Jump to content

[ROM] CyanogenMod 10.1 / 10.2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

edit: Και κατι αλλο, flash τελικα παιζει..;

 

http://d-h.st/7Ds

 

 

Δηλαδή έχουμε ελπίδες για ραδιόφωνο? Δε καταλαβαίνω γιατί δουλεύει το spirit, αλλά επικίνδυνα. Δηλαδή τι θα αλλάξει όταν βάλουν δικό τους ραδιόφωνο που θα είναι ακίνδυνο για το hardware?

 

Ετσι είχε εκτιμήσει ο Pawitp όταν είχε ξεκινήσει η διάθεση της Jelly Bean τον Ιούλιο.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω τι συμβαινει!!;;Πρωτη φορα προσπαθω να περασω μια nightly και ολο πεφτω σε loop. Μαλιστα την τελευταια φορα που καταφερα να bootαρω δεν μου εδινε την δυνατοτητα να βαλω το gmail μου. Περναω την τελευταια Nightly και μου ανοιγει το κινητο χωρις να με αφηνει να διαλεξω γλωσσα να βαλω το gmail μου.....

 

Λόγω του repartition, θα πρέπει να περάσεις εκ νέου τα gapps!

Γι αυτό δε σου βρίσκει το gmail!

Link to comment
Share on other sites

Τα χρώματα πάντως μπορείς να τα πειράξεις μέσω των advanced settings!

Νομίζω κάποιος είχε ποστάρει οδηγίες για να φαίνονται όπως στη stock!

 

Δε θυμάμαι ποιος ήταν, αλλά οι αντίστοιχες τιμές ήταν κατά σειρά για τα RGB και τα αντίστοιχα Gamma:

874

874

949

-15

-15

-18

:)

Φοβερος ο φιλος!!...κι αν δεν εχω φαει ολο το xda για να βρω ρυθμισεις χρωματων αλλα εις ματειν...ευχαριστω!

slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσουμε την νέα nightly με το νέο layout,χρειάζεται να κάνουμε κάτι διαφορετικό απ ότι κάναμε στην αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσουμε την νέα nightly με το νέο layout,χρειάζεται να κάνουμε κάτι διαφορετικό απ ότι κάναμε στην αναβάθμιση;

 

θα πρέπει να κάνεις τη διαδικασία με wipe data

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω επαναφορά εφαρμογών απο titanium αλλα μου βγάζει μυνημα ότι η τρέχουσα θέση αφαλείας του αντιγράφου ασφαλείας (''/storage/sdcard0/titaniumBackup) δεν μπορεί να προσπελαστεί.Μήπως θα πρέπει να μεταφερθεί ο φακελος του backup αλλου?

 

Ακυρο τελικα τον διαβάζει και ξεκίνησε κανονικά restore

Edited by woner
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα εβαλα κι εγω την 28/09/12 :D

Ενταξει, μονο για το smoothness και τα καταπληκτικα animations αρκουν για να την δοκιμασει κανεις!!!Με μια λεξη μεχρι στιγμης, φοβερη !!!:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα εβαλα κι εγω την 28/09/12 :D

Ενταξει, μονο για το smoothness και τα καταπληκτικα animations αρκουν για να την δοκιμασει κανεις!!!Με μια λεξη μεχρι στιγμης, φοβερη !!!:)

 

χαίρομαι που βλέπεις πλέον ότι και εμείς .... :p

είναι πραγματικά φοβερή ROM !

αν και σήμερα απέρριψα μια κλήση και για πρώτη φορά και εύχομαι για τελευταία είδα το κινητό να νεκρώνει με μαύρη οθόνη.

δεν έκανε τίποτα και αναγκάστηκα να κάνω reset...

 

Y.Γ μπορείτε να κατεβάσετε από το play την εφαρμογή του skroutz ?? Μου λέει πως δεν είναι συμβατή η εφαρμογή με την έκδοση του τηλεφώνου ...

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι που βλέπεις πλέον ότι και εμείς .... :p

είναι πραγματικά φοβερή ROM !

αν και σήμερα απέρριψα μια κλήση και για πρώτη φορά και εύχομαι για τελευταία είδα το κινητό να νεκρώνει με μαύρη οθόνη.

δεν έκανε τίποτα και αναγκάστηκα να κάνω reset...

 

Y.Γ μπορείτε να κατεβάσετε από το play την εφαρμογή του skroutz ?? Μου λέει πως δεν είναι συμβατή η εφαρμογή με την έκδοση του τηλεφώνου ...

 

Ε καιρος ηταν φιλε μου :)

Παρατηρησα οτι το ηχειο ομως ειναι πολυ σιγανο εεε..;το ιδιο και σε εσενα..;

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι στην 23/9 nightly και προσπαθώντας να περάσω την 28/9 αλλά δεν την δέχεται,υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω εκτός από wipe cache/dalvic?
Link to comment
Share on other sites

Κάνε data/factory reset πριν περάσεις την 20120928 και δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα μετά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνει να περάσω πρώτα την 25/9 και μου έκανε wipe data μονή της...

Πηγαίνει μετά να περάσω τον semaphore 2.1.2 αλλά δεν μπηκε και λίγο τα χρειάστηκα γιατί είναι της γυναίκας μου και ποιος την ακούγε μετά...

Τελικά περάσαν την 28/9 με τον μαμά kernel,ο semaphore δεν είναι συμβατός?Το τηλέφωνο πετάει με την 28/9..

Σε ευχαριστω

Edited by giannik
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνει να περάσω πρώτα την 25/9 και μου έκανε wipe data μονή της...

Πηγαίνει μετά να περάσω τον semaphore 2.1.2 αλλά δεν μπηκε και λίγο τα χρειάστηκα γιατί είναι της γυναίκας μου και ποιος την ακούγε μετά...

Τελικά περάσαν την 28/9 με τον μαμά kernel,ο semaphore δεν είναι συμβατός?Το τηλέφωνο πετάει με την 28/9..

Σε ευχαριστω

 

Οχι, πρεπει να περασεις τον sema 2.2.0 φιλε μου,

Καλημερα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

:banghead::banghead:

Ευχαριστω

 

Να εισαι καλα φιλε :)

 

Δυο θεματακια που μου ετυχαν σημερα μολις:

Υπαρχει πουθενα κανενα addon για charging animation (οπως και στην slim ics), και το σημαντικοτερο, ανοιγοντας το το πρωι μου ειχε αλλαξει παλι τον ηχο κλησης +ειδοποιησεων στα default

Ειναι bug της ρομ ή φταιει παλι το rom manager..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα φιλε :)

 

Δυο θεματακια που μου ετυχαν σημερα μολις:

Υπαρχει πουθενα κανενα addon για charging animation (οπως και στην slim ics), και το σημαντικοτερο, ανοιγοντας το το πρωι μου ειχε αλλαξει παλι τον ηχο κλησης +ειδοποιησεων στα default

Ειναι bug της ρομ ή φταιει παλι το rom manager..;

 

Ηρακλή τους ήχους αυτούς τους έχεις αποθηκευμένους στην εσωτερική ή την εξωτερική sd?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ηρακλή τους ήχους αυτούς τους έχεις αποθηκευμένους στην εσωτερική ή την εξωτερική sd?

 

Καλημέρα Κώστα, στην εσωτερική τους έχω φίλε.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κώστα, στην εσωτερική τους έχω φίλε.

 

Μου κάνει εντύπωση. Εχω προσωπικούς ήχους για κλήση, μηνύματα, email και ξυπνητήρι και δεν τους χάνει ποτέ. Εξαίρεση αν το έχω συνδέσει στο λαπτοπ και με πάρουν τηλέφωνο εκείνη την ώρα. Αυτό ενδέχεται να το απορυθμίσει.

 

Απο περιέργεια, τον ήχο τον αντικατέστησε με τον default (cyanTone) ή με κάποιον άλλο;

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Οχι, πρεπει να περασεις τον sema 2.2.0 φιλε μου,

Καλημερα :)

 

Την φλάσαρα χωρίς να περάσω τον Semaphore 2.2.0. Απλά την φλασάρεις δύο φορές στην σειρά (ίσως και τρεις αν σου βγάλει στην αρχή error) ώστε την πρώτη φορά να περάσει τον stock Kernel και με την δεύτερη να συνεχίσει κανονικά.

 

Να εισαι καλα φιλε :)

 

Δυο θεματακια που μου ετυχαν σημερα μολις:

Υπαρχει πουθενα κανενα addon για charging animation (οπως και στην slim ics), και το σημαντικοτερο, ανοιγοντας το το πρωι μου ειχε αλλαξει παλι τον ηχο κλησης +ειδοποιησεων στα default

Ειναι bug της ρομ ή φταιει παλι το rom manager..;

 

Θα το ψάξουμε για το charging animation μήπως και βρούμε τίποτα.

 

Ούτε εμένα μου άλλαξε κάτι στους ήχους κλήσης αλλά θυμάμαι παλιότερα μία παρόμοια περίπτωση με του mindfield που το είχα συνδέσει στο PC και με πήραν τηλέφωνο μπήκε ένας άλλος ήχος κλήσης (δεν θυμάμαι αν ήταν ο default ή αυτός που μπαίνει όταν δεν βρίσκει τίποτα).

Βέβαια αυτό δεν μου έχει ξανατύχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Οχι Κωστα δεν εβαλε το cyan tone, αλλα αυτο που λεει και ο Νικος σαν να μην βρισκει τιποτα δηλαδη (με την διαφορα βεβαια οτι εγω δεν το ειχα συνδεσει με το pc), και μπαινει ενας συντομος ηχος :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ...

εμένα Ηρακλή το αντίθετο συμβαίνει .... νομίζω πως έχει αυξηθεί η ένταση του ακουστικού ....

το είχα πάντα στο τέρμα και για ομιλία από το ακουστικό και από το bluetooth και πλέον το χαμηλώνω :cool:

μια φορά μου είχε χάσει και εμένα ήχο και ήταν σε stock rom αν θυμάμαι καλά γιατί είχα τον ήχο στην κάρτα και κάτι πρέπει να είχε σκαλώσει με το PC και έβαλε δικό του ήχο.

έκτοτε με το αρχείο ήχου στην εσωτερική δεν έχει ξανά κάνει κάτι ...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ...

εμένα Ηρακλή το αντίθετο συμβαίνει .... νομίζω πως έχει αυξηθεί η ένταση του ακουστικού ....

το είχα πάντα στο τέρμα και για ομιλία από το ακουστικό και από το bluetooth και πλέον το χαμηλώνω :cool:

μια φορά μου είχε χάσει και εμένα ήχο και ήταν σε stock rom αν θυμάμαι καλά γιατί είχα τον ήχο στην κάρτα και κάτι πρέπει να είχε σκαλώσει με το PC και έβαλε δικό του ήχο.

έκτοτε με το αρχείο ήχου στην εσωτερική δεν έχει ξανά κάνει κάτι ...

 

Καλα ρε φιλε εισαι γκαντεμης!!Τωρα που διαβαζα το post σου λεω κατσε μωρε να παω στο apollo να ακουσω καποιο κομματι να ελεγξω την ενταση και....αρχιζει η εμαρμογη και μου κανει fc, ξαναμπαινω παλι fc.

Τωρα που σου απανταω ακομη συνεχιζει και κανει fc :D

 

edit: μηπως τελικα το παραδοξο που εγινε με τους ηχους οπως ανεφερα παραπανω σχετιζεται με το γεγονος αυτο..;:rolleyes:

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

το timing φταίει φίλε μου όχι εγώ :lol::lol::lol::lol:

μα είναι ώρα τώρα για να ακούς κομμάτια με το apollo ??? :lol::lol::lol:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν ο media scanner να ευθύνεται και για τον χαμένο ήχο κλήσης και για το apollo.

Εχει να μου κάνει FC το apollo απο τις πρώτες alpha, αρχές Αυγούστου :wacko:

 

Δοκίμασε εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής apollo.

Επίσης δεν χανεις τπτ να κάνεις και fix permissions απο recovery.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν ο media scanner να ευθύνεται και για τον χαμένο ήχο κλήσης και για το apollo.

Εχει να μου κάνει FC το apollo απο τις πρώτες alpha, αρχές Αυγούστου :wacko:

 

Δοκίμασε εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής apollo.

Επίσης δεν χανεις τπτ να κάνεις και fix permissions απο recovery.

 

Εκανα αναγκαστικα εκκαθαριση δεδομενων γιατι δεν δουλευε αλλιως.

Θα κανω και fix permissions μπας και αποφυγω τετοια συμβαντα !

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...