Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγά τη σύγκριση s3 με Optimus g, τι Γιάννης τι Γιαννάκης, πάντως αυτά που αναφέρει το gsmarena για τα battery endurance και πού υπερτερεί το κάθε κινητό (web browsing ή ομιλια) πέφτουν μέσα τελικά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

SpecialMan φιλε μου επειδη απο μενα ξεκινησε ολο αυτο το κινητο ειναι απιστευτο και δεν συγκρινεται με το s3.Απλα ετυχε σε μενα να μην εχω καλη μπαταρια..μπορει και να φταιω εγω γιαυτο επειδη δεν την προσεξα να την φορτισω καλα στην αρχη η οτιδηποτε!Σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να χαλαμε την αριστη εικονα του κινητου επειδη 2-3 χρηστες εχουν συναντησει καποιο προβλημα.

Η αληθεια ειναι οτι σε μενα το 3g καταναλωνει αρκετη μπαταρια.Με wifi βγαζω max 4 ωρες.Ποτε δεν εχω δει παραπανω.

Μη μου συγκρινεις ομως το s3 με το g επειδη ειναι ιεροσυλια.Αυτα!!

 

Σιγά τη σύγκριση s3 με Optimus g, τι Γιάννης τι Γιαννάκης, πάντως αυτά που αναφέρει το gsmarena για τα battery endurance και πού υπερτερεί το κάθε κινητό (web browsing ή ομιλια) πέφτουν μέσα τελικά

 

Ε αυτο λεω οτι ειναι σχεδον ιδια και οτι απλα εμενα μου αρεσει η Amoled και το οτι σιγουρα το S 3 εχει καλυτερη μπαταρια.

Τα υπολοιπα ειναι ιδια με λιγο καλυτερο το G στα χαρτια .

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μιας και εισαι απο τα μερη μας ( κοντα)...

ΕΓω κινητο που κραταει η μπαταρια με 3G 2.5 Η 4 ωρες δεν προκειται να παρω,αυτο ειναι LAPTOP οχι κινητο !

Επισης οσα LG πηρα δεν κρατουσε η μπαταρια πανω απο 5 ωρες και τελος ειπα θα το παρω εως 220 ευρω ( 2ο χερι) να δω κατα ποσο ειναι καλυτερο απο το GS 3 . Πιστευω οτι δεν ειναι καλυτερο αλλα θα δειξει. Αν το παρω 220 και δεν το θελω ανετα φευγει 200,ενω αν το παρω κουτα 300 δεν φευγει με τιποτα 220. Υπαρχει χρηματικη διαφορα. :)

 

Προσωπικα για να κανω 4 ωρες οθονη χρειαζομαι μια μερα!Αν μπορεις εσυ π.χ απο 12.00-17.00 να κανεις 4 ωρες οθονη τοτε μην το παιρνεις γιατι θα σου σβησει και δεν εχει και αποσπωμενη μπαταρια!Το s3 δηλαδη ποσες ωρες οθονη σου βγαζει;;Επειδη το εχουν αρκετοι φιλοι μου και δεν νομιζω να κανουν πολυ παραπανω(αν οχι καθολου)

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτο λεω οτι ειναι σχεδον ιδια και οτι απλα εμενα μου αρεσει η Amoled και το οτι σιγουρα το S 3 εχει καλυτερη μπαταρια.

Τα υπολοιπα ειναι ιδια με λιγο καλυτερο το G στα χαρτια .

 

Τολμαω να πω οτι το g σου προσφερει εμπειρια ios(μηδεν lag) και δεν ειναι απλα λιγο καλυτερο απο το s3

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα για να κανω 4 ωρες οθονη χρειαζομαι μια μερα!Αν μπορεις εσυ π.χ απο 12.00-17.00 να κανεις 4 ωρες οθονη τοτε μην το παιρνεις γιατι θα σου σβησει και δεν εχει και αποσπωμενη μπαταρια!Το s3 δηλαδη ποσες ωρες οθονη σου βγαζει;;Επειδη το εχουν αρκετοι φιλοι μου και δεν νομιζω να κανουν πολυ παραπανω(αν οχι καθολου)

 

ΕΓω ειμαι με το κινητο στο χερι απο 09:00 εως 17:00 ανοιχτη οθονη με την μικρη μπαταρια μου βγαζει κοντα 2 ωρες. Με την μεγαλη 3 σιγουρα. Το δικο σου δηλαδη σου βγαζει συνολο 2,5 ωρες οθονη και σβηνει αυτο εννοεις ; Τι κανεις ομως αυτες τις 2,5 ωρες ;

Link to comment
Share on other sites

ΕΓω ειμαι με το κινητο στο χερι απο 09:00 εως 17:00 ανοιχτη οθονη με την μικρη μπαταρια μου βγαζει κοντα 2 ωρες. Με την μεγαλη 3 σιγουρα. Το δικο σου δηλαδη σου βγαζει συνολο 2,5 ωρες οθονη και σβηνει αυτο εννοεις ; Τι κανεις ομως αυτες τις 2,5 ωρες ;

 

Ωραια!Καπως ετσι ειναι και το g!Τοσο θα σου βγαζει,οπως με τη μεγαλη μπαταρια..ε ναι μετα σβηνει και το φορτιζω. Αυτες τις 3 ωρες συνηθως σερφαρω με 3g! Με wifi θα σου βγαλει καμια ωρα παραπανω οθονη αν προσεξεις να εχεις σχετικα χαμηλα και την φωτεινοτητα. Απλα μετα πρεπει να πας σπιτι να το φορτισεις!Δεν εχει δευτερη μπαταρια!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Ωραια!Καπως ετσι ειναι και το g!Τοσο θα σου βγαζει,οπως με τη μεγαλη μπαταρια..ε ναι μετα σβηνει και το φορτιζω. Αυτες τις 3 ωρες συνηθως σερφαρω με 3g! Με wifi θα σου βγαλει καμια ωρα παραπανω οθονη αν προσεξεις να εχεις σχετικα χαμηλα και την φωτεινοτητα. Απλα μετα πρεπει να πας σπιτι να το φορτισεις!Δεν εχει δευτερη μπαταρια!

 

φιλε δεν καταλαβαινεις,ειμαι στο δρομο συνεχεια λεμε με 3G,δεν με ενδιαφερει καν το wi-fi . Μιλαω πολλες ωρες,πολλα email κλπ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν καταλαβαινεις,ειμαι στο δρομο συνεχεια λεμε με 3G,δεν με ενδιαφερει καν το wi-fi . Μιλαω πολλες ωρες,πολλα email κλπ.

 

Οκ τοτε απο αποψη μπαταριας δε θα δεις διαφορα.Θα δεις ομως σε ολα τα αλλα πιστεψε με!Αν σε ενδιαφερει αποκλειστικα η αυτονομια μην το παιρνεις επειδη θα ειναι πανω κατω σαν του s3

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τη σύγκριση s3 με Optimus g, τι Γιάννης τι Γιαννάκης, πάντως αυτά που αναφέρει το gsmarena για τα battery endurance και πού υπερτερεί το κάθε κινητό (web browsing ή ομιλια) πέφτουν μέσα τελικά

 

Διπλασια μνημη ram που ειναι και απο τα σημαντικοτερα σε αυτο τα μεγεθη για τα android, διπλασια rom, καλυτερος επεξεργαστης => τι Γιαννης τι Γιαννακης :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σύγκριση ουτε καν με το lte s3. Δεν ξέρω τι διαστημικές προσπάθειες έκαναν εκεί στη samsung και γραψαν τόσο χαλιά κωδικα στο s3. Πέραν απο αυτό επειδή είχα το s3 να αφήσω τα redraws στην άκρη τα s lag απλα η amoled του είναι χαλια. Αν είσαι κάτω απ τον ήλιο απλα δεν μπορείς να χειριστεις το κινητό δε φαίνεται τίποτα στον ήλιο. Στο s4 τουλαχιστον εκανα καλύτερη δουλειά στην οθόνη. Με διάφορα τις καλύτερες amoled τις δίνει η nokia. Το n9 με amoled που είχα μαζί με το s3 τοτε, ηταν κλάσης ανωτερο σε οθόνη και μια χαρά ορατότητα είχε κάτω απ τον ήλιο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σύγκριση ουτε καν με το lte s3. Δεν ξέρω τι διαστημικές προσπάθειες έκαναν εκεί στη samsung και γραψαν τόσο χαλιά κωδικα στο s3. Πέραν απο αυτό επειδή είχα το s3 να αφήσω τα redraws στην άκρη τα s lag απλα η amoled του είναι χαλια. Αν είσαι κάτω απ τον ήλιο απλα δεν μπορείς να χειριστεις το κινητό δε φαίνεται τίποτα στον ήλιο. Στο s4 τουλαχιστον εκανα καλύτερη δουλειά στην οθόνη. Με διάφορα τις καλύτερες amoled τις δίνει η nokia. Το n9 με amoled που είχα μαζί με το s3 τοτε, ηταν κλάσης ανωτερο σε οθόνη και μια χαρά ορατότητα είχε κάτω απ τον ήλιο

 

Και απλα επιβεβαιωνω σαν πρωην χρηστης και εγω ολων των παραπανω

:up:

 

Για τη μπαταρία μίλησα όχι για lags :)

 

Και εδω το ιδιο. ιδια αυτονομια πανω κατω με το s3 ειχα αναφερει και εγω.

 

sounik, βαλε αν θελεις το gsam να δουμε τι γινεται με τη συσκευη σου. Δεν γινεται να μην εχει θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρία μίλησα όχι για lags :)

 

Πες το βρε αδερφε. :p

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς τους μη επαγγελματιες είναι καλή η αυτονομία με 2.5 ώρες ανοιχτή οθόνη και ανοιχτά πάντα wifi, sync, 2g και gps; βάλε και 1.5 ώρα κλήσεις και πολλά άλλα. Εφαρμογές δεν θυμάμαι πόσες έχω.

 

Θεωρώ πως δεν θα μπορούσα να έχω πιο ολοκληρωμένη out of the box συσκευή σε αυτά τα λεφτά. Τα applesung τα αφήνω για εσάς. :-)

Edited by krnl
Link to comment
Share on other sites

1) μια χαρα ειναι ;) εγω με always-on wifi και πολυ gaming δεν εχω βγαλει κατω απο 4.5-5 ωρες! με 3-4g browsing στις 2 και κατι ψιλα ωρες ειχε φτασει 49% η μπαταρια.... συνεχομενο ομως! ε λογικο δεν ειναι???? ;)

 

2) ΤΟ ΚΟΥΡΑΣΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ! 3 σελιδες τωρα ασχολουμαστε με το S3!! φτανει....

 

ας ανοιξει αμα θελει ενα θεμα στους διαξιφισμους και ας μας τρολαρει εκει.....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

1) μια χαρα ειναι ;) εγω με always-on wifi και πολυ gaming δεν εχω βγαλει κατω απο 4.5-5 ωρες! με 3-4g browsing στις 2 και κατι ψιλα ωρες ειχε φτασει 49% η μπαταρια.... συνεχομενο ομως! ε λογικο δεν ειναι???? ;)

 

2) ΤΟ ΚΟΥΡΑΣΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ! 3 σελιδες τωρα ασχολουμαστε με το S3!! φτανει....

 

ας ανοιξει αμα θελει ενα θεμα στους διαξιφισμους και ας μας τρολαρει εκει.....

 

Προφανώς. Η διαχείριση ενέργειας, μνήμης και επεξεργαστή είναι περισσότερο από υποδειγματική στο συγκεκριμένο τηλέφωνο. Αν είχαμε 3000mAh μπαταρία θα βγάζαμε καμία εβδομάδα με κανονική χρήση. Εδώ εγώ το φορτίζω κάθε 2,5-3 ημέρες.

 

Κι ας επισημάνω πως όλα αυτά τα έχω με 129€.

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι στα δικά μας!!! Έχει βάλει κανείς τις τελευταίες nightlies CM11. Έχετε παρατηρήσει battery drains?? Γιατί νομίζω ότι έχει ένα θεματάκι. Αλλά κατά τα άλλα είναι σφαίρα το άτιμο, και ειδικά με το ART enabled...
Link to comment
Share on other sites

Για καλλίτερη διαχείριση μπαταρίας έχει βγάλει η Snapdragon το battery guru. Το συστήνω ανεπιφύλακτα το έχω βάλει και μετά από 3 εβδομάδες έχω περίπου 10 - 20% αύξηση αυτονομίας.
Link to comment
Share on other sites

sounik, βαλε αν θελεις το gsam να δουμε τι γινεται με τη συσκευη σου. Δεν γινεται να μην εχει θεμα!

 

Οκ το εβαλα και θα ανεβασω φωτο να μου πειτε τη γνωμη σας

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς τους μη επαγγελματιες είναι καλή η αυτονομία με 2.5 ώρες ανοιχτή οθόνη και ανοιχτά πάντα wifi, sync, 2g και gps; βάλε και 1.5 ώρα κλήσεις και πολλά άλλα. Εφαρμογές δεν θυμάμαι πόσες έχω.

 

Θεωρώ πως δεν θα μπορούσα να έχω πιο ολοκληρωμένη out of the box συσκευή σε αυτά τα λεφτά. Τα applesung τα αφήνω για εσάς. :-)

 

Αυτα ειναι ΠΑΠΑΣ !! Δειξε μου ακριβως τι κανεις αυτες τις 2 ημερες. Τα Stats να δω.

Link to comment
Share on other sites

ρε ανθρωπε γιατι μιλας χωρις να εχεις καν δει απο κοντα τη συσκευη;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ρε ανθρωπε γιατι μιλας χωρις να εχεις καν δει απο κοντα τη συσκευη;

 

Γιατι το παραδειγμα ειναι ατυχες . θελω να δω στατιστικα μπαταριας . τι ακριβως κανει αυτες τις 2 ημερες το κινητο.

 

Ηρεμησε ειπα θα το παρω αν βρεθει στη σωστη τιμη . Το θελω και εγω απλα δεν πιστευω οτι βγαζει τοσο η μπαταρια.

Ηδη εχω βαλει Αγγελια.

Link to comment
Share on other sites

μας εχεις σπασει τα...νευρα 3 σελιδες τωρα, μας βγαζεις και ψευτες (απο την αρχη κιολας...)!!!

 

μη σωσεις και το παρεις! αντε στο θεμα της υπερδιαγαλαξιακης κινηταρας σου.....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μας εχεις σπασει τα...νευρα 3 σελιδες τωρα, μας βγαζεις και ψευτες (απο την αρχη κιολας...)!!!

 

μη σωσεις και το παρεις! αντε στο θεμα της υπερδιαγαλαξιακης κινηταρας σου.....

 

Ενταξει ρε παιδια. Οταν το παρω θα γραψω εντυπωσεις ! :) Ηρεμηστε !

 

* εννοειται οτι το GS 3 δεν ειναι κινηταρα,απλα εχει μερικα πραγματα που μου αρεσουν και πολυ LAGGGGGGGGGGGG

Link to comment
Share on other sites

οριστε, απο τις 12 το πρωι περιπου, με always-on wifi, μιση ωρα κλησεις, 2+ ωρες οθονη με φωτεινοτητα ~40%, πολλα μηνυματα (~50), 2 email, κανα μισαωρο τιτσου+ 1-2 αλλα παιχνιδια (καταραμενα λεωφορεια) 15 λεπτα 3g browsing και αρκετο με wifi +2-3 ακομα...

 

http://imageshack.us/a/img850/7006/tmyw.jpg

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...