Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, πάτησα χτες βράδυ την αναζήτηση για αναβάθμιση και μου έβγαλε οτι υπάρχει. Έκανα την αναβάθμιση και ολοκληρώθηκε κανονικά. Μετά την επανεκκίνηση ξεκινάει δείχνει το logo τις lg οπός πάντα και κολλάει εκει!!! Προσπαθώ να κανω hard reset πατώντας στην εκκίνηση συγχρόνος power και vol. down και δεν κανει τπτ, κατα λάθος μπήκα κάποια στιγμή κανονικά αλλα έγραφε σε μια γωνία της οθόνης "ασφαλής εκκίνηση" κατι τέτοιο... Εκανα επανεκκίνησης και πάλι τα ίδια. Ξέρετε καποια λύση για το πρόβλημά μου? Πως μπαίνω πάλι σε αυτό το ασφαλές περιβάλουν που μπήκα κατά λάθος? Edited by xristosle

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κι εμενα που ήρθε τι κατάλαβα; Έμπλεξα πάλι...

 

Εντάξει τελικά, όταν πήγαινε να ξεκινήσει κολλούσε και έπρεπε να πετύχω την στιγμή που δεν έχει κολήσει για να κανω το hard reset(πιθανολογώ). Εκανα hard reset και τώρα ξεκίνησε κανονικά.

Edited by xristosle

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

στην 4.1.2 κατεβαζεις το framaroot από το xda (είναι κι εδω μέσα link κάπου) και είσαι εντάξει.

στην 4.4.2, στην έκδοση v20a λειτουργεί κανονικά το towelroot.

 

edit: πάτα εδώ για το framaroot (4.1.2)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στην 4.1.2 κατεβαζεις το framaroot από το xda (είναι κι εδω μέσα link κάπου) και είσαι εντάξει.

στην 4.4.2, στην έκδοση v20a λειτουργεί κανονικά το towelroot.

 

edit: πάτα εδώ για το framaroot (4.1.2)

 

Λοιπόν κατά το μπουτάρισμα μου βγάζει security error. Λογικά το έχω brickάρει. Υπάρχει κάποιος οδηγός για να γλυτώσω το σέρβις?

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος εχει ελβετικο lg g αλλα δεν του βγαζει την αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ ...η

αο'οτι ειδα η V20B υπαρχει κανονικα , οποτε εγκατεστησε drivers και το εργαλειο υποσατηριξης της LG !

 

αλλα και παλι δεν βγαζερι τιποτα , λεει οτι εχει ο φιλος την τελευταια εκδοση !

τι κανουμε τωρα ; μπορω να κατεβασω το .kdz αρχειο απο το lg support list αλλα μετα ;

 

ευχαριστω

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Δες τον οδηγό του Νίκου για επαναφορά του τηλεφώνου σε εργοστασιακή κατάσταση

Λοιπόν κατά το μπουτάρισμα μου βγάζει security error. Λογικά το έχω brickάρει. Υπάρχει κάποιος οδηγός για να γλυτώσω το σέρβις?

Έσβησες εφαρμογή της Google χωρίς να ξεκλειδώσεις bootloader. Δες τον οδηγό που αναφέρω :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δες τον οδηγό του Νίκου για επαναφορά του τηλεφώνου σε εργοστασιακή κατάσταση

 

Έσβησες εφαρμογή της Google χωρίς να ξεκλειδώσεις bootloader. Δες τον οδηγό που αναφέρω :)

 

Σε ευχαριστώ. Σε ποιόν οδηγό αναφέρεσαι όμως?

Link to comment
Share on other sites

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ολλανδικο, μου ηρθε ota update πριν 2 μερες, ολα καλα, ουτε hard reset ουτε τπτ.

Καλη αναβαθμιση, ταχυτητα super smooth (κανει το iphone 4s με ios 7 να μοιαζει αργο), μπορω να πω, οτι ειμαι ευχαριστημενος απο την lg, το εχω 15 μηνες και μαλλον θα παω κατευθειαν σε g4. :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ολλανδικο, μου ηρθε ota update πριν 2 μερες, ολα καλα, ουτε hard reset ουτε τπτ.

Καλη αναβαθμιση, ταχυτητα super smooth (κανει το iphone 4s με ios 7 να μοιαζει αργο), μπορω να πω, οτι ειμαι ευχαριστημενος απο την lg, το εχω 15 μηνες και μαλλον θα παω κατευθειαν σε g4. :p

 

Παίζει να είσαι ο μόνος που του άρεσε η αναβάθμιση στην kit kat στο optimus g :p

Link to comment
Share on other sites

 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ, πέρασα την 4.4.2

 

Εκ πρώτης όψεος έχει βελτιωθει η αυτόματη φωτεινότητα, υπάρχουν όμως κάποια μικροlaggs.

 

Μήπως να ξαναπεράσω την 4.1.2 ? Ή να κάνω factory reset (Καθώς δεν έκανα clean install)

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ελαφριά τα έχει

 

Δοκίμασε κάποια custom πρώτα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν σκρολάρω προς τα κάτω στην εφαρμογή του facebook, συχνά πυκνά μου ανοίγει το Google Now. Υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω; :O
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω ακόμα και τώρα με την kitkat είναι οι ειδοποιήσεις του notification Led σε κάποιες εφαρμογές όπως Facebook και βιμπερ
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Eγώ γύρισα στην 4.1.2 πάντως.

 

Λοιπόν για να μην ξανακάνω κάτι λάθος: Ρουτάρω με το framaroot 1.9.3 και unlock bootloader πως κάνω?

 

Ποιές εφαρμογές συστήματος είναι ασφαλές να διαγράψουμε?

Link to comment
Share on other sites

Όταν σκρολάρω προς τα κάτω στην εφαρμογή του facebook, συχνά πυκνά μου ανοίγει το Google Now. Υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω; :O

Xposed + LG Pie Support και απενεργοποιείς το ring

Ναι, το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω ακόμα και τώρα με την kitkat είναι οι ειδοποιήσεις του notification Led σε κάποιες εφαρμογές όπως Facebook και βιμπερ

Δοκίμασε επαναφορά σε εργοστασιακό, μετά από κάποιες φορές φτιάχνει :p Η φλασαρε ARTMOD.. Είναι bug και νομίζω έφτιαξε στην 20b

Eγώ γύρισα στην 4.1.2 πάντως.

 

Λοιπόν για να μην ξανακάνω κάτι λάθος: Ρουτάρω με το framaroot 1.9.3 και unlock bootloader πως κάνω?

 

Ποιές εφαρμογές συστήματος είναι ασφαλές να διαγράψουμε?

Με το Freegee, κάνε όμως από την εφαρμογή backup EFS

 

Σβήσε όποια νομίζεις άχρηστη αλλά να ξέρεις τι είναι. Έχω σβήσει όλα τα gapps εκτός store + maps

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ρουτ, κατεβάζω το freegee και μόλις πατάω πάνω του μου βγάζει να εγκαταστήσω μια εφαρμογή busy box. To οποίο και έκανα. Αλλά πρέπει να το κρατήσω/πού χρησιμεύει?

 

Εγκατέστησα CWM εκανα ένα ριμπουτ τη συσκευή και πήρα backup EFS. Μένει κάτι άλλο να κάνω?

Edited by Chris85
Link to comment
Share on other sites

Xposed + LG Pie Support και απενεργοποιείς το ring

 

Δοκίμασε επαναφορά σε εργοστασιακό, μετά από κάποιες φορές φτιάχνει :p Η φλασαρε ARTMOD.. Είναι bug και νομίζω έφτιαξε στην 20b

 

Με το Freegee, κάνε όμως από την εφαρμογή backup EFS

 

Σβήσε όποια νομίζεις άχρηστη αλλά να ξέρεις τι είναι. Έχω σβήσει όλα τα gapps εκτός store + maps

Έχω κάνει δύο φορές επαναφορά και πάλι τίποτα. Την 20b που θα την βρω;

Είναι η επίσημη της LG;

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ρουτ, κατεβάζω το freegee και μόλις πατάω πάνω του μου βγάζει να εγκαταστήσω μια εφαρμογή busy box. To οποίο και έκανα. Αλλά πρέπει να το κρατήσω/πού χρησιμεύει?

 

Εγκατέστησα CWM εκανα ένα ριμπουτ τη συσκευή και πήρα backup EFS. Μένει κάτι άλλο να κάνω?

Χρησιμεύει για το xposed και άλλες εφαρμογές. Αν θες το κρατάς :)

 

Τώρα διαγράφεις ελεύθερα! (Αλλά με προσοχή :p)

Έχω κάνει δύο φορές επαναφορά και πάλι τίποτα. Την 20b που θα την βρω;

Είναι η επίσημη της LG;

Δες xda, έχει ανέβει (αλλά νομίζω δεν γίνεται root)

 

Μετά πας σε custom

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γίνεται root δεν μου κάνει, με custom δεν μπλέκω λόγω έλλειψης γνώσεων, αυτές φτάνουν μέχρι το root και gravity box Χαχαχα

Η 20b θα έρθει ota και σε μας; η είναι μόνο για το xda;

Edited by nikoseggo
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάποια στιγμή θα έρθει, εδώ Αυστρία βγήκε η 20c

 

Δεν είναι τίποτα η custom, την βάζεις στο κινητό και στο custom recovery απλά πατάς install zip, επιλέγεις το αρχείο (την ρομ) περιμένεις και έτοιμο :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...