Jump to content

[ROM] CyanogenMod 10.1 / 10.2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπα, εξεταστική είχε ο ανθρώπους. κανονικά πρέπει να γυρίσουμε σε κανονικούς ρυθμούς από δευτέρας.

 

Χθεσινό ποστ του pawitp:"...Note: I have exams next week, so don't expect much."

Την άλλη βδομάδα παίδες

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίδες έχω φτάσει σε απόγνωση... :(

απο χθες το κινητό μου τρέχει στο 90% της ημέρας στο 1ghz με επόμενο fυσικά σε 3-4 ώρες να ξεζουμίζεται πλήρως η μπαταρία...

είχα την nightly 28/10 με devil kernel

είπα αφου θα κάνω που θα κάνω wipe data θα βάλω και την πιο πρόσφατη nightly, ε με το που πιάνω και στήνω το κινητό με εφαρμογες (για εκατομμυριοστή φορά) χτύπαγε πάλι 1000αρια... :angry:

κατέβασα το monitor os να δω τι γίνεται και είδα ότι η διαδικασία που τρέχει απο 70-97% είναι είτε το πρόγραμμα διαχείρησης λήψεων είτε κάτι που δεν θυμάμαι με τα πολυμέσα, πατάω να κλείσουν τα proceses αλλά μάταια, τρέχει για πολύ ώρα μέχρι να σταματήσει μόνο του κάποια στιγμή και αφου μου έχει ρουφήξει όλη τη μπαταρία...

 

μήπως φταίει πάλι ο devil kernel? τι να πω... δεν μου το έκανε τόσες μέρες

σας έχει τύχει κάτι ανάλογο?? με αυτά που βλέπω θα στραφώ αρχικά σε άλλον κερνελ αν και η μπαταρία στους άλλους είναι κλάφτα χαράλαμπε, είτε σε άλλη ρομ (aokp, miui) και σαν τελευταία επιλογή έχω την gb :(

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω φτάσει σε απόγνωση... :(

απο χθες το κινητό μου τρέχει στο 90% της ημέρας στο 1ghz με επόμενο fυσικά σε 3-4 ώρες να ξεζουμίζεται πλήρως η μπαταρία...

είχα την nightly 28/10 με devil kernel

είπα αφου θα κάνω που θα κάνω wipe data θα βάλω και την πιο πρόσφατη nightly, ε με το που πιάνω και στήνω το κινητό με εφαρμογες (για εκατομμυριοστή φορά) χτύπαγε πάλι 1000αρια... :angry:

κατέβασα το monitor os να δω τι γίνεται και είδα ότι η διαδικασία που τρέχει απο 70-97% είναι είτε το πρόγραμμα διαχείρησης λήψεων είτε κάτι που δεν θυμάμαι με τα πολυμέσα, πατάω να κλείσουν τα proceses αλλά μάταια, τρέχει για πολύ ώρα μέχρι να σταματήσει μόνο του κάποια στιγμή και αφου μου έχει ρουφήξει όλη τη μπαταρία...

 

μήπως φταίει πάλι ο devil kernel? τι να πω... δεν μου το έκανε τόσες μέρες

σας έχει τύχει κάτι ανάλογο?? με αυτά που βλέπω θα στραφώ αρχικά σε άλλον κερνελ αν και η μπαταρία στους άλλους είναι κλάφτα χαράλαμπε, είτε σε άλλη ρομ (aokp, miui) και σαν τελευταία επιλογή έχω την gb :(

 

δε μου έτυχε ποτέ. και ποτέ δεν είχα devil kernel. αν έχεις nandroid επανέφερε το και δοκίμασε stock ή semaphore

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους, βγηκε η 08/10 αλλα experimental :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις την Tsunami X 2.0 ? αν ειναι να μας πει εντυπωσεις !! σκεφτομαι να περασω πια σε jb στο S του αδελφου μου που εχει μηνει σε 2.3.6 γιατι στο δικο μου S II η JB πεταει !!! Ευχομαι να τα παει εξισου καλα και στο S.

 

Ρωτας στο θεμα της cm10 για την tsunami..;:p

 

 

Ενημερωτικα απλα να πω οτι με την 28/09 που ειμαι ακομη, παρατηρω αρκετες φορες lag κυριως στον trebuchet, εβαλα λοιπον τον zeam και εξαφανιστηκε καθε ιχνος καθυστερησης :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές τις επαναφέρεις από titanium? Μήπως δεν κάθεται κάποιο backup καλά...

 

οχι τις εγκαθιστω μια μια παλι απο το playstore

 

εβαλα και τον mackay αλλα τιποτα μετα απο καποια ωρα τα πολυμεσα αρχιζουν και βαρανε παλι... και με slim παλι τα ιδια...

πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Navigon και Sygic ζορίζονται αρκετά και χάνουν τους δορυφόρους συχνά-πυκνά, παρά την χρήση του faster fix... έχουμε κάποια συμβουλή, γιατί με βλέπω πάλι με XJW1 :p
Link to comment
Share on other sites

Navigon και Sygic ζορίζονται αρκετά και χάνουν τους δορυφόρους συχνά-πυκνά, παρά την χρήση του faster fix... έχουμε κάποια συμβουλή, γιατί με βλέπω πάλι με XJW1 :p

 

άντε επιτέλους βρέθηκε και άλλος με το ίδιο "πρόβλημα" γιατί νόμιζα πως είμαι ο μοναδικός όταν έκανα παράπονα για το gps και για το ότι δεν κλειδώνει καλά τους δορυφόρους και τους χάνει κάθε λίγο και λιγάκι .....

φιλαράκι τελικά το πρόβλημα υπάρχει ακόμα σε εμένα ενώ με JW1 το GPS με το Don't panic (αυτό έχω και τώρα φυσικά) δούλευε υποδειγματικά και κλείδωνε δορυφόρους σε χρόνο μηδέν !!

για να περιορίσω λίγο το πρόβλημα πριν ανοίξω gps και το dont panic ανοίγω τα data για να βοηθήσω λίγο στο να βρει στίγμα και μετά τα αφήνω ανοιχτά ...

Μετά από κανένα 10λεπτο δουλεύει καλύτερα και δεν χάνει τόσο συχνά δορυφόρους αλλά δεν έχει την ίδια ακρίβεια που είχε με JW1 ...

συχνά θα το δεις δηλαδή να σε βγάζει σε παράδρομο ...

δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό ... αν βρεις κάποια άκρη ευχαρίστως να την δοκιμάσω και εγώ :)

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επειδή off line το gps ΔΕΝ... και επειδή στο εξωτερικό που το χρειάζομαι πιο πολύ δεν είμαστε για data, ξαναγύρισα σε JW1. Κρίμα, μου άρεσε η JB αλλά ...
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε λέει 4.1.2 στην τελευταία nightly (1010)!

 

Edit: Mε τον Semaphore 2.3 πετάει λέμε!!!

Edited by happydonnut
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επειδή off line το gps ΔΕΝ... και επειδή στο εξωτερικό που το χρειάζομαι πιο πολύ δεν είμαστε για data, ξαναγύρισα σε JW1. Κρίμα, μου άρεσε η JB αλλά ...

 

το gps τωρα σου δουλευει παλι κανονικα με την jw1?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε λέει 4.1.2 στην τελευταία nightly (1010)!

 

Edit: Mε τον Semaphore 2.3 πετάει λέμε!!!

 

Αυτό το EXPERIMENTAL τί είναι;

Μην επιστρέψουν σε κανονικές nightlies και θέλουν wipe πάλι! Βαριέμαι το στήσιμο:!:

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το EXPERIMENTAL τί είναι;

Μην επιστρέψουν σε κανονικές nightlies και θέλουν wipe πάλι! Βαριέμαι το στήσιμο:!:

 

Όχι, δε θελει wipe.

Φαντάζομαι πως το experimental το έβαλε λόγω του version bump, χωρίς να είμαι σίγουρος.

Εγώ wipe δεν έκανα πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε θελει wipe.

Φαντάζομαι πως το experimental το έβαλε λόγω του version bump, χωρίς να είμαι σίγουρος.

Εγώ wipe δεν έκανα πάντως :)

 

Ναί, για μετά λέω, όταν επιστρέψουμε σε nonexperimental.

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Ναί, για μετά λέω, όταν επιστρέψουμε σε nonexperimental.

 

Την έβαλα τώρα κι εγώ, ελπίζω να μην χρειαστεί wipe data όταν προβούμε στην επόμενη nightly :rolleyes:

Με τον sema 2.3.0 πραγματικά παει σφαίρα, δεν καταλαβαίνει τίποτα ο hummingbird ;)

Κάτι που παρατήρησα είναι ότι ενώ στον sema ενεργοποίησα απο την εφαρμογή semaphore την επιλογή bigmem, όπου μετά την επανεκκίνηση εφαρμόστηκε, στο επόμενο reboot που έκανα για να φλασάρω κάτι που ήθελα απο το recovery, μου δειχνει 379mb ram αντί 390, why..;:wacko:

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εγω που ειμαι ακομα με την 20/9 και με το παλιο fs, μπορω να περασω απευθειας την τελευταια nightly η πρεπει να βαλω πρωτα την πρωτη experimental να αλλαξει το fs και μετα να βαλω την τελευταια;;

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

εγω που ειμαι ακομα με την 20/9 και με το παλιο fs, μπορω να περασω απευθειας την τελευταια nightly η πρεπει να βαλω πρωτα την πρωτη experimental να αλλαξει το fs και μετα να βαλω την τελευταια;;

 

Eίμαι σχεδόν βέβαιος πως αρκεί να βάλεις την τελευταία (αλλά κράτα ένα backup γιατί το wipe δεν το γλιτώνεις :) )

Link to comment
Share on other sites

Άντε να επιστρέψω σπίτι για να την περάσω και εγώ.

Έχει αναβαθμίσει κάνεις με το CM Updater;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Άντε να επιστρέψω σπίτι για να την περάσω και εγώ.

Έχει αναβαθμίσει κάνεις με το CM Updater;

 

Φλασαρε κατευθειαν την νεα nightly 10/10/2012 :)

Αραγε οσοι βιαστηκαμε να βαλουμε την experimental θα γινει wipe..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Άντε να επιστρέψω σπίτι για να την περάσω και εγώ.

Έχει αναβαθμίσει κάνεις με το CM Updater;

Πες που κρύβεται να το δοκιμάσω:lol::lol::lol::lol:

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε κατευθειαν την νεα nightly 10/10/2012 :)

Αραγε οσοι βιαστηκαμε να βαλουμε την experimental θα γινει wipe..;

 

Όχι ρε συ :)

Για την ιστορία, εγώ έβαλα και τις δύο και δεν είχα κάποιο wipe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...