Jump to content

Xiaomi Mi 2


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ακουστικά τι χρησιμοποιείτε? Μου έστειλαν κάτι της πλάκας που δε δουλεύουν και δοκίμασα και κάτι από το Xperia που είχα αλλά δε δουλεύουν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά καλημέρα !!!

 

τι Φορτιστή και τι Handsfree παίρνει το Xiaomi MI2 ???????

Φορτιστή micro-usb, ακουστικά 3.5mm, όπως σχεδόν όλα τα smartphone

Link to comment
Share on other sites

Από ακουστικά τι χρησιμοποιείτε? Μου έστειλαν κάτι της πλάκας που δε δουλεύουν και δοκίμασα και κάτι από το Xperia που είχα αλλά δε δουλεύουν.

Χρησιμοποιώ του iphονιού και δουλεύουν μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Του πέρασα τελικά την multilanguage και όλα είναι άψογα.

Κατέβασα από εδώ τα δύο αρχεία:

English και multi

http://miuiandroid.com/community/threads/xiaomi-mi-2-touch-screen-fix-3-1-19.19359/

Πήγα στο updater, δεξί κλίκ, select installation pack και διάλεξα την αγγλική αρχικά.

Μόλις έκανε reboot ξανά η ίδια διαδικασία και διάλεξα τη multilanguage. Έτσι πλέον έχω την έκδοση της MIUI Community και με Ελληνικά (Τα οποία τα έβγαλα και έβαλα US_English γιατί μου αρέσει να παίζω με το google now).

Το κινητό τα σπάει και η RAM κάνει όλη τη διαφορά. Επίσης επιτέλους έχω HD οθόνη και μπορώ να τη χειριστώ με το ένα χέρι (Στα 4.7'' δεν έφτανα ως πάνω )

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απλά βάζεις το Multilanguage και έχεις επιλογή για Ελληνικά? Φαίνονται σωστά τα ελληνικά? Τα δοκίμασες καθόλου?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4473200#post4473200

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απλά βάζεις το Multilanguage και έχεις επιλογή για Ελληνικά? Φαίνονται σωστά τα ελληνικά? Τα δοκίμασες καθόλου?

 

Είναι άψογα μεταφρασμένα, λες και έχεις Ελληνική συσκευή!!! O FINN έχει κάνει πολύ καλή δουλειά!!!!

Edited by gpou
Link to comment
Share on other sites

λίγο πολύ που διαβάζω ή εδώ ή στο XDA φόρουμ όλοι λένε ότι κατέβασαν το τάδε upgrade και μετά το αλλό (γλώσσα, ρυθμίσεις κτλ) και όλα κάπου πολύ είναι γύρο στο 240mb

και με έχει πιάσει ένας πανικός !!

ότι το 16gb που παράγγειλα δεν είναι αρκετό !!!

είναι όντος έτσι έκανα μαμακία που πήρα το 16αρι ???

Link to comment
Share on other sites

λίγο πολύ που διαβάζω ή εδώ ή στο XDA φόρουμ όλοι λένε ότι κατέβασαν το τάδε upgrade και μετά το αλλό (γλώσσα, ρυθμίσεις κτλ) και όλα κάπου πολύ είναι γύρο στο 240mb

και με έχει πιάσει ένας πανικός !!

ότι το 16gb που παράγγειλα δεν είναι αρκετό !!!

είναι όντος έτσι έκανα μαμακία που πήρα το 16αρι ???

 

Μην μπερδεύεις το update με τη μνήμη. To update το αποθηκεύεις στην εσωτερική κάρτα μνήμης, το flashareis και μετά το σβήνεις και δε πιάνει χώρο. Το λειτουργικό σύστημα πάει σε άλλο partition και δε σου παίρνει χώρο. Κι εγώ το 16Gb θα έπαιρνα αλλά δεν υπήρχε διαθέσιμο και γι αυτό πήρα το 32!!!

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα και γω σε 3.1.18 και όλα καλά.

Σε κάποιο video δείχνει ότι σέρνοντας τα δύο δάχτυλα από πάνω προς τα κάτω βγάζει ένα άλλο desktop. Σε μένα δε το κάνει αυτό. Πρέπει να κατεβάσω κάποιο app γι αυτό?

Επίσης το google now που το βρίσκεις να το δοκιμάσω και γω από περιέργεια? Δε μου το βγάζει στο app store

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα και γω σε 3.1.18 και όλα καλά.

Σε κάποιο video δείχνει ότι σέρνοντας τα δύο δάχτυλα από πάνω προς τα κάτω βγάζει ένα άλλο desktop. Σε μένα δε το κάνει αυτό. Πρέπει να κατεβάσω κάποιο app γι αυτό?

Επίσης το google now που το βρίσκεις να το δοκιμάσω και γω από περιέργεια? Δε μου το βγάζει στο app store

 

Google search

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ξερω για να εχεις και το αλλο desktop θελει και το καταληλο θεμα. π.χ. angry birds
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

απο οτι ξερω για να εχεις και το αλλο desktop θελει και το καταληλο θεμα. π.χ. angry birds

 

Νομιζω οτι το κανει το θεμα angry birds

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι πολύ άσχημα για το κινητό. Το βρήκα στο fastcardtech.com και έχει το 32άρι στα 320 ευρώ! Το merimobiles το έχει στα 370.

 

Είμαι σε δίλημμα γιατί από merimobiles έχω κάνει αγορά, αλλά και τα 50 ευρώ διαφορά δεν είναι λίγα. Είναι καθόλου αξιόπιστο το fastcardtech.com ή αν έστω έχει ακούσει κάτι για κλώνους από το συγκεκριμένο site;

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι πολύ άσχημα για το κινητό. Το βρήκα στο fastcardtech.com και έχει το 32άρι στα 320 ευρώ! Το merimobiles το έχει στα 370.

 

Είμαι σε δίλημμα γιατί από merimobiles έχω κάνει αγορά, αλλά και τα 50 ευρώ διαφορά δεν είναι λίγα. Είναι καθόλου αξιόπιστο το fastcardtech.com ή αν έστω έχει ακούσει κάτι για κλώνους από το συγκεκριμένο site;

μην το πάρεις απο fastcardtech. το πιο πιθανο να σ πουν δεν εχουν στοκ

Link to comment
Share on other sites

Λες ε; Απλά το βλέπω διαθέσιμο γι' αυτό (http://www.fastcardtech.com/goods-7502-Xiaomi-X2-Quad-Core-15GHz-43inch-IPS-Screen-2G-Ram-16GB-Rom-Support-GSM-3GWCDMA-8MP-Camera-720p-90ftps-Record.html).

 

Γενικότερα -αν έχουν στοκ- είναι αξιόπιστο σαν μαγαζί;

 

Edit: Άκυρο το FastCardTech. Δεν διάβασα καθόλου καλά λόγια. Κρίμα γιατί σε αυτή την τιμή το έψηνα.

Edited by jabaman
Link to comment
Share on other sites

Λες ε; Απλά το βλέπω διαθέσιμο γι' αυτό (http://www.fastcardtech.com/goods-7502-Xiaomi-X2-Quad-Core-15GHz-43inch-IPS-Screen-2G-Ram-16GB-Rom-Support-GSM-3GWCDMA-8MP-Camera-720p-90ftps-Record.html).

 

Γενικότερα -αν έχουν στοκ- είναι αξιόπιστο σαν μαγαζί;

ναι, κι ενας απ το xda περίμενε απο κει 2 μήνες και τελικα του επεστρεψαν τα λεφτα. Γενικά, αν ξέρεις τι παίρνεις, ναι. αν δεν ξέρεις, όχι, η σελίδα τους είναι ό,τι να ναι και τα αγγλικά τους χάλια. να φανταστεις μαλιστα, έχουν λάθη που ναι κατά τους, δλδ να γράφουν μικρότερη μπαταρία απ όσο έχει ενα κινητό :p

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Και εδώ που έψαξα δεν βρήκα τα καλύτερα για αυτούς. Οπότε αν γίνει η αγορά, θα γίνει από merimobiles με registered mail.

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

Edit: Μόλις "ανακάλυψα" (σε ένα από τα προηγούμενα ποστ) και το http://www.ibuygou.com/. Στα 320 και εκεί.

Edited by jabaman
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά το realpricesfromchina, θα εχει το M2 σε stock από αύριο. Βγαίνει 421$(περίπου 315 ευρώ) η παραγγελία του 16gb μαζί με eu plug και screen protector.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.Πηρα το Xiaomi Mi2 φοβερο...απλα.Λοιπον εχω μερικες ερωτησεις...Ειναι ροοτ το τηλεφωνο?Πως μπορω να κανω activavet το λογαριασμο στην εταιρια?Γιατι μου το δειχνει unactivated.Επισης μπορει καποιος φιλος που εχει φλασαρει και εχει βαλει αλλη ρομ να μας προτεινει μια με ελληνικο μενου και να μας δωσει οδηγιες βημα-βημα στα ελληνικα για το καλυτερο αποτελεσμα(ή αν μπορει να δημιουργησει ενα τοπικ) στην συσκευη? Νομιζω οτι θα βοηθουσε αρκετους φιλους που εχουν την συσκευη κατι τετοιο.Σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.Πηρα το Xiaomi Mi2 φοβερο...απλα.Λοιπον εχω μερικες ερωτησεις...Ειναι ροοτ το τηλεφωνο?Πως μπορω να κανω activavet το λογαριασμο στην εταιρια?Γιατι μου το δειχνει unactivated.Επισης μπορει καποιος φιλος που εχει φλασαρει και εχει βαλει αλλη ρομ να μας προτεινει μια με ελληνικο μενου και να μας δωσει οδηγιες βημα-βημα στα ελληνικα για το καλυτερο αποτελεσμα(ή αν μπορει να δημιουργησει ενα τοπικ) στην συσκευη? Νομιζω οτι θα βοηθουσε αρκετους φιλους που εχουν την συσκευη κατι τετοιο.Σας ευχαριστω.

Root και ελληνικά με την rom απ το miuiandroid

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4508785#post4508785

Link to comment
Share on other sites

Root και ελληνικά με την rom απ το miuiandroid

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4508785#post4508785

 

Βγαινουν και οι κινεζιες με αυτο?

Πως το φλασαρω?εχει καποιο τοολ?Μπορεις να γραψεις καποια βηματα σχετικα με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...