Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπονται και άλλοι καμμένοι συμφορουμιτες στο g. Πρώτος και καλύτερος ο eliasmad, που έρχεται από one & s4. :-P

Βλέπω σε λίγο να φτιάχνουμε δυνατή ομάδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι και εγώ υποψήφιος για αγορά, οπότε η παρέα μας θα γίνει ακόμη μεγαλύτερη. :)
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι καλο γιατι οσο περισσοτεροι ειστε θα βγαινουν γρηγορα τα οποια προβληματα της συσκευης. Αγαπητε ddr θα σου κακοφανει λιγο στην αυτονομια το G (ιδιως αν εκανες στο Note2 δυνατη χρηση) αλλα εσυ ξερεις καλυτερα για τον εαυτο σου. Για να κλεισω και εγω το θεμα εδω, αυτοι που πανε σε Note2 δεν εχουν τα θεματακια που ειχες εσυ, για αυτον ακριβως τον λογο το εχουν, γουσταρουν μεγαλη οθονη και αυτονομια και δεν τους ενοχλει το μεγεθος, σε αλλη περιπτωση πανε σε κατι μικροτερο και δεν ξαναγυρνουν πισω.....

Αν δεν βγάζω μέρα, θα μου κακοφανεί.

Με το νοτέλι έβγαζα σχεδόν 2 μέρες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη, χωρίς να είμαι πολύ σίγουρος για το εγχείρημα, έδωσα το νοτέλι και πήρα το G καινούριο, ουσιαστικά χωρίς χρηματική διαφορά.

Για μένα, αν και το ξαναλέω, είναι λίγο νωρίς, αν κάποιος δεν χρειάζεται την μεγάλη οθόνη του νοτε και το spen , το G είναι καλύτερο.

Καλύτερη οθόνη, καλύτερη και ομορφότερη συσκευή, πιο γρήγορο, πιο smooth και πιο εύκολο στη μεταφορά.

Προσωπικά, τα 32 giga μου φτάνουν και μου παραφτάνουν για το κινητό και για μεγαλύτερη οθόνη, παίζει πάντα και το Ipad mini.

Άρα, δεν είμαι εξαρτημένος από την οθόνη και την κάρτα μνήμης του note2.

Βέβαια, ο καθένας με τα κριτήριά του.

Μένει να τσεκάρω αυτονομία και κάμερα (που ΔΕΝ μου φάνηκε και ΤΟΣΟ απογοητευτική).

 

Για το G PRO δεν ξέρω να σου πώ...λογικά θα είναι ακόμα καλύτερο.

Το είχα ψάξει παλιότερα το Optimus G αλλά ενώ είχε παρουσιαστεί αργούσε σημαντικά και ξενέρωσα λιγάκι να περιμένω. Το είδα πριν από κάνα 2μηνο στο αεροδρόμιο του Qatar κι έπαθα με την οθόνη του κανονικά και με το νόμο. Επίσης ήταν πολύ smooth και snappy στην συμπεριφορά του οπότε μόνο ευχάριστα με εξέπληξε. Κάμερα και μπαταρία είναι σίγουρα σημαντικοί τομείς, θα ήθελα και το δικό σου feedback (παιδιά with all due respect ε??). Το G pro είναι μια απίστευτη συσκευή στα στάνταρ του note2, αν κι εμένα πότε δεν με ενδιέφερε το spen, έχει επίσης οθόνη όνειρο και πολύ καλή κάμερα και μπαταρία, πάντα σύμφωνα με ότι διαβάζω. Επίσης με sd card slot επιπλέον των 32 γιγα εσωτερικής και με ένα εκπληκτικό led περιγραμματικα του home button (πεθαίνω για κατι τέτοια lol). Εδώ στο myphone δεν έχει καν νήμα ακόμα και o bootloader είναι ακόμη κλειδωμένος. Το μόνο κακό που διάβασα είναι ότι παίζει να βγει μοντέλο με snapdragon 800αρη σύντομα.. Αλλά κι αυτό τελικά δεν πρέπει να με ενοχλεί αφού η συσκευή φυσάει, μάλλον πρέπει να ωριμασουμε κάποτε :p

Φίλε μου δεν έχει αναφερθεί κάτι γιατί απλά δεν παρουσιάζει κάτι. Η συσκευή είνα πραγματικά απροβλημάτιστη.

Στα 340 ευρώ νομίζω ότι είναι πραγματικό διαμάντι και ίσως το καλύτερο vfm ever! Τι να λέμε τώρα! Ρίξτε μόνο μια ματιά τι πέρνει κάποιος με 340 ευρώ από τις άλλες εταιρίες!;)

 

Μοναδικά μείον της, η έλειψη υποδοχής SD card και η μέτρια κάμερα.

 

480?? :confused:

 

340 το έχει ετοιμοπαράδωτο το κινητομάνια, με το doa του και τα όλα του!!!!;)

 

http://www.kinitomania.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.pbv.v7.tpl&product_id=1425&category_id=139&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Στα 340€ είναι αυτό που κάποτε λέγαμε στον αθλητισμό (κι μετέπειτα στις πωλήσεις) "άχαστο"!! Είναι μια εκπληκτική συσκευή, πολύ προσεγμένη σε όλα της.. Δεν ξέρω εδώ γιατί έχει τόσο (είμαι σε χώρα της Μέσης Ανατολής) αλλά μάλλον πρέπει να το ψάξω λίγο παραπάνω. Όπως προείπα βέβαια αν βρίσκεις καινούριο το S4 τόσο χαμηλά τι κάνεις???

Βέβαια, αν μαζευτεί εδώ καλή παρέα είναι ένα δέλεαρ :)

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ψάξει παλιότερα το Optimus G αλλά ενώ είχε παρουσιαστεί αργούσε σημαντικά και ξενέρωσα λιγάκι να περιμένω. Το είδα πριν από κάνα 2μηνο στο αεροδρόμιο του Qatar κι έπαθα με την οθόνη του κανονικά και με το νόμο. Επίσης ήταν πολύ smooth και snappy στην συμπεριφορά του οπότε μόνο ευχάριστα με εξέπληξε. Κάμερα και μπαταρία είναι σίγουρα σημαντικοί τομείς, θα ήθελα και το δικό σου feedback (παιδιά with all due respect ε??). Το G pro είναι μια απίστευτη συσκευή στα στάνταρ του note2, αν κι εμένα πότε δεν με ενδιέφερε το spen, έχει επίσης οθόνη όνειρο και πολύ καλή κάμερα και μπαταρία, πάντα σύμφωνα με ότι διαβάζω. Επίσης με sd card slot επιπλέον των 32 γιγα εσωτερικής και με ένα εκπληκτικό led περιγραμματικα του home button (πεθαίνω για κατι τέτοια lol). Εδώ στο myphone δεν έχει καν νήμα ακόμα και o bootloader είναι ακόμη κλειδωμένος. Το μόνο κακό που διάβασα είναι ότι παίζει να βγει μοντέλο με snapdragon 800αρη σύντομα.. Αλλά κι αυτό τελικά δεν πρέπει να με ενοχλεί αφού η συσκευή φυσάει, μάλλον πρέπει να ωριμασουμε κάποτε :p

 

Στα 340€ είναι αυτό που κάποτε λέγαμε στον αθλητισμό (κι μετέπειτα στις πωλήσεις) "άχαστο"!! Είναι μια εκπληκτική συσκευή, πολύ προσεγμένη σε όλα της.. Δεν ξέρω εδώ γιατί έχει τόσο (είμαι σε χώρα της Μέσης Ανατολής) αλλά μάλλον πρέπει να το ψάξω λίγο παραπάνω. Όπως προείπα βέβαια αν βρίσκεις καινούριο το S4 τόσο χαμηλά τι κάνεις???

Βέβαια, αν μαζευτεί εδώ καλή παρέα είναι ένα δέλεαρ :)

Ευθύμη, θα στο πώ απλά: Αν ήθελα το s4 και αν ένιωθα ότι είναι καλύτερο (πολύ σχετική και υποκειμενική έννοια) θα έπαιρνα το s4. Δεν θα με σταματούσαν τα 200 ευρώ διαφορά (και πολλά λέω).

Είμαι χαρούμενος που γλύτωσα από τα χαζοπλαστικά της σάμσουγκ, την amoled και τον dialer.:p

 

(Αυτό το ρημάδι το HOX+ , θυμάσαι που τα λέγαμε? αν κρατούσε η μπαταρία του λίγες ώρες παραπάνω, ακόμα θα το είχα...)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειμαι πλεον πεπεισμενος οτι δεν εισαι ουτε για Samsung

Άλλωστε της έχω σούρει ούκ ολίγα κατά καιρούς...

Πάντως, το νοτε2 είναι πολύ καλή περίπτωση.:)

Άντε, μου φάγατε όλη τη μπαταρία... :lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη, θα στο πώ απλά: Αν ήθελα το s4 και αν ένιωθα ότι είναι καλύτερο (πολύ σχετική και υποκειμενική έννοια) θα έπαιρνα το s4. Δεν θα με σταματούσαν τα 200 ευρώ διαφορά (και πολλά λέω).

Είμαι χαρούμενος που γλύτωσα από τα χαζοπλαστικά της σάμσουγκ, την amoled και τον dialer.:p

 

(Αυτό το ρημάδι το HOX+ , θυμάσαι που τα λέγαμε? αν κρατούσε η μπαταρία του λίγες ώρες παραπάνω, ακόμα θα το είχα...)

Για μένα δεν παίζει θέμα Γιάννη μου, δεν πάω σε S4 για της γυναίκας μιλούσα lol! Αλλά από σπόντα με βλέπω κι εμένα να δοκιμάζω (αυτή βέβαια χαλβαδιαζει ένα note2 οπότε έχουμε λίγο μπερδέψει τα μπούτια μας) την συσκευή μιας και με τα μεγάλα κινητά δεν τα πηγαίνω καλά τελευταία. Βεβαίως και θυμάμαι ;)

Περιμένω feedback σε 2-3 μερούλες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι εγω εδω μετα απο s4, one , note ii ;)

σημερα το πηρα τωρα φορτιζω και το βραδυ sex!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έπονται και άλλοι καμμένοι συμφορουμιτες στο g. Πρώτος και καλύτερος ο eliasmad, που έρχεται από one & s4. :-P

Βλέπω σε λίγο να φτιάχνουμε δυνατή ομάδα.

 

Φιλε Γιάννη εχεις δίκιο απόλυτο!!και ο φιλος ο Θέμης gabroulis1970 στο club !!!το έπιασα λιγο στα χερια μου και επαθα πλάκα απο την ταχύτητα!!!και την ποιότητα φυσικά!!δεν συμβιβάζομαι αλλα πιστεύω οτι για αυτα που προσφέρει το τηλέφωνο δεν εχει να ζηλέψει τίποτα(εκτος απο το σ4 που εχει τρομερή κάμερα)αλλά με ολα τα προβλήματα που εχει με το λογισμικό και την πλαστηκουρα εγω το έβγαλα λαγγ4 και ας το έχω παρει 3 φορές μήπως δω κάποια διαφορά αλλα μπα πάντα προβληματικό προϊών θα εχει η φίλη μας σαμυ .

τέλος θεωρώ οτι το lg g ειναι τρομερό τηλέφωνο για αυτα που σου προσφέρει και στην ΤΙΜΉ που ειναι 340 ευρω!!!δεν υπάρχει διαθέσιμο και περιμένω με αγωνία να το παραλάβω την Δευτέρα!!!!!! απο Δεύτερα η συνεχεία...........

Edited by eliasmad
Link to comment
Share on other sites

Έχει τον Chrome προεπιλεγμενο browser, θέλω τον stock, πως γίνεται;

Edit : τον απενεργοποιησα και ησύχασα

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πρωι πρωι το παρελαβα και εγω, φοβερο κινητο αξιζει περισσοτερο απο 350ε (300ε πουλησα το 2.5 ετων iphone 4 32gb). Το μονο μειον που βρισκω μεχρι στιγμης ειναι το μεγεθος, εως τωρα δουλεψα android συσκευες μεχρι 4,3'' και μεχρι πριν λιγο ημουν με iphone, η χρηση με το ενα χερι ειναι δυσκολη. Κατα τα αλλα, η εξελιξη και του android και των συσκευων φετος ειναι απιστευτη και η lg εχει κανει αλματα με αυτην την συσκευη, καμια σχεση με το optimus 3d που ειχα παλιοτερα. Edited by RaZoR333
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι έγινε;;Ξαφνικα η παρέα του g μεγάλωσε κατα πολύ,εκεί που είχα πει όχι ξανα lg (λόγω αναβαθμισεων) και ήμουν έτοιμος για την αγορά του nexus με βλέπω να μου αλλάζεται γνώμη..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι έγινε;;Ξαφνικα η παρέα του g μεγάλωσε κατα πολύ,εκεί που είχα πει όχι ξανα lg (λόγω αναβαθμισεων) και ήμουν έτοιμος για την αγορά του nexus με βλέπω να μου αλλάζεται γνώμη..

 

Και εγω αυτο ειπα και εγραψα και λιγες σελιδες πιο πισω τις επιφυλαξεις μου, αλλα εφοσον μιλαμε για μια απροβληματιστη out of the box συσκευη που δεν ηταν ουτε το 2x, ουτε το 3d, ουτε το 4x, γιατι οχι? Μαλλον δεν θα παμε στην 5 κατα πασα πιθανοτητα, παρολου που εχει s4 pro και 2gb ram, αλλα ποτε δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ πρόλαβες ρε φίλε να πάρεις πολλά ουαν και s4???

χα χα χα χα δεν τον ξερεις τον ακη ε ;

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ πρόλαβες ρε φίλε να πάρεις πολλά ουαν και s4???

 

Νεος κατοχος κ εγω μετα απο πολλαααα ονε κ ακομα περισσοτερα ς4 .

 

χα χα χα χα δεν τον ξερεις τον ακη ε ;

 

χαχα καλα ολοι μαζι πως γίνετε αυτο ρε παιδια!!!

και μιλάμε για πολλα σ4 και ονε η παρεα χαχχα

Link to comment
Share on other sites

Θέλει μια φίλη να το αγοράσει, αλλά δεν ξέρω τι να της πω μεταξύ αυτού και του Ν4. Πόσο καιρό θα περιμένει για να βάλει android 5; Κατά τα άλλα έχει περισσότερο αποθηκευτικό χώρο και λιγο καλύτερη κάμερα
Link to comment
Share on other sites

:what:

 

Τι εγινε ρε παιδια? Τι ξαφνικο ντου ειναι αυτο? Καλοριζικο σε ολους!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε μπας και είστε συννενοημενοι όλοι και ήρθατε εδώ και μας δουλευεται;;

χαχα οχι ρε φιλε γιατι αφου το τηλ ειναι τρομερο και σε αυτην την τιμή ειναι ιδανικό!!!!

Θέλει μια φίλη να το αγοράσει, αλλά δεν ξέρω τι να της πω μεταξύ αυτού και του Ν4. Πόσο καιρό θα περιμένει για να βάλει android 5; Κατά τα άλλα έχει περισσότερο αποθηκευτικό χώρο και λιγο καλύτερη κάμερα

φυσικά θα παρει το G δεν εχει καμια σχεσει εχει και χωρο αλλα και καλύτερη καμερα και ποιο ωραιο ειναι!!!!και το μενου της lg τρομερο εκανε την διαφορα.

 

παιδια μια ερωτησει ο ασύρματος φορτιστής απο nexus κανει?η φόρτιση ειναι κανονικη σε ολα σε χρόνο φόρτισης κλπ?

Edited by eliasmad
Link to comment
Share on other sites

Κ απο θερμοκρασια καλα παμε πολυ καλα μεχρι στιγμης, καιρο ειχα να ενθουσιαστω με κινητο, ποσο μαλλον με συσκευη της lg που δεν ειχε συμβει ποτε.
Link to comment
Share on other sites

Χα χα, χαμός λέμε γίνεται.Άντε να δούμε τι πανηγύρια θα κάνουμε εδώ μέσα :-)

Μιλάμε πως σε δέκα ημέρες οι σελίδες του νήματος δεκαπλασιάστηκαν χαλαρά.

Εντάξει τα μισά ποστ τα έχει ο Κωνσταντίνος βέβαια :-P

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

χαχα οχι ρε φιλε γιατι αφου το τηλ ειναι τρομερο και σε αυτην την τιμή ειναι ιδανικό!!!!

 

φυσικά θα παρει το G δεν εχει καμια σχεσει εχει και χωρο αλλα και καλύτερη καμερα και ποιο ωραιο ειναι!!!!και το μενου της lg τρομερο εκανε την διαφορα.

 

παιδια μια ερωτησει ο ασύρματος φορτιστής απο nexus κανει?η φόρτιση ειναι κανονικη σε ολα σε χρόνο φόρτισης κλπ?

 

Νομιζω οτι δεν υποστηριζει ασυρματη φορτιση, μπορει να κανω και λαθος?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...