Jump to content

Ηλεκτρολόγοι ΕΜΠ vs ΠΛηροφορικής και Τηλεπικοινωνιών


antonis_wrx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρον site και το http://shmmy.ntua.gr.

Παιδιά κι εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι με το συγγραφέα του thread με τη διαφορά πως ο μεγάλος αδερφός (27 χρονών) πριν ένα χρόνο τελείωσε το διδακτορικό του στους ΗΜ/ΜΥ του ΕΜΠ. Δηλαδή ξέρει τους καθηγητές και θα βοηθάει και στα μαθήματα, κλπ. Τι λέτε;

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω τα είπαμε πολύ αναλυτικά παραπάνω. Και όσο για τον αδερφό, εσύ θα σπουδάσεις, όχι αυτός! :)

 

Α, και για τα μόρια σας αν θέλετε αν τα υπολογίσετε, δείτε τη σελίδα μου εδώ (εχω να κάνω αναένωση απο πέρισυ τέτοιο καιρό! χεχε)

Link to comment
Share on other sites

Όντως μια καλή περιήγηση στον αναλυτικό οδηγό σπουδών που βρίσκεται στο site της σχολής θα βοηθήσει.Πάντως και επειδή πολλές φορές δεν βγάζεις άκρη από το 'περιεχόμενο' των μαθημάτων όπως αναφέρεται εκεί,συνοπτικά αναφέρω ότι:

Στα πρώτα εξάμηνα κυριολεκτικά κάνεις Φυσική και μαθηματικά μέχρι αηδίας,με ελάχιστη πληροφορική.Τα μαθηματικά είναι βέβαια βασικά για τα μαθήματα των επόμενων εξαμήνων αλλά κάπου με όλες τις διαφορικές,την ανάλυση και τις μιγαδικές θα πήξεις...Όσον αφορά την φυσική κάνεις από μηχανική και ηλεκτρομαγνητισμό μέχρι κυματική και δομή της ύλης,και τα περισσότερα από τα μαθήματα δεν τα χαρακτήριζα ιδιαίτερα χρήσιμα :worry:

Στην συνέχεια κάνεις λίγο περισσότερη πληροφορική,μαζί με μαθήματα εισαγωγικά σχετικά με όλο το φάσμα της επιστήμης του Ηλεκτρολόγου(πληροφορική,ενέργεια,επικοινωνίες και ηλεκτρονική) και φυσικά ανάλογα με την κατεύθυνση σπουδών που θα επιλέξεις στο 6ο εξάμηνο πολλά από αυτά τα μαθήματα θα σου φανούν εξισου άχρηστα...

(υποτίθεται ότι πρέπει όλοι οι απόφοιτοι της σχολής να έχουν κάποιες γενικές γνώσεις πάνω σε όλους τους τομείς της επιστήμης του ηλεκτρολόγου αλλά μονόδρομος είναι η εξειδίκευση και καλυτερα να ξέρεις κάτι τέλεια παρά πολλά και 'έτσι κι έτσι' αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα :worry: )

Tέλος τα μαθήματα που θα κάνεις στα τελευταία εξάμηνα εξαρτώνται από την κατεύθυνση των σπουδών που επιλέγεις,αν πας πληροφορική φυσικά θα κάνεις προγραμματισμό κτλ ενώ αν πας τηλεπικοινωνίες θα κάνεις φυσική μέχρι αηδίας

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papajohn (10 Ιούν. 2004 , 18:49)

 

Όσο για την περιγραφή των σχολών, ο Jheremias νομίζω στα πε πολύ καλά και ολοκληρωμένα.

Να τον ρωτήσω και γω κάτι όμως! :)

 

Που είσαι ρε; ΣΕΜΦΕ η Μηχανολόγος;; Και διπλωματική σε μάς;;! Απο τώρα την ετοιμάζεις; :D Ε, πως γίνεται αυτό; :blink:

 

 

Ε.Μ.Φ.Ε με κατεύθυνση Φυσικού των εφαρμογών και συγκεκριμένα Βιοφυσική. Ναι, από τώρα...και δεν ξέρω αν έχω ήδη αργήσει! ΕΜΠ είναι αυτό..αν δεν αρχίσεις από νωρίς να κυνηγάς. το χασες το τρένο! CU!!! :)

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papajohn (10 Ιούν. 2004 , 18:49)

 

Εισαι δηλαδή Αθηναίος ε;; Σε βλέπω σε βλέπω, τέλειωσες και είσαι στη πόρωση ε;; ;) :D

 

Να σου πώ κάτι ειλικρινά. Ξέρω το πως αισθάνεσαι, ξέρω το πόσο ωραίο είναι να μένεις μόνος σου, να κάνεις ότι θες. Αλλά μπαίνεις εδώ μην κάνεις το λάθος να φύγεις έξω....

 

Εξηγούμε:

1) Θα δώσεις πολλά χρήματα, χρήματα που θα μπορούσες να τα δώσεις αλλού. 10000000 φορές τα χρήματα που θα δινα για καλή φοιτητική ζωή να τα δώσω και ένα μεταπτυχιακό την Αγγλία, στην Αμερική... Αν τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα όμως, τοτε ότι θές :)

2) Οι Αθηναίοι φοιτητές μην έχεις την εντύπωση πως περάνε άσχημα... Και χρήμα έχουν-δεν πληρώουν ενοίκια..-, και όπου θέλουν πάνε, και με τα αμαξάκια τους γυρίζουν...

 

Και κάτι ακόμα... Πριν καν αρχίσεις πάρε μια απόφαση που θα σε βοηθήσει. Να περάσεις καλά όπου και αν μπείς, να έχεις συναίσθηση οτι πρώτα απ όλα σπουδάζεις όμως. Γιατι είναι λυπηρα φαινόμενα διαφόρων που μπαίνουν σε σχολές και

α)αρχικά τρώνε τα λεφτά των γονιών τους...

β)συνειδητοποιούν οτι έχουν χάσει 1-2 χρόνια και μετά τρέχουν και δεν φτάνουν...

βασικά το σκέφτομαι ακόμα γιατί το να φύγεις επαρχία έχει τα καλά του:

+ κάνεις τελείως ότι θες, δεν έχεις κανέναν να σε έλεγχει

+ φέρνεις όποια θες σπίτι.Αθήνα για να φέρεις κοπέλα σπίτι πρέπει να κανονίσεις να λείπει ο μπαμπάς/η μαμά/η γιαγιά/τα αδέρφια κλπ

+ γίνεσαι πιό υπεύθυνος γιατί κάπως πρέπει να κρατήσεις και ένα σπίτι εκεί...

+νίωθεις φοιτητική ζώη γιατί Αθήνα (από οτι λένε φίλοι τουλάχιστον) είναι σαν να πας σε ένα 2ο σχολείο... στο σπίτι με την μαμά και τον μπαμπά... πολύ μια από τα ίδια να παίρνεις λεωφορείο κάθε πρωι να πάς στην σχολή κλπ

+όλα είναι σχετικά μαζεμένα και κοντά και δεν βαρίεσαι κάθε μέρα την ζωή σου μέσα σε συγκοινωνίες κλπ

από την άλλη έχει και τα αρνητικά του

- χάνεις πολλές ανέσεις: πχ νέο pc, νέο κινητό, δίπλωμα αυτοκινήτου, internet (σιγά μην βάλω σταθερό να έχουν να με βρίσκουν)

- το δίπλωμα από σχολή της αθήνας έχει μεγαλύτερο κύρος

- είναι πολλά τα λεφτά για νοίκι κλπ που στην Αθήνα ή τα κράτας για μεταπτυχιακά ή τα τρως σε διασκέδαση για πάρτυ σου

- εγώ τουλάχιστον με βλέπω να χάνω πολλά κολλητάρια που είναι αποφασισμένοι να μείνουν αθήνα

 

παρ' όλα αυτά δεν μπορώ να αποφασίσω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papajohn (11 Ιούν. 2004 , 00:35)

 

Νομίζω τα είπαμε πολύ αναλυτικά παραπάνω. Και όσο για τον αδερφό, εσύ θα σπουδάσεις, όχι αυτός! :)

 

 

Σαφώς και δεν εννοούσα πως θα πάω στους ΗΜ/ΜΥ μόνο και μόνο λόγω του αδερφού μου απλά ρωτάω αν είναι ένας καλός λόγος να το προτιμήσω σε σχέση με το di του uoa. Το πτυχίο του ΕΜΠ ισοδυναμεί και με master και πόσο σημαντικό είναι αυτό;

 

Δείτε το ίδιο thread κι εδώ για να δείτε πως το βλέπουν οι di...

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Antoni na sou efistiso ligaki tin prosoxi. An tha beis Ilektrologon px sti Thessaloniki, opos ksero apo ena paidi, to na kratas ena spiti monos sou den einai pleonektima, einai meionektima.

 

Kai opos symfonise kai prin o Str, stis sxoles pou anafereis den yparxei foititi zoi opos tin fantazesai, an thes na telioseis sta 5 xronia. Ego mallon askitiki tha tin xaraktiriza.

 

Toulaxiston sto sxoleio eixes kai to frontistirio. Sto Panepistimio kaneis trisxeirotera mathimata kai ante na breis kanena symfoititi fyto-kalo mathiti na alliloboithieste....

 

Prosopika pantos pistewo pos i Athina exei toses xiliades pleonektimata pou mporei na mi ta blepeis tora se sxesi me eparxia...

 

Edit: diorthosa to 4 lol

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Netuser (11 Ιούν. 2004 , 12:20)

 

Antoni na sou efistiso ligaki tin prosoxi. An tha beis Ilektrologon px sti Thessaloniki, opos ksero apo ena paidi, to na kratas ena spiti monos sou den einai pleonektima, einai meionektima.

 

Kai opos symfonise kai prin o Str, stis sxoles pou anafereis den yparxei foititi zoi opos tin fantazesai, an thes na telioseis sta 4 xronia. Ego mallon askitiki tha tin xaraktiriza.

 

Toulaxiston sto sxoleio eixes kai to frontistirio. Sto Panepistimio kaneis trisxeirotera mathimata kai ante na breis kanena symfoititi fyto-kalo mathiti na alliloboithieste....

 

Prosopika pantos pistewo pos i Athina exei toses xiliades pleonektimata pou mporei na mi ta blepeis tora se sxesi me eparxia...

 

 

Καταρχήν άμα πάει πολυτεχνείο δεν πρόκειται να τελειώσει με τίποτα σε 4 χρόνια, για τον λόγο ότι η σχολή είναι 5 χρόνια.

Εγώ σπουδάσα σε άλλη πόλη από αυτή που μεγάλωσα και δεν το μετανιώνω ούτε στο ελάχιστο. Μερικές φορές που ερχόταν η μάνα μου να κάτσει 4-5 μέρες να καθαρίσει να μαγειρέψει κλπ και δεν εβλεπα την ωρα να φυγει.. Είχα φτάσει σε φάσεις να μη βλέπω τον ήλιο. Κοιμόμουν 6-7 το πρωι και ξυπνούσα 5-6 το απόγευμα..

Απ' όσα αρνητικά αναφέρει ο Αντώνης το μόνο που έχει βάση για μένα είναι το οικονομικό. Όντως η επιβάρυνση είναι μεγάλη αλλά άμα το αντέχουν οι γονείς αξίζει..

Βέβαια χάνεις και το σπιτικό φαί αλλά ντάξει αυτό ξεπερνιέται.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το ίδιο thread κι εδώ για να δείτε πως το βλέπουν οι di...

 

Πολλές ανακρίβειες γράφονται εκεί... :worry:

Είπαμε σχετικές οι 2 σχολές,εξαιρετικές και οι 2 σχολές αλλά εκεί κάποιοι έχουν καβαλήσει το καλάμι :mad:

Link to comment
Share on other sites

- το δίπλωμα από σχολή της αθήνας έχει μεγαλύτερο κύρος

 

Αυτό μην το λαμβάνεις υπόψην για την επιλογή σου. Είναι λίγο-πολύ μύθος, όχι επειδή δεν σπουδάζω στην Αθήνα, αλλά επειδή ΔΥΣΤΥΧΩΣ η αγορά εργασίας στις μέρες μας είναι τόσο ΑΓΡΙΑ και ΑΔΗΦΑΓΑ που κάτι τέτοιες λεπτομέρειες είναι ασήμαντες. Όταν φτάσει η ώρα να εργοδοτηθείς θα δείς ότι υπάρχουν πολλά άλλα πράγματα, πολύ πιο σημαντικά, που θα λάβει υπόψη του ο πιθανός εργοδότης σου πριν σε προσλάβει...

 

Αλλά καλύτερα ας μην ανοίξουμε αυτή την συζήτηση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (11 Ιούν. 2004 , 12:59)

Είχα φτάσει σε φάσεις να μη βλέπω τον ήλιο. Κοιμόμουν 6-7 το πρωι και ξυπνούσα 5-6 το απόγευμα..

 

 

Οι δικοί μου φίλοι, όσοι πέρασαν εκτός Αθηνών, όλοι έχασαν τον ηλιο... Επίσης και όσοι έμειναν εδώ επίσης έχασαν τον ήλιο... Απο αυτούς που έβγαλαν 19 ώς τους 12αριδες, όλοι το ίδιο... Αν θες να "καφρίσεις" δεν έχει διαφορά το που είσαι.

 

Συγνώμη, αλλά εγώ αυτό δεν το θεωρώ "καλη φοιτητική ζωη", ούτε παράδειγμα προς μίμηση. Δυστυχώς αυτό είναι το πρότυπο της φοιτητικής ζωής και γω λυπάμαι που το βλέπω καθημερινα...

 

Και όσο για το μόνος σου σπιτι, εδώ έχεις μονος σου αμαξι, που σε πάει όπου μα όπου θες με όποια μα όποια θες! ;) Και μετά γυρνάς και σπίτι και τρώς και τα σουτζουκάκια σου! :D

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή μου: για κανένα λόγο μην περάσετε φοιτητική ζωή με τους γονείς. Καλύτερα στου μπιπ τη μάνα αλλά μόνος (δεν εννοώ χωρίς παρέα) παρά στο κέντρο του κόσμου αλλά στο ίδιο σπίτι με τους γονείς σου.

 

Επίσης επειδή κάποιος είπε ότι τα πανεπιστήμια της Αθήνας έχουν μεγαλύτερο κύρος και επειδή έχω ψάξει το θέμα, σας λέω ότι οι 2 καλύτερες σχολές πληροφορικής στην Ελλάδα είναι του Ηρακλείου και της Πάτρας (Μηχανικών Υπολογιστών και Πληροφορικής). Από κοντά ακολουθεί το ΕΜΠ και λίγο πιο πίσω η ΑΣΟΕΕ, τα Γιάννενα, το ΕΚΠΑ και οι δύο σχολές του ΑΠΘ. Αποφύγετε οπωσδήποτε Βόλο και Εφαρμοσμένη Πληροφορική Μακεδονίας.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Antwni σου είπα...

Αν δεν τα πήγες και τόσο καλα για πανεπιστήμιο έλα Σέρρες, ΑΤΕΙ Πληροφορικής και Επικοινωνιών...

Μακριά από γονείς, φτηνά νοίκια συγκριτικα με άλλες πόλεις, καλή ζωή...

Αντε αντε :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Φίλε Αντώνη εγώ θα σου προτείνω Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου με κλάδους που σε ενδιαφέρουν. Η σχετική σελίδα ειναι εδώ και οι σχολές είναι: Τμήμα Επιστήμης και Τεχνολογίας Υπολογιστών και Τμήμα Επιστήμης και Τεχνολογίας Τηλεπικοινωνιών. Και οι δύο σχολές απ'οτι μαθαίνω είναι σε πολύ καλό επίπεδο.. ξέχασα να σου πω πως είναι στην Τρίπολη, 2 ώρες δρόμο απο την Αθήνα. Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πανεπιστήμιο ή την Τρίπολη θα χαρώ πολύ να σε βοηθήσω! :D
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε χάσει επεισόδια παιδιά... :p

O Αντώνης έβγαλε 19400 μόρια και πάει για τους ΗΜΜΥ του ΕΜΠ! :)

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MiKe-Dee (11 Ιούλ. 2004 , 04:49)

 

Φίλε Αντώνη εγώ θα σου προτείνω Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου με κλάδους που σε ενδιαφέρουν. Η σχετική σελίδα ειναι εδώ και οι σχολές είναι: Τμήμα Επιστήμης και Τεχνολογίας Υπολογιστών και Τμήμα Επιστήμης και Τεχνολογίας Τηλεπικοινωνιών. Και οι δύο σχολές απ'οτι μαθαίνω είναι σε πολύ καλό επίπεδο.. ξέχασα να σου πω πως είναι στην Τρίπολη, 2 ώρες δρόμο απο την Αθήνα. Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πανεπιστήμιο ή την Τρίπολη θα χαρώ πολύ να σε βοηθήσω! :D

 

 

Nομίζω δεν ενδιαφέρει τον Αντώνη μιας και αν θυμάμαι καλά έχει 19+, αλλά αφού αναφέρθηκε, έχω ακούσει ότι στην Τρίπολη γίνεται πολύ καλή δουλειά σε αυτά τα 2 τμήματα. Δεν είναι προσωπική άποψη αυτό, απλά έτσι έχω κυκλοφορεί.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (11 Ιούλ. 2004 , 09:19)

 

Nομίζω δεν ενδιαφέρει τον Αντώνη μιας και αν θυμάμαι καλά έχει 19+, αλλά αφού αναφέρθηκε, έχω ακούσει ότι στην Τρίπολη γίνεται πολύ καλή δουλειά σε αυτά τα 2 τμήματα. Δεν είναι προσωπική άποψη αυτό, απλά έτσι έχω κυκλοφορεί.

 

 

Στην Τρίπολη γίνεται πολύ καλή δουλειά στο Πανεπιστήμιο καθώς προσπαθούν να κρατήσουν ένα πολύ υψηλό επίπεδο με τις εξεταστικές να είναι δύσκολες και κάποιους απο τους καθηγητές να δουλέυουν συνεχόμενα 8ωρα διδάσκοντας το μάθημα τους. Κοίταξε εγώ του το προτείνω γιατί όπως προαναφέρθηκε η Τρίπολη έχει καλό Πανεπιστήμιο είναι κοντά στην Αθήνα, είναι μικρή προσιτή πόλη με αρκετά μέρη για διασκέδαση, μάσα και αραλίκι και με άφθονες ευκολίες συγκοινωνιών.. σίγουρα τα μόρια είναι πολλά και να θέλει να περάσει κάπου αλλού αλλά αφου αναφέρθηκε η επαρχία οφείλω να αναφέρω την πόλη μου... :happy: :D :) ;)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απόψεις παιδιά... την άλλη δευτέρα δίνω τελικα΄το μηχανογραφικό και τελικά απόφασισα να βάλω 1η επίλογη ηλεκτρολόγους και 2η πληροφορικής κ τηλεπικοινωνιών...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κακώς μένεις Αθήνα. Κάνε την για κάπου, όχι αναγκαστικά και πολύ μακριά... Στην αρχή θα ζοριστείς, αλλά πίστεψέ με, αξίζει τον κόπο... Θα αλλάξεις σε πιο ώριμο τρόπο σκέψης πολύ γρήγορα. Θα έχεις τη δικιά σου αποκλειστικά ζωή και θα είναι στο χέρι σου τι θα την κάνεις. Από επίπεδο σπουδών μην το σκέφτεσαι, δεν υπάρχουν διαφορές ουσίας. Όλοι αντιγράφουν Μετσόβιο και Μηχανικούς Η/Υ Πάτρας. Από επαγγελματικά δικαιώματα ψάχτο όμως, στην Ελλάδα ζεις, θα σαλτάρεις αν δεις τι ισχύει.

 

Πάντως θα χαρούμε πολύ να σε δούμε στην Πάτρα, Μηχανικό Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής ;)

 

Σκέψου ότι ο μεγαλύτερος Ερευνητικός Οργανισμός υπολογιστών στην Ελλάδα, το ΙΤΥ (Ινστιτούτο Τεχνολογίας Υπολογιστών) είναι παιδί του τμήματος με συνεργασίες με Microsoft, Intel, κτλ, φτιάχνει το Πανελλήνιο Σχολικό δίκτυο, είναι κολλητάρι της Intracom και πολλά ακόμη.

Ακόμη, αν δείξεις ενδιαφέρον το τμήμα διατηρεί προπτυχιακές ομάδες φοιτητών για να χειρίζονται το Υπολογιστικό Κέντρο και τους servers (Windows και Unix). Από το πρώτο έτος μπήκα στην Ομάδα Υποστήριξης UNIX συστημάτων και έχω εξοικιωθεί με μεγάλα συστήματα, πράγμα αδύνατο στις άλλες σχολές. Δεν σου δίνεται κάθε μέρα η ευκαιρία να κρατάς το mail 2500 χρηστών (μεταξύ των οποίων και κάποιοι ΠΟΛΥ φωνακλάδες καθηγητές) ;) ;)

 

Φιλικές συμβουλές από κάποιον που ήταν ένα χρόνο Πληροφορική και Τηλεπικοινωνίες Καποδιστριακού και αποφάσισε να πετάξει αυτό το χρόνο και να αρχίσει από την αρχή σαν Μηχανικός Η/Υ και πληροφορικής στην Πάτρα...

 

Τ.Γ. Mythozz είσαι ηλεκτρολόγος στην Πάτρα;;;!!! Πότε θα βρεθούμε για κανα καφέ Πάρκο Ειρήνης; :)

Link to comment
Share on other sites

επαρχία περνάς μεν καλύτερα αλλά είναι πολλά τα λεφτά...
Link to comment
Share on other sites

as pw ki egw ti gnwmi mou ws ilektrologos tou EMP. :alien: pragmatika h sxolh den einai rodinh opws tin perimena...gurw mou oi mh-gnwstes mou lene "ma kala,griniazeis enw kaneis ayto pou 8es:spoudazeis pliroforiki"!!!ma oxi,spoudazw (gia tin ora) ma8imatika :blink: kai fysiki :wacko: !egw toulaxiston ais8anomai akoma oti briskomai se lykiaki fasi kai pairnw Geniki paideia,gia na kanw telika "argotera" (pote?) ayto pou mou aresei!ws tote...analysi,fysiki kai agios o 8eos!!!kai tin ennoia pc den tin exoume akousei akoma!!!oso gia ta osa eipw8ikan gia B.A sto ekswteriko den symfwnw!nai,gia deytero ptyxio..omws poios o logos na kseniteyteis gia 3 xronia???eksalou as min ta midenizoume ola:syxna emeis oi idioi ypoba8mizoume tin poiotita twn spoudwn mas(katalypseis klp) kai to idio to ptyxio mas!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σοφία;;; Μήπως γνωριζόμαστε;;; :D

Μήπως δεν έχεiς αφήσει forum για forum που να μπαίνω και να μη με ακολουθείς;;;

 

:D :D :D

 

Καλο διαβασμα C! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NEC N410i)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την eXecrable

Antwni σου είπα...

Αν δεν τα πήγες και τόσο καλα για πανεπιστήμιο έλα Σέρρες, ΑΤΕΙ Πληροφορικής και Επικοινωνιών...

Μακριά από γονείς, φτηνά νοίκια συγκριτικα με άλλες πόλεις, καλή ζωή...

Αντε αντε :p

 

Πολλά μ***** και μάλιστα αδέσποτα.Αλλά πήρα μετεγγραφή Ηράκλειο Κρήτης Εφαρμοσμένη Πληροφορική.Το καλύτερο ΑΤΕΙ κατά την γνώμη μου αλλά πολύ δύσκολη σχολή.Αλλά δεν κολαμε.900 παιδιά δίνουν ακόμη Μαθηματικά 1.Εγώ έχασα εργαστήριο C αλλά είχα διαβάσει το βιβλίο που κάνει το ΕΜΠ.

Holding The Secrets Of Mind Power Since 1985!!!

Siemens ME45 -> NEC N410i -> Sony-Ericsson v600i -> Nokia N70 -> BlackBerry Bold 9000 -> Motorola Milestone -> Sony Xperia Sole

Link to comment
Share on other sites

sykofanties filtate synadelfe papajohn!parakolou8w to site apo tin epoxi unwired,min koitas pou den postarw syxna...aman pia na se petyxainw synexws mprosta mou!!!!oso gia ti c,xmmm dy-sko-la!!!paei gia septembri,mipws kai parw kanenan aksioprepi ba8mo,mias kai me endiaferei to ma8ima...!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...