Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε σε wind εισαι ;

 

Cosmote. Με το 4G περιττό να πω ότι πιάνει περίπου 45

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Cosmote. Με το 4G περιττό να πω ότι πιάνει περίπου 45

 

Τι να πω θα δοκιμασω και αλλα σημεια σημερα αλλα ρε συ το S 3 μου εβγαζε τα διπλασια . Περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έκανα το speed test αφού διάβασα ένα αντίστοιχο thread στο xda που κάποιος ρωτούσε αν υποστηρίζει hsdpa+ και η απάντηση ήταν ακριβώς η ίδια, ότι απλά η LG έχει επιλέξει να φαίνεται απλά το h σκέτο. Υπήρχε μάλιστα μέτρηση ενός ξένου που έπιανε 30mbps.

Σε κάθε περίπτωση το σκέτο hsdpa πιάνει μέχρι 7,6 άρα και 12 να πιάνεις είναι hsdpa+.

Πιθανόν να φταίει η wind, εννοώ μπορεί τη συγκεκριμένη περίοδο να έχει χαμηλές ταχύτητες το δίκτυό της

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έκανα το speed test αφού διάβασα ένα αντίστοιχο thread στο xda που κάποιος ρωτούσε αν υποστηρίζει hsdpa+ και η απάντηση ήταν ακριβώς η ίδια, ότι απλά η LG έχει επιλέξει να φαίνεται απλά το h σκέτο. Υπήρχε μάλιστα μέτρηση ενός ξένου που έπιανε 30mbps.

Σε κάθε περίπτωση το σκέτο hsdpa πιάνει μέχρι 7,6 άρα και 12 να πιάνεις είναι hsdpa+.

Πιθανόν να φταίει η wind, εννοώ μπορεί τη συγκεκριμένη περίοδο να έχει χαμηλές ταχύτητες το δίκτυό της

 

Θα τους παρω τηλεφωνο δεν γινεται με το S 3 να εβγαζα 12-15 κ με αυτο που ειναι χιλιες φορες καλυτερο μονο 6-7.

Link to comment
Share on other sites

Και στο gsm arena αναφέρεται ξεκάθαρα στα χαρακτηριστικα ότι το hsdpa του υποστηρίζει ταχύτητα μέχρι τα 42 mbps.

Νομίζω μετά από όλα αυτά δεν τίθεται καν ερώτημα για τη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Και στο gsm arena αναφέρεται ξεκάθαρα στα χαρακτηριστικα ότι το hsdpa του υποστηρίζει ταχύτητα μέχρι τα 42 mbps.

Νομίζω μετά από όλα αυτά δεν τίθεται καν ερώτημα για τη συσκευή

 

Καλως θα το κοιταξω αμεσα θα βγω σε πολλα σημεια της πολης μηπως και δωσει παραπανω. Μεσα στο σπιτι μου δινει 1,2,τιποτα δηλαδη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανείς απενεργοποιήσει την εφαρμογή

Google search. Και εγώ το έχω κλείσει, μου είναι ανούσιο από την στιγμή που έχω στην επιφάνεια τον chrome.

 

Αυτο πως γινεται ακριβως ;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά battery guru ή greenify;

 

Καλα πιστευεις οτι αυτα τα προγραμματα απο το αθλιο μαρκετ κανουν δουλεια ; Τοσα χρονια ουτε ενα δεν μου δουλεψε εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα πιστευεις οτι αυτα τα προγραμματα απο το αθλιο μαρκετ κανουν δουλεια ; Τοσα χρονια ουτε ενα δεν μου δουλεψε εμενα.

Το battery guru κατι κανει.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το battery guru κατι κανει.

 

ΠΩς ακριβως δουλευει γνωριζεις; Αντε να το κατεβασω να δουμε ( που δεν πιστευω αλλα δεν χανω τιποτα να ξανα-δοκιμασω κατι τετοιο).

Link to comment
Share on other sites

Θήκη πάρε από eBay :) εγώ έχω την Mercury TPU και την προτείνω...

 

Το κάνει 2πυρηνο εκτός και αν υπάρχει ανάγκη για 4 :)

 

Νομιζω πιο σωστα θα επρεπε να πουμε αξιοποιει τους 2 απο τους 4 πυρηνες. Δεν πιστευω οτι ενα τετοιο κουμπακι απενεργοποιει τους 2 πυρηνες, απλα δεν θα επιτρεπει τη χρηση τους. Ο επεξεργαστης οταν δεν λειτουργει πεφτει απο τα 1,5GHz στα 384 MHz. Φανταζομαι λοιπον οι 2 πυρηνες θα ειναι σε ηρεμια εξoικονομώντας ,συμφωνα με το εδω review, ενα 10% στην μπαταρια (ταδε εφη τεχνικοι της LG).

 

Προσωπικα το δουλευω σε eco mode και δεν εχω προβλημα με το κινητο.

 

Βασικά έκανα το speed test αφού διάβασα ένα αντίστοιχο thread στο xda που κάποιος ρωτούσε αν υποστηρίζει hsdpa+ και η απάντηση ήταν ακριβώς η ίδια, ότι απλά η LG έχει επιλέξει να φαίνεται απλά το h σκέτο. Υπήρχε μάλιστα μέτρηση ενός ξένου που έπιανε 30mbps.

Σε κάθε περίπτωση το σκέτο hsdpa πιάνει μέχρι 7,6 άρα και 12 να πιάνεις είναι hsdpa+.

Πιθανόν να φταίει η wind, εννοώ μπορεί τη συγκεκριμένη περίοδο να έχει χαμηλές ταχύτητες το δίκτυό της

 

Πλεον το hsdpa φτανει τα 14,4 Mbps και οχι τα 7,2 που ηταν μεχρι προτεινος. Νομιζω πανω απο τα 14,4Mbps θα ειναι το H+. (Αυτα ασχετα με το LG)

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κάνουν δουλειά. Ειδικά το greenify που χρησιμοποιω με έχει αφήσει ευχαριστημενο.

Το battery guru είναι διαφορετικό απο το greenify. "Μαθαίνει" τι χρηση κανεις στο κινητό και αναλόγως προσαρμόζεται και βελτιστοποιεί τους πόρους ανάλογα με τη χρήση που κανεις. Προσωπικά είδα μια μικρή διάφορα προς το καλυτερο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πιο σωστα θα επρεπε να πουμε αξιοποιει τους 2 απο τους 4 πυρηνες. Δεν πιστευω οτι ενα τετοιο κουμπακι απενεργοποιει τους 2 πυρηνες, απλα δεν θα επιτρεπει τη χρηση τους. Ο επεξεργαστης οταν δεν λειτουργει πεφτει απο τα 1,5GHz στα 384 MHz. Φανταζομαι λοιπον οι 2 πυρηνες θα ειναι σε ηρεμια εξoικονομώντας ,συμφωνα με το εδω review, ενα 10% στην μπαταρια (ταδε εφη τεχνικοι της LG).

 

Προσωπικα το δουλευω σε eco mode και δεν εχω προβλημα με το κινητο.

 

 

 

Πλεον το hsdpa φτανει τα 14,4 Mbps και οχι τα 7,2 που ηταν μεχρι προτεινος. Νομιζω πανω απο τα 14,4Mbps θα ειναι το H+. (Αυτα ασχετα με το LG)

 

Εβαλα στο 25% το Eco mode και εχει περασει μιση ωρα και δεν κατεβηκε- καλο αυτο !

 

τωρα εχω γυρισει ολη Ανατολικη θεσσαλονικη και εκανα καθε 3km test . Λοιπον το κινητο μου δεν πιανει πανω απο 5.

Πηρα και τηλεφωνο στη wind,κανενα προβλημα στο δικτυο τους,οπως ηταν ειναι !

 

Οποτε δεν προκειται ποτε να μεινω ησυχος παντα κατι γινεται και μου βγαινει ενα κουσουρι σε καθε συσκευη. Οποιος μενει Ανατολικα απο μποτσαρη εως και κεντρο και εχει S 3 ας κανει ενα test internet να δουμε τι ψαρια πιανει . Πολυ περιεργο αυτο με το G.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά κάνουν δουλειά. Ειδικά το greenify που χρησιμοποιω με έχει αφήσει ευχαριστημενο.

Το battery guru είναι διαφορετικό απο το greenify. "Μαθαίνει" τι χρηση κανεις στο κινητό και αναλόγως προσαρμόζεται και βελτιστοποιεί τους πόρους ανάλογα με τη χρήση που κανεις. Προσωπικά είδα μια μικρή διάφορα προς το καλυτερο..

 

πιο προτεινεις απο τα 2 ;

Link to comment
Share on other sites

το greenify θελει ρουτ..το αλλο βαλτο να το δοκιμασεις δεν χανεις τιποτα..για την ταχυτητα δικτυου μην τρελενεσαι..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κάνουν δουλειά. Ειδικά το greenify που χρησιμοποιω με έχει αφήσει ευχαριστημενο.

Το battery guru είναι διαφορετικό απο το greenify. "Μαθαίνει" τι χρηση κανεις στο κινητό και αναλόγως προσαρμόζεται και βελτιστοποιεί τους πόρους ανάλογα με τη χρήση που κανεις. Προσωπικά είδα μια μικρή διάφορα προς το καλυτερο..

 

Το guru το έχω 2 μήνες και πλέον κάνει αρκετά καλή δουλειά. Προσαρμόζεται στις συνήθειες και γλυτώνει πολλούς πόρους.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, βρηκα ενα optimus g να παρω αλλα ειναι γαλλικο.. παιζει να εχω καποιο προβλημα είτε με εγγύση είτε με την συσκευη οσον ααφορα γλωσσες κλπ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, βρηκα ενα optimus g να παρω αλλα ειναι γαλλικο.. παιζει να εχω καποιο προβλημα είτε με εγγύση είτε με την συσκευη οσον ααφορα γλωσσες κλπ?

 

 

Γαλλικο εχω και γω.μια χαρα με γλωσσες μενου και τετοια.οταν τοχα πρωτοπαρει ειχα στειλει μειλ σε lg ελλαδος και μουχαν πει πως ισχυει η ευρωπαικη εγγυηση.οποτε δε θαχεις κανενα θεμα.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Γαλλικο εχω και γω.μια χαρα με γλωσσες μενου και τετοια.οταν τοχα πρωτοπαρει ειχα στειλει μειλ σε lg ελλαδος και μουχαν πει πως ισχυει η ευρωπαικη εγγυηση.οποτε δε θαχεις κανενα θεμα.

 

ωραια τοτε !!! σ' ευχαριστω πολυ :D

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/Sentio-Case-LG-Optimus-G-Black.htm η θηκη αυτη πως σας φαινεται? σκεφτομαι να την παρω προσωρινα μεχρι να παραγγειλω καμια flip απο ebay..

Edited by MrPanozzz
Link to comment
Share on other sites

ωραια τοτε !!! σ' ευχαριστω πολυ :D

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/Sentio-Case-LG-Optimus-G-Black.htm η θηκη αυτη πως σας φαινεται? σκεφτομαι να την παρω προσωρινα μεχρι να παραγγειλω καμια flip απο ebay..

Την έχω στο δικό μου αυτή. Κάνει κάποια "νερά" πίσω άλλα πιο σύντομα απ'αυτή δεν νομίζω πως θα βρεις κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

ωραια τοτε !!! σ' ευχαριστω πολυ :D

 

..

 

 

Νασαι καλα :)

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με το Camera Zoom FX (όχι το δωρεάν) δεν είδα καμία απολύτως διαφορά.

Έκανες κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση?

 

Για το φίλο που ρωτάει, την ημέρα οι φωτο είναι μια χαρά, το βράδυ όχι (το S3 είναι καλύτερο σε αυτό τον τομέα - και μάλλον μόνο σε αυτόν)

Όσο για το gps, είναι άψογο. Εγώ χρησιμοποιώ την stock εφαρμογή (google maps) για πλοήγηση, κλειδώνει αμέσως και η φωνητική καθοδήγηση άψογη.

 

Δεν πρέπει να έκανα κάτι ιδιαίτερο!Για να πω την αλήθεια τις τελευταίες μέρες χρησιμοποιώ το A Better Camera και τελικά με κόβω να κλίνω προς αυτό όσον αφορά την ποιότητα και τις δυνατότητες!!!! ;)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

ωραια τοτε !!! σ' ευχαριστω πολυ :D

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/Sentio-Case-LG-Optimus-G-Black.htm η θηκη αυτη πως σας φαινεται? σκεφτομαι να την παρω προσωρινα μεχρι να παραγγειλω καμια flip απο ebay..

 

την αγόρασα την πρώτη μέρα μαζί με το κινητό κι εκτός από τα "νερά" που προκαλεί από πίσω, όπως γράφει κι ο φίλος, σε μένα έχει αρχίζει να "σπάει" στο πλάι (είναι δηλαδή έτοιμη να ανοίξει σ'ένα σημείο) και αυτό το παρατήρησα τώρα στις γιορτές που συνέχεια το έβαζα και το έβγαζα από την τσέπη κι επίσης μου χαλάει το προστατευτικό οθόνης, λίγο αν κρατήσω το κινητό με δύναμη από τα πλάγια, σηκώνεται.

Για λίγες μέρες μέχρι να'ρθει η καινούργια, αγόρασέ την, αλλά για μόνιμα δεν είναι, δεν θα αντέξει για πολύ (την αγόρασα την παραμονή των Χριστουγέννων).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ειμαι Root στην 10D ακομη. Βλεπω την ενημερωση της 10h εδω και καιρο, αλλα δε την εκανα! Ειπα να την κανω σημερα, και κατα την εκκινηση της , μου εβγαλε ενα err 0x και κατι ακομη, και οταν το κινητο εκανε επανεκκινηση, μου ειπε οτι δεν γινονται updates σε συσκευες που φαινεται να εχουν υποστει rooting :!: Πρεπει να γινω unroot πρωτα; Αυτο πραγματικα δε το γνωριζα!

ΥΓ: Αν παρω την 10h, λογικα μετα θα δω και την 10i σωστα;

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Αν παρω την 10h, λογικα μετα θα δω και την 10i σωστα;

 

Οχι, τα ελληνικα μοντελα ειναι μεχρι την 10h. Την 10i την πηρε μια αλλη χωρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι να παρω σημερα κι εγω το optimus g που βρηκα σε αγγελια.. οπως λεει αυτος ειναι αχρησιμοποιητο και αγορασμενο πριν 4 μηνες.. τον ρωτησα απο που το πηρε και αν εχει την αποδειξη και μου ειπε το ειχε αγορασει απο γερμανο αλλα για την αποδειξη θα την εψαχνε γιατι δεν την βρισκει (θα ελεγε στον λογιστη του κλπ).. εγω πηρα στον γερμανο και εδωσα το imei της συσκευης και δεν ειναι αγορασμενο απο 'κει.. τον παιρνω τηλ και τον ξαναρωταω και μου λεει νομιζω απο γερμανο και του λεω δεν ειναι απο 'κει.. τελος παντων δεν θυμαται απο που αν δεν βρει την αποδειξη.. ωστοσο εγω πηρα στην lg και τους εδωσα το s/n και μου ειπαν οτι εχει εγγυηση μεχρι τον Μαρτιο του 2015 (25 μηνες απ την παραγωγη μου ειπαν)... αυτος το εχει παρει πριν 4 μηνες... το θεμα τωρα ειναι προχωραω? τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...