Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν θα το έπαιρνα πάντως. "Δεν ξέρω από που το πήρα ούτε έχω απόδειξη";;;

ΝΟ.

Θα έχεις και μόνο ένα χρόνο εγγύηση, όχι 20-21 μήνες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν θα το έπαιρνα πάντως. "Δεν ξέρω από που το πήρα ούτε έχω απόδειξη";;;

ΝΟ.

Θα έχεις και μόνο ένα χρόνο εγγύηση, όχι 20-21 μήνες..

 

αυτο σκεφτομαι κι εγω αλλα απο την αλλη εχει κουτι κλπ ολα.. ειναι σε καλυτερη τιμη σε σχεση με κατι 300αρια που ζητανε ενω τοσο και φθηνοτερο ειχε πριν τελειωσουν τα αποθεματα στα καταστηματα.. και ειναι και αθηνα και θα μπορεσω να το δω πριν το παρω και να σιγουρευτω για το "αχρησιμοποιητο"... :/

Link to comment
Share on other sites

Οχι, τα ελληνικα μοντελα ειναι μεχρι την 10h. Την 10i την πηρε μια αλλη χωρα.

 

Ολλανδικό ειναι εμενα, δεν ειναι Ελληνικο. :)

Link to comment
Share on other sites

Ολλανδικό ειναι εμενα, δεν ειναι Ελληνικο. :)

 

Με ολλανδικο και εχω την 10i αλλα δεν ημουν root οταν την περασα..

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμάστε την "a better camera" από τo play store.

Σε κάποιες περιπτώσεις στο s3 έδινε καλύτερα αποτελέσματα.

Και πείτε μου μετά αν είδατε διαφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Με ολλανδικο και εχω την 10i αλλα δεν ημουν root οταν την περασα..

 

Λογικα πρεπει να ξε-ρουταρω και μετα να την περασω. Απ'οσο διαβαζω δεν υπαρχουν σημαντικες διαφορες.

 

Για δοκιμάστε την "a better camera" από τo play store.

Σε κάποιες περιπτώσεις στο s3 έδινε καλύτερα αποτελέσματα.

Και πείτε μου μετά αν είδατε διαφορά.

 

Την δοκιμασα και κολλουσε για καποιο μυστηριο λογο. Κολλουσε και η στοκ καμερα μετα και ηθελε restart το κινητο. Με Camera Zoom Fx εχω δει καλα αποτελεσματα και για βραδυ, πολυ καλυτερα απο στοκ, με την Procapture! (δινει και επιλογη για 16:10 aspect ratio η τελευταια). Παντως εχω την αισθηση πως καθε εφαρμογη αλλη περαν της στοκ , ειναι καλυτερη!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι να παρω σημερα κι εγω το optimus g που βρηκα σε αγγελια.. οπως λεει αυτος ειναι αχρησιμοποιητο και αγορασμενο πριν 4 μηνες.. τον ρωτησα απο που το πηρε και αν εχει την αποδειξη και μου ειπε το ειχε αγορασει απο γερμανο αλλα για την αποδειξη θα την εψαχνε γιατι δεν την βρισκει (θα ελεγε στον λογιστη του κλπ).. εγω πηρα στον γερμανο και εδωσα το imei της συσκευης και δεν ειναι αγορασμενο απο 'κει.. τον παιρνω τηλ και τον ξαναρωταω και μου λεει νομιζω απο γερμανο και του λεω δεν ειναι απο 'κει.. τελος παντων δεν θυμαται απο που αν δεν βρει την αποδειξη.. ωστοσο εγω πηρα στην lg και τους εδωσα το s/n και μου ειπαν οτι εχει εγγυηση μεχρι τον Μαρτιο του 2015 (25 μηνες απ την παραγωγη μου ειπαν)... αυτος το εχει παρει πριν 4 μηνες... το θεμα τωρα ειναι προχωραω? τι λετε?

 

Καλα αυτο με την αποδειξη πες οτι οντως συμβαινει και δεν τη βρισκει. Αλλα να μην θυμαται απο που το πηρε; Τι στο διαλο, ποσα τηλεφωνα αγοραζει το μηνα και δεν το θυμαται; Αν δεν βρει αποδειξη, προσωπικα δεν θα το επαιρνα.

 

Για βαλε το imei και εδω και δες για ποια χωρα ειναι;

 

http://sndeep.info/en

 

Οσο για την LG, δεν ισχυει αυτο που σου ειπαν. Τα προιοντα αυτα εχουν εγγυηση 2 χρονια απο την ημερομηνια αγοραςι. Οχι απο την ημερομηνια που κατασκευαστηκαν. Αν ειναι δυνατον, ποσο ανευθυνος ηταν αυτος που στο ειπε;

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι βαλατε 4.4 ειδατε διαφορα στη μπαταρια;

 

Απο τα πολλα φλασαρισματα με kdz εχουν μεινει μεσα φακελοι καταλοιπα και δεν μπορω πχ να εγκαταστησω το Google Drive και σκεφτομαι να κανω ενα κανονικο ολικο φορματ να βαλω μονο τα πραγματα που θελω.

 

Απλα εχω το διλλημα της στοκ ή της 4.4.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο με την αποδειξη πες οτι οντως συμβαινει και δεν τη βρισκει. Αλλα να μην θυμαται απο που το πηρε; Τι στο διαλο, ποσα τηλεφωνα αγοραζει το μηνα και δεν το θυμαται; Αν δεν βρει αποδειξη, προσωπικα δεν θα το επαιρνα.

 

Για βαλε το imei και εδω και δες για ποια χωρα ειναι;

 

http://sndeep.info/en

 

Οσο για την LG, δεν ισχυει αυτο που σου ειπαν. Τα προιοντα αυτα εχουν εγγυηση 2 χρονια απο την ημερομηνια αγοραςι. Οχι απο την ημερομηνια που κατασκευαστηκαν. Αν ειναι δυνατον, ποσο ανευθυνος ηταν αυτος που στο ειπε;

 

το κινητο ελληνικο ειναι, το ξερω (και το τσεκαρα και στο λινκ που εστειλες).. επισης μου εβγαλε οτι δεν ειναι χαμενο ή κλεμμενο... οσο για την lg πηρα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση και ετσι μου ειπε ο κυριος που μιλησα, στην τελικη οπως λενε "η κληση καταγραφεται για λογους ασφαλειας" οποτε θεωρητικα υπαρχει καταγραμενο αυτο που μου ειπε.. παντως γενικα νομιζω οτι ισχυει αλλα και παλι χανω γυρω στους εξι μηνες εγγυηση... για την περιπτωση του κλεμμενου θα παρω μια υπευθυνη δηλωση απο τον πωλητη παντως για να ειμαι καλυμενος.. τωρα σιγουρα "καποιο λακκο εχει η φαβα" αλλα απ την στιγμη που στην lg μου ειπαν οτι με καλυπτουν και σαν τιμη δεν ειναι τα παραλογα που ζητανε, η αληθεια ειναι οτι δεν το εχω αποκλεισει... (εχω φαει και σκαλωμα με το ατιμο και θα σκασω αν δεν το παρω ;ρ)

 

 

 

 

εχω βρει και αυτες τις θηκες στο ebay, ποια θα προτεινατε? εγω είμαι μεταξύ της πρωτης και της τελευταιας..

 

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-PU-Leather-Flip-Folio-Cover-Case-Film-for-LG-E975-E977-E973-Optimus-G-/360649172068?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item53f85da464

http://www.ebay.com/itm/SPRINT-LG-OPTIMUS-G-4G-LS970-E971-E973-ARIUM-FLIP-TPU-GEL-COVER-HARD-CASE-/190827982191?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item2c6e3bed6f

http://www.ebay.com/itm/Mercury-Original-Techno-Flip-Case-Cover-For-LG-Optimus-G-LS970-Sprint-/251328399834?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item3a845709da

http://www.ebay.com/itm/LG-Optimus-G-E971-E973-E975-LS970-Sprint-Leather-Flip-Case-Cover-Card-TC-Black-/171213737516?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item27dd224e2c

http://www.ebay.com/itm/SOLOZEN-PU-JELLY-FLIP-COVER-CASE-for-SPRINT-LG-OPTIMUS-G-4G-LS970-E971-E973-E975-/190913054943?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item2c734e08df

 

και εχω βρει κι αυτα απο screen protectors.. ποιο λετε?

 

http://www.ebay.com/itm/3X-Anti-Glare-LCD-Screen-Protector-Cover-for-At-t-LG-Optimus-G-E970-/190889138575?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item2c71e1198f

http://www.ebay.com/itm/3X-Matte-Anti-Glare-Screen-Protector-For-LG-Optimus-G-E975-E970-/190920681917?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item2c73c269bd

http://www.ebay.com/itm/3-ANTI-GLARE-ANTI-FINGERPRINT-SCREEN-PROTECTOR-FOR-LG-OPTIMUS-G-E970-E973-E975-/251316939067?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item3a83a8293b

Edited by MrPanozzz
λαθος
Link to comment
Share on other sites

Δική σου απόφαση το τι θα κάνεις. Εγώ θα έδινα 300 με τη μια πάντως :)

Για θήκη εγώ θα πρότεινα το bumper της lg και για screen protector τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογή κάμερας εγώ χρησιμοποιώ αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.marginz.snap

Έχει περισσότερες επιλογές από την stock και μπορείς να βγάλεις φωτογραφία με το flash αναμμένο, που δίνει καλύτερα αποτελέσματα. Η "a better camera" κολλούσε και σε εμένα και ήθελε επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

οσο για την lg πηρα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση και ετσι μου ειπε ο κυριος που μιλησα, στην τελικη οπως λενε "η κληση καταγραφεται για λογους ασφαλειας" οποτε θεωρητικα υπαρχει καταγραμενο αυτο που μου ειπε.. παντως γενικα νομιζω οτι ισχυει...]

 

Φιλε, οχι 99,9 αλλα 100% δεν ισχυει αυτο που σου ειπε. Για αυτο το λογο ζητανε την αποδειξη. Αν ηταν διαφορετικα θα επρεπε σε καθε αγορα προηγουμενως να ρωταμε τι imei θα μας δωσουν για να δουμε αν ειναι κανενα φρεσκο και οχι κανενα ξεχασμενο 2 ετων στο ραφι τους.

Link to comment
Share on other sites

Δική σου απόφαση το τι θα κάνεις. Εγώ θα έδινα 300 με τη μια πάντως :)

Για θήκη εγώ θα πρότεινα το bumper της lg και για screen protector τίποτα.

 

αν ηταν να παρω καινουριο κι εγω.. αλλα για μεταχειρισμενο δεν δινω 300... και δυστυχως το πιο φθηνο καινουριο αυτην την στιγμη ειναι 340...

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε, οχι 99,9 αλλα 100% δεν ισχυει αυτο που σου ειπε. Για αυτο το λογο ζητανε την αποδειξη. Αν ηταν διαφορετικα θα επρεπε σε καθε αγορα προηγουμενως να ρωταμε τι imei θα μας δωσουν για να δουμε αν ειναι κανενα φρεσκο και οχι κανενα ξεχασμενο 2 ετων στο ραφι τους.

 

αυτο μου ειπε οτι ισχυει στην περιπτωση που δεν υπαρχει αποδειξη δηλαδη 25 μηνες απ την παραγωγη, αν υπαρχει ισχυει κανονικα 24 μηνες απ την αγορα...

Link to comment
Share on other sites

Πως το βλεπετε μετα την εγκατασταση του greenify;;

 

Αυτο το "6h & 36 active" και απο κατω το "3η 39 max" στα average per complete charge, τι αφορουν;

 

αυτο μου ειπε οτι ισχυει στην περιπτωση που δεν υπαρχει αποδειξη δηλαδη 25 μηνες απ την παραγωγη, αν υπαρχει ισχυει κανονικα 24 μηνες απ την αγορα...

 

ααα δεν το ξεκαθαρισες αυτο. Αυτο οκ.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το "6h & 36 active" και απο κατω το "3η 39 max" στα average per complete charge, τι αφορουν;.

 

Ιδεα δεν εχω!!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Λοιπον σημερα για πρωτη φορα που το πηρα στη δουλεια ολα πηγαν χαλια.

 

Με την φωτεινοτητα απο 40 εως και 80% μου εβγαλε τα εξης.

 

Συνολο 7ωρες και 39 λεπτα ( ειχε μεινει 10% οποτε αλλη μιση ωρα να εβγαζε) .

 

Οθονη 1 ωρα και 16 λεπτα

 

ομιλια το πολυ 50 λεπτα.

 

Εννοειται με το Eco mode ανοιχτο !!! Δηλαδη σκετη αποτυχια,περιμενα κατι καλυτερο.

Δεν ξερω μηπως παιζει ρολο το οτι εβαλα το Guru snapdragon . Λεω να το ξηλωσω σημερα και να το δοκιμασω αυριο χωρις.

Link to comment
Share on other sites

ασε το guru. θελει καποιες μερες να προσαρμοστει..θα σου βγαλει μηνυμα μολις το κανει..περαν απο αυτο η μπαταρια σου δεν εχει κανει πολλους κυκλους φορτισης η κανω λαθος..βαλε και ενα screenshot με τη γενικη χρηση οχι μονο με την οθονη..το 8ωρο που τοσο πολυ ηθελες στο βγαζει παντως..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ασε το guru. θελει καποιες μερες να προσαρμοστει..θα σου βγαλει μηνυμα μολις το κανει..περαν απο αυτο η μπαταρια σου δεν εχει κανει πολλους κυκλους φορτισης η κανω λαθος..βαλε και ενα screenshot με τη γενικη χρηση οχι μονο με την οθονη..το 8ωρο που τοσο πολυ ηθελες στο βγαζει παντως..

 

2ο χερι το πηρα βρε...3 μηνων. Δεν εβγαλα αλλη φωτο . Αυριο το απογευμα παλι χωρις το Guru και χωρις eco mode. 8 ωρο με το ζορι οριακα !

Δεν πηρα σχεδον πουθενα τηλεφωνο,γιατι ειχα και 2η συσκευη μαζι.

Edited by SpecialMan
Link to comment
Share on other sites

Πως το έκανες αυτό; με 4g και 100% 2 ώρες θα τις βγάλεις! Και παραπάνω!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε θω ολοκληρωμένα στατιστικά μπαταρίας δε πιστεύω τίποτα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μα από 40-80% και 36%? Και το άλλο 64? Άντε ένα 10% ομιλία... μετά;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε θω ολοκληρωμένα στατιστικά μπαταρίας δε πιστεύω τίποτα..

 

καλα γιατι να πω ψεματα ; λολ

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως το έκανες αυτό; με 4g και 100% 2 ώρες θα τις βγάλεις! Και παραπάνω!

 

Το ξερω ! Γιαυτο ξηλωσα το guru Και αυριο χωρις αυτο ! Αυριο θα ανεβασω στατιστικα αναλυτικα !

 

Υπαρχει περιπτωση να τρεχει τιποτα τρελο απο πισω ;

Link to comment
Share on other sites

Κακό μπελα βρήκατε πάλι.

Και καθεστε και ασχολειστε κιόλας...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως αξιοπερίεργο να βγάλεις 1 ώρα και 16 λεπτά οθόνη. Ο,τι και αν του έχω κάνει κάτω από 2ωρο δεν έχει βγάλει ποτέ ακόμα και αν του έχω πιει το αίμα... Αν και με 4G και 100% φωτεινότητα το δικό μου ζόρι θα το βγάλει το 2ωρο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...