Jump to content

Xiaomi Mi 2


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν ειναι του θεματος...Απο χτες κοιταω και το Htc Butterfly που τελικα δε βγαινει Ελλαδα..!
Μπα, γίνε καλύτερα ο πρώτος κάτοχος του MX2 στην Ελλάδα:p:D

Ecep, ναι, δεν ξέρω αν μπορείς να κανεις boot στο δευτερο partition του κινητού, μήπως είναι η development εκδοση, ή αν πρέπει να το φλασάρεις, αλλά άστο προς το παρόν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

15 μερες ελπιζω να περιμενουμε κ να κανουμε order!!
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

ecep ευχαριστώ για τις πληροφορίες. πληροφορίες λένε πως στα μέσα Ιανουαρίου η xiaomi θα διαθέσει 1.000.000 συσκευές προς πώληση. τότε, λογικά, θα τελειώσουν και οι πωλήσεις μαυραγοριτών που το δίνουν στα 400+ ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

ecep ευχαριστώ για τις πληροφορίες. πληροφορίες λένε πως στα μέσα Ιανουαρίου η xiaomi θα διαθέσει 1.000.000 συσκευές προς πώληση. τότε, λογικά, θα τελειώσουν και οι πωλήσεις μαυραγοριτών που το δίνουν στα 400+ ευρώ.

Οι τιμές μέσω του official xiaomi site είναι 240 ευρώ για την έκδοση 16gb, και 360 ευρώ για την έκδοση 32gb.

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτο να μην εχουν το site τους σε english version...Οπως το χει η Μeizu και μπορεις να συννενοηθεις!!Πως θα το αγορασεις απο το site??!?!?! Πρεπει να ξερεις κινεζικα!!!

 

Αλλο ενα antutu benchmark απο αλλο Xiaomi mi2 http://prntscr.com/muu6u

Edited by fraris
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές μέσω του official xiaomi site είναι 240 ευρώ για την έκδοση 16gb, και 360 ευρώ για την έκδοση 32gb.

 

280e κοστίζει η 32gb έκδοση από το official site xiaomi... εκτός του official, το πιο φθηνό το βρήκα στο realpricesfromchina.com στα 360 η 32αρα έκδοση με μεταφορικά και τα πάντα..

Link to comment
Share on other sites

280e κοστίζει η 32gb έκδοση από το official site xiaomi... εκτός του official, το πιο φθηνό το βρήκα στο realpricesfromchina.com στα 360 η 32αρα έκδοση με μεταφορικά και τα πάντα..

 

Και πως μπορεις να το παραγγειλεις απο εκει ?

Εχει αγγλικα το site τους? Γιατι εψαχνα και δε βρηκα τιποτα!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Και πως μπορεις να το παραγγειλεις απο εκει ?

Εχει αγγλικα το site τους? Γιατι εψαχνα και δε βρηκα τιποτα!

 

Μπα, δεν μπορείς να παραγγείλεις τώρα από εκεί. Ανοίγουν τις πωλήσεις συγκεκριμένη προκαθορισμένη ώρα και τις κλείνουν όταν τελειώνουν τα κομμάτια, όπως έκαναν όταν πούλησαν τα 250.000 κομμάτια, τα οποία τελείωσαν σε 1μιση λεπτό... Δεν δέχονται προπαραγγελίες. Και το site τους δεν έχει αγγλικά, αλλά χρησιμοποίησα την αυτόματη μετάφραση του chrome.

Link to comment
Share on other sites

εχω κάνει προπαραγγελία απο το realpricesofchina.com και το site τους έχει αγγλικά κανονικά με τιμή σε δολλάριο και πληρωμή μέσω paypal. Απλά όταν περιμένεις ένα κινητό απο μια αγορα Κίνας πρέπει να έχεις και την ανάλογη υπομονή

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

εχω κάνει προπαραγγελία απο το realpricesofchina.com και το site τους έχει αγγλικά κανονικά με τιμή σε δολλάριο και πληρωμή μέσω paypal. Απλά όταν περιμένεις ένα κινητό απο μια αγορα Κίνας πρέπει να έχεις και την ανάλογη υπομονή
την καλύτερη δουλειά έκανες. ελπίζω όμως να διάβασες τους όρους προπαραγγελίας στο realpricesofchina.com, γιατί δεν είναι εντελώς υπέρ σου σε περίπτωση που δεν καταφέρουν να εξασφαλίσουν κομμάτι για να σου στείλουν. Αν το καταφέρουν βέβαια είσαι διπλά κερδισμένος;)

ΥΓ. υποστηρίζουν πλέον αποστολή με EMS στην ελλάδα? Γιατί τελευταία φορά που κοίταξα, είχε μονο DHL. Ελπίζω να το πρόσεξες αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

την καλύτερη δουλειά έκανες. ελπίζω όμως να διάβασες τους όρους προπαραγγελίας στο realpricesofchina.com, γιατί δεν είναι εντελώς υπέρ σου σε περίπτωση που δεν καταφέρουν να εξασφαλίσουν κομμάτι για να σου στείλουν. Αν το καταφέρουν βέβαια είσαι διπλά κερδισμένος;)

ΥΓ. υποστηρίζουν πλέον αποστολή με EMS στην ελλάδα? Γιατί τελευταία φορά που κοίταξα, είχε μονο DHL. Ελπίζω να το πρόσεξες αυτο!!

 

Ναι τα είχα διαβάσει και μάλιστα μου τα έστειλαν και σε e-mail...Φαντάσου ότι η παραγγελία έγινε τέλη Οκτώβρη και ακόμα περιμένω αλλά δεν βιάζομαι.Το σημαντικό είναι οτι άρχισε να στέλνει σε προηγούμενους στη λίστα και πλέον είμαι μέσα στους επόμενους έξι για αποστολή.Ελπίζω μόνο να πάρουν αρκετά κομμάτια :) . Μου ανέφερε ότι πλέον στέλνει με ems Ελλάδα αλλιώς.....βλέπουμε! Ο Βούδας να βάλει το χέρι του....

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα είχα διαβάσει και μάλιστα μου τα έστειλαν και σε e-mail...Φαντάσου ότι η παραγγελία έγινε τέλη Οκτώβρη και ακόμα περιμένω αλλά δεν βιάζομαι.Το σημαντικό είναι οτι άρχισε να στέλνει σε προηγούμενους στη λίστα και πλέον είμαι μέσα στους επόμενους έξι για αποστολή.Ελπίζω μόνο να πάρουν αρκετά κομμάτια :) . Μου ανέφερε ότι πλέον στέλνει με ems Ελλάδα αλλιώς.....βλέπουμε! Ο Βούδας να βάλει το χέρι του....

ναι τώρα που το θυμήθηκα, μου χαν στείλει email κι ανέφεραν ότι πρόσθεσαν κι άλλες χώρες για EMS, προφανώς θα ναι κι η ελλάδα. Με DHL μην το διανοηθείς φυσικά! Σε ποια λίστα είσαι? του νοέμβρη? περιμένεις για τη φουρνιά του γενάρη?

Link to comment
Share on other sites

Με ήλιο και φωτεινότητα 100% και τα 2 (το άλλο είναι iphone 3G)

http://i912.photobucket.com/albums/ac325/ecep/x1_zpsd10570c7.jpg

 

http://i912.photobucket.com/albums/ac325/ecep/x4_zpseca8cc12.jpg

 

http://i912.photobucket.com/albums/ac325/ecep/x3_zps15c58eed.jpg

 

http://i912.photobucket.com/albums/ac325/ecep/x2_zps1d182685.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι τώρα που το θυμήθηκα, μου χαν στείλει email κι ανέφεραν ότι πρόσθεσαν κι άλλες χώρες για EMS, προφανώς θα ναι κι η ελλάδα. Με DHL μην το διανοηθείς φυσικά! Σε ποια λίστα είσαι? του νοέμβρη? περιμένεις για τη φουρνιά του γενάρη?

 

είμαι στη λίστα του Οκτώβρη (clean list of october pre-orders) ο νο 22. Με dhl ούτε να περάσει απ'έξω του είπα και φυσικά πρώτα να με ειδοποιήσει αν τυχόν αλλάξει κάτι

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια των 3000mAh υπαρχει η μυθος ειναι?

Την εχει δει κανεις καπου να πωλειται?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια των 3000mAh υπαρχει η μυθος ειναι?

Την εχει δει κανεις καπου να πωλειται?

μόνο στη κίνα, σε καταστήματα που απευθύνονται στην εγχώρια αγορά...δεν την έχω δει πουθενά να πωλείται για εξωτερικό
Link to comment
Share on other sites

μόνο στη κίνα, σε καταστήματα που απευθύνονται στην εγχώρια αγορά...δεν την έχω δει πουθενά να πωλείται για εξωτερικό

 

Ε, αν πωλειται στην Κινα, καποια στιγμη λογικα, θα ερθει και δυτικα..

Ακομα καινουριο ειναι το κινητο αυτο, οι λιστες αναμονης εχουν κοσμο ακομα.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ε, αν πωλειται στην Κινα, καποια στιγμη λογικα, θα ερθει και δυτικα..

Ακομα καινουριο ειναι το κινητο αυτο, οι λιστες αναμονης εχουν κοσμο ακομα.

2 μήνες στην αγορά όμως. και με το σύστημα διανομής της Xiaomi δεν ειμ αισιοδοξος

Link to comment
Share on other sites

2 μήνες στην αγορά όμως. και με το σύστημα διανομής της Xiaomi δεν ειμ αισιοδοξος

 

Mε κανεις να σκεφτομαι παλι το Meizu Μχ 2 Σταυροοοοοοο!!!!!!!! :blink::worry::blink::worry::blink::worry:

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Mε κανεις να σκεφτομαι παλι το Meizu Μχ 2 Σταυροοοοοοο!!!!!!!! :blink::worry::blink::worry::blink::worry:

οχι οχι:Ρ και με την μπαταρία των 2000mAh καλό ειναι:p

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι:Ρ και με την μπαταρία των 2000mAh καλό ειναι:p

 

Οποτε παμε για Meizu MX 2...Σιγουρος με εμενα Σταυρο να εισαι οταν θα σου πω οτι τελικα παραγγειλα 1 απο τα 2 ... :D:lol::D:lol:

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία των 2000mah μου βγάζει από 24 εώς 30 ώρες με νορμάλ χρήση.

 

Αυτή των 3100mah θεωρητικά θα είναι καλύτερη http://www.xiaomi.com/mi2

 

Δηλαδη, καθε μερα σχεδον στην πριζα?

Ωωωωωωωωω...

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, καθε μερα σχεδον στην πριζα?

Ωωωωωωωωω...

Αν εξαιρέσεις ελάχιστα σμαρτόφωνα, όλα έτσι είναι για να μην πω χειρότερα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...