Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε διαφωνω, από την άλλη εχεις χασει γραφιδα, αυτονομια (ναι, το g ευκολα με heavy χρηση καποια μερα μπορει να σε πουλησει, το νοτελι ουτε για πλακα) και πιο ανετο μέγεθος οθονης (που όμως δεν είναι παντα χρησιμο).

Στο ερωτημα σου, θεωρω πως τεχνικα η lcd του one είναι καλυτερη (αποδιδει ρεαλιστικα τα χρωματα), αλλα η οθονη του γαλαξια 4 αποδιδει με ευκολια το πιο ευχαριστο και ξεκουραστο (για αναγνωση κλπ) αποτέλεσμα (ναι, η αποδοση στον ηλιο είναι για κλαματα, αλλα δεν είναι βασικο κριτηριο για μενα).

Την ευκολια χρησης με το ένα χερι, παντως, την απολαμβανω και εγω πλεον με το s4, συγκριτικα με το νοτελι...

Τη γραφίδα, αν και την εκτιμώ σαν γκάτζετ και σαν ιδέα και σαν υλοποίηση, λίγο τη χρησιμοποίησα και επομένως δεν θα μου λείψει. Η αυτονομία είναι ένα θέμα, ακόμα δεν μπορώ να έχω άποψη για το G, ελπίζω να μην έχω πρόβλημα...

Το s4 είναι καλύτερο Βαγγέλη στα χαρτιά. Αλλά..εγώ ήθελα να ξεφύγω από τα χαζοπλαστικά της σάμσουγκ, από τις amoled που ποτέ δεν συμπάθησα και από το εν μέρει κακογραμμένο λογισμικό της σάμσουγκ με τα γνωστά λαγκάκια του. Επειδή σε αυτά δίνω ιδιαίτερη βάση, το S4 δεν ήταν καν μέσα στις επιλογές μου. Διάλεξα μεταξύ one, z και G.

Το one δεν το επέλεξα λόγω ευαισθησίας του αλουμινίου σε γρατζουνιές και επειδή ξέρω ότι είμαι άρρωστος με αυτά, δεν θα μπορούσα να ευχαριστηθώ το τηλέφωνο. Επίσης, για κάποιο λόγω δεν έχω εμπιστοσύνη στην ποιότητα της htc.

Το Ζ το απέρριψα λόγω μεγέθους και κυρίως χρωμάτων οθόνης (και λόγω διαφόρων προβλημάτων που θέλουν 2 ντουζίνες φιξάκια για να στρώσουν) και επέλεξα το G που δουλεύει υποδειγματικά

Τυχαίνει να είναι και το φτηνότερο, αλλά αυτό δεν ήταν το κριτήριο για εμένα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τη γραφίδα, αν και την εκτιμώ σαν γκάτζετ και σαν ιδέα και σαν υλοποίηση, λίγο τη χρησιμοποίησα και επομένως δεν θα μου λείψει. Η αυτονομία είναι ένα θέμα, ακόμα δεν μπορώ να έχω άποψη για το G, ελπίζω να μην έχω πρόβλημα...

Το s4 είναι καλύτερο Βαγγέλη στα χαρτιά. Αλλά..εγώ ήθελα να ξεφύγω από τα χαζοπλαστικά της σάμσουγκ, από τις amoled που ποτέ δεν συμπάθησα και από το εν μέρει κακογραμμένο λογισμικό της σάμσουγκ με τα γνωστά λαγκάκια του. Επειδή σε αυτά δίνω ιδιαίτερη βάση, το S4 δεν ήταν καν μέσα στις επιλογές μου. Διάλεξα μεταξύ one, z και G.

Το one δεν το επέλεξα λόγω ευαισθησίας του αλουμινίου σε γρατζουνιές και επειδή ξέρω ότι είμαι άρρωστος με αυτά, δεν θα μπορούσα να ευχαριστηθώ το τηλέφωνο. Επίσης, για κάποιο λόγω δεν έχω εμπιστοσύνη στην ποιότητα της htc.

Το Ζ το απέρριψα λόγω μεγέθους και κυρίως χρωμάτων οθόνης (και λόγω διαφόρων προβλημάτων που θέλουν 2 ντουζίνες φιξάκια για να στρώσουν) και επέλεξα το G που δουλεύει υποδειγματικά

Τυχαίνει να είναι και το φτηνότερο, αλλά αυτό δεν ήταν το κριτήριο για εμένα.

 

Γιαννη, το ιδιο κολλημα με την ποιοτητα και την τελειοτητα σε όλα ειχα κι εγω. Αλλα εδώ και καιρο, με διαφορα πραγματα που μου εχουν συμβει και ποικιλες δυσκολιες, εχω αναθεωρησει και δινω την αξια που αρμοζει σε αψυχα πραγματα (gadgets κλπ) και πλεον δουλευουν αυτά για μενα και τα απολαμβανω και όχι εγω για αυτά.

Για τα αλλα σεβομαι την αποψη σου και ειμαι σιγουρος οτι θα απολαυσεις το νεο σου αποκτημα...

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη, το ιδιο κολλημα με την ποιοτητα και την τελειοτητα σε όλα ειχα κι εγω. Αλλα εδώ και καιρο, με διαφορα πραγματα που μου εχουν συμβει και ποικιλες δυσκολιες, εχω αναθεωρησει και δινω την αξια που αρμοζει σε αψυχα πραγματα (gadgets κλπ) και πλεον δουλευουν αυτά για μενα και τα απολαμβανω και όχι εγω για αυτά.

Για τα αλλα σεβομαι την αποψη σου και ειμαι σιγουρος οτι θα απολαυσεις το νεο σου αποκτημα...

 

Ευχαριστω Βαγγελη,

Ο καθενας κανει τις επιλογες του με βαση τα υποκειμενικα του κριτηρια , τα οποια συχνα πυκνα,αλλαζουν κιολας.

Στα χαρτια, το s4 ειναι το καλυτερο απο ολα. Ελα ομως που εγω επιασα το G και το ερωτευτηκα... :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η αλήθεια είναι πως το og που δοκίμασα στο πλαίσιο μου άρεσε περισσότερο από τον γαλαξία... Μιλώ για την οθόνη και το πόσο '' γλυκά '' :p ρολαρε το κινητό.. Ο γαλαξίας δεν μου έκανε καποιο κλικ.. Είμαι ανάμεσα στα δύο... Και σας μιλώ με το χέρι στην καρδιά, ήμουν έτοιμος να πάρω το γαλαξία (έχω πάρει και θήκη...! ;)) αλλά τώρα το ξανά σκεφτομαι...... Edited by felias
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την τιμιοτατη μπαταρία του G, να αναφέρω ότι φορτίζει σχετικά ταχύτατα
Link to comment
Share on other sites

την αλλη εβδομαδα που θα εχει παει 470 ευρω το s4 φιλε βαγγελη θα πεσει πολυ γελιο!!! γιατι το ξερεις κι εσυ πολυ πολυ καλα οτι δεν αξιζει ουτε τα μισα λεφτα απ τα 500 που κανει τωρα!!!!!

αν το LG εγραφε SAMSUNG κι οχι LG θα μας ειχα κανει τα τετοια μας τσουρεκια απο την κολακεια και απο το ποσο καλο ειναι και ποσο ωραιο και ενα καρο αλλες τετοιες ******ες..................

δεν ειναι κακο να τους βγαλουμε το καπελο που εβγαλαν εν τηλεφωνο που δουλευει αριστα!!!!

τι να κανουμε αφου δεν μπορει η samsung μπορουν αλλοι..........

Link to comment
Share on other sites

την αλλη εβδομαδα που θα εχει παει 470 ευρω το s4 φιλε βαγγελη θα πεσει πολυ γελιο!!! γιατι το ξερεις κι εσυ πολυ πολυ καλα οτι δεν αξιζει ουτε τα μισα λεφτα απ τα 500 που κανει τωρα!!!!!

αν το LG εγραφε SAMSUNG κι οχι LG θα μας ειχα κανει τα τετοια μας τσουρεκια απο την κολακεια και απο το ποσο καλο ειναι και ποσο ωραιο και ενα καρο αλλες τετοιες ******ες..................

δεν ειναι κακο να τους βγαλουμε το καπελο που εβγαλαν εν τηλεφωνο που δουλευει αριστα!!!!

τι να κανουμε αφου δεν μπορει η samsung μπορουν αλλοι..........

 

Μονο αυτο? Που θα πανηγυριζαν για τα υλικα κατασκευης , που το πας?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,εντάξει,καλό χρυσό και τίμιο το κινητό όμως μην υποβαθμίζουμε και το galaxy.παίζει αλλού κι ας μην έχει την κατασκευή του g πού επίσης σε μικρό διάστημα η τιμή του ξεφτηλιστικε στα net shops.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα πω δύο πραγματάκια όσο γίνεται ουσίας.

Επειδή έχουν περάσει άπειρα κινητά από τα χεράκια μου από το 1995 που πήρα την πρώτη μου συσκευή, αυτό που μετράει για εμένα είναι η αίσθηση και η εμπειρία χρήσης που σου αφήνει μια συσκευή.

Σαν χρήστης ,αυτοί που με ξέρουν καλά, λένε πως είμαι ψυχακιας και υπερβολικός. :-P

Το κινητό δεν το έχω σαν προέκταση του χεριού μου όπως λένε κάποιοι, αλλά είναι το ίδιο το χέρι μου. :-D

Θέλω πριν καλά-καλά πατήσω ένα πλήκτρο και μόνο που θα το σκεφτώ, αυτό να έχει ήδη ανοίξει την εφαρμογή.

Αυτό το έχω νιώσει μόνο με 3 συσκευές.

• iPhone το 2007 , ήταν αξεπέραστη αυτή η πρώτη εμπειρία τότε. Κυριολεκτικά επανάσταση.

• HTC ONE X, μετά τις δύο πρώτες αναβαθμίσεις.

• Και τώρα το Optimus G.

Μονο κάποιος που το έχει στα χέρια του 5-6 ημέρες καταλαβαίνει τι εννοώ.

Ο φίλος v@gelis προτιμά λέει τον γαλαξία με τα οποια Λαγκς έχει. Εγώ πάλι δεν αντέχω να κάνει το παραμικρό κιχ. Γούστα είναι αυτά και ανάγκες.

Εδώ είναι που λέω πως είναι πολύ σχετικές οι έννοιες πιο καλό τηλέφωνο και καλύτερα specs.

Γιατί σαφέστατα ο snapdragon 600 είναι ανώτερος του snapdragon s4 pro, αλλά βλέπουμε ότι τελικά σημαντικότερο ρόλο παίζει το στήσιμο της εκάστοτε εταιρίας.

Για μένα αυτό που λέτε "για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο"θα διαφωνήσω ,μιας και ρίχνει σε λειτουργία με τα μηδενικά κολλήματα σε πολύ "ανώτερες" συσκευές.Στα συν φυσικά τα καλούδια που δίνει , μπάρα ειδοποιήσεων πλήρως παραμετροποίησιμη, quick note, smart stay , window frame κλπ.

Θα καταλήξω βέβαια με το περί ορέξεως...

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά τις αναβαθμίσεις θα πω κι εγώ αυτό που λένε πολλοί, ότι κατ'αρχήν είναι μια συσκευή που λειτουργεί τέλεια.

Επίσης έχει καταφέρει η lg να δώσει χρήσιμα καλούδια στο ui της χωρίς υπερβολές.

Κατ'άλλα το ότι φοράει snapdragon δίνει σίγουρα πολλές ελπίδες ότι θα υπάρξει και συνέχεια.

Επίσης παραμένει η ναυαρχίδα της εταιρείας μέχρι το τελευταίο τρίμηνο του έτους που θα εμφανιστεί το g2. Το g pro παίζει σε άλλη κατηγορία.

Με αυτά τα δεδομένα θεωρώ σχεδόν βέβαιο ότι θα πάρει νέες εκδόσεις 4.2 ή 4.3.

Για την 5 είναι πολύ νωρίς να συζητάμε γιατί δεν γνωρίζουμε καν πότε θα εμφανιστεί.

Πάντως και μόνο ότι δεν νιώθεις την ανάγκη ούτε καν να το ρουταρεις, λέει πολλά.

Ας ελπίσουμε πως όποια αναβάθμιση έρθει στο μέλλον θα είναι τόσο προσεγμένη και απροβλημάτιστη όσο η τρέχουσα 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δει εδώ ότι η μπαταρία του μπορεί να βγάλει γύρω στις 5 ώρες ανοικτής οθόνης,δηλαδή πολύ καλά.Εγώ θέλω να ρωτήσω,επειδή υπάρχουν κάποιες μέρες την εβδομάδα που η χρήση που γίνεται στο κινητό είναι ελάχιστη(δηλαδή μόνο κάποιες ολιγόλεπτες κλήσεις χωρίς να είναι ενεργοποιημένο το 3g),πιστεύετε ότι η μπαταρία μπορεί να βγάλει 3-4 τέτοιες μέρες χωρίς να χρειαστεί φόρτιση?Υπάρχει κάποιος που να του έχει κάνει παρόμοια χρήση?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν δεν κάνω μεγάλη χρήση βγάζω 36 ώρες, αλλά με 2,5+ ώρες οθόνη.

Λογικά αν έχεις μέχρι 1 ώρα οθόνη θα βγάζει 48ωρο άνετα.

Ωστόσο όπως είπα και χθες ακόμα και με άδεια μπαταρία φορτίζει σε ένα δίωρο σχεδόν. Αν έχεις 30-40% φορτίζει απίστευτα γρήγορα.

Κι όλα αυτά με δεδομένο ότι φοράει μπαταρία 2100mah !

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και μόνο ότι δεν νιώθεις την ανάγκη ούτε καν να το ρουταρεις, λέει πολλά.

 

Το root πιστεύω ότι είναι ανεξάρτητο από το ότι τρέχει σωστά το κινητό. Πχ για την απόκρυψη διαφημίσεων είναι απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Για αποφυγή διαφημίσεων και κάποιες άλλες λειτουργίες προφανώς.

Αναφερόμουν και κακώς δεν το διευκρινισα, για ανάγκη ξεφορτωματος bloatware, αλλαγή κερνελ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Άρα με τη χρήση που λέω,και πιθανόν αν είναι ενεργοποιημένη και η εξοικονόμηση μπαταρίας(νομίζω λέγεται eco mode),λογικά μπορεί να βγάζει 3 ή και 4 μέρες.Πάντως η μπαταρία ειναι πολύ καλό που φορτίζει σε 2 ώρες γιατί το nexus 4 που εχει ίδια μπαταρία έχω διαβάσει ότι κάνει 3.5 με 4 ώρες να φορτίσει.
Link to comment
Share on other sites

3,5 ώρες το n4 ; wow.. Το g μόνο στην πρώτη φορτιση χρειάστηκε κάτι λιγότερο από 2,5 ώρες. Σταδιακά έφτασε περίπου στο 2ωρο.

Επίσης σύμφωνα με την lg η συγκεκριμένη μπαταρία προσφέρει 300 κύκλους φόρτισης παραπάνω σε σχέση με τις υπόλοιπες μπαταρίες λιθίου (800 αντι 500).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δει εδώ ότι η μπαταρία του μπορεί να βγάλει γύρω στις 5 ώρες ανοικτής οθόνης,δηλαδή πολύ καλά.Εγώ θέλω να ρωτήσω,επειδή υπάρχουν κάποιες μέρες την εβδομάδα που η χρήση που γίνεται στο κινητό είναι ελάχιστη(δηλαδή μόνο κάποιες ολιγόλεπτες κλήσεις χωρίς να είναι ενεργοποιημένο το 3g),πιστεύετε ότι η μπαταρία μπορεί να βγάλει 3-4 τέτοιες μέρες χωρίς να χρειαστεί φόρτιση?Υπάρχει κάποιος που να του έχει κάνει παρόμοια χρήση?

 

Με 2g και ελαχιστη χρηση θα σου δωσει τις 4 μερες.

Με 3g, ανοικτες ενημερωσεις απο wifi και αναλογη ελαχιστη χρηση, εγω βγαζω ανετα 3 μερες. Το διευκρινιζω, με ελαχιστη χρηση. Αντε 10 λεπτα ομιλια, καθολου σκαλισμα και με καλο σημα.

Πιστευω λοιπον οτι με 2g και κληστες ενημερωσεις θα στην δωσει και την 4η.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

την αλλη εβδομαδα που θα εχει παει 470 ευρω το s4 φιλε βαγγελη θα πεσει πολυ γελιο!!! γιατι το ξερεις κι εσυ πολυ πολυ καλα οτι δεν αξιζει ουτε τα μισα λεφτα απ τα 500 που κανει τωρα!!!!!

αν το LG εγραφε SAMSUNG κι οχι LG θα μας ειχα κανει τα τετοια μας τσουρεκια απο την κολακεια και απο το ποσο καλο ειναι και ποσο ωραιο και ενα καρο αλλες τετοιες ******ες..................

δεν ειναι κακο να τους βγαλουμε το καπελο που εβγαλαν εν τηλεφωνο που δουλευει αριστα!!!!

τι να κανουμε αφου δεν μπορει η samsung μπορουν αλλοι..........

 

Δηλαδη οι φουκαράδες που πληρωσαν για το lg 500+ και τωρα καποιος το αγοραζει 340 πρεπει να αισθάνονται... ομορφα?

Κυριοι, ολες οι εταιριες είναι για κραξιμο. Δεν φταιει μονο η σαμμυ.

Δεν ειπε κανεις ότι δεν είναι υπερτιμημενο το s4, το γραφω για τριτη φορα.

Για τα σκουπιδοπλαστικα του δε, τα γραφω 4 χρονια τωρα, δεν είναι καινουρια ιστορια για μενα.

Αλλα το G δεν είναι το αγιο δισκοποτηρο. Είναι ένα εξαιρετικο κινητο, vfm, αλλα κατωτερο από το s4, πως να γινει τωρα δηλαδή?

Οποιος θελει το top, ας βρει στα βαθη της ανατολης το g pro, αυτό, ναι, είναι στην κορυφη, το g δεν είναι. Over and out...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το πήραν 500+ το πήραν από ελληνική αλυσίδα, οπότε άτοπη η σύγκριση.

Προσωπικά το πήρα 390. Ναι με πονάνε τα 50 ευρώ γιατί κάθε άλλο παρα μου περισσεύουν, όμως τα έχω κλάψει λιγότερο απ'όσο θα τα έκλαιγα αν ήταν άλλη συσκευή, απλά γιατί το έχω καταευχαριστηθει το κινητό. Πιάνω στα χέρια μου το προηγούμενο μου, τιμιοτατο galaxy s advance και απορώ πως το δούλευα το τελευταίο 8μηνο.

Όσο για το pro, είναι άλλη κατηγορία. Το συγκρίνουμε με ταμπλετοφωνα

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/2992958/LG-Optimus-G-E975.html

Χτυπα το ιστορικο των τιμων και θα δεις ότι στο γράφημα αλλοι εχασαν περισσοτερα από σενα.

Δεν καταλαβαίνω όμως τι λογικη είναι αυτή?

Αν το G πουλαγε τα volumes του S4, εχει την εντυπωση κανεις ότι η LG θα μας "εκανε τη χαρη" να το πουλαγε σημερα 340?

Νομοι προσφορας και ζητησης είναι κυριοι. Η σαμμυ "εφτιαξε brand" και το παιζει τρελιτσα σημερα. Δεν την επικροτω, φυσικα, αλλα επειδή μου δινει το καλυτερο, για το χομπυ που ολοι μοιραζόμαστε εδώ μεσα, αναγκαστικα την ακολουθω. Η LG πουλαει ελαχιστα -και δη σε high end- και τιμολογεί αναλογα...

@Oregon

Πιασε και το Galaxy S3, που παιζει στα ιδια επίπεδα - χρηματικα- με το G. Θα σου φανει πολύ διαφορετικη εμπειρια από το G που εχεις?

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οι φουκαράδες που πληρωσαν για το lg 500+ και τωρα καποιος το αγοραζει 340 πρεπει να αισθάνονται... ομορφα?

Κυριοι, ολες οι εταιριες είναι για κραξιμο. Δεν φταιει μονο η σαμμυ.

Δεν ειπε κανεις ότι δεν είναι υπερτιμημενο το s4, το γραφω για τριτη φορα.

Για τα σκουπιδοπλαστικα του δε, τα γραφω 4 χρονια τωρα, δεν είναι καινουρια ιστορια για μενα.

Αλλα το G δεν είναι το αγιο δισκοποτηρο. Είναι ένα εξαιρετικο κινητο, vfm, αλλα κατωτερο από το s4, πως να γινει τωρα δηλαδή?

Οποιος θελει το top, ας βρει στα βαθη της ανατολης το g pro, αυτό, ναι, είναι στην κορυφη, το g δεν είναι. Over and out...

 

Κατώτερο σίγουρα, αλλά λειτουργεί καλύτερα σίγουρα. Οξύμωρο μεν, ωμή πραγματικότητα δε. :happy:

 

http://www.skroutz.gr/s/2992958/LG-Optimus-G-E975.html

Χτυπα το ιστορικο των τιμων και θα δεις ότι στο γράφημα αλλοι εχασαν περισσοτερα από σενα.

Δεν καταλαβαίνω όμως τι λογικη είναι αυτή?

Αν το G πουλαγε τα volumes του S4, εχει την εντυπωση κανεις ότι η LG θα μας "εκανε τη χαρη" να το πουλαγε σημερα 340?

Νομοι προσφορας και ζητησης είναι κυριοι. Η σαμμυ "εφτιαξε brand" και το παιζει τρελιτσα σημερα. Δεν την επικροτω, φυσικα, αλλα επειδή μου δινει το καλυτερο, για το χομπυ που ολοι μοιραζόμαστε εδώ μεσα, αναγκαστικα την ακολουθω. Η LG πουλαει ελαχιστα -και δη σε high end- και τιμολογεί αναλογα...

@Oregon

Πιασε και το Galaxy S3, που παιζει στα ιδια επίπεδα - χρηματικα- με το G. Θα σου φανει πολύ διαφορετικη εμπειρια από το G που εχεις?

 

Σαφέστατα κι έτσι είναι , σιγά μην είναι η LG και η κάθε LG φιλανθρωπικό ίδρυμα. Πάντως δεν αξίζει να πάρεις LG τον πρώτο καιρό με τίποτα όμως , γιατί θα έχεις κάνει ασύμφορη αγορά με τους ρυθμούς που πέφτουν οι τιμές της.

Όπως και για την δική μου πάντα κρίση , το S4 αξίζει να το πάρω κατά τα Χριστούγεννα που θα έχει πάει η τιμή του στα 450 ευρώ. Εκτός και άν γίνει θαύμα κι έχει πέσει τόσο και η τιμη του ONE. Αλλιώς συνεχίζω να κρατάω το G και άς θέλω να αλλάζω κινητό ανά 2 εβδομάδες το πολύ :p Απλά έτσι όπως ζορίζει η κατάσταση δεν είναι να τους χαρίζεις ούτε ένα ευρώ και φυσικά δεν στηρίζουμε τις τρελές υπερτιμολογήσεις της τάξης των 700 ευρώ. Όπως είπα και παραπάνω , προσωπικό όριο πλέον είναι τα 450 ευρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω το γράφημα. 500+ ήταν όταν πρωτοκυκλοφορησε. Για πολύ καιρό ήταν σταθερό στα 430κάτι γι'αυτό και τότε κοιτούσα άλλες επιλογές.

Προφανώς ουδείς σκεπτόμενος δικαιολογεί τις εταιρίες. Και προφανώς αν και δεν το έχω λειτουργήσει το s4 θα είναι καλύτερο (αν και διαβάζω για lags πράγμα απαράδεκτο).

Πάντως η πτώση τιμής δεν αφορά μόνο το g ή την προηγούμενη ναυαρχίδα το 4x.

Το l9 για παράδειγμα έχει φτάσει στα 230 ευρώ (το έχει ένας συνάδελφος και είναι πολύ τίμια συσκευή).

Ναι, επειδή όταν το g έπαιζε στα 430+, κοιταγα το s3. Νομίζω είναι αρκετά διαφορετική η εμπειρία χρήσης σε σχέση με το g.

Edit: έχω Samsung τηλεοράσεις (μικρή και μεγάλη) , Samsung laptop (με τρομερή ποιότητα κατασκευής και εμπειρία χρήσης) και Samsung κινητά από την εποχή του πρώτου omnia με μοναδική παρένθεση το motorola razr

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω το γράφημα. 500+ ήταν όταν πρωτοκυκλοφορησε. Για πολύ καιρό ήταν σταθερό στα 430κάτι γι'αυτό και τότε κοιτούσα άλλες επιλογές.

Προφανώς ουδείς σκεπτόμενος δικαιολογεί τις εταιρίες. Και προφανώς αν και δεν το έχω λειτουργήσει το s4 θα είναι καλύτερο (αν και διαβάζω για lags πράγμα απαράδεκτο).

Πάντως η πτώση τιμής δεν αφορά μόνο το g ή την προηγούμενη ναυαρχίδα το 4x.

Το l9 για παράδειγμα έχει φτάσει στα 230 ευρώ (το έχει ένας συνάδελφος και είναι πολύ τίμια συσκευή).

Ναι, επειδή όταν το g έπαιζε στα 430+, κοιταγα το s3. Νομίζω είναι αρκετά διαφορετική η εμπειρία χρήσης σε σχέση με το g

 

Κατά συνεπεια επιβεβαιώνεις τα λεγομενα μου, όταν για τους πρωτους 2 μηνες καποιος που αγορασε εχασε 100+ ευρω (εκτος αν τα 100+ ευρω είναι αμελητεα ποσοτητα).

Τα μικροlags εχουν σχεδόν εξαλειφθεί στο s4 (και εχεις και την επιλογή για stock 4.3, ανεπίσημα προς το παρον, επισημα συντομα, που απλα δεν εχει ομοιο της σε εμπειρια χρησης) και φυσικα είναι και πολλα αλλα πραγματα από τα μικροlags που καθιστουν ανωτερη την εμπειρια χρησης.

Παιδια, είναι μεγαλη η κουβεντα και μπορούμε να γραφουμε για ωρες, οποτε ας ειμαστε σκεπτικοι και ορθολογικοι με τις πρακτικες της κάθε εταιριας...

Εγω παλι, δεν είμαι Samsung fan. Σημερα γουστάρω σαμμυ, αυριο τον καλυτερο (όπως ηταν μεχρι πριν καποια χρονια με τη μηλοεταιρια)...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ήταν το πρόβλημα?

 

Ειχε καμποσο λαγκ και δεν μου εκανε κεφι να παιζω. Οχι τοσο σπασιματα,αλλα φαινοταν σαν να εχανε frames, σαν να επαιζε πιο "αργα". Παραλληλα το επαιζα και στο ipad και εκανα αμεσα συγκριση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...