Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα τη στοκ ρομ Ελλάδας από xda, την έβαλα μέσω kdz updater, μπήκε κανονικά αλλά δεν είδα κάποια αλλαγή, eur 10d έχει...πρέπει να κάνω wipe ή τίποτα παρόμοιο πριν;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι? Τι ειχες πιο πριν?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φορουσες custom δηλαδη ή σου παρουσιαζε κατι και εριξες ξανα την στοκ?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Stock rom είχα, ήθελα να κάνω μια γενική εκκαθάριση, έκανα format την SD και πέρασα την ελληνική και καλά Stock του xda με kdz.. Εκτός αν είναι η ίδια ρομ πανευρωπαϊκά, ή είχαν περάσει ήδη από την παραεισαγωγη την ελληνική..
Link to comment
Share on other sites

εγινε shipped σημερα απο κινα η nillkin thin mate σε μαυρο χρωμα στα 7.70 δολαρια

 

estimated delivery ελεγε 3-16 του αλλου μηνα. (να ελπιζω σε γρηγοροτερη παραλαβη?)

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

Stock rom είχα, ήθελα να κάνω μια γενική εκκαθάριση, έκανα format την SD και πέρασα την ελληνική και καλά Stock του xda με kdz.. Εκτός αν είναι η ίδια ρομ πανευρωπαϊκά, ή είχαν περάσει ήδη από την παραεισαγωγη την ελληνική..

 

Καλημέρα!

 

Δεν νομίζω να μπήκαν σε τέτοια διαδικασία. Η έκδοση της rom θα διαφοροποιήται με άλλους κωδικούς προφανώς. Λογικά, η γενική έκδοση 10d θα περιλαμβάνει πολλές εκδόσεις τροποποιημένες ανά χώρα αποστολής. Μην φανταστείς όμως τρελές διαφορές. Ελάχιστα πράγματα. Οι μεγαλύτερες επεμβάσεις γίνονται στα τηλέφωνα που πάνε σε συγκεκριμένους παρόχους και όχι σ' αυτά που προορίζονται γενικά για κάποια χώρα.

 

Όπως και να 'χει, τέτοιες ενέργειες κάνεις όταν έχεις πειράξει ή σβήσει αρχεια συστήματος και έχει ψιλομπαχαλιάσει το θέμα. Δεν έχει έννοια για κάποιον άλλο λόγο. Ούτε η ενέργεια, αυτή καθε αυτή, επεμβαίνει σε κάτι παραπάνω. Τα settings παραμένουν τα δικά σου, γι' αυτό και τις περισσότερες φορές χρειάζεσαι μετά ένα factory reset, για να γίνει αρχικοποίηση των λειτουργειών και να συνέρθει το κινητό.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, η μόνη αλλαγή που παρατήρησα μέχρι τώρα είναι πως όταν αδειάζει η μπαταρία πλήρως, όταν το βαζα στην πρίζα πριν, μου εμφάνιζε μια μπαταρία ασπρόμαυρη να γεμίζει στο κέντρο της οθόνης.. Τώρα βγάζει μια έγχρωμη οθόνη γκρι με την μπαταρία στο κέντρο να γεμίζει με χρώματα κόκκινα πράσινα κλπ..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, η μόνη αλλαγή που παρατήρησα μέχρι τώρα είναι πως όταν αδειάζει η μπαταρία πλήρως, όταν το βαζα στην πρίζα πριν, μου εμφάνιζε μια μπαταρία ασπρόμαυρη να γεμίζει στο κέντρο της οθόνης.. Τώρα βγάζει μια έγχρωμη οθόνη γκρι με την μπαταρία στο κέντρο να γεμίζει με χρώματα κόκκινα πράσινα κλπ..

 

Παίζει να μην δεις και τίποτα άλλο!! :lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Μετά από έρευνα αγοράς μηνών όπου προσπαθούσα να βρω ένα κινητό πολύ καλό, όχι πάρα πολύ ακριβό και κυρίως να μου κάνει αυτό το "κλικ" όταν θα το πιάσω στα χέρια μου, τελικά κατέληξα στο Optimus G! Αρχικά ήθελα το One το οποίο πραγματικά είναι τέλειο αλλά πολύ ακριβό, μετά έλεγα να πάρω το Z που ήταν πιο φτηνό αλλά δε μου άρεσε η οθόνη του καθώς και το ότι δεν καθόταν καλά στο χέρι μου λόγω του μεγάλου μεγέθους και των τετραγωνισμένων γωνιών, μετά σκέφτηκα τα περσινά One X/Xperia T αλλά τελικά τα απέρριψα... Στο τέλος είπα να πάρω το Nexus 4, που είναι το καλύτερο value for money κινητό αυτή τη στιγμή αλλά ούτε αυτό μου έκανε κλικ, γιατί μάλλον είμαι στη μειοψηφία που δεν τρελαίνεται με το stock android και βαριέται το ατελείωτο modding... Γενικά, ήθελα να πάρω ένα κινητό και τουλάχιστον για τους πρώτους μήνες να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, να μη χρειάζεται να το πειράξω για να έχω την εμπειρία που θέλω. Έτσι λοιπόν, κατέληξα στο Optimus G που συνδυάζει επιδόσεις, ωραία οθόνη, ωραίο UI, design και βέβαια τιμή. Σημαντικό ρόλο έπαιξαν και οι εντυπώσεις που διάβασα από εδώ μέσα ότι η stock rom της LG τρέχει μετά από μήνες απροβλημάτιστα. Ενδέχεται βέβαια να τη φάμε όλοι με την LG και να μη δούμε 4.3/4.4 (καλά για 5 δε μιλάω :P) αλλά δεν μπορεί κανείς να τα έχει και όλα...

 

Σκέφτομαι λοιπόν να το παραγγείλω τώρα από Kaizershop που έπεσε στα 349€. Θα περίμενα λίγο παραπάνω γιατί θα φύγω εξωτερικό σε 2 βδομάδες και το χρειάζομαι... ελπίζω να μην πέσει λίγο μετά στα 300..:p

Από screen protectors παράγγειλα αυτή που είχε προτείνει ένα άλλο μέλος σε προηγούμενη σελίδα. Λέω όμως να πάρω και μια θήκη για να είμαι σίγουρος, τουλάχιστον τον πρώτο καιρό... Λέω να πάρω αυτήν, τι λέτε; http://www.ebay.co.uk/itm/LG-Optimus-G-E971-E973-E975-LS970-Sprint-Leather-Flip-Case-Cover-Card-TC-Black-/171117204963?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item27d76155e3

Υπάρχει βέβαια και αυτή: http://www.ebw.gr/el/Product/148418/Faceplate-LG-E975-Optimus-G-Hardshell-Mayro-5205598047535

Έχετε κάποια από αυτές να προτείνετε; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα σιχαινομαι οσες εχουν τετοιο καπακι μπροστα, τις θεωρω εξαιρετικα αβολες!

 

εγω εχω την Mercury η οποια ειναι πραγματικα υπεροχη σαν σχεδιασμος+αισθηση :) αλλα δε ξερω που μπορεις να τη βρεις... κοιτα απο ebay πλευρα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κανείς που να έχει το LG Optimus GJ; Να μου πει τι "λέει" σαν συσκευή, τις απόψεις/εμπειρίες του κλπ. Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω κυρίως λόγω της microSD που δέχεται και της μεγαλύτερης μπαταρίας. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα σιχαινομαι οσες εχουν τετοιο καπακι μπροστα, τις θεωρω εξαιρετικα αβολες!

 

εγω εχω την Mercury η οποια ειναι πραγματικα υπεροχη σαν σχεδιασμος+αισθηση :) αλλα δε ξερω που μπορεις να τη βρεις... κοιτα απο ebay πλευρα :)

Αυτήν εννοείς; http://www.ebay.co.uk/itm/MERCURY-ORIGINAL-FLIP-CASE-COVER-for-LG-OPTIMUS-G-4G-SPRINT-LS970-E971-E973-E975-/200960512813?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item2eca2e132d

Σε τι διαφέρει με την άλλη flip case που ανέφερα;

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια...

 

πατησα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τωρα κολλαει στη αρχη σε μια μαυρη οθονη

"secure booting error, cause: boot certification verify"

 

τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια...

 

πατησα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τωρα κολλαει στη αρχη σε μια μαυρη οθονη

"secure booting error, cause: boot certification verify"

 

τι μπορω να κανω?

 

Ψυχραιμία. Ψάξε λίγο πιο πίσω στο thread και θα δεις ότι μπορείς να κάνεις πολύ εύκολα το unbrick. Δεν θα χαθεί τίποτα από τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

μπορειται να μου πειτε ποιο ειναι το τελευταιο firmaware?

 

το ανμπρικαρα και γυρισε στην πρωταρχικη του κατασταση

 

και κατι ακομα, εσωσα τις φωτο μου και οταν τις επικολλησα ξανα πισω στο τηλεφωνο δεν τις εμφανιζει, αλλα εμφανιζει 2 αρχεια thubdata!!

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να ρωτησω για το optimus g αν του γεμισεις το χωρο ας πουμε και εχεις 5 Gb ελευθερα θα σερνεται το κινητο???θα laggαρει με λιγα λογια....Θελω να το παρω για αυτο!!!Ευχαριστω! Edited by stalone
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να ρωτησω για το optimus g αν του γεμισεις το χωρο ας πουμε και εχεις 5 Gb ελευθερα θα σερνεται το κινητο???θα laggαρει μς λιγα λογια....Θελω να το παρω για αυτο!!!ευχαριστω!

 

Και 1κβ να έχει ελεύθερο δεν θα κολλήσει η συσκευή όπως είναι λογικό.

Η nand του συστήματος δεν έχει καμία σχέση με την την υπόλοιπη μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ, δεν τα παω και τοσο καλα με αυτα, γτ νόμιζα οσο θα φορτωνεις το κινητο θα laggαρει και θα κλαιω τα λεφτα μ μετα!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ, δεν τα παω και τοσο καλα με αυτα, γτ νόμιζα οσο θα φορτωνεις το κινητο θα laggαρει και θα κλαιω τα λεφτα μ μετα!!

 

Όχι φίλε μου, μην αγχώνεσαι.

Στο Android θέλει λίγο προσοχή στις εφαρμογές που βάζεις. Όχι άγνωστες δηλαδή, μέσα από το play store και πάντα διαβάζουμε τις κριτικές από τους άλλους χρήστες.

Αυτά

 

Επίσης συγκεκριμένα η συσκευή δεν νιώθει Χριστό και δεν κολλάει :)

Link to comment
Share on other sites

στο λεω αυτο γτ εχω το galaxy s1 και αμα το φορτωσεις εφαρμογες κολλαει εχει εσωτερικη 8gb και ελευθερα 5,79 και διαθεσιμο χωρο 1,83 ε οσο τ βαζεις πραγματα αυτος ο διαθεσιμος χωρος δεσμευεται και κανει το κινητο σαν και αυτα τα νοκια του 2000!! ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ ΕΣΥ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΕΚΛΕΙΣΕ!!:cool:
Link to comment
Share on other sites

στο λεω αυτο γτ εχω το galaxy s1 και αμα το φορτωσεις εφαρμογες κολλαει εχει εσωτερικη 8gb και ελευθερα 5,79 και διαθεσιμο χωρο 1,83 ε οσο τ βαζεις πραγματα αυτος ο διαθεσιμος χωρος δεσμευεται και κανει το κινητο σαν και αυτα τα νοκια του 2000!! ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ ΕΣΥ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΕΚΛΕΙΣΕ!!:cool:

 

Τα "κολλήματα" δεν έχουν να κάνουν τόσο με τον αποθηκευτικό χώρο μιας συσκευής, όσο με τη διαθέσιμη μνήμη που έχει η συσκευή και τη μνήμη που τα προγράμματα καταναλώνουν. Μπορεί π.χ να εγκαταστήσεις 10 "ελαφριά" προγράμματα και να μην δεις το παραμικρό "κόλλημα", μπορεί να εγκαταστήσεις μια - δυο "βαριές" εφαρμογές κι εκεί να αρχίσεις να βλέπεις μείωση στην απόδοση.

Σημαντικό ρόλο όμως στη μειωμένη ταχύτητα παίζει και το ίδιο το Android, κατά πόσο δηλαδή η εταιρεία έχει κατασκευάσει μια σταθερή ROM, σ'αυτό δεν θα'χεις κανένα απολύτως πρόβλημα με το G. ;)

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ DON JUAN! ΠΑΝΤΑ ΑΚΟΥΩ ΘΕΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΙΟΥΤΙΟΥΜΠ Π ΕΙΔΑ ΒΙΝΤΕΟ ΠΕΤΑΕΙ ΑΠΛΑ ΛΙΓΟ Η ΚΑΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΟ ΟΣΑ Μ ΕΙΠΑΤΕ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ "ΤΕΡΑΣ" ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...