Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://mobiledevicesize.com/compare/#134,145,361;1

 

Βαλτε στο πεδιο actual size το μεγεθος της οθονης σε ιντσες για να βγει το πραγματικο μεγεθος. Η αληθεια ειναι το g2 ειναι λιγο μεγαλυτερο και σε οσους,συμπεριλαμβανομενου και εμενα, θεωρουν το g ηδη μεγαλο για smartphone, το g2 θα τους κακοφαινεται περισσοτερο το μεγεθος.

 

Αυτήν την σελίδα έχω ανοιχτή τώρα :D

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να ακούσω τη συνέχεια.

Είναι τόσο μάπα το G τελικά;

Το σ3 είναι καλύτερο;

Καλύτερα να πάρεις/μένεις στο σ3;

Πόσα θέματα έχει το G τελικά και τα κρύβουν οι κάτοχοι;

Ευχαριστώ.

 

Στα χαρτια ειναι καλυτερο το LG,ομως σε καθημερινη χρηση πιστευω οτι λογο μπαταριας το S 3 περναει μπροστα. Τωρα θα μου πεις παρε 2η μπαταρια....Ενταξει θα το σκεφτω-ισως το κανω.

Link to comment
Share on other sites

στο μονο που ειναι καλυτερο το s3 ειναι η καμερα και πουθενα αλλου.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

στο μονο που ειναι καλυτερο το s3 ειναι η καμερα και πουθενα αλλου.

 

Οθονη και μπαταρια σιγουρα :)

Link to comment
Share on other sites

εισαι λαθος αλλα δεν ανοιγω vs τωρα.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν έχει πρόβλημα με το G παιδιά.. Είναι λογικό να υπάρχει σε ΟΛΑ τα εμπορεύσιμα προϊόντα ένα ποσοστό χρηστών που έχει κάποια θέματα. Πρόβλημα υπάρχει όταν αυτό το ποσοστό είναι μεγάλο η έστω υπολογίσιμο.

Έτσι και εδώ υπάρχουν 1 2 άτομα που έχουν θέμα με την μπαταρία. Οι περισσότεροι δεν έχουν θέματα.

 

Το παλικάρι με το s3 πιάστηκε από αυτό και είπε αυτά που είπε. Όποιος είχε s3 και G ξέρει καλά ποιό είναι καλύτερο και πόσο καλύτερο..

 

Το s3 έχει καλύτερη κάμερα. Πολύ καλύτερη. Αυτό :)

 

Υγ.

Αυτό το "οι άλλοι τα κρύβουν" φίλε μου ισχύει περισσότερο στα θέματα της samsung (και σε άλλα βέβαια). Ακόμα θυμάμαι τι άκουγα όταν έλεγα τα θέματα του s3 μιας και το είχα με το καλημέρα..

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν έχει πρόβλημα με το G παιδιά.. Είναι λογικό να υπάρχει σε ΟΛΑ τα εμπορεύσιμα προϊόντα ένα ποσοστό χρηστών που έχει κάποια θέματα. Πρόβλημα υπάρχει όταν αυτό το ποσοστό είναι μεγάλο η έστω υπολογίσιμο.

Έτσι και εδώ υπάρχουν 1 2 άτομα που έχουν θέμα με την μπαταρία. Οι περισσότεροι δεν έχουν θέματα.

 

Το παλικάρι με το s3 πιάστηκε από αυτό και είπε αυτά που είπε. Όποιος είχε s3 και G ξέρει καλά ποιό είναι καλύτερο και πόσο καλύτερο..

 

Το s3 έχει καλύτερη κάμερα. Πολύ καλύτερη. Αυτό :)

 

Υγ.

Αυτό το "οι άλλοι τα κρύβουν" φίλε μου ισχύει περισσότερο στα θέματα της samsung (και σε άλλα βέβαια). Ακόμα θυμάμαι τι άκουγα όταν έλεγα τα θέματα του s3 μιας και το είχα με το καλημέρα..

 

Παιδια εδω μιλαμε για επαγγελματικη χρηση σας παρακαλω μη τα γραφετε οπως θελετε..εδω σας λεω ΔΕΝ μου βγαζει 14 ωρες η μεγαλη μπαταρια (3.000) και θα μου βγαλει η πιτσιρικα του G ;;; Σαν κινητο το ξερω οτι ειναι καλυτερο το εγραψα αλλα εμενα μου αρεσει η Amoled η διαχειρηση ενεργειας και η καμερα. Αυτα το G δεν τα εχει. Εχτες ημουν ετοιμος να το παρω και μολις διαβασα αυτο για την μπαταρια κατερευσα...Εφτιαξα εικονα του εαυτου μου...3 το μεσημερι να εχω μεινει με 20% μπαταρια ( δεν γραφω 5% για να μην γινει πιο μεγαλη φασαρια) και να ψαχνω φορτιστη ..Λυση της 2ης μπαταριας την σκεφτηκα . Απλα θελω να το δω εν δραση το κινητο για να σιγουρευτω οτι μου κανει ( οθονη,χρηση κλπ) . Αν το βρω στα 220 θα το παρω σιγουρα,οχι παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω μιλαμε για επαγγελματικη χρηση σας παρακαλω μη τα γραφετε οπως θελετε..εδω σας λεω ΔΕΝ μου βγαζει 14 ωρες η μεγαλη μπαταρια (3.000) και θα μου βγαλει η πιτσιρικα του G ;;; Σαν κινητο το ξερω οτι ειναι καλυτερο το εγραψα αλλα εμενα μου αρεσει η Amoled η διαχειρηση ενεργειας και η καμερα. Αυτα το G δεν τα εχει. Εχτες ημουν ετοιμος να το παρω και μολις διαβασα αυτο για την μπαταρια κατερευσα...Εφτιαξα εικονα του εαυτου μου...3 το μεσημερι να εχω μεινει με 20% μπαταρια ( δεν γραφω 5% για να μην γινει πιο μεγαλη φασαρια) και να ψαχνω φορτιστη ..Λυση της 2ης μπαταριας την σκεφτηκα . Απλα θελω να το δω εν δραση το κινητο για να σιγουρευτω οτι μου κανει ( οθονη,χρηση κλπ) . Αν το βρω στα 220 θα το παρω σιγουρα,οχι παραπανω.

 

Επαγγελματικη χρηση μπορει να θεωρηθει σχεδόν οποιαδηποτε χρηση. Ομιλια, sms και μειλ, κανονικη θα το ελεγα..

Οταν σε ενδιαφερει η αυτονομια μιας συσκευης κοιτας ΕΝΑ πραγμα μονο. Να εχει αποσπωμενη μπαταρια και μετα ολα τα υπολοιπα.

Η "μεγαλη" μπαταρια που εχεις δεν ξερω πια ειναι, αλλα αν δεν ειναι με εξογκωμα και αλλο καπακι απο πισω, δεν νομιζω να ειναι ουτε 2500. Δεν γνωριζω πως και τι βεβαια, απλα το αναφερω.

Η μπαταρια του g φοριζει πανω απο τα 4.3 volt οπως και αλλες μπαταριες λιθιου της lg. Οι μπαταριες της samsung οπως και σχεδον ολες οι υπολοιπες μεχρι τα 4,19. Αυτο σημαινει περισσοτερη αυτονομια οπως ειναι λογικο.

Το θεμα της οθονης ειναι θεμα γουστου. Και μενα μου αρεσουν οι αμολεντ και ο samsungαρα στο σαλονι μου ειναι φυσικα led. Πιο πιστη αποδοση χρωματων ομως απο τις ips δεν..

Link to comment
Share on other sites

Επαγγελματικη χρηση μπορει να θεωρηθει σχεδόν οποιαδηποτε χρηση. Ομιλια, sms και μειλ, κανονικη θα το ελεγα..

Οταν σε ενδιαφερει η αυτονομια μιας συσκευης κοιτας ΕΝΑ πραγμα μονο. Να εχει αποσπωμενη μπαταρια και μετα ολα τα υπολοιπα.

Η "μεγαλη" μπαταρια που εχεις δεν ξερω πια ειναι, αλλα αν δεν ειναι με εξογκωμα και αλλο καπακι απο πισω, δεν νομιζω να ειναι ουτε 2500. Δεν γνωριζω πως και τι βεβαια, απλα το αναφερω.

Η μπαταρια του g φοριζει πανω απο τα 4.3 volt οπως και αλλες μπαταριες λιθιου της lg. Οι μπαταριες της samsung οπως και σχεδον ολες οι υπολοιπες μεχρι τα 4,19. Αυτο σημαινει περισσοτερη αυτονομια οπως ειναι λογικο.

Το θεμα της οθονης ειναι θεμα γουστου. Και μενα μου αρεσουν οι αμολεντ και ο samsungαρα στο σαλονι μου ειναι φυσικα led. Πιο πιστη αποδοση χρωματων ομως απο τις ips δεν..

 

google it για την μπαταρια φιλε . Γνησια Σαμμυ 3χιλαρικα απανω με αλλο καπακι. Τα υπολοιπα οπως ειπες....ειναι θεμα γουστου:)

Link to comment
Share on other sites

Λυση της 2ης μπαταριας την σκεφτηκα.

Πως, αφού στο G δεν είναι αποσπώμενη ( ; ) :worry:

Αν το βρω στα 220 θα το παρω σιγουρα,οχι παραπανω.

Σε αρκετές αγγελίες παίζει στα 250 και σε κάποιες λίγες το έχω δει και 220-230.

Link to comment
Share on other sites

Πως, αφού στο G δεν είναι αποσπώμενη ( ; ) :worry:

 

Σε αρκετές αγγελίες παίζει στα 250 και σε κάποιες λίγες το έχω δει και 220-230.

 

ΔΕΝ ειναι ;;; Ε ΣΚ@@Τ@@@ ( σορρυ κιολας) .

 

Με 220 κατι γινεται...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλα, αν ηταν αποσπωμενη ποιον θα ενοιαζει η αυτονομια?!

Yπαρχει ενα μεγαλο φασμα τιμων στις αγγελιες με τοσες προσφορες που εχουν παιξει. Ο καθενας βεβαια κρινει αναλογα με την τσεπη του ποσα θα δωσει για καθε συσκευη :)

Link to comment
Share on other sites

Καλα, αν ηταν αποσπωμενη ποιον θα ενοιαζει η αυτονομια?!

Yπαρχει ενα μεγαλο φασμα τιμων στις αγγελιες με τοσες προσφορες που εχουν παιξει. Ο καθενας βεβαια κρινει αναλογα με την τσεπη του ποσα θα δωσει για καθε συσκευη :)

 

Δεν ειναι τα χρηματα απλα οταν ξερεις οτι πριν 1 μηνα ειχε 129...εεε δεν λεει να δωσεις πανω απο 220 ( και πολλα ειναι ).

 

Ελπιζω να καταλαβαινεις πως το εννοω.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εσυ μας επεισες οτι θελεις να παρεις το κινητο και δεν εχεις διαβασει ουτε οτι δεν ειναι αφαιρουμενη η μπαταρια. :rolleyes: Θα συνεχιστει για πολυ ακομα το τρολαρισμα;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην χειρότερη αν είναι τόσο ανάγκη παίρνεις ένα τέτοιο μπιχλιμπίδι και τέλειωσε. Απ'το ολότελα καλή και η Παναγιώτενα που λένε LOL
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τα χρηματα απλα οταν ξερεις οτι πριν 1 μηνα ειχε 129...εεε δεν λεει να δωσεις πανω απο 220 ( και πολλα ειναι ).

 

 

 

Ελπιζω να καταλαβαινεις πως το εννοω.

 

 

Και 350 να το βρεις παλυ vfm ειναι.ο runner εχει δικιο.δε διαβασες χαρακτηριστικα;;;;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τα 350€ δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη καλυτερο smartphone (οχι phablet) ελληνικης αντιπροσωπειας και ο τυπος μας λεει οτι πανω απο 220 ειναι πολλα γιατι διεθεσε μια αλυσιδα μερικες συσκευες σε προσφορα μισης ωρας στα 129€. Δεν θα απαντησω στο τρολαρισμα. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τα 350€ δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη καλυτερο smartphone (οχι phablet) ελληνικης αντιπροσωπειας και ο τυπος μας λεει οτι πανω απο 220 ειναι πολλα γιατι διεθεσε μια αλυσιδα μερικες συσκευες σε προσφορα μισης ωρας στα 129€. Δεν θα απαντησω στο τρολαρισμα. :rolleyes:

 

 

Δε ξερω αν τρολλαρει ή οχι αλλα μου φαινεται το λιγοτερο παραξενο να μην εχει διαβασει χαρακτηριστικα.τελος παντων οπως και ναχει ξαναλεω(για οποιον αλλο θελει να ακουσει): και στα 350€ εινα vfm.

Οποια αλλη απορια εδω ειμαστε.-

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

μα ετσι γινεται στα φορουμ, συνηθως γραφουν οσοι εχουν προβληματα..επειδη παρακολουθω το συγκεκριμένο τοπικ το optimus g εχει πολυ καλη αυτονομια. ειδα και screenshot με 5 ωρες οθονη με την χρηση που αναφέρεις..

 

Να πω και εγω για το συγκεκριμενο θεμα,οτι για μενα το OG εχει μπαταρια κατω του μετριου.

 

Το μεγαλο του θεμα ειναι το 3g, εαν ειναι συνδεδεμνο ετσι,δεν μου βγαζει πανω απο 17-18 ωρες με max 2 ωρες οθονη στο 60%.

 

Εαν ειναι συνδεδεμενο σε wifi, μπορει να φτασει και τις 2 μερες με μετρια χρηση.

 

Και ναι,εχω κοιταξει αν ειναι καποια εφαρμογη που τρωει την μπαταρια κλπ,αλλα δεν υπαρχει καποια.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω για το συγκεκριμενο θεμα,οτι για μενα το OG εχει μπαταρια κατω του μετριου.

 

Το μεγαλο του θεμα ειναι το 3g, εαν ειναι συνδεδεμνο ετσι,δεν μου βγαζει πανω απο 17-18 ωρες με max 2 ωρες οθονη στο 60%.

 

Εαν ειναι συνδεδεμενο σε wifi, μπορει να φτασει και τις 2 μερες με μετρια χρηση.

 

Και ναι,εχω κοιταξει αν ειναι καποια εφαρμογη που τρωει την μπαταρια κλπ,αλλα δεν υπαρχει καποια.

 

5 ωρες χρηση-4 ωρες οθονη με 3g (μια γραμμη) εχω βγαλει με το G.

Ηδια φαση με το note 2 εβγαζα 6-6μιση ωρες οθονη.

Προσωπικα θα το ελεγα απο τα καλυτερα στο θεμα αυτονομιας στην κατηγορια του. Οπως εχω ξανα πει, δεν περιμενα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να δω 6+ ωρες οθονη με 2100 μπαταρια και IPS οθονη!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εσυ μας επεισες οτι θελεις να παρεις το κινητο και δεν εχεις διαβασει ουτε οτι δεν ειναι αφαιρουμενη η μπαταρια. :rolleyes: Θα συνεχιστει για πολυ ακομα το τρολαρισμα;

 

Δεν το ειχα διαβασει αυτο που το περιεργο ρε φιλε ; Στα 220 εννοω 2ο χερι οχι σφραγισμενο,ηρεμηστε !

Link to comment
Share on other sites

SpecialMan φιλε μου επειδη απο μενα ξεκινησε ολο αυτο το κινητο ειναι απιστευτο και δεν συγκρινεται με το s3.Απλα ετυχε σε μενα να μην εχω καλη μπαταρια..μπορει και να φταιω εγω γιαυτο επειδη δεν την προσεξα να την φορτισω καλα στην αρχη η οτιδηποτε!Σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να χαλαμε την αριστη εικονα του κινητου επειδη 2-3 χρηστες εχουν συναντησει καποιο προβλημα.

Η αληθεια ειναι οτι σε μενα το 3g καταναλωνει αρκετη μπαταρια.Με wifi βγαζω max 4 ωρες.Ποτε δεν εχω δει παραπανω.

Μη μου συγκρινεις ομως το s3 με το g επειδη ειναι ιεροσυλια.Αυτα!!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

SpecialMan φιλε μου επειδη απο μενα ξεκινησε ολο αυτο το κινητο ειναι απιστευτο και δεν συγκρινεται με το s3.Απλα ετυχε σε μενα να μην εχω καλη μπαταρια..μπορει και να φταιω εγω γιαυτο επειδη δεν την προσεξα να την φορτισω καλα στην αρχη η οτιδηποτε!Σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να χαλαμε την αριστη εικονα του κινητου επειδη 2-3 χρηστες εχουν συναντησει καποιο προβλημα.

Η αληθεια ειναι οτι σε μενα το 3g καταναλωνει αρκετη μπαταρια.Με wifi βγαζω max 4 ωρες.Ποτε δεν εχω δει παραπανω.

Μη μου συγκρινεις ομως το s3 με το g επειδη ειναι ιεροσυλια.Αυτα!!

 

Φιλε μιας και εισαι απο τα μερη μας ( κοντα)...

ΕΓω κινητο που κραταει η μπαταρια με 3G 2.5 Η 4 ωρες δεν προκειται να παρω,αυτο ειναι LAPTOP οχι κινητο !

Επισης οσα LG πηρα δεν κρατουσε η μπαταρια πανω απο 5 ωρες και τελος ειπα θα το παρω εως 220 ευρω ( 2ο χερι) να δω κατα ποσο ειναι καλυτερο απο το GS 3 . Πιστευω οτι δεν ειναι καλυτερο αλλα θα δειξει. Αν το παρω 220 και δεν το θελω ανετα φευγει 200,ενω αν το παρω κουτα 300 δεν φευγει με τιποτα 220. Υπαρχει χρηματικη διαφορα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...