει την μπαταρια δειχνει γεματη, αλλα το ledακι πανω αναβοσβηνει ακομα πορτοκαλι... τι γινεται? ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Δον δες το app usage. Μισή αυτονομία βλέπω σε σχέση με αυτό που έχω εγώ..

 

Offtopic

Καλά ε, με το που την έφερες βόλτα την κοπέλα πέρυσι (Φυσικά με τις απίστευτες συμβουλές μου :lol: ) μας ξέχασες στο chat n fun....! Γιατί Δον;;;

:lol: :p

 

Μιας και το έβαλα για φόρτιση χθες μετά το "ανέβασμα" των φωτογραφιών, σήμερα έχω νέα στοιχεία.

Αυτή είναι η συνολική εικόνα μετά από τελείως χαλαρή χρήση.

 

http://i42.tinypic.com/27zyyhj.png

 

Τα πάντα κλειστά εκτός από τα δεδομένα (και το WiFi αργά το απόγευμα), 2 ώρες περίπου μουσική, λίγες κλήσεις, κάνα 20λεπτο το πολύ ίντερνετ. Το WiFi ήταν ανοικτό μόνο για γίνει ενημέρωση του μTorrent, ενώ όλη τη μέρα ήταν σε "μόνο 2G", αλλά για 10 λεπτά έκανα streaming μέσω 3G.

 

Στοιχεία οθόνης, στοιχεία εφαρμογών.

 

Πως σας φαίνονται;

 

ΥΓ: Νίκο, έχεις χάσει επεισόδια από τότε.. Αν είχα χρόνο, θα μπορούσα να συνεχίσω το "Καλημέρα Ζωή" μαζί με τη "Λάμψη" ... :p

Σ'ευχαριστώ για τις συμβουλές σου, δε θα χα κάνει τίποτα χωρίς εσένα. :p :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το έβαλα για φόρτιση χθες μετά το "ανέβασμα" των φωτογραφιών, σήμερα έχω νέα στοιχεία.

Αυτή είναι η συνολική εικόνα μετά από τελείως χαλαρή χρήση.

 

http://i42.tinypic.com/27zyyhj.png

 

Τα πάντα κλειστά εκτός από τα δεδομένα (και το WiFi αργά το απόγευμα), 2 ώρες περίπου μουσική, λίγες κλήσεις, κάνα 20λεπτο το πολύ ίντερνετ. Το WiFi ήταν ανοικτό μόνο για γίνει ενημέρωση του μTorrent, ενώ όλη τη μέρα ήταν σε "μόνο 2G", αλλά για 10 λεπτά έκανα streaming μέσω 3G.

 

Στοιχεία οθόνης, στοιχεία εφαρμογών.

 

Πως σας φαίνονται;

 

ΥΓ: Νίκο, έχεις χάσει επεισόδια από τότε.. Αν είχα χρόνο, θα μπορούσα να συνεχίσω το "Καλημέρα Ζωή" μαζί με τη "Λάμψη" ... :p

Σ'ευχαριστώ για τις συμβουλές σου, δε θα χα κάνει τίποτα χωρίς εσένα. :p :)

Σε γενικές γραμμές,νομίζω πως στα ίδια επίπεδα κυμαίνομαι και εγώ... Ίσως να έβγαζα και λίγο χειρότερα stats αν είχα μονίμως ανοιχτά δεδομένα όπως εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Σενιέ πενιέ είσαι δον. Μόνο την εξοικονόμηση δώσε δρόμο, δεν μπορώ να βλέπω τέτοια πράματα! :p

(Δεν πιστεύω να πήρες στα σοβαρά το αλλο; ούτε που ξέρω τι γίνεται στο φόρουμ τελευταία για να λέμε την αλήθεια :lol: )

 

Πάνο καλορίζικο φίλε!

Μην αγχώνεσαι για την μπαταρία, δεν έπαθε και τίποτα. Σε μερικούς κύκλους θα είναι στην πένα.

Ένα 3ωρο μαξ κάνει να φορτίσει (μπορεί και κάνα 5 λεπτο λιγότερο).

Link to comment
Share on other sites

Φόρτιση από usb -στο pc δηλαδή- είναι καλύτερο ή χειρότερο για τη μπαταρία σε σχέση με τον φορτιστή;

Η αργή φόρτιση είναι σίγουρα καλύτερη και προτείνεται αλλά μην φανταστείς και τις τρελές διαφορές. Πιο πολύ έχει να κάνει με τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εκει που ειμαι ΔΕΝ εχει Wifi. Δεν γινεται να δοκιμασω αλλη εταιρεια εχω συμβολαιο με την wind 2 χρονια . Συνεχεια εχω δεδομενα ανοιχτα και λογικα αυτο φταει.

Υπαρχει επιλογη να κλεινουν τα δεδομενα οταν κλεινει η οθονη και οταν την ανοιγω να ανοιγουν ; Ισως ετσι γλυτωσω αρκετη μπαταρια.

Σιγουρα φταιει και η wind με το σημα " καμπανα" !

 

Αν δεν εχεις καλο σημα, βαλε να σου δουλευει μονο σε δικτυα 2γ. Δε χανεις κατι σε ταχυτητα, και κερδιζεις σε μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα χθες τον tsf...ειδα μεγαλη διαφορα στην ελευθερη μνημη σε σχεση με νοβα κ φυσικα πολυ ομαλος...οσο για τον φιλο specialman ,ανατολικη θεσσαλονικη με wind ανοιχτα δεδομενα και συχρονισμος συ νεχεια,φωτεινοτητα στο 65%,δε πεφτω κατω απο τεσσερις ωρες οθονη..
Link to comment
Share on other sites

Ελεύθερη μνήμη = χαμένη μνήμη.

Το κινητό δεν κολλάει παιδιά. Έχει μένει αρκετές φορές χωρίς restart για 1-1μιση μήνα με ελάχιστη ελεύθερη ραμ. Ποτέ δεν κόλλησε.

Η ραμ αν δεν γεμίζει με cache πάει χαμένη. Δεν υπάρχει λόγος να ζορίζεται κάποιος όταν έχει μια τόσο καλή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Η αργή φόρτιση είναι σίγουρα καλύτερη και προτείνεται αλλά μην φανταστείς και τις τρελές διαφορές. Πιο πολύ έχει να κάνει με τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Α ωραία τότε, άρα δεν το κόβω το χούι να το φορτίζω στο pc. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα μολις να βαλω διαφορετικο ηχο κλησης σε μια επαφη για να μη χτυπαει με το γενικο ηχο κλησης που εχω ορισει για ολες τις επαφες..

Βλεπω οτι δεν μπορω να το κανω απο πουεθενα αλλου παρα μονο αν παω μεσα στην επαφη και διαλεξω εκει τον ηχο κλησης της επαφης..και απο κει μου δινει τη δυνατοτητα να διαλεξω ηχους απο αυτους που φαινονται μεσα στο φακελο ringtones..δεν μου δινει τη δυνατοτητα να παω και να επιλεξω καποιο απο τα mp3 που εχω μεσα στη συσκευη μου! Φανταζομαι οτι ο μοναδικος τροπος ειναι να αντιγραψω το τραγουδι που θελω μεσα στο φακελο ringtones??

 

Στο Samsung Galaxy S2 που ειχα πριν μου εδινε τη δυνατοτητα να διαλεγω κατευθειαν απο τη μουσικη μου και ηταν βολικο αν αλλαζεις ηχους συχνα.. επισης σε οποιοδηποτε σημειο ειμαι πανω απο αρχειο ηχου (Μουσικη, file managers) με το Samsung μπορουσα να ορισω αμεσα με το πληκτρο των επιλογων αν θελω το συγκεκριμενο κομματι να οριστει σαν γενικος ηχος κλησης, ηχος κλησης επαφης, η και ξυπνητηρι.. το LG η μονη δυαντοτητα που μου δινει, και αυτη οχι παντου, ειναι να το ορισω μονο σαν γενικος ηχος κλησης..

 

Παιζει κατι αλλο που μου διαφευγει, ή ακριβως ετσι ειναι;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε :) https://www.dropbox.com/s/9akx353q3hjkrs8/BACKUPS.zip

 

Άσχετο, Θέμα πως γίνεται να φτιάξω;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος Πετρο! Thanks!

Παλια εδω τα καναμε αλλα μην σε παρω και στο λαιμο μου. αλλιως χειροκιντα θελει να αλλαζεις png μεσα στα apk και στο framework

 

ps

Οταν ειναι κλειστο και φορτιζει, εχεις κανονικα το 3d animation ετσι? οχι ενα μαυρο φοντο με ασπρη μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα σε απογοητεύσω σε αυτό... Μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω το μαύρο νομίζω...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι κ εγω αν μπορω με την σειρα μου εχω στειλει το μπριζακι του φορτιστη στο service lg μεσω courier κ εμεινα μονο με το καλωδιο usb μπορω να κανω φορτιση μεσω απο την θυρα usb του laptop μου θα προκλυθει καμια ζημια τιποτα μπαταριαή καλυτερα να περιμενω το μπριζακι
Link to comment
Share on other sites

Όχι, κανονικά κάνεις εννοείται

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εχω αλλαξει launcher και αντιμετωπιζω ενα προβλημα.

 

ενω εμφανιζει τα widget (καιρος, αγαπημενες επαφες,ημερολογιο) δεν τα φορτωνει.

 

μπορω απο καπου να τα βρω?

Link to comment
Share on other sites

εχω αλλαξει launcher και αντιμετωπιζω ενα προβλημα.

 

ενω εμφανιζει τα widget (καιρος, αγαπημενες επαφες,ημερολογιο) δεν τα φορτωνει.

 

μπορω απο καπου να τα βρω?

 

Ναι δεν παίζουν με άλλο launcher εκτός του stock. Αν είσαι τυχερός και τα έχει κάνει κανείς port. Κοίτα στο xda.

Link to comment
Share on other sites

οντως τα συγκεκριμενα δεν εμφανιζονται σε κανεναν αλλον launcher. . Για calendar εχω Jorte , καιρο το Eye In The Sky.. Αν σε βολεψουν προσωρινα μεχρι να βρεις λυση :)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, το καλύτερο ξύπνημα που μπορεί να σου κάνει αυτό το κινητό δεν είναι με το ξυπνητήρι, αλλά με τη μπαταρία. :p

 

Το έβαλα να φορτίσει στον υπολογιστή από τις 12 μέχρι τις 4 που το έκλεισα, ενεργοποίησα το ξυπνητήρι και το άφησα με τα πάντα κλειστά!

 

Δείτε το αποτέλεσμα:

http://i43.tinypic.com/ztdo91.png

http://i44.tinypic.com/2vis4yr.png

 

Επίσης, μετά τα screenshots, μέχρι τις 10, η μπαταρία είχε "πέσει" στο ~86% ενώ όλη μέρα συνέχισε το "λειτουργικό Android" να είναι σε υψηλά επίπεδα με το χαμηλότερο ποσοστό να είναι 47%. Μόλις η μπαταρία πήγε στο 60%, το έβαλα να φορτίσει, το άφησα μέχρι το 90% και αυτή τη στιγμή, με την κανονική χρήση (δεδομένα κτλ), το "λειτουργικό" είναι στο 36%. :X

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, το καλύτερο ξύπνημα που μπορεί να σου κάνει αυτό το κινητό δεν είναι με το ξυπνητήρι, αλλά με τη μπαταρία.

 

Το έβαλα να φορτίσει στον υπολογιστή από τις 12 μέχρι τις 4 που το έκλεισα, ενεργοποίησα το ξυπνητήρι και το άφησα με τα πάντα κλειστά!

 

Δείτε το αποτέλεσμα:

http://i43.tinypic.com/ztdo91.png

http://i44.tinypic.com/2vis4yr.png

 

Επίσης, μετά τα screenshots, μέχρι τις 10, η μπαταρία είχε "πέσει" στο ~86% ενώ όλη μέρα συνέχισε το "λειτουργικό Android" να είναι σε υψηλά επίπεδα με το χαμηλότερο ποσοστό να είναι 47%. Μόλις η μπαταρία πήγε στο 60%, το έβαλα να φορτίσει, το άφησα μέχρι το 90% και αυτή τη στιγμή, με την κανονική χρήση (δεδομένα κτλ), το "λειτουργικό" είναι στο 36%.

 

Gsam battery monitor κι εσύ γρήγορα :p

 

 

 

 

 

παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι κ εγω αν μπορω με την σειρα μου εχω στειλει το μπριζακι του φορτιστη στο service lg μεσω courier κ εμεινα μονο με το καλωδιο usb μπορω να κανω φορτιση μεσω απο την θυρα usb του laptop μου θα προκλυθει καμια ζημια τιποτα μπαταριαή καλυτερα να περιμενω το μπριζακι

 

Καλησπέρα φίλε μου. Όχι δεν υπάρχει θέμα.

Για να σε ξενερωσω (πάλι :p) όμως μιας και δε με άκουσες :D, ο φορτιστής είναι λογικό να κάνει θόρυβο. Όταν σου είπα ότι κάνει σε όσες συσκευές είχα δεν εννοούσα 5 10, εννοούσα 100 150

:p

Το καλώδιο από την άλλη είναι ΓΙΑ ΤΟΝ %(&!#!! Και είναι όλα έτσι :p

 

 

 

 

Νομίζω θα σε απογοητεύσω σε αυτό... Μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω το μαύρο νομίζω...

 

Aυτα είναι.. Δηλαδής είπαν εκεί στην lg:

"Ρε 'σεις. Έχουμε τέλειο charging animation..

Γ@&!στε το!"

:lol:

 

Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος αυτό;;

Όταν φορτίζει το κινητό κλειστό τι βλέπετε; Την cool μπαταρία που έδειχνε και πριν; Η μια άσπρη ποιότητας minecraft;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...