Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλησπερα! σημερα ηρθε κ το δικο μου απο birdphone. η εξυπηρετηση ηταν απλα απιστευτη, αλλα εβαλα πριν το imei κ εβγαλε οτι εγινε για NLD. ειναι Netherland η μηπως εχω παραισθησεις? για το κινητο δεν το συζητω τα σπαει απλα!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν εχεις κανενα προβλημα . το σκρουτζομαγαζα εχουν μη ελληνικά , αυτοί που έχουν ευρωπαϊκά (birdphone) ειναι κομπλε και καλύπτεστε πλήρως απο εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

νασαι καλα ρε!! το ειχα αγχος πολυ. κ μια γρηγορη συμβουλη... το αφηνω να ξεφορτισει η το γεμιζω με την μια??
Link to comment
Share on other sites

Μονταρισμα στον κερνελ γίνεται, τίποτα harfware-ικό.

Μπορεί να γίνει και από οποιονδήποτε αλλά αν δεν γίνει όπως πρέπει θα τρώει αρκετή μπαταρία χωρίς λόγο.

 

οποτε ,με δεδομένο ότι η lg θα το φτιάξει όπως πρέπει , δεν θα μπορούσε κάποιος να το προσαρμόσει σε έναν kernel για το δικό μας g?

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2312735

 

[KERNEL] [3.4.0+] [E975 CM10.2] Kite Kernel - v17 [09.09.2013]

Για όποιον θέλει άλλο kennel εδώ αλλά θέλει custom Rom.

Όχι με την Rom της LG!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό από vnp εδώ και ένα μήνα. Προορίζεται για Ταϊλάνδη. Κάλεσα 2 φορές το vnp και μου είπε ότι έχω εγγύηση από Procordia. Μίλησα και με LG και μου είπαν εφόσον έχουν την τεχνογνωσία και τα υλικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα και ας είναι πάρα εισαγωγής (εφόσον το E975 έχει εισαχθεί στην Ελλάδα από την lg). Το E975w gj για παράδειγμα δεν πρέπει να το καλύπτουν.

 

Ελληνικά έχει κανονικά

Edited by JimosGr
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα! Προσοχη στο κουμπι που ανοιγει-κλεινει... Πατιεται σχετικα ευκολα και καμια φορα σβηνει χωρις να το καταλαβουμε!!!
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα! Προσοχη στο κουμπι που ανοιγει-κλεινει... Πατιεται σχετικα ευκολα και καμια φορα σβηνει χωρις να το καταλαβουμε!!!

 

το εχεις με θηκη η χωρίς;

Link to comment
Share on other sites

Το update παιδιά δεν το βλέπω πολύ καλό..

Έχει κολλήσει το swype, το play και μερικές εφαρμογές ακόμα. Έκανα και ένα reboot.. Και το startup ήταν γεμάτο lag.

Αν δεν δούμε update σύντομα θα περάσω την παλιά έκδοση που ήταν απλά τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Το update παιδιά δεν το βλέπω πολύ καλό..

Έχει κολλήσει το swype, το play και μερικές εφαρμογές ακόμα. Έκανα και ένα reboot.. Και το startup ήταν γεμάτο lag.

Αν δεν δούμε update σύντομα θα περάσω την παλιά έκδοση που ήταν απλά τέλεια.

 

Εγώ δεν είδα καμιά διαφορά πάντως με την νέα έκδοση. Τρέχει το ίδιο καλά με την παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται και η χρήση. Εγώ πχ τις συσκευές τις λιώνω συνήθως, οπότε τα βγάζουν όλα γρήγορα.

Θα φανεί αν δούμε παράπονα σε μερικές μέρες γιατί πριν δεν υπήρχε κανένα για την ομαλότητα της λειτουργίας της.

Φυσικά παίζει ρόλο ότι δεν έκανα wipe μιας και δεν προλαβαίνω να στήσω το κινητό αυτές τις μέρες.

Η ραμ επίσης μένει αδουλευτη και αυτό φαίνεται κατευθείαν. Πριν είχα συνήθως 200 ελεύθερη και τώρα 650..

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα κατι θεματακια μετα το update πχ αργουσε να φορτωσει τα widgets της home screen μετα απο καθε restart... Μετα.ομως απο ενα factory reset ολα πανε οπως πρεπει ρολοι...

Γενικα μετα απο καθε update καλο εναι να κανουμε ενα reset....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα κατι θεματακια μετα το update πχ αργουσε να φορτωσει τα widgets της home screen μετα απο καθε restart... Μετα.ομως απο ενα factory reset ολα πανε οπως πρεπει ρολοι...

Γενικα μετα απο καθε update καλο εναι να κανουμε ενα reset....

 

Παιδια και γω βλεπω κολληματακια μετα το update..νομιζω η 10d ειναι καλυτερη

 

Το δικό μου Ελληνικό και με Update μέσω OTA, πάει κυριολεκτικά σφαίρα χωρίς κανένα πρόβλημα και πολύ καλύτερα από πριν.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το νεο optimus g σε λευκο απο το smarties..Φοραει την 10d οχι ομως την ευρωπαικη και εχει και κινεζικο φορτιστη.Τωρα το φορτιζω με εναν ανταπτορα που ειχε μεσα το κουτι.Εχει κανονικα ελληνικα ομως δεν μου εμφανιζει την επιλογη lte που μου εμφανιζε απο την πρωτη στιγμη το ολλανδικο που εχω.Ειναι για ασιατικη χωρα το κινητο ομως εχει κανονικα εγγυηση με την αποδειξη αγορας.Επισης δεν ειχε μεσα στο κουτι τα δυο βιβλιαρακια και το χαρτακι της εγγυησης που ειχε το αλλο g ομως πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι η αποδειξη αγορας και μονο φτανει...Ελπιζω να μην παθει τιποτα γιατι ειναι για τον αδερφο μου και θα το κρατησει κανα δυο χρονακια...Αυτα παρατηρησα με μια πρωτη ματια.Κατα τα αλλα το ασπρο ειναι εξισου ωραιο:D

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα κατι θεματακια μετα το update πχ αργουσε να φορτωσει τα widgets της home screen μετα απο καθε restart... Μετα.ομως απο ενα factory reset ολα πανε οπως πρεπει ρολοι...

Γενικα μετα απο καθε update καλο εναι να κανουμε ενα reset....

 

 

Πάντα επιβάλλεται wipe.

Απλά αυτό το ota δεν είχε και τίποτα για να πεις ότι θα χρειαστεί wipe για να μην έχει θέματα..

Θα δείξει βέβαια

 

 

 

 

Το δικό μου Ελληνικό και με Update μέσω OTA, πάει κυριολεκτικά σφαίρα χωρίς κανένα πρόβλημα και πολύ καλύτερα από πριν.

 

Και το δικό μου.

Σφαίρα πήγαινε το κινητό και σφαίρα παει.

Καλύτερα από πριν πιστεύω δε γίνεται γιατί πετούσε, έτσι απλά (σε μένα τουλάχιστον).

Απλά τώρα υπάρχουν θέματα όπως φαίνεται. Και όταν έχεις μια τέλεια συσκευή, ακόμα και κάτι μικρό κάνει μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

Απλά τώρα υπάρχουν θέματα όπως φαίνεται. Και όταν έχεις μια τέλεια συσκευή, ακόμα και κάτι μικρό κάνει μπαμ.

 

Ακριβως!:)

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2312735

 

[KERNEL] [3.4.0+] [E975 CM10.2] Kite Kernel - v17 [09.09.2013]

Για όποιον θέλει άλλο kennel εδώ αλλά θέλει custom Rom.

Όχι με την Rom της LG!

 

Δεν υποστηριζει overclock αυτο και απο οσα εχω δει κανενα δεν εχει overclock γιαυτο και ακομα εγω δεν το εχω ρουταρει καν..

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Πάντα επιβάλλεται wipe.

Απλά αυτό το ota δεν είχε και τίποτα για να πεις ότι θα χρειαστεί wipe για να μην έχει θέματα..

Θα δείξει βέβαια

 

 

 

 

 

 

Και το δικό μου.

Σφαίρα πήγαινε το κινητό και σφαίρα παει.

Καλύτερα από πριν πιστεύω δε γίνεται γιατί πετούσε, έτσι απλά (σε μένα τουλάχιστον).

Απλά τώρα υπάρχουν θέματα όπως φαίνεται. Και όταν έχεις μια τέλεια συσκευή, ακόμα και κάτι μικρό κάνει μπαμ.

 

Το δικό μου ούτε πριν είχε θέματα ούτε μετά το update. Απλά μετά το update έχω την αίσθηση ότι είναι ακόμα καλύτερο πόσο μάλλον να εμφανίζει θέματα. Επαναλαμβάνω το δικό μου είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό, γιατί και από άλλες συσκευές που είχα παλαιότερα όλως τυχαίως κατά 70% περισσότερα προβλήματα έβγαζαν τα παραεισαγωγής, έτσι αγοράζω μόνο Ελληνικής αντιπροσωπείας (ενδεχομένως να περνάνε κάποιον τελικό έλεγχο από την εδώ αντιπροσωπεία πριν δοθούν στο εμπόριο, δεν ξέρω ......).

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό είναι και το δικό μου. Φυσικά καμία φορά δεν είδα αυτό που λες.

Ειδικά στην Ελλάδα δεν έχουν ιδέα οι αντιπροσωπείες. Δεν υπάρχει περίπτωση να έχει καμία Ελληνική συσκευή κάτι καλύτερο από οποιαδήποτε άλλη ευρωπαϊκή. Το αντίθετο ναι, θα το θεωρούσα λογικό.

Επίσης συνήθως τα ελληνικά κολλάνε (παλιότερα κυρίως αυτό) σε παλιές εκδόσεις ενώ στο εξωτερικό όχι.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ούτε πριν είχε θέματα ούτε μετά το update. Απλά μετά το update έχω την αίσθηση ότι είναι ακόμα καλύτερο πόσο μάλλον να εμφανίζει θέματα. Επαναλαμβάνω το δικό μου είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό, γιατί και από άλλες συσκευές που είχα παλαιότερα όλως τυχαίως κατά 70% περισσότερα προβλήματα έβγαζαν τα παραεισαγωγής, έτσι αγοράζω μόνο Ελληνικής αντιπροσωπείας (ενδεχομένως να περνάνε κάποιον τελικό έλεγχο από την εδώ αντιπροσωπεία πριν δοθούν στο εμπόριο, δεν ξέρω ......).

Δηλαδη, Γαλλοι, Ολλανδοι και λοιποι ευρωπαιοι τρωνε φολα και οι Ελληνες παιρνουν το καλο;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, Γαλλοι, Ολλανδοι και λοιποι ευρωπαιοι τρωνε φολα και οι Ελληνες παιρνουν το καλο;

 

Κουτόφραγκοι... Όλη τη σαβούρα σε αυτούς την πετάνε.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Κουτόφραγκοι... Όλη τη σαβούρα σε αυτούς την πετάνε.

 

χαχαχαχαχαχαχαχα!!!Εχω και γω την υποψια οτι στην Ελλαδα στελνουν τα χειροτερα..Το g2 ας πουμε θα ερθει μονο το 16αρι...και σκεφτομαι να παρω το f320 που εχει και αποσπωμενη διπλη μπαταρια και παιρνει καρτες μνηνης και ειναι και 32αρι σε αντιθεση με το d802 !Δε μας προσεχουν καθολου εδω :D

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Ελληνικό και με Update μέσω OTA, πάει κυριολεκτικά σφαίρα χωρίς κανένα πρόβλημα και πολύ καλύτερα από πριν.

 

+ 100000000

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...