Jump to content

[ROM] CyanogenMod 10.1 / 10.2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ισχύουν τα ίδια που ίσχυαν με την CM9 τότε για μπαταρία βάζεις Devil ενώ για καλύτερες επιδόσεις βάζεις τον Semaphore. Για τον Machay δεν έχω ιδέα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και ο devil μια χαρα τα πηγαινε σε επιδοσεις, εγω ενω ημουν διστακτικος σε οτιδηποτε αλλο περαν του sema τον δοκιμασα καποια στιγμη και ειναι παρα πολυ καλος, συνδυαζει επιδοσεις με αυτονομια ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μαζί με τη νέα nightly έβαλα τελικά τον devil kernel γιατί και εγώ θυμόμουν ότι απο άποψη μπαταρίας τα πάει καλύτερα απο semaphore...

καλός φαίνεται και απο επιδόσεις, αλλά έχει τόσες επιλογές στα configuration app του που χάνεσαι, τις περισσότερες δεν ξέρω και με ποιο τρόπο να τις πειράξω οπότε τις αφήνω ως έχει, σε αυτό μου έλειψε ο semaphore απλά και λιτά :(

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Η δυσκολία του developer του devil να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα του partitioning της cm10 (τη στιγμή που ο στράτος το έκανε σε ένα βράδυ πχ) με έκανε να χάσω λίγο την εμπιστοσύνη μου στον συγκεκριμένο προγραμματιστή. Απο τις 17/8 αν θυμάμαι σωστά που έγινε η αλλαγή στα partitions, ο αντίστοιχος stable devil βγήκε εχθές...
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .. !

από εχτές παιδεύω την Nightly 20120908 και ομολογώ πως είναι ταχύτατη ....

παρατηρώ όμως ένα bug και ήθελα να μου πείτε αν το έχει και άλλος ..

στις Ρυθμίσεις - Γλώσσα και εισαγωγή - προεπιλογή (εμφανίζει τα πληκτρολόγια και τις γλώσσες που έχουμε δηλώσει).

Όταν εκεί πατήσω την ρύθμιση μεθόδων εισαγωγής μου πετάει συνεχώς το "Δυστυχώς η εφαρμογή Ρυθμίσεις έχει σταματήσει"...

 

any ideas ??

 

Κατά τα άλλα ευχαριστημένος Up to now ..

 

Υ.Γ κάτι που πρέπει να διορθωθεί ΑΜΕΣΑ αλλά δεν είναι θέμα της ROM είναι να αναβαθμίσει η Τράπεζα Πειραιώς την εφαρμογή της γιατί σε ICS Κάνει κουλά και σε JB δεν τρέχει καθόλου ... κρασάρει με το που πας να συνδεθείς ..

 

Υ.Γ 2 Δεν κλειδωνει δορυφορους με το gps με τιποτα. πιανει μεχρι 3 δορυφορους max με αδυναμο σημα σε σχεση με την stock 2.3.6 . καμια ιδεα γιατι το gps ειναι το δεξι μου χερι....

please help...

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μολις εβαλα την nightly 08-09-2012, παει μεχρι στιγμης σφαιρα, αλλα δε δουλευει το bluetooth!!!

ξερει κανεις γιατι ?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την cm-10-20120906-NIGHTLY-galaxysmtd αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα με το Bluetooth. Δεν σου δουλεύει με το ακουστικό ή στο να στείλεις αρχεία;

Δοκίμασε να κάνεις μία επανεκκίνηση στο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

το παταω ΟΝ αλλα δεν ανοιγει καθολου, εχω κανει επανεκκινιση αλλα τιποτα.

 

δουλεψε! ξαναεκανα επανεκκινιση!

ευχαριστω πολυ

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Έβαλα την cm10 με όλα τα παρελκόμενα.

Θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με τα MMS??

Δεν στέλνει

Άλλαξα επίσης και τις ρυθμίσεις με αυτές της cosmote και

στέλνει μόνο το κείμενο όχι την εικόνα....

Έχει κανείς κανένα κόλπο?

Ευχαριστώ

Θανάσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Έβαλα την cm10 με όλα τα παρελκόμενα.

Θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με τα MMS??

Δεν στέλνει

Άλλαξα επίσης και τις ρυθμίσεις με αυτές της cosmote και

στέλνει μόνο το κείμενο όχι την εικόνα....

Έχει κανείς κανένα κόλπο?

Ευχαριστώ

 

Έχεις ανοιχτά τα δεδομένα?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> System> Power menu και επιλέγεις το Screenshot.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθησα να περασω την CM10 αλλα στο 7ο βημα επεσε σε bootloops, εβγαλα μπαταρια sd και sim αλλα δεν μπαινει σε cwm recovery.Τι κανουμε???
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις τον JB Semaphore σε μορφή .tar και τον περνάς με Odin. Αν όλα πάνε καλά το κινητό θα ανοίξει κανονικά.

Η άλλη λύση είναι να ξαναπεράσεις μια επίσημη Gingerbread (τρία αρχεία, re-partition και pit) και να ακολουθήσεις πάλι τον οδηγό από την αρχή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μου εχει βγαλει ενα androidακι και απο κατω γραφει powered by semaphore, περιμενω να ξεκολησει ή reboot και να περασω και τα google apps απο cwm recovery?
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία για λίγο και κάνε μία επανεκκίνηση για να δεις αν ανοίξει το κινητό. Αν δεις ότι συνεχίζει τα Bootloops τότε πας για φλασάρισμα επίσημης και μετά περνάς πάλι την CM10.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τα bootloops τα σταματησε αλλα κολαει στην οθονη με το ανθρωπακι και το powered by semaphore.Παω για custom?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!!

 

Εδώ και κανά δυο βδομάδες έχω περάσει την cm10 όλα καλά απλά έχω μια απορία και ένα πρόβλημα.

 

Το πρόβλημα: Με το wi-fi ενώ πάω να το ενεργοποιήσω δεν δουλεύει είναι σαν να είναι νεκρό το κουμπί. Δηλαδή ενώ πατάω ενεργοποίηση είναι σαν να μην το πάτησα. Ελπίζω να το περιγράφω επαρκώς.

 

Η απορία: Έχω το Spiritfm unlocked και διαβάζω στο forum πως καίει το ηχείο αυτό το κάνει μόνο άμα δουλέψει το ηχείο; Τι ακριβώς παίζει;

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα bootloops τα σταματησε αλλα κολαει στην οθονη με το ανθρωπακι και το powered by semaphore.Παω για custom?

 

Βάλε μία επίσημη όπως σου είπα πιο πάνω και κάνε πάλι την διαδικασία από την αρχή για να μην μπερδεύεσαι με αλχημείες.

 

Γεια σας παιδιά!!!

 

Εδώ και κανά δυο βδομάδες έχω περάσει την cm10 όλα καλά απλά έχω μια απορία και ένα πρόβλημα.

 

Το πρόβλημα: Με το wi-fi ενώ πάω να το ενεργοποιήσω δεν δουλεύει είναι σαν να είναι νεκρό το κουμπί. Δηλαδή ενώ πατάω ενεργοποίηση είναι σαν να μην το πάτησα. Ελπίζω να το περιγράφω επαρκώς.

 

Η απορία: Έχω το Spiritfm unlocked και διαβάζω στο forum πως καίει το ηχείο αυτό το κάνει μόνο άμα δουλέψει το ηχείο; Τι ακριβώς παίζει;

 

Ευχαριστώ!!!

 

Κάνε μία επανεκκίνηση για το WiFi και λογικά θα στρώσει.

Αρκετοί έχουν αναφέρει ότι το Spirit FM σου καίει το ηχείο αλλά αν έχεις ακουστικά νομίζω πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ οπότε δεν το λέω με σιγουριά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία επανεκκίνηση για το WiFi και λογικά θα στρώσει.

Αρκετοί έχουν αναφέρει ότι το Spirit FM σου καίει το ηχείο αλλά αν έχεις ακουστικά νομίζω πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ οπότε δεν το λέω με σιγουριά.

 

Ευχαρίστω για την άμεση απάντηση το πρόβλήμα με το wi-fi είναι πως άμα θελώ να το ανοίξω πρέπει να γίνεται ΠΑΝΤΑ reboot...: wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, λογικά με μία φορά θα στρώσει. Αν δεις ότι στο κάνει ξανά κάνε Wipe cache/dalvik cache από το CWM και αν συνεχίσει κάνε αναβάθμιση σε μια πιο καινούργια έκδοση της CM10 μήπως και δεν έκατσε κάτι καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τα bootloops τα σταματησε αλλα κολαει στην οθονη με το ανθρωπακι και το powered by semaphore.Παω για custom?

 

Αν φλασαρες semaphore μεσω odin οπως σου ειπε ο Νικος (aka Superuser) και μενει μονιμα στο λογοτυπο του semaphore τοτε μαλον φλασαρεις λαθος εκδοση του semaphore

Link to comment
Share on other sites

μπορούμε να περάσουμε με κάποιον τρόπο το stock keyboard της samsung από τις original Gingerbread ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...