Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγουρα. Οχι παντου, αλλα σε σημεια εχει γινει πιο αργο και σκεφτομαι να ξαναγυρισω σε 4.1, αν και μου αρεσουν καποιες προσθηκες (κυριως καμερας που μπορω να βγαλω επιτελους βιντεο, εξτρα qslide, clipboard, παραθυρακι εισερχομενης). Αν μπορουσα να εχω μονο αυτα μαζι με τη σπιρταδα της 4.1 θα ημουν ευτυχισμενος

 

btw το σηματακι φορτισης της μπαταριας οταν ειναι κλειστο που ηθελες, ειναι αυτο που εχει τωρα; :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το είδα ακόμα.

Αυτό που με χαλάει απίστευτα είναι η εναλλαγή εφαρμογών στο multitasking. Τραγικά αργό.

Ειδικά αυτό θέλω να δουλεύει άμεσα γι'αυτό και έχω πάντα το κουμπί μενού να είναι multitasking αν δεν υπάρχει dedicated κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

Ενω οι εφαρμογες ανοιγουν πιο γρηγορα απο πριν, μεχρι να παει στα recents οντως ειναι τραγικα αργο... Γενικα δειχνει σαν να ειναι beta... Εβαλα το ημερολογιο του g3 και παει ενα κλικ καλυτερα, αν και ακομα μου σπαει τρελα τα νευρα στην εναλλαγη των μηνων... και κολλαει μονο στο swype, αν πατησεις το βελακι που εχει να πας στον επομενο μηνα παει αμεσως, αν το συρεις και παει να κανει το εφε της εναλλαγης...

 

Οποιος δει καμια καλουτσικη stock-based rom η εστω μια λυση στο ledακι, ας ενημερωσει...

 

Fun Fact: Στο αλμπουμ δεν εχει εφε εξοδου :lol: Εχει σε ΟΛΕΣ τις αλλες εφαρμογες, αλλα σε αυτο για καποιο λογο δεν εχει...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζεται και σε εσάς το battery drain;

Οι παρακάτω εικόνες είναι από χθες και σήμερα και το Android κατέχει πρώτη θέση. Λύση;

Επίσης, μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί ραδιόφωνο να γράψει αν έχει παρατηρήσει πτώση μπαταρίας; όσο ήμουν στο ίντερνετ με 3g είχα ένα τέταρτο οθόνης, στο 100% η μπαταρία και στους 30C. Μόλις άνοιξα ραδιόφωνο ήταν σαν να άνοιξα το 4g και η μπαταρία κατέβαινε 2-2 και η θερμοκρασία ανέβηκε στους 39

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Από το πρωί δεν μπορώ να πάρω και να δεχτώ κλήσεις. Όταν με καλούν χτυπάει κανονικά και όταν πάω να το ανοίξω δείχνει να κολλάει. Όταν πάω να πάρω απλά δεν κάνει τίποτα, δείχνει σαν να ψάχνει σήμα. Έκανα 2-3 επανεκκινήσεις αλλά τίποτα. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο? Το κινητό είναι απείραχτο όλα στοκ.

Edited by Gooner
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζεται και σε εσάς το battery drain;

Οι παρακάτω εικόνες είναι από χθες και σήμερα και το Android κατέχει πρώτη θέση. Λύση;

Επίσης, μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί ραδιόφωνο να γράψει αν έχει παρατηρήσει πτώση μπαταρίας; όσο ήμουν στο ίντερνετ με 3g είχα ένα τέταρτο οθόνης, στο 100% η μπαταρία και στους 30C. Μόλις άνοιξα ραδιόφωνο ήταν σαν να άνοιξα το 4g και η μπαταρία κατέβαινε 2-2 και η θερμοκρασία ανέβηκε στους 39

 

Το παρατηρω κι εγω εδω και 2-3 μερες. Τρωει μπαταρια το android kernel και το google services. Ισως διορθωθει στις επομενες μερες. Ραδιοφωνο σπανια χρησιμοποιω οποτε δεν εχω αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει ΟΠΩΣΔΉΠΟΤΕ να βρει 20b

 

Η συγκεκριμένη 4.4 είναι ξεκάθαρα beta... Με Artmod & nova τα πράγματα είναι κάπως καλύτερα ως προς κολλήματα, drain δεν έχω δει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Kernel και Android system χτυπάνε για τα καλά αλλά κάτι πρέπει να γίνεται και με τη μουσική και το ραδιόφωνο. Σε τραγούδι 4 λεπτών έχασε 5%,ουτε σε 4g να το είχα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισως ειμαι απο τουσ λιγουσ που τουσ αρεσε η κιτκατ...batery drain δε συναντησα ...λιγα λαγκς παρατηρω -ελαχιστα ...φακτορυ ρεσετ πριν και μετα οπωσ κανω σε καθε αναβαθμιση..το artmode πωσ ενεργοποιηται?
Link to comment
Share on other sites

Αν λες εμενα, Artmod λεγεται μια stock-based custom απο το xda :)

 

εβγαλα απο 100 -> 91% 1 ωρα και 15 λεπτα οθονη και χαρηκα. Μετα για 4 ωρες+ δεν το εχω ακουμπησει και πηγε 79%.... :(

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου λυσει 2 αποριες;

1) Δεν εχω λαβει ακομα ενημερωση OTA στο κινητο, πως μπορω να δω το region του κινητου ωστε να κατατοπιστω περιπου για το ποσο θα περιμενω την OTA;

2) Εχω περασει την V20a απο το XDA και παρατηρω πως οταν κλεινω το κινητο, δε μπορω να το φορτισω!

Γιατι γινεται αυτο;

Μηπως επειδη εχω unlocked bootloader;

Μα και στην 4.1.2 το ειχα root/unlocked bootloader και ηταν κομπλε.

Υπαρχει τροπος να το λυσω;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου λυσει 2 αποριες;

1) Δεν εχω λαβει ακομα ενημερωση OTA στο κινητο, πως μπορω να δω το region του κινητου ωστε να κατατοπιστω περιπου για το ποσο θα περιμενω την OTA;

2) Εχω περασει την V20a απο το XDA και παρατηρω πως οταν κλεινω το κινητο, δε μπορω να το φορτισω!

Γιατι γινεται αυτο;

Μηπως επειδη εχω unlocked bootloader;

Μα και στην 4.1.2 το ειχα root/unlocked bootloader και ηταν κομπλε.

Υπαρχει τροπος να το λυσω;

Την.. καταγωγή του κινητού την βλέπεις από το κουτί ή από την απόδειξη αγοράς. Αν έχεις root /unlock bootloader, ξεχνάς ota, μόνο μέσω pc suite.

Δεν ξέρω που οφείλεται η αδυναμία φόρτισης, αλλά στην στοκ v20a μπορείς να το φορτίσεις κανονικά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σας πώ και εγω, ο παραπονιάρης :p, εντυπώσεις απο την ggomg stock 20a.

- Αισθητικά σαφώς ομορφότερο

- Σαν να έχασε την σπιρτάδα του, smooth and all αλλα κάτι δεν μου κολάει... Δεν ξερω ακριβώς τι ειναι αυτό, δεν ειναι τοσο σπιρτόζικο όπως ειπώθηκε πρίν.

- Η αφή (ή το touch ελληνιστή) είναι λιγότερο ευαίσθητη, σαν κατι να το εμποδίζει και όχι δεν είναι το screen protector :p

- Με εκνευρίζει ο μαμά launcher, έβαλα του g3 και το grid einai 4x5 και οχι 4x4 οπότε no go.

- Σαν να έχασε την γρηγοράδα του το swiftkey στην v20a. Εντάξει μπορέι να μήν είναι θέμα του τηλεφώνου (ισως) αλλα μοιάζει αρκετά δυσκοίλιο.

- Iσως να έχω και εγω κάποιο battery drain, αλλα μέσες άκρες στα ίδια επίπεδα με πρίν είμαι

 

Τελικά, μου αρέσει; Μμμμμ.... Περίμενα περισσότερα είναι η αλήθεια, άν είχαμε ART και knock code θα ήταν καλύτερα τα πράγματα, αλλα μεταξύ μας ψιλοκλάιν μάιν update ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία είμαι μέχρι τώρα απίστευτα ικανοποιημένος. Σε 13+ ώρες αναμονής χθες έβγαλα 5:30 ώρες οθόνη με την ίδια χρήση που έβαζα 4 περίπου. Αν και νιώθω ότι τρώει τρελά σε αναμονή...

 

Δύο θέματα έχω με το gravity box

1) Η μπάρα δε γίνεται μαύρη. Βασικά όποτε το κλειδώνω από μαύρη γίνεται γκρι...

2) Δεν μου αλλάζει για κάποιο λόγο τις ενέργειες των πλήκτρων όπως στην 4.1. Γιατί;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα που έκανα live chat για το κινητό μου να πάει στο service, μου είπε για τρεις εργάσιμες μέρες αφού το παραλάβουν. Πιστεύω ότι αν δεν είναι κάτι πολύ σοβαρό, να γίνεται και πιο γρήγορα.

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Όταν θα έρθουν να το παραλάβουν από την courier θα μου δώσουν κάποιο χαρτί ότι το παρέλαβαν ώστε να είμαι και εγώ καλυμμένος;

 

Σημερα ηρθε και παρελαβε το κινητο η Speedex,δεν μου εδωσε καποιο χαρτι :ninja:

Για να δουμε ποσο θα διαρκεσει το service...

Ως τοτε τη βγαζω με ενα nokia 2330.... :worry:

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε και παρελαβε το κινητο η Speedex,δεν μου εδωσε καποιο χαρτι :ninja:

Για να δουμε ποσο θα διαρκεσει το service...

Ως τοτε τη βγαζω με ενα nokia 2330.... :worry:

 

Με το καλό να το πάρεις πίσω σαν καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Την.. καταγωγή του κινητού την βλέπεις από το κουτί ή από την απόδειξη αγοράς. Αν έχεις root /unlock bootloader, ξεχνάς ota, μόνο μέσω pc suite.

Δεν ξέρω που οφείλεται η αδυναμία φόρτισης, αλλά στην στοκ v20a μπορείς να το φορτίσεις κανονικά

 

Απο πισω γραφει ενα FRA BLANC.

Μα και παλι οταν το γυρισα στην 4.1.2 και εβαλα το PC Suite να ψαχνει, ελεγε οτι ειχα την τελευταια εκδοση.

Ωστοσο αυτο το θεμα με την φορτιση δε το καταλαβαινω.

Το κλεινω, το βαζω να φορτισει, δειχνει οτι εχει φουλ μπαταρια και ανοιγει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες so έσπασε η οθόνη του κινητού (το γυαλί κ σε 3 σημεία η πίσω οθόνη έχει χαλασμένα χρώματα) τι λύσεις υπάρχουν? Το κινητό το πήρα 220 άρα λύση με 180€ πχ είναι άκυρη.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το πάρεις πίσω σαν καινούριο.

 

Να σαι καλα :)

Λετε εμεις με τα γαλλικα να παρουμε καμια πιο δουλεμενη εκδοση της κιτκατ; :happy:

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

μακαρι, για να σταματησει να κολλαει και εμας :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Την.. καταγωγή του κινητού την βλέπεις από το κουτί ή από την απόδειξη αγοράς. Αν έχεις root /unlock bootloader, ξεχνάς ota, μόνο μέσω pc suite.

Δεν ξέρω που οφείλεται η αδυναμία φόρτισης, αλλά στην στοκ v20a μπορείς να το φορτίσεις κανονικά

 

Δε νομίζω να ισχύει αυτό που γράφεις. Ήμουν rooted και έκανα την αναβάθμιση ota. Εκτός αν παίζει ρόλο ο unlocked bootloader, τον οποίο έχω ακόμα κλειδωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Με ξεκλειδωτο δεν γινεται :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσεις, ενημέρωσε :) Σήμερα βγήκε;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...