Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να πάω όμως στο G πρέπει να κόψω το ναρκωτικό του φλασαρίσματος...αυτό σκέφτομαι...:lol::lol::lol:

 

Και έχει να φλασαρεις και το g αν και δεν έχει καμία ανάγκη. Είναι σούπερ απ τη μαμά του μόνο Ρουτ θα κανείς που είναι με ενα app (framaroot) και ένα κλικ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

root(framaroot)+Unlock bootloader(freegee) και δε θες κατι αλλο.... δε θα κοψεις το ναρκωτικο, θα γιατρευτεις ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μάλλον θα το αγοράσω το τηλεφωνάκι, είστε ευχαριστημένοι γενικότερα; Έχει κάνα κουσούρι τρανταχτό; Επειδή έρχομαι από άμολεντ, η οθόνη θα μου φανεί πολύ ξεπλυμένη ή όχι; Από μπαταρία είστε ευχαριστημένοι γενικότερα;

 

Θα στο θέσω απλά! Πρόσφατα πήρα το iPad mini retina και αν τα βάλω δίπλα δίπλα, το iPad ψάχνει να κρυφτεί!:p Λίγο ανώτερη η οθόνη του G !! Το άσπρο που βγάζει είναι για σεμινάριο κατασκευαστών οθονών...:D Τα μόνα μείον, η μέτρια (προς καλή) κάμερα και η κλασσική μπαταρία των smartphones που αν το παρακάνεις λίγο θες καθημερινή φόρτιση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μάλλον θα το αγοράσω το τηλεφωνάκι, είστε ευχαριστημένοι γενικότερα; Έχει κάνα κουσούρι τρανταχτό; Επειδή έρχομαι από άμολεντ, η οθόνη θα μου φανεί πολύ ξεπλυμένη ή όχι; Από μπαταρία είστε ευχαριστημένοι γενικότερα;

 

Σε σχεση με αμολεντ πχ του note 2 ειναι μερα με τη νυχτα. Ειδικα σε παιχνιδια το g ειναι σαν να μην εχεις βαλει χρωμα. η μπαταρια ειναι πολυ καλη.

 

(εχω και τα δυο τηλεφωνα)

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με αμολεντ πχ του note 2 ειναι μερα με τη νυχτα. Ειδικα σε παιχνιδια το g ειναι σαν να μην εχεις βαλει χρωμα. η μπαταρια ειναι πολυ καλη.

 

(εχω και τα δυο τηλεφωνα)

 

Παρομοιως.

Δεν βλεπω ξεβαμμενη την οθονη του G ομως σε καμια περιπτωση. Ημουν και συνηθισμενος με αμολεντ χρονια (και φαν φυσικα :p)

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με αμολεντ πχ του note 2 ειναι μερα με τη νυχτα. Ειδικα σε παιχνιδια το g ειναι σαν να μην εχεις βαλει χρωμα. η μπαταρια ειναι πολυ καλη.

 

(εχω και τα δυο τηλεφωνα)

 

τόσο χάλια;;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια φωτογραφική στο playstore, γιατί δεν μου αρέσουν οι φώτο της stock, είναι πολύ θολές.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.almalence.opencam

 

Φοβερη σε σχεση με καθε στοκ καμερα και free!:)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι μπερδεύετε την πίστη αναπαραγωγή χρωμάτων των lcd ips με τα υπερκορεσμενα χρώματα των amoled.

Το ότι μπορεί να αρέσουν σε κάποιους τα έντονα, αλλά μη φυσικά χρώματα των amoled, αυτό δεν σημαίνει ότι οι οθόνες που κάνουν σωστή αποτύπωση είναι χάλια. Είναι θέμα γούστου καθαρά

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι μπερδεύετε την πίστη αναπαραγωγή χρωμάτων των lcd ips με τα υπερκορεσμενα χρώματα των amoled.

Το ότι μπορεί να αρέσουν σε κάποιους τα έντονα, αλλά μη φυσικά χρώματα των amoled, αυτό δεν σημαίνει ότι οι οθόνες που κάνουν σωστή αποτύπωση είναι χάλια. Είναι θέμα γούστου καθαρά

 

+1 στο παραπανω. Οι super amoled φαινονται εντυπωσιακες (θεμα γουστου) λογω των υπερκορεσμενων χρωματων αλλα αυτο ομως δεν ειναι κατι φυσικο. Στη φυση δεν συναντας τοσο υπερβολικα χρωματα. Οι ips ειναι πιο ρεαλιστικες. Προσωπικα δεν απορριπτω τις amoled αλλα δεν θεωρω οτι υστερουν οι ips επειδη εχουν επαφη με την πραγματικοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλο το κιτκατ φαινεται προς το παρον, αλλα... Αλλα!

Ουτε τηλεφωνο ουτε καμερα.. Δεν αναγνωριζει καν τη σιμ. Ολα τα φιξ τα περασα αλλα δουλεια δεν εγινε.

 

Υγ Ουτε η αυτόματη περιστροφή δούλευε όπως και πολλά άλλα.. Πέρασα την τελευταία nightly PAC man και σώθηκα.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει δοκιμασει κανενας το TIVIZEN I-CUBE TV ANDROID TUNER (http://goo.gl/WP4KM) με το κινητο μας να μου πει την αποψη του? Edited by drsplayup
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα θεμα στους οδηγους με τον οδηγο του gpou για επαφορα με το kdz (link).

Αν υπαρχει θεμα, στειλε μου πμ να τον κατεβασω :)

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχα φτασει στα 20+ γεματα στον δισκο, αρχισα καθαρισμους.... στο DCIM, ειχα 2 αρχεια κρυφα που επιαναν αντιστοιχα 750+863MB.... το ονομα ηταν .thumbsdata(κατι)....

 

τα διαγραφω ελευθερα? τι ειναι? :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχα φτασει στα 20+ γεματα στον δισκο, αρχισα καθαρισμους.... στο DCIM, ειχα 2 αρχεια κρυφα που επιαναν αντιστοιχα 750+863MB.... το ονομα ηταν .thumbsdata(κατι)....

 

τα διαγραφω ελευθερα? τι ειναι? :p

 

Είναι τα αρχεία μικρογραφιών της συλλογής. Τα διαγράφεις ελεύθερα, απλώς πιθανόν να αργήσει λίγο να φορτώσει τις φώτο σου την επόμενη φορά που θα ανοίξεις τη συλλογή. Γιατί δεν χρησιμοποιείς το clean master, να σου κάνει αυτή τη διαδικασία αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις, σκέφτομαι να βάλω μια CM 10.2 στο κινητό μια και κυκλοφόρησε η stable προχτές. Είναι stock rooted προς το παρόν. Βάζω ένα freegee και ξεκλειδώνω τον bootloader ερώτηση 1 σε πολλά κινητά/tablets όταν ξεκλειδώναμε τον bootloader γινόταν ταυτόχρονα factory reset, γίνεται το ίδιο και στο G; 2ο, όταν βάλω CWM (μάλλον Philz) και κάνω wipe data & factory reset πριν φλασάρω την CM, θα μου σβήσει και αυτά που έχει ο αποθηκευτικός του κινητού (τα 32GB) ή όχι; Ρωτάω γιατί, για παράδειγμα, όταν κάνω wipe στο nexus 7 τα τρώει όλα η μαύρη νύχτα.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις, σκέφτομαι να βάλω μια CM 10.2 στο κινητό μια και κυκλοφόρησε η stable προχτές. Είναι stock rooted προς το παρόν. Βάζω ένα freegee και ξεκλειδώνω τον bootloader ερώτηση 1 σε πολλά κινητά/tablets όταν ξεκλειδώναμε τον bootloader γινόταν ταυτόχρονα factory reset, γίνεται το ίδιο και στο G; 2ο, όταν βάλω CWM (μάλλον Philz) και κάνω wipe data & factory reset πριν φλασάρω την CM, θα μου σβήσει και αυτά που έχει ο αποθηκευτικός του κινητού (τα 32GB) ή όχι; Ρωτάω γιατί, για παράδειγμα, όταν κάνω wipe στο nexus 7 τα τρώει όλα η μαύρη νύχτα.

 

1. Οχι

2. Οχι. Αν σου σβησει την εσωτερικη, πως θα φλασαρεις? Δεν εχουμε εξωτερικη ;)

Τα αρχεια σου μετα το φλασαρισμα θα ειναι στο data/media/ και ο νεος αποθηκευτικος χωρος στη συσκευη θα ειναι στο /data/media/0/

 

Η γνωμη μου παντως ειναι να μεινεις στην στοκ και να την μονταρεις οπως θελεις.

Χθες περασα 4.4, σημερα 4.3 και πριν λιγο επεστρεψα σε στοκ (και βαριεμαι να τη στησω :wacko: ). Δεν παλευεται με τιποτα να βλεπεις fc's απο το πουθενα και να ψαχνεις καθε μερα fixes για τα παλαβα που γινονται..

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την γρήγορη και περιεκτική απάντηση.

 

Είμαι ελαφρώς android purist λόγω του nexus 7 που έχω και των προηγούμενων nexus συσκευών που πέρασαν απ τα χέρια μου, δεν μου αρέσει οποιαδήποτε vendor customized rom, ειδικά εκείνες της samsung, αλλεργία μου προκαλούν...

 

Είδες FCs στην stable CM 10.2; Δε θα πρεπε να τα χουν εξαλλείψει αυτά μιας και υποτίθεται είναι stable;

Link to comment
Share on other sites

Για να το πω πιο απλά όταν είναι σε standby και πατάω το power να ανοίξει η οθόνη μένει μαύρη ενώ τα πλήκτρα φωτίζονται.....

 

Νομίζω ότι κάτι παίζει με την lockscreen. Στο p880 την κάνω backup->uninstall->restart->restore app only μέσω titanium και φτιάχνει.

Link to comment
Share on other sites

Τo lockscreen settings κάνεις backup ή το lge.lockscreen?

Ta δοκίμασα αλλά τίποτα...

 

Και τα δύο. Μετα τα απεγκαθιστάς. Κάνε ενα restart το κινητό. Λογικά θα εχεις την aosp lockscreen χωρίς μαύρη οθόνη. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

έχω από τον Ιούλιο το κινητό και γενικά μέχρι πρόσφατα τα πάει αρκετά καλά.

Όμως εδώ κ καμιά βδομάδα μου κάνει κάτι κουλά όταν προσπαθώ να συνδεθώ με το 4G της Cosmote: όταν ενεργοποιώ τη σύνδεση δεδομένων μπαίνει, και αμέσως βγαίνει (το 4G πάνω στη μπάρα σβήνει και γενικά δεν έχω internet). Πρέπει να ξανακλείσω τη σύνδεση δεδομένων και να ξαναμπώ και τότε μπαίνει (και μένει στο internet) αλλά και πάλι η ταχύτητα είναι χάλια (δυσκολεύεται να κατεβάσει ακόμα και εικόνες..). Το wifi δουλεύει μια χαρά. Επίσης, αν είμαι στο internet και με πάρει κάποιος τηλέφωνο τότε αμέσως χάνω τη σύνδεση..

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κατι αντίστοιχο? Σκέφτομαι να κάνω backup + επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, δε ξέρω αν θα βοηθήσει..

Φοβάμαι μήπως είναι θέμα hardware.. σε αυτή την περίπτωση χρεώνει κάτι η LG?

Στο Γερμανό (cosmote) μου είπε ένα παιδί ότι κανονικά δε θα έπρεπε να έχω 4G λόγω του πακέτου μου (πρέπει λέει να έχεις πάγιο 45€, που δεν έχω) αλλά και πάλι άν απενεργοποιήσω το 4G και μπάινω μόνο με 3G πάλι όταν συνδέομαι έχω τα ίδια θέματα..

καμιά ιδέα?

ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

έχω από τον Ιούλιο το κινητό και γενικά μέχρι πρόσφατα τα πάει αρκετά καλά.

Όμως εδώ κ καμιά βδομάδα μου κάνει κάτι κουλά όταν προσπαθώ να συνδεθώ με το 4G της Cosmote: όταν ενεργοποιώ τη σύνδεση δεδομένων μπαίνει, και αμέσως βγαίνει (το 4G πάνω στη μπάρα σβήνει και γενικά δεν έχω internet). Πρέπει να ξανακλείσω τη σύνδεση δεδομένων και να ξαναμπώ και τότε μπαίνει (και μένει στο internet) αλλά και πάλι η ταχύτητα είναι χάλια (δυσκολεύεται να κατεβάσει ακόμα και εικόνες..). Το wifi δουλεύει μια χαρά. Επίσης, αν είμαι στο internet και με πάρει κάποιος τηλέφωνο τότε αμέσως χάνω τη σύνδεση..

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κατι αντίστοιχο? Σκέφτομαι να κάνω backup + επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, δε ξέρω αν θα βοηθήσει..

Φοβάμαι μήπως είναι θέμα hardware.. σε αυτή την περίπτωση χρεώνει κάτι η LG?

Στο Γερμανό (cosmote) μου είπε ένα παιδί ότι κανονικά δε θα έπρεπε να έχω 4G λόγω του πακέτου μου (πρέπει λέει να έχεις πάγιο 45€, που δεν έχω) αλλά και πάλι άν απενεργοποιήσω το 4G και μπάινω μόνο με 3G πάλι όταν συνδέομαι έχω τα ίδια θέματα..

καμιά ιδέα?

ευχαριστώ!!

 

Αυτο το θεμα με το 4g-3g ειχε αναφερθει και στο παρελθον νομιζω απο ενα παιδι και τοτε (αν θυμαμαι καλα) εφταιγε η σιμ που ηταν κομμενη και οχι καινουργια μικρο-σιμ.το οτι κοβονται νομιζω τα δεδομενα εν ωρα κλησης ειναι φυσιολογικο.αν επρεπε ναχεις 4g κοσμοτε βαση του προγραμματος σου δεν το ξερω.

Καλημερα.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεμα με το 4g-3g ειχε αναφερθει και στο παρελθον νομιζω απο ενα παιδι και τοτε (αν θυμαμαι καλα) εφταιγε η σιμ που ηταν κομμενη και οχι καινουργια μικρο-σιμ.το οτι κοβονται νομιζω τα δεδομενα εν ωρα κλησης ειναι φυσιολογικο.αν επρεπε ναχεις 4g κοσμοτε βαση του προγραμματος σου δεν το ξερω.

Καλημερα.

 

ευχαριστώ για την γρηγορη απάντηση! :-)

η micro-sim μου είναι καινούργια (όχι κομμένη) και παλιά δεν κοβόντουσαν τα δεδομένα λόγω κλήσης

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την γρηγορη απάντηση! :-)

η micro-sim μου είναι καινούργια (όχι κομμένη) και παλιά δεν κοβόντουσαν τα δεδομένα λόγω κλήσης

Νασαι καλα!

Τοτε για να αποκλεισεις το ενδεχομενο βλαβης της σιμ (πραγμα απιθανο κατα τη γνωμη μου) βαλε τη σιμ σε αλλο κινητο να δεις αν εχεις 4g.αν εχεις τοτε φταιει το κινητο...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να κρατήσει το 4g μέσα στην κλήση είναι θέμα της τεχνολογίας και bandwidth. Πάντα όταν δέχεσαι κλήση στο γυρνάει σε 3g ή σε τζιτζίκι. Είναι φυσιολογικότατο...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...