Jump to content

[ROM] CyanogenMod 10.1 / 10.2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οντως πολυ ωραια η CM10.Εγω εχω την τελευταια εκδοση 1.10.2012.

Εχω ομως τα εξης προβληματακια.

Πρωτον το google now μου κρασαρει.Δοκιμασα επιλογες οπως να αλλαξω την γλωσσα του google στα αγγλικα μπας και γινει τιποτα , αλλα δεν.Οταν πληκτρολογω αντι να μιλαω δουλεει τελεια.Τι μπορει να φταει ρε παιδια;

Εν τω μεταξυ του λεω πχ : How tall is Barack Obama:lol: και με πεταει στο search του google.Οταν ημουν με την αγγλικη γλωσσα παλι το ιδιο.(το ρυθμιζω απο το γοογλε αυτο σωστα ?)

Τι φταει;

 

Δευτερον , θυμαμαι στην CM9 που οταν ξεκλειδωνες το κνιητο η φωτεινότητα εμενε σταθερη.Εδω με το που το ξεκλειδωνω η οθονη φωτιζεται αργα αργα μεχρι να φτασει στο επιθυμητο επιπεδο.(οχι και τοσο αργα βεβαια :O )

 

Τριτον , σας βγαζει και εσας αυτα τα μαυρα τετραγωνακια κατα την διαρκεια του browsing?Εμενα μου τα βγαζει οταν μπαινω σε βαρυες σελιδες.με flash , bannerακια και λοιπα.Και αυτος ο σπορτ φμ βαρυ site εχει.:lol::)

Υπαρχει τελικα τροπος να απενεργοποιηθει το flash?Εψαξα στις ρυθμισεις και μονο για το javascript βρηκα.

 

Ευχαριστώ και συγγνωμη για το μεγαλο ποστ.

 

PS.Δοκιμαστε και την C-rom ειναι και αυτη πολυ καλη , με touchwiz αλα s3, και γρηγορη.(ισως οχι οσο η Official cm10 ομως)

 

εγώ φοράω την 28/10

εμένα το google now δεν μου κρασάρει αλλά ποτέ δεν μου δούλεψε και σωστά...

με την φωτεινότητα δεν έχω θέμα

και αυτό που λες για τα μαύρα κουτάκια στις βαριές σελίδες με flash όντως ισχύει

για το flash άμα δεν έχεις εγκαταστήσει το adobe flash δεν προβάλεται flash περιεχόμενο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για την ευαισθησία της οθόνης νομίζω υπάρχει επιλογή απο τον semaphore

εμένα αυτό που μου λείπει είναι η αυτόματη φωτεινότητα που δεν υπάρχει σε στοκ cm10 και ούτε πλέον σε devil :(

 

Πού είναι και δεν τη βρίσκω:confused:; Αν έχεις semaphore give me a hint:p

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι και δεν τη βρίσκω:confused:; Αν έχεις semaphore give me a hint:p

 

δεν φοράω semaphore αυτή τη στιγμή αλλά νομίζω υπήρχε αυτή η επιλογή, μπορεί να κάνω και λάθος... :O

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Πού είναι και δεν τη βρίσκω:confused:; Αν έχεις semaphore give me a hint:p

 

Επειδη ουτε εγω φοραω sema τωρα, σιγουρα θα υπαρχει ως επιλογη, touch screen sensitivity θα λεγεται, τουλαχιστον μεχρι την ics version υπηρχε, δεν νομιζω να την αφαιρεσαι ο Στρατος :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ουτε εγω φοραω sema τωρα, σιγουρα θα υπαρχει ως επιλογη, touch screen sensitivity θα λεγεται, τουλαχιστον μεχρι την ics version υπηρχε, δεν νομιζω να την αφαιρεσαι ο Στρατος :rolleyes:

Απο το xda site του semaphore!

2.1.0 (17/09/2012)

- Fix: setting sampling down factor

- io_is_busy 0 as default value (again)

- Fix: WiFi PM_FAST

- WiFi enable early suspend, p2p options

- CWM: updated to 6.0.1.3

- CWM: added option to clear Semaphore Manager settings

- Semaphore scripts: removed touch screen sensitivity options

- removed Semaphore Script Manager app

- compiled with Linaro 20120827

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Απο το xda site του semaphore!

2.1.0 (17/09/2012)

- Fix: setting sampling down factor

- io_is_busy 0 as default value (again)

- Fix: WiFi PM_FAST

- WiFi enable early suspend, p2p options

- CWM: updated to 6.0.1.3

- CWM: added option to clear Semaphore Manager settings

- Semaphore scripts: removed touch screen sensitivity options

- removed Semaphore Script Manager app

- compiled with Linaro 20120827

:lol::lol::lol:

τώρα εξηγούνται όλα...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Να συμφωνησω κι εγω στο οτι αν και οι τελευταιες nightlies ειναι φοβερες για ακομη μια φορα η slimbean ειναι ελαφρως πιο γρηγορη...φοβερη!
slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

τώρα εξηγούνται όλα...

Λεω κ΄εγω, στραβώθηκα:lol:

Βρήκα όμως το νέο semaphore app. Είχα μείνει στην εφαρμογή του HM Carbide v0.74:cool:

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

εγώ φοράω την 28/10

εμένα το google now δεν μου κρασάρει αλλά ποτέ δεν μου δούλεψε και σωστά...

με την φωτεινότητα δεν έχω θέμα

και αυτό που λες για τα μαύρα κουτάκια στις βαριές σελίδες με flash όντως ισχύει

για το flash άμα δεν έχεις εγκαταστήσει το adobe flash δεν προβάλεται flash περιεχόμενο

 

εισαι σιγουρος τι εννοω;Γιατι δοκιμασα και την C-rom πριν που ηταν βασισμενη στην Cm10 29.9.12 . Οταν και μονο οταν ξεκλειδωνω το τηλεφωνο μου συμβαινει αυτο..Η φωτεινοτηττα να αυξανεται σταδιακα.

καποιος αλλος;

 

Για το τριτο με το φλας, δηλαδη στον sport fm αυτο που εχει στην σελιδα του (με τις 4 καρτελες) σου εμφανιζεται εσενα;Η πιο κατω το web tv του;Εμενα ναι , και δεν εγκατεστησα τιποτα.Μονο την Cm10 και δεν νομιζω οτι το flash player to εχει προεγκατεστημενο.

 

Και κατι τελευταιο.Εχει δοκιμασει κανεις σας το SpiritFm.?Ειναι ασφαλες η υπαρχει ακομη το προβλημα που ειχαν τα αρχικα builds , που εκαιγαν το ηχειο;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Πώς και έβγαλε ο Στράτος το sensitivity από τον Semaphore ?? :(

προσωπικά ήταν η αγαπημένη μου επιλογή μιας και πάντα του αύξανα την ευαισθησία ... :happy:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος τι εννοω;Γιατι δοκιμασα και την C-rom πριν που ηταν βασισμενη στην Cm10 29.9.12 . Οταν και μονο οταν ξεκλειδωνω το τηλεφωνο μου συμβαινει αυτο..Η φωτεινοτηττα να αυξανεται σταδιακα.

καποιος αλλος;

 

Για το τριτο με το φλας, δηλαδη στον sport fm αυτο που εχει στην σελιδα του (με τις 4 καρτελες) σου εμφανιζεται εσενα;Η πιο κατω το web tv του;Εμενα ναι , και δεν εγκατεστησα τιποτα.Μονο την Cm10 και δεν νομιζω οτι το flash player to εχει προεγκατεστημενο.

 

Και κατι τελευταιο.Εχει δοκιμασει κανεις σας το SpiritFm.?Ειναι ασφαλες η υπαρχει ακομη το προβλημα που ειχαν τα αρχικα builds , που εκαιγαν το ηχειο;

 

δεν είμαι σίγουρος αν καταλαβαίνω τι λες για τη φωτεινότητα...

πατάς το κεντρικό πλήκτρο και απο σκοτεινή που είναι η οθόνη ανάβει βαθμιαία μέχρι ένα σημείο που λες και εσύ αλλά ο χρόνος είναι ανεπαίσθητος, και μετά όταν ξεκλειδώσεις ανεβαίνει στο επίπεδο που έχεις ορίσει

έχω φλασάρει καμιά 10αρια Nightlies όλες είχαν την ίδια συμπεριφορά και νομίζω αυτός είναι και ο τρόπος που θα έπρεπε να εμφανίζεται

για το sporfm μου εμφανίζονται όλα και το web tv αλλά όταν το πατάω δεν κάνει κάτι

για το spirit fm έχει καιρό να ακουστεί κάτι

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μην το σκεφτεσαι καθολου, βαλε slim bean (που ξερεις, μπορει να σου αρεσει:p), δοκιμαζοντας ετσι ταυτοχρονα και τον οδηγο σου, και στην συνεχεια το postαρεις :)

 

Ναι αλλά δεν βρίσκω όρεξη για φλασάρισμα...

 

για το spirit fm έχει καιρό να ακουστεί κάτι

Ίσως για το spirit να έχει καιρό να ακουστεί γιατί σταματήσαμε να το βάζουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS:cry:

Έκανα κατά γράμμα την εγκατάσταση όπως φαίνεται στο οδηγό κ μόλις τελείωσε ξεκίνησε τα bootloops το κινητό.

Έκανα την διαδικασία που χρειάζεται για την περίπτωση που μας συμβεί αυτό αλλά τζίφος.

Το χειρότερο είναι ότι πλέον δεν μπορώ να μπω στο CWM Recovery, δεν υπάρχει ανταπόκριση.Το μόνο που κάνει είναι συνεχόμενα bootloops.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να επανέλθει ή κάτι τελοσπάντων?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS:cry:

Έκανα κατά γράμμα την εγκατάσταση όπως φαίνεται στο οδηγό κ μόλις τελείωσε ξεκίνησε τα bootloops το κινητό.

Έκανα την διαδικασία που χρειάζεται για την περίπτωση που μας συμβεί αυτό αλλά τζίφος.

Το χειρότερο είναι ότι πλέον δεν μπορώ να μπω στο CWM Recovery, δεν υπάρχει ανταπόκριση.Το μόνο που κάνει είναι συνεχόμενα bootloops.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να επανέλθει ή κάτι τελοσπάντων?

 

φλασαρε μεσω odin αυτό και δοκίμασε να μπεις CWM και να ξαναφλασάρεις την cm10.

Αν δεν πετύχει πρέπει να ξαναπεράσεις μέσω odin μια stock 2.3 και να αρχίσεις τη διαδικασία απο την αρχή.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πού είναι και δεν τη βρίσκω:confused:; Αν έχεις semaphore give me a hint:p

Λεω κ΄εγω, στραβώθηκα:lol:

Βρήκα όμως το νέο semaphore app. Είχα μείνει στην εφαρμογή του HM Carbide v0.74:cool:

 

 

Λογω αφαιρεσης

λοιπον της ρυθμισης αυτης, δοκιμασε την αλολουθη εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=br.shop4apps.touchscreenbooster.com, ισως σου αρεσει :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Λογω αφαιρεσης

λοιπον της ρυθμισης αυτης, δοκιμασε την αλολουθη εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=br.shop4apps.touchscreenbooster.com, ισως σου αρεσει :rolleyes:

 

:w00t::thanks: Την κατέβασα. Θα τη δοκιμάσω αργότερα (Τώρα κάνω πως δουλεύω:lol: )

 

edit: αυτό το "thank you" στράβωσε όλο το μύνημα

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

φλασαρε μεσω odin αυτό και δοκίμασε να μπεις CWM και να ξαναφλασάρεις την cm10.

Αν δεν πετύχει πρέπει να ξαναπεράσεις μέσω odin μια stock 2.3 και να αρχίσεις τη διαδικασία απο την αρχή.

 

μπόρεσα να βάλω την semaphore 2.5.0.tar, η έκδοση που μου έδωσες δεν μπορουσε να περαστεί.

Είμαι στο CWM κ μόλις πάω να κάνω choose zip from sdcard μου βγάζει can't mount /sdcard/

Χάθηκαν τα αρχεία, τι έγινε;

Τι μπορώ να κάνω από εδώ κ πέρα πλιζζζζζ βοήθεια:cry:

Link to comment
Share on other sites

Τον 2.5.0 τον πέρασες στην CM10;

 

Αν τον πέρασες σε GB τότε βάλε τον 2.4.0 για εκδόσεις πριν την JW4 ή τον 2.7.4 για τις εκδόσεις JW4 και μετά.

Ο 2.5.0 έχει πρόβλημα με το mount μερικές φορές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τον 2.5.0 τον πέρασες στην CM10;

 

Αν τον πέρασες σε GB τότε βάλε τον 2.4.0 για εκδόσεις πριν την JW4 ή τον 2.7.4 για τις εκδόσεις JW4 και μετά.

Ο 2.5.0 έχει πρόβλημα με το mount μερικές φορές.

Ναι

Τώρα πέρασα το επίσημο firmware με odin γιατί δεν μπορούσα να κάνω κάτι άλλο.

Ευτυχώς το κινητό ξαναδουλεύει στην αρχική του μορφή.

Είμαι στην gingerbread.xwjvi με έκδοση kernel 2.6.35.7-Ι9000XWJVI-CL210427root@DELL103#2

 

Ποια διαδικασία να ακολουθήσω για να περάσω την CM10 χωρίς να έχω τα προηγούμενα θέματα;

Αν πρέπει να περάσω semaphore, ποια έκδοση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασες την JVI βάλε τον 2.4.0 ή κάποια προηγούμενη έκδοση. Μετά ακολούθησε τον οδηγό για την CM10 και λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασες την JVI βάλε τον 2.4.0 ή κάποια προηγούμενη έκδοση. Μετά ακολούθησε τον οδηγό για την CM10 και λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Πέρασα την Semaphore_kernel_JW1_2.4.0 χρησιμοποίησα τον οδηγό κατά γράμμα κ πάλι έχω bootloops κ πάλι δεν μπορώ να μπω στο στο CWM.

 

δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Semaphore_kernel_JW1_2.4.0 χρησιμοποίησα τον οδηγό κατά γράμμα κ πάλι έχω bootloops κ πάλι δεν μπορώ να μπω στο στο CWM.

 

δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει:wacko:

 

Εχεις βγαλει την καρτα μνημης και την καρτα σιμ;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βγαλει την καρτα μνημης και την καρτα σιμ;

 

ναι ότι διαδικασία έχω κάνει τις έχω κ τις δύο εκτός

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερνάω απ την αρχή το αρχικό firmware γιατί είναι το μόνο που έχω επιλογή να κάνω.

Μήπως να την παρατήσω την CM10 κ να δοκιμάσω κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Semaphore_kernel_JW1_2.4.0 χρησιμοποίησα τον οδηγό κατά γράμμα κ πάλι έχω bootloops κ πάλι δεν μπορώ να μπω στο στο CWM.

 

δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει:wacko:

 

Κάνε ολα τα wipes x2 πριν και μετά. Εγώ μόνο έτσι τα κατάφερα και με την 9 και με τη 10

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...