Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οφ τοπικ αλλα επειγομαι για απαντηση,μεταξυ ς3 και οπτιμους g με το χερι στην καρδια,πιο να προτιμησω?τωρα εχω ς2.ευχαριστω αν απαντηση καποιος ας ειναι και με πμ.

 

Τα έχω και τα δύο φίλε.. δεν ξέρω τι θα κάνει το s με την 4.3 αλλά το optimus είναι σφαίρα....

Το s από την άλλη έχει περάσει απίστευτες κακουχίες και ακόμα δουλεύει.

Μάλλον σε μπέρδεψα περισσότερο :lol:

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να πω την αλήθεια κι εγώ ένα βήμα πριν το G είμαι, αλλά έχω διαβάσει πως έχει κάποια θέματα με την ορατότητα στον ήλιο και για αυτό σκέφτομαι και το s4 mini. Γνωρίζεται ρε παιδιά αν έχουν μεγάλες διαφορές στον ήλιο, πως τα πάει το G σε αυτό τον τομέα? Αν κάτσω και ακούσω τι λένε τα review ποιο πολύ μπερδεύομαι. Η χρήση που θέλω είναι καλό - δυνατό ηχείο, καλό gps και καλή ορατότητα στον ήλιο. Ποιά είναι η γνώμη σας?

 

Μια χαρά ορατότητα έχει το g, πολύ καλύτερη από το Galaxy που συγκρινεις.

Το gps μια χαρά είναι και το ηχείο του επίσης.

Προχώρα στην αγορά του άφοβα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

οφ τοπικ αλλα επειγομαι για απαντηση,μεταξυ ς3 και οπτιμους g με το χερι στην καρδια,πιο να προτιμησω?τωρα εχω ς2.ευχαριστω αν απαντηση καποιος ας ειναι και με πμ.

 

Μόνο στην καμερα χάνει το το g, γενικώς υπερέχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στην καμερα χάνει το το g, γενικώς υπερέχει.

 

Επίσης είναι αισθητά πιο ποιοτική συσκευή από το s3

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνοντας το προηγούμενο κινητό μου Galaxy S2 με το Optimus G, στο μόνο που είναι καλύτερο το Galaxy είναι η κάμερα το βράδι. Σε κάθε άλλη σύγκριση η διαφορά είναι από λίγο ως πολύ υπέρ του Optimus G! Όποιος είχε την τύχη ή το βύσμα να το τσιμπήσει τώρα με την προσφορά της Vodafone, έκανε πραγματικά την αγορά της χρονιάς (το λιγότερο)...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...οταν βλεπω ενα βιντεο,μετα γιατι δεν επανερχεται η φωτεινοτητα οταν ειναι στο αυτοματο?πρεπει να ξεκλικαρω το αυτοματο και να το ξανακλικαρω για να δουλεψει...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...οταν βλεπω ενα βιντεο,μετα γιατι δεν επανερχεται η φωτεινοτητα οταν ειναι στο αυτοματο?πρεπει να ξεκλικαρω το αυτοματο και να το ξανακλικαρω για να δουλεψει...

Μήπως η φωτεινότητα πέφτει λόγω υπερθέρμανσης? περίμενε 1-2 λεπτά να δείς αν επανέρχεται μόνη της.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η φωτεινότητα πέφτει λόγω υπερθέρμανσης? περίμενε 1-2 λεπτά να δείς αν επανέρχεται μόνη της.

το προβλημα δεν ειναι οτι πεφτει η φωτεινοτητα...το αντιθετο,απλα μενει σε ψηλα επιπεδα..ας το δοκιμασει καποιος να το δει..να βαλει ας πουμε φωτεινοτητα 30% και αυτοματο(σε σκοτεινο χωρο) να αναπαραγει ενα βιντεο και μετα να δει οτι η φωτεινοτητα μενει σε ψηλα επιπεδα...δηλαδη δεν χαμηλωνει οπως θα επρεπε να κανει κανονικα...πρεπει να ξεκλικαρεις το αυτοματο και να το ξανακλικαρεις για να πεσει παλι...

Edited by cryptonakias13
Link to comment
Share on other sites

Με τους δύο προηγούμενους φίλους είχα το ίδιο δίλημμα (τρίληmμα γιατί σκεφτόμουν κ το S4 mini).

Στο μόνο που υπερτερεί το S3 είναι στην camera νομίζω.... κατά τα άλλα δεν το έχω μετανοιώσει για την αγορά του G

 

με σωστες ρυθμισεις βγαζει ακομα και σε δυσκολες συνθηκες οσο καλες βγαζει το S4. απλα δεν υπαρχει παντα η πολυτελεια χρονου αντιδρασης για να βγαλεις την ιδανικη φωτογραφια (τεραστιο ατου η ληψη φωτο με φωνητικη εντολη)...

σε smoothness και ταχυτητα ειναι σε αλλο επιπεδο συγκριτικα με οποιοδηποτε samsung οπως επισης στην ποιοτητα κατασκευης ειναι μακραν καλυτερο απο τις πλαστικουρες της samsung συν τα 32 GB εσωτερικης ταχυτατης μνημης. Ακομα και στα 300 ευρω δεν υπαρχει κατι καλυτερο. Κατοχος Galaxy S4 εδω και 5 μηνες και optimus G εδω και μια βδομαδα με την προσφορα της Vodafone (αργησε τραγικα η LG να κυκλοφορησει σε αμερικη και ευρωπη το καλυτερο περσινο κινητο μακραν).

Edited by goldeneye
Link to comment
Share on other sites

οφ τοπικ αλλα επειγομαι για απαντηση,μεταξυ ς3 και οπτιμους g με το χερι στην καρδια,πιο να προτιμησω?τωρα εχω ς2.ευχαριστω αν απαντηση καποιος ας ειναι και με πμ.

 

Είχα για αρκετό καιρό το S3 και τώρα έχω για δεύτερη φορά το G .. Η ψήφος μου πάει στο G, καθώς δεν υπάρχει το παραμικρό "κόλλημα" ό,τι και να κάνεις, έχει απίστευτη οθόνη (για μένα τα χρώματα πλέον είναι πιο ξεκούραστα) και η ποιότητα κατασκευής του είναι αντίστοιχη του iPhone, ξεφεύγει από τις πλαστικούρες του Galaxy ...

 

Καλύτερα να δεις τις συσκευές δίπλα δίπλα και να αποφασίσεις μόνος σου .. :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα για αρκετό καιρό το S3 και τώρα έχω για δεύτερη φορά το G .. Η ψήφος μου πάει στο G, καθώς δεν υπάρχει το παραμικρό "κόλλημα" ό,τι και να κάνεις, έχει απίστευτη οθόνη (για μένα τα χρώματα πλέον είναι πιο ξεκούραστα) και η ποιότητα κατασκευής του είναι αντίστοιχη του iPhone, ξεφεύγει από τις πλαστικούρες του Galaxy ...

 

Καλύτερα να δεις τις συσκευές δίπλα δίπλα και να αποφασίσεις μόνος σου .. :)

 

Καλωστονα!!!!

Δικιο εχει ο γιαννης.

Δες τα μαζι για να βγαλεις ακρη και ποιο σου καθεται καλυτερα στο χερι και στο ματι...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

τωρα μπηκα στο φορουμ,ευχαριστω οσους ειπαν την γνωμη τους,πιστευω συντομα θα προσθεσω νεο μοντελο στην υπογραφη μου.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας!!Σκεφτομαι να το αγορασω απο merimobiles.Aν δεν το ρουταρουν θα εχω ελληνικο πληκτρολογιο και ελληνικα στις επαφες????Αξιζει να τους πω να το ρουταρουν??Θα μπορω να περασω μετα σε 4.4???(ναι ειμαι ασχετος :p )
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας!!Σκεφτομαι να το αγορασω απο merimobiles.Aν δεν το ρουταρουν θα εχω ελληνικο πληκτρολογιο και ελληνικα στις επαφες????Αξιζει να τους πω να το ρουτάρουν??Θα μπορω να περασω μετα σε 4.4???(ναι ειμαι ασχετος :p )

το παρήγγειλα λίγο πριν από merimobiles πριν εξαντληθεί, δεν το routαρουν έχει ελληνικά multilanguage η stock κορεάτικη rom, όμως και κάποια extra κορεατικά apps που θέλουν ξήλωμα, πληκτρολόγια βάζεις όσα και ότι θέλεις, παίρνει φλασάρισμα official open europe η ελληνική rom πολύ εύκολα όπως διάβασα σε forums εάν θέλεις ντε και καλά να γίνει από F180K --> E975, έχει και κουπόνι το merimobiles...... με αγάπη: CINCO

Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε ενσύρματα ακουστικά που να είναι πλήρως συμβατά με τη συσκευή, σε ότι αφορά τα κουμπιά αύξησης και μείωσης της έντασης του ήχου?
Link to comment
Share on other sites

Για οσους σκεφτονται να το παρουν με ασιατικη ρομ ρωτηστε αν σιγουρα υποστηριζει τα ευρωπαικα δικτυα

Μου θυμιζει το 2Χ που απο Ρ990 το κορεατικο λεγοταν SU660 και δεν λειτουργουσε σε ευρωπαικα δικτυα ουτε με φλασαρισμα αλλης ρομ γιατι ηταν hardware θεμα TCDMA αντι WCDMA που εχουμε εδω

Link to comment
Share on other sites

Για οσους σκεφτονται να το παρουν με ασιατικη ρομ ρωτηστε αν σιγουρα υποστηριζει τα ευρωπαικα δικτυα

Μου θυμιζει το 2Χ που απο Ρ990 το κορεατικο λεγοταν SU660 και δεν λειτουργουσε σε ευρωπαικα δικτυα ουτε με φλασαρισμα αλλης ρομ γιατι ηταν hardware θεμα TCDMA αντι WCDMA που εχουμε εδω

 

http://www.cellrabta.pk/2013/10/how-to-convert-f180-skl-to-e975-lg-optimus-g/

όλα τα G έχουν ίδιο hardware, εκτός και του ότι οι κορεατικές συχνότητες είναι ίδιες με τις δικες μας 1800 lte κλπ

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε σε όλους τους optimus g φίλους! Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή για ξεκλειδωμα οθόνης όπως το galaxy nexus.. είμαι ροοτ με στοκ ρομ και ούτε θέλω να αλλάξω! Η συσκευή είναι απίστευτη!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έρχομαι από iphone και εχω παρατηρησει στο οπτιμους οτι τις φωτογραφίες πχ στο ινσταγκραμ ή στο φεισμπουκ σαν να τις παραμορφωνει και σαν να είναι κάπως χαμηλης ποιότητας. φταίει που είναι μεγαλύτερη η οθόνη και παραμορφώνονται έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε σε όλους τους optimus g φίλους! Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή για ξεκλειδωμα οθόνης όπως το galaxy nexus.. είμαι ροοτ με στοκ ρομ και ούτε θέλω να αλλάξω! Η συσκευή είναι απίστευτη!

 

τι εννοεις; να αλλαξεις το dpi;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Κανε τα Update OTA(μεσα απο το μενου). Θα κανει 1 update μικρο στην αρχη και μετα την επαν/ση θα πας στο μενου και θα ξαναπατησεις και θα κανει αλλο 1 λιγο μεγαλυτερο update.

Μετα εισαι ΟΚ.(εγω ετσι το εκανα. Α και η μπαταρια να ειναι πανω απο 50% πριν αρχισεις)

 

Ευχαριστώ πολύ τους χρήστες newworld και nikos523 για τις γρήγορες απαντήσεις τους!!

Το επόμενο βήμα είναι το Root, το οποίο είναι αρκετά χρήσιμο για πλήρη πρόσβαση σε λειτουργίες και υπηρεσίες. Αυτή τη στιγμή έχω την E97510h-Eur-xx, και έχω βρει αυτή τη μέθοδο , σε αυτή την περίπτωση υπάρχει αντίστροφη διαδικασία?(Unroot). Mε ενδιαφέρει η επαναφορά της εγγύησης και το ΟΤΑ Update!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και με συγχωρείτε εάν όσα ρωτώ έχουν ήδη απαντηθεί!

Aek for ever!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο θεματάκια με το κινητό και θα'θελα τη βοήθειά σας ...

 

1) Νομίζω πως η αυτόματη φωτεινότητα δε λειτουργεί .. Μέσα στο σπίτι, επειδή έχω έντονο φωτισμό, το κινητό το έχω 0% και ενεργοποιημένη την αυτόματη λειτουργία .. Όταν βγω, όμως, έξω αυτό συνεχίζει να'ναι σκοτεινό χωρίς να μεταβάλλεται .. Αν αυξήσω ελάχιστα τη φωτεινότητα, πχ 20%, τότε παρατηρώ πως η οθόνη "τρεμοπαίζει" αυξάνοντας τη φωτεινότητα, αλλά αυτό είναι στιγμιαίο, σε κλάσματα δευτερολέπτου έχει εξαφανιστεί .. Επίσης, δυο τρεις φορές σήμερα έτυχε να αυξηθεί πολύ και σε 2'' να ξαναπέσει στο φυσιολογικό.

Δηλαδή, το είχα στο 20% στην τσέπη, το έβγαλα έξω να κάνω ένα τηλεφώνημα, η οθόνη άναψε σα να το έβαλα στο 60-70% και αστραπιαία επέστρεψε στο κανονικό .. Μετά από λίγο, πήγα να κάνω άλλο ένα τηλεφώνημα, η οθόνη ήταν πάλι σκοτεινή (το είχα γυρίσει στο 0 γιατί μόλις είχα βγει από εσωτερικό χώρο) και μόλις έβαλα το χέρι μου από το πάνω μέρος της συσκευής, άναψε πολύ και αμέσως έπεσε ..

 

Είναι σωστό αυτό ;; :worry:

Και

 

2) Δε μπορώ να εγκαταστήσω τους "οδηγούς" του κινητού .. Το συνδέω με usb, επιλέγω να εγκαταστήσει το πρόγραμμα της LG, αλλά δεν κάνει τίποτα .. "Κατέβασα" τους "οδηγούς" και από την ιστοσελίδα της εταιρείας, αλλά σε όλα εκτός από ένα μου εμφάνισε "αποτυχία" και το μόνο που μου εγκατέστησε ήταν ένα "οδηγός" που μου έδωσε τη δυνατότητα πλέον να βλέπω την εσωτερική μνήμη του κινητού ..

 

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

το 2ο το εχω και γω...

 

επισης μια βοηθεια, πολλες φορες μπαινοντας στο μενου κανει 3-4 δευτερα να το φορτωσει... σαν να το ειχε κανει kill! αλλα γιατι? ποια εφαρμογη μπορει να το κανει αυτο?

 

απο το System Tuner το εκανα πιο light στο κλεισιμο εφαρμογων, εμεινα μεχρι και με 200mb αλλα το φορτωμα, φορτωμα!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις; να αλλαξεις το dpi;

 

Όχι για το dpi. Για να ξυπνάει το τηλεφωνώ σαν το double tap to unlock screen!

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα λίγο πριν από merimobiles πριν εξαντληθεί, δεν το routαρουν έχει ελληνικά multilanguage η stock κορεάτικη rom, όμως και κάποια extra κορεατικά apps που θέλουν ξήλωμα, πληκτρολόγια βάζεις όσα και ότι θέλεις, παίρνει φλασάρισμα official open europe η ελληνική rom πολύ εύκολα όπως διάβασα σε forums εάν θέλεις ντε και καλά να γίνει από F180K --> E975, έχει και κουπόνι το merimobiles...... με αγάπη: CINCO

Ρε συ εμεναμου ειπαν οτι πρεπει να το ρουταρουν για να βαλουν ελληνικα!!!Τελικα τι παιζει??Να τους πω να το κανοθν η μπααα??:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...