Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα λύση με το notification led οποιος ενδιαφέρεται δουλέυει με το application Light Flow, root & κάποιες επιπλέον ρυθμίσεις. Υπολειτουργεί βέβαια καθώς δεν μπορείς να ρυθμίσεις το blinking rate, αλλά μπροστά στο τίποτα καλό είναι. Τέλος για τους φίλους που παραπονέθηκαν με το WiFi μπορώ να πω δουλεύει μια χαρά προς το παρόν και δεν έχω κανένα θέμα. Το δοκίμασα δίπλα δίπλα με το Samsung S4 και βγάζει ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα. Ούτε έχει θέμα με το σήμα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

ειμαι απο σημερα νεος κατοχος του κινητου...

πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες...

εχω μια απορια...

πως μπορω να δω το τηλεφωνο σαν σκληρο δισκο για να περασω αρχεια και φωτογραφιες?

μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος?

 

Αν δεν θέλεις να μπλέκεις με καλώδια, μπορείς να συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή μέσω Wi-Fi. Δες την επιλογή για δίκτυο αρχείων στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

στην kitkat??

:)

 

Δοκιμάστηκε στην έκδοσή 4.4 με το Trickster mod και ο kernel κρασάρει. Επίσης δοκιμάστηκε και το Lightflow άλλα δεν δουλεύει.

Έχω την εντύπωση ότι δούλευε με την PAC Rom αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός των άλλων θετικών ,που ανέφεραν οι καινούργιοι κάτοχοι ,να συμπληρώσω και εγω ,σαν νεος κατοχος,την άριστη διάρκεια της μπαταρίας.Δεν θυμαμαι άλλη συσκευη τέτοιων δυνατοτήτων ,στις 4,7-4,8 ινσες που πέρασε απο τα χέρια μου ,να μου βγάζει άνετα μια ολόκληρη ημερα.Λίγο καλύτερες φωτο να έβγαζε ,σε μη φωτεινά μέρη, και θα ήταν ......τέλειο

Αααααα ξέχασα ,και το ηχείο σε άλλη θεση.

Edited by petrosa
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι το θέμα μπαταρία.

Εγώ προσωπικά δεν περίμενα με ΤΙΠΟΤΑ να δω αυτονομία ανάλογη του σ3 (αναφέρω αυτό λόγο ίδιας χωρητικότητας) με ips οθόνη!!

Πραγματικά πολύ καλή διαχείριση ενέργειας στο θέμα οθόνη. Το λογικό θα ήταν να έχει 25-30% λιγότερη αυτονομία μόνο και μόνο από την οθόνη.

 

Το wifi παιδιά δεν έχει θέμα. Είναι τέλειο. Πριν πω κάτι τέτοιο πάντα δοκιμάζω τις συσκευές σε στάνταρ σημεία/καταστάσεις για να μπορώ να συγκρίνω με όσο μεγαλύτερη ακρίβεια γίνεται.

 

Ναι, η κάμερα είναι άθλια για την κατηγορία του όπως βαρέθηκα να λέω και να μαλώνω :p

 

Επίσης οι προθέσεις μου να "χαϊδέψω αυτιά" η να είμαι ελαστικος, φαίνονται από την αρχή όταν αγοράζω μια συσκευή..

Εν ολίγοις, οχι..! Μπορεί να "αγαπάω" μια συσκευή, να μου ταιριάζει απίστευτα, να μην με ενδιαφέρουν τα μείον της, αλλά θα τα αναφέρω σαν μείον όπως και να έχει. Ακόμη και αν είναι απειροελάχιστης σημασίας.

Πάρτε το τελευταίο σαν "γνωριμία" οι νέοι κάτοχοι..! :lol::p

Link to comment
Share on other sites

εχει παντως καλυτερο wifi απο το HTC One :)

 

Θηκες mercury.

Πολυ ευχαριστημενος

 

Ελαχιστα εχει περιθωριο στα πλαινα παντως...

υπεροχη θηκη, την εχω σε μαυρη :)

transparent status bar εχει βαλει κανεις σε stock rom;

 

δυστυχως οχι, με τιποτα :(

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι παίζει με το αυτοκόλλητο του IMEI & του S/N πίσω? Γιατί άσπρισε από το κακό του σε 2 μέρες? Λίγο να το κάνεις με το νύχι ξεφτίζει
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοήθεια. μετά απο χρόνια με iphone είμαι λιγο ασχετος με android και ειδικα με το να περνάω rom κτλ... μετά από ωρες ψαξίματος και δυσκολιών επειδή έχω και μακ, έχω κάνει root, έκανα unlock με αυτό το freegee. τώρα το μονο που μένει είναι να κάνω flash rom έτσι; οταν μπαίνω στο recovery λεει όμως install from sd card, ενώ το lg έχει μόνο internal storage. κάνω κατι λάθος, ή συνεχίζω από εκεί και ας λέει για sd? αν έχετε και κανα λινκ με καναν οδηγό να τα εξηγει βήμα βήμα γιατί σε αυτό το xda πελάγωσα... thanks
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι παίζει με το αυτοκόλλητο του IMEI & του S/N πίσω? Γιατί άσπρισε από το κακό του σε 2 μέρες? Λίγο να το κάνεις με το νύχι ξεφτίζει

 

Μια μέρα θα ξυπνήσεις και θα χει φύγει όπως και μας :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι παίζει με το αυτοκόλλητο του IMEI & του S/N πίσω? Γιατί άσπρισε από το κακό του σε 2 μέρες? Λίγο να το κάνεις με το νύχι ξεφτίζει

 

Δεν υπάρχει λόγος να το κρατήσεις το αυτοκόλλητο. Εγώ το έβγαλα μαζί με τις ζελατίνες όταν το πήρα.

 

 

 

 

 

παιδια μια βοήθεια. μετά απο χρόνια με iphone είμαι λιγο ασχετος με android και ειδικα με το να περνάω rom κτλ... μετά από ωρες ψαξίματος και δυσκολιών επειδή έχω και μακ, έχω κάνει root, έκανα unlock με αυτό το freegee. τώρα το μονο που μένει είναι να κάνω flash rom έτσι; οταν μπαίνω στο recovery λεει όμως install from sd card, ενώ το lg έχει μόνο internal storage. κάνω κατι λάθος, ή συνεχίζω από εκεί και ας λέει για sd? αν έχετε και κανα λινκ με καναν οδηγό να τα εξηγει βήμα βήμα γιατί σε αυτό το xda πελάγωσα... thanks

 

Ναι από εκεί. Sdcard λένε τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης.

Για ποιο λόγο όμως να περάσεις custom στο κινητό; Εμπειρία iPhone θα έχεις σε στοκ ρομ :)

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα θα ξυπνήσεις και θα χει φύγει όπως και μας :)

 

μονο εγω το εχω 3 μηνες μετα??? :p μολις το αφαιρεσα παντως :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να το κρατήσεις το αυτοκόλλητο. Εγώ το έβγαλα μαζί με τις ζελατίνες όταν το πήρα.

 

 

 

 

 

 

 

Ναι από εκεί. Sdcard λένε τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης.

Για ποιο λόγο όμως να περάσεις custom στο κινητό; Εμπειρία iPhone θα έχεις σε στοκ ρομ :)

 

Γιατί οι άλλες Rom έχουν επιλογές που δεν έχει η LG. Μονο η καθεαυτού Rom της Google είναι "γυμνή" από επιλογές, η Paranoid, AOKP και ειδικά η PAC Rom έχουν τόσα πολλά χαρακτηστικα που χάνεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι παίζει με το αυτοκόλλητο του IMEI & του S/N πίσω? Γιατί άσπρισε από το κακό του σε 2 μέρες? Λίγο να το κάνεις με το νύχι ξεφτίζει

 

βγαλτο ρε συ τι το θες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Νέος και εντυπωσιασμένος κάτοχος του Ε975 μέσω της γνωστής προσφοράς της Vodafone. Υπάρχουν κάπου στο νήμα οδηγοί για root, unlock, custom roms κλπ ή να κοιτάξω κατευθείαν στο xda?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι (βασικα παρελαβα κ εγω απο carrefour μακεδονια) σε οσους παρελαβαν παιζει κανα λογοτυπο πουθενα της βοντα οταν κανει boot το αναβεις on το τηλ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι από εκεί. Sdcard λένε τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης.

Για ποιο λόγο όμως να περάσεις custom στο κινητό; Εμπειρία iPhone θα έχεις σε στοκ ρομ :)

 

Ε όχι και εμπειρία iPhone φίλε μου. Μην το υποτιμάς έτσι. :p

 

Σήμερα το πήρα κι εγώ. Αν και μ αρέσει να τα σκαλιζω με τούτο εδώ έχω βρει τον δάσκαλο μου. Τελείως στοκ και δεν μου λείπουν καθόλου οι καστομιές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Προχθές παρέλαβα και γω με την προσφορά της vodafone την συγκεκριμένη συσκευή. Είμαι κάτοχος του θρυλικού htc desire για πάνω από τρία χρόνια και νομίζω πως έκανα μια αρκετά καλή αναβάθμιση! Η ερώτηση είναι η εξής, το current firmware της συσκευής είναι το 10b-eur-xx, όταν επιχειρώ να κάνω αναβάθμιση μέσω OTA μου εμφανίζεται η ενημέρωση 10d-april-2013, ενώ μεσώ του LG PC suite η ενημέρωση E97510H συνδεδεμένο με καλώδιο usb.

Αφού λοιπόν επιλέγω να γίνει η ενημέρωση από την LG PC suite, κάνει τους απαραίτητους ελέγχους, έπειτα κατεβάζει την αναβάθμιση και στο 98% μου πετάει μήνυμα πώς η αναβάθμιση ακυρώθηκε (χωρίς να έχω κάνει τπτ και χωρίς προφανή λόγο). Επανέλαβα το συγκεκριμένο πολλές φορές και πάντα γίνεται το ίδιο! Για ποιο λόγο υπάρχει διαφορά μεταξύ ΟΤΑ και suite? και για ποιόν λόγο επίσης δεν ολοκληρώνεται η διαδικασία της αναβάθμισης? Σας ευχαριστώ και συγγνώμη εάν όλα αυτά έχουν ήδη αναφερθεί. Σας αναφέρω εκ των προτέρων πως η συσκευή δεν έχει υποστεί από μένα τουλάχιστον καμία τροποποίηση!

Aek for ever!!!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ προχθές από vodafone, το ίδιο firmware είχε και εμένα στην αρχή. Δεν δοκίμασα καθόλου το lg pc suite και έκανα OTA update, στην αρχή μου έκανε την 10d-april-2013 που αναφέρεις και μετά μου εμφάνισε την E97510H.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Προχθές παρέλαβα και γω με την προσφορά της vodafone την συγκεκριμένη συσκευή. Είμαι κάτοχος του θρυλικού htc desire για πάνω από τρία χρόνια και νομίζω πως έκανα μια αρκετά καλή αναβάθμιση! Η ερώτηση είναι η εξής, το current firmware της συσκευής είναι το 10b-eur-xx, όταν επιχειρώ να κάνω αναβάθμιση μέσω OTA μου εμφανίζεται η ενημέρωση 10d-april-2013, ενώ μεσώ του LG PC suite η ενημέρωση E97510H συνδεδεμένο με καλώδιο usb.

Αφού λοιπόν επιλέγω να γίνει η ενημέρωση από την LG PC suite, κάνει τους απαραίτητους ελέγχους, έπειτα κατεβάζει την αναβάθμιση και στο 98% μου πετάει μήνυμα πώς η αναβάθμιση ακυρώθηκε (χωρίς να έχω κάνει τπτ και χωρίς προφανή λόγο). Επανέλαβα το συγκεκριμένο πολλές φορές και πάντα γίνεται το ίδιο! Για ποιο λόγο υπάρχει διαφορά μεταξύ ΟΤΑ και suite? και για ποιόν λόγο επίσης δεν ολοκληρώνεται η διαδικασία της αναβάθμισης? Σας ευχαριστώ και συγγνώμη εάν όλα αυτά έχουν ήδη αναφερθεί. Σας αναφέρω εκ των προτέρων πως η συσκευή δεν έχει υποστεί από μένα τουλάχιστον καμία τροποποίηση!

 

 

Κανε τα Update OTA(μεσα απο το μενου). Θα κανει 1 update μικρο στην αρχη και μετα την επαν/ση θα πας στο μενου και θα ξαναπατησεις και θα κανει αλλο 1 λιγο μεγαλυτερο update.

Μετα εισαι ΟΚ.(εγω ετσι το εκανα. Α και η μπαταρια να ειναι πανω απο 50% πριν αρχισεις)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι άλλες Rom έχουν επιλογές που δεν έχει η LG. Μονο η καθεαυτού Rom της Google είναι "γυμνή" από επιλογές, η Paranoid, AOKP και ειδικά η PAC Rom έχουν τόσα πολλά χαρακτηστικα που χάνεσαι!

 

Φιλε μου εχω PhD στις customιες :p

Το παιδί είπε πως είναι χρόνια με μηλα και πήγαινε για custom με το καλημέρα χωρίς να γνωρίζει όπως είπε.

Μπορεί να άκουγε χρόνια ότι το android θέλει χέρι για να δουλέψει και να πήγε να κάνει το ίδιο. Γι'αυτο το ανέφερα ;)

 

 

 

 

 

Ε όχι και εμπειρία iPhone φίλε μου. Μην το υποτιμάς έτσι. :p

 

Απροβλημάτιστη λειτουργία εννοούσα βρε :p

Link to comment
Share on other sites

Θηκες mercury.

Πολυ ευχαριστημενος

 

Ελαχιστα εχει περιθωριο στα πλαινα παντως...

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση και ανταποκριση φιλε. :) Χθες εριξα μια φθηνη παραγγελια αυτην για προσωρινα

http://www.ebay.com/itm/360688390739?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

αλλά μου αρεσε πολυ αυτη η θηκη που μου προτεινες. Οποτε, μεταξυ των 3-4 προαναφερθεντων επιλογων (την διαφανη, την UGLY FACE, την bumper και τη δικια σου) , μαλλον πηγαινω στην προταση σου! Αν φυσικα εχει καποιος αλλος προταση, ή αποψη επι αυτων, ας μας πει :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το παρέλαβα και εγώ. Μήπως ξέρει κανείς πως να απενεργοποιήσω τις εφαρμογές Qslide από το Notification Center γιατί θέλω και άλλο χώρο και δεν με ενδιαφέρει η χρήση τους;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...