Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λιγες ωρες παρελαβα την συσκεη μου απο το επισημο σερβις στην περιοχη της Νικαιας επειτα απο τα τοσα κολληματα και τις επανεκινησεις της συσκευης,αποτελεσμα μηδεν μια τρυπα στο νερο,το κινητο κολλαει και παλι καθε τρεις και λιγο,ακολουθησα τις οδηγιες απο τον υπευθυνο του καταστηματος να μην κατεβαζω εφαρμογες απο το play store αλλα απο το samsung apps και να μεινω μακρυα απο εφαρμογες διαχειρισης μνημης αλλα και παλι τα ιδια εχω απελπιστει τοσα λεφτα σχεδον πεταμενα,καμια λυση ; καμια ιδεα ;

 

Αν και δεν διαβασα απο την αρχη το προβλημα σου μου θυμιζει ακριβως κατι παρομοιο που ριχε παθει ενας φιλος πριν ενα μηνα περιπου. Αναφερομαι φυσικα για το galaxy s3. Συχνα κολλήματα ειχε και αυτος με το κινητό και απευθύνθηκε στα κεντρικα της Samsung (πατρα) το εστειλαν Αθήνα και απο οτι μου ειπε του αλλαξαν επεξεργαστή. Μετα το κινητο πήγαινε σφαιρα. Εγω στη θεση σου αν ειναι φυσικα σε εγγυηση θα τους απαιτουσα να μου φτιαξουν.

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετσι ακριβως ναι αυτο μου ειπαν :confused: εχω την 4.1.2

 

Δεν πάμε καλά ,δηλαδή αυτο φταίει και έχεις lag ?ωραία συμβουλή σου δώσανε .

Μπορείς να κάνεις root και να δοκιμάσεις κάποιες custom roms ώστε να δεις αν είναι καλύτερα τα πράγματα ή περιμένεις να σου έρθει η 4.3 official.

 

edit : σωστά τα λέει ο @leonady

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τα συχνα κολληματα και τις ανεξηγητες επανεκιννησεις εχει εμφανιστει εδω και 20 ημερες περιπου μετα απο συνεχομενες επαφες με την samsung κατεληξα σε επισημο σερβις στην Νικαια αλλα τα ιδια και παλι σαν να μην το πηγα ποτε,3 ωρες το εχω στα χερια μου κι εχω κανει κοντα στα 5 restart επειτα απο κολληματα
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τα συχνα κολληματα και τις ανεξηγητες επανεκιννησεις εχει εμφανιστει εδω και 20 ημερες περιπου μετα απο συνεχομενες επαφες με την samsung κατεληξα σε επισημο σερβις στην Νικαια αλλα τα ιδια και παλι σαν να μην το πηγα ποτε,3 ωρες το εχω στα χερια μου κι εχω κανει κοντα στα 5 restart επειτα απο κολληματα

 

Εχεις περάσει εφαρμογές μέσα ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω περασει καποιες απο τις οποιες οι περισσοτερες ειναι απο το samsung apps και λιγοτερες απο play store ακουσα τις χρησιμες "συμβουλες" που μου δωθηκαν :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω περασει καποιες απο τις οποιες οι περισσοτερες ειναι απο το samsung apps και λιγοτερες απο play store ακουσα τις χρησιμες "συμβουλες" που μου δωθηκαν :wacko:

 

Κανε factory reset χωρίς να περάσεις καθόλου εφαρμογές ,αν συνεχίζει πήγαινε το ξανά στο service ,αλλά αυτήν την φορά στην smartec .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει δυο φορες απο μονος μου και μου κανανε κ αλλη μια φορα στο service να κανω κ αλλη αποπειρα ? :O
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει δυο φορες απο μονος μου και μου κανανε κ αλλη μια φορα στο service να κανω κ αλλη αποπειρα ? :O

 

Πήγαινε το στη smartec και μη παιδεύεσαι.

Σε βλέπω για καμία αλλαγή usb connector :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν διαβασα απο την αρχη το προβλημα σου μου θυμιζει ακριβως κατι παρομοιο που ριχε παθει ενας φιλος πριν ενα μηνα περιπου. Αναφερομαι φυσικα για το galaxy s3. Συχνα κολλήματα ειχε και αυτος με το κινητό και απευθύνθηκε στα κεντρικα της Samsung (πατρα) το εστειλαν Αθήνα και απο οτι μου ειπε του αλλαξαν επεξεργαστή. Μετα το κινητο πήγαινε σφαιρα. Εγω στη θεση σου αν ειναι φυσικα σε εγγυηση θα τους απαιτουσα να μου φτιαξουν.

Θα σε συμβούλευα, από το δικό μου πάθημα, να συνεχίσεις να επιμένεις να το πας στο επίσημο service εφόσον είσαι στην εγγύηση . Και εάν δεν επισκευάστει να ζητήσεις την αντικατάσταση του . Σου μιλάω εκ πείρας μπορεί να έκαναν 5 μήνες( με τα πήγαινε και έλα στο service) το τηλέφωνο αντικαταστάθηκε με καινούργιο. Εάν θέλεις περισσότερες πληροφορίες και να μην κουράζουμε το παρόν στειλε pm

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά παιδιά καμιά βοήθεια στο εξής. έχω ένα μήνα τώρα που το κινητό εκεί που μιλάω είτε με ανοιχτή ακρόαση είτε με bluetooth επιστρέφει μόνο του σε κανονική ακρόαση χωρίς να κάνω εγώ τπτ. προσπάθησα να κάνω διάφορα αλλά λύση δεν βρήκα. μου έρχεται να το πετάξω απο το παράθυρο. μήπως κανένας αντιμετώπισε το παραπάνω πρόβλημα και βρήκε λύση; καμιά πρόταση; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδιά ένα παράξενο: είχα vodafone, άλλαξα κάρτα, έβαλα cosmote, λειτουργεί κανονικά, αλλά δεν μου βγάζει το λογότυπο της δεύτερης, αλλά της πρώτης! (συνεχίζει να γράφει vodafone gr, ακόμη και να κάνω αναζήτηση δικτύου, δεν εμφανίζει κάπου την cosmote)
Link to comment
Share on other sites

Αν βγάζει το λογότυπό κατά το άνοιγμα τότε είναι vodafone branded, δεν πειράζει όλα καλά! Τώρα το ότι αντί για κοσμοτε γραφεί βονταφον μου κάνει πολύ εντύπωση...
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια..εδω και κατι μερες που εβαλα τα 4.3 με βγαζει αρκετα προβληματα..τελειωνει πιο ευκολα η μπαταρια,δεν στελνει φωτογραφιες απο το gallery,ενω και οι περισσοτερες εφαρμογες πανε πιο αργα..Συμβαινει σε ολους ή μονο σε εμενα?

 

Και μια παρακληση ακομα..προτεινετε μου ενα battery saver της προκοπης.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια..εδω και κατι μερες που εβαλα τα 4.3 με βγαζει αρκετα προβληματα..τελειωνει πιο ευκολα η μπαταρια,δεν στελνει φωτογραφιες απο το gallery,ενω και οι περισσοτερες εφαρμογες πανε πιο αργα..Συμβαινει σε ολους ή μονο σε εμενα?

 

Και μια παρακληση ακομα..προτεινετε μου ενα battery saver της προκοπης.

 

Καλό είναι να κάνεις ένα factory reset. Να ξέρεις όμως ότι θα χάσεις τα πάντα οπότε πάρε backup ότι μπορείς. Πολλοί είχανε προβλήματα ιδίως όταν κάνανε upgrade μέσω OTA.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα'θελα τη βοήθειά σας σχετικά με ένα μήνυμα που μου βγάζει το κινητό το τελευταίο διάστημα κατά την εκκίνηση και μόνο και είναι το παρακάτω:

"Tη δεδομένη χρονική στιγμή δεν είναι δυνατή η λήψη.Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα."

 

Υποψιάζομαι ότι προκλήθηκε απ'την αδυναμία κάποια στιγμή να στείλω/λάβω ένα mms και από τότε το μήνυμα βγαίνει συνέχεια,είτε σε κανονική εκκίνηση

ή σε επανεκκίνηση.Έχει κανένας να προτείνει κάποια λύση..? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια..εδω και κατι μερες που εβαλα τα 4.3 με βγαζει αρκετα προβληματα..τελειωνει πιο ευκολα η μπαταρια,δεν στελνει φωτογραφιες απο το gallery,ενω και οι περισσοτερες εφαρμογες πανε πιο αργα..Συμβαινει σε ολους ή μονο σε εμενα?

 

Και μια παρακληση ακομα..προτεινετε μου ενα battery saver της προκοπης.

 

Το battery saver pro είναι καλή περίπτωση και όχι ιδιαίτερα μπελαλίδικο στο στήσιμο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μη τρελενεστε και αρχιζετε το iphone εκανε αυτο κτλ..και εγω απο iphone ερχομαι αλλα κοιταζω και τις ρυθμισεις καθε εφαρμογης.

Ανοιγεις facebook πατας αριστερο πληκτρο (διπλα απο το home button) και πας settings. εκει ξετικαρεις το chat availability και βγαινεις απο online.

Δεν χρειαζεται δλδ να κανεις log out κτλ.

Και οταν θες να συνδεθεις παλι στο chat το κανεις οπως στο iphone.

Επισης για να μην τρελαθουμε και το iphone ετρεχε στο παρασκηνιο τις εφαρμογες facebook, viber, skype κτλ ωστε να σου ερθουν οι ειδοποιησεις οταν εχεις. Ολες αυτες οι εφαρμογες συναμα καταναλωνουν καποια mb.

Αυτη ειναι η σημασια του smartphone.. Αλλιως κλεινεις τα data οπως στο iphone και λειτουργεις το κινητο μονο οταν εχεις wifi η οταν ανοιγεις τα data.

To οτι to facebook μενει ανοιχτο στο παρασκηνιο καταναλωνει απο την μνημη σου (οπου δεν εχεις κανενα θεμα) και οχι απο τα mb σου. Τα mb θα τα καταναλωσει οταν σου ερθει καποια ειδοποιηση τα οποια θα ειναι και ελαχιστα..

 

Παιδια γεια, ειμαι χρηστης εδω και 1.5 μηνες ενος SIII αγορασμενο απο το διαδυκτιο στην Ελλαδα, εκτος που μου εκανε καποια κοληματα το πιο σπαστικό ηταν οταν απο την αναμονη ηθελα να το ανοιξω πατωντας το κουμπι μπροστα κατω απο την οθονη, μα και στα πλαγια δεν ανοιγε για περιπου 1 λεπτο καμια φορα και παραπάνω, σαν να ηταν νεκρο.

Αφου μου εσπαγε τα νευρα ανοιγε και προχωρουσε.

Πριν απο 4 μερες μου ηρθε η αναβαθμιση του λογισμικου μεχρι τωρα δεν το εχει ξανακανει, ειδωμεν, χτες βεβαια μου κολησε στις φωτο και εμεινε νεκρο για καμποση ωρα μεχρι που του εκανα επανεκινηση...

Θελω τη βοηθεια σας και για κατι ακομα, οταν σβηνη η οθονη αποσυνδεεται απο το wifi με αποτελεσμα, οτι μνμ μου στελνουν η μαιλ που ερχονται να μην τα παιρνω παρα μονο οταν ανοιξω το κινητο, που τοτε συνδεεται ξανα...τι να πω ειναι σπαστικα ολα αυτα, δε ξερω πως μπορω να τα διορθώσω...περιμενω τη βοηθεια σας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα'θελα τη βοήθειά σας σχετικά με ένα μήνυμα που μου βγάζει το κινητό το τελευταίο διάστημα κατά την εκκίνηση και μόνο και είναι το παρακάτω:

"Tη δεδομένη χρονική στιγμή δεν είναι δυνατή η λήψη.Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα."

 

Υποψιάζομαι ότι προκλήθηκε απ'την αδυναμία κάποια στιγμή να στείλω/λάβω ένα mms και από τότε το μήνυμα βγαίνει συνέχεια,είτε σε κανονική εκκίνηση

ή σε επανεκκίνηση.Έχει κανένας να προτείνει κάποια λύση..? :worry:

Εαν γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια..εδω και κατι μερες που εβαλα τα 4.3 με βγαζει αρκετα προβληματα..τελειωνει πιο ευκολα η μπαταρια,δεν στελνει φωτογραφιες απο το gallery,ενω και οι περισσοτερες εφαρμογες πανε πιο αργα..Συμβαινει σε ολους ή μονο σε εμενα?

 

Και μια παρακληση ακομα..προτεινετε μου ενα battery saver της προκοπης.

 

Η τελευταίες 4.3 δεν είναι πιο αργές. Προφανώς κάποια εφαρμογή τρέχει συνέχεια και σε καθυστερεί και "τρώει"τη μπαταρία σου. Βάλε το Better Battery Stats για να βρεις ποιά είναι. Ίσως θα έπρεπε να κάνεις και ένα clean install της ROM

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια, ειμαι χρηστης εδω και 1.5 μηνες ενος SIII αγορασμενο απο το διαδυκτιο στην Ελλαδα, εκτος που μου εκανε καποια κοληματα το πιο σπαστικό ηταν οταν απο την αναμονη ηθελα να το ανοιξω πατωντας το κουμπι μπροστα κατω απο την οθονη, μα και στα πλαγια δεν ανοιγε για περιπου 1 λεπτο καμια φορα και παραπάνω, σαν να ηταν νεκρο.

Αφου μου εσπαγε τα νευρα ανοιγε και προχωρουσε.

Πριν απο 4 μερες μου ηρθε η αναβαθμιση του λογισμικου μεχρι τωρα δεν το εχει ξανακανει, ειδωμεν, χτες βεβαια μου κολησε στις φωτο και εμεινε νεκρο για καμποση ωρα μεχρι που του εκανα επανεκινηση...

Θελω τη βοηθεια σας και για κατι ακομα, οταν σβηνη η οθονη αποσυνδεεται απο το wifi με αποτελεσμα, οτι μνμ μου στελνουν η μαιλ που ερχονται να μην τα παιρνω παρα μονο οταν ανοιξω το κινητο, που τοτε συνδεεται ξανα...τι να πω ειναι σπαστικα ολα αυτα, δε ξερω πως μπορω να τα διορθώσω...περιμενω τη βοηθεια σας...

1) Μάλλον είχε την πρώτη έκδοση 4.3 που είχε αυτά τα προβλήματα που περιγράφεις. Η νέα (μετά την αναβάθμιση) λειτουργεί σωστά.

2) για το wifi, στις ρυθμίσεις πάτα πάνω στο wifi/μενου(αριστερο κουμπί)/ για προχωρημένους/ διατήρησε ενεργοποιημένο/πάντα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

2) για το wifi, στις ρυθμίσεις πάτα πάνω στο wifi/μενου(αριστερο κουμπί)/ για προχωρημένους/ διατήρησε ενεργοποιημένο/πάντα.

 

Δυστηχως το wifi ειναι ετσι ρυθμισμενο μα κανει την αποσυνδεση μονο του...:(

Link to comment
Share on other sites

2) για το wifi, στις ρυθμίσεις πάτα πάνω στο wifi/μενου(αριστερο κουμπί)/ για προχωρημένους/ διατήρησε ενεργοποιημένο/πάντα.

 

Δυστηχως το wifi ειναι ετσι ρυθμισμενο μα κανει την αποσυνδεση μονο του...:(

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ρουτερ; Εχεις δοκιμάσει σε άλλο δίκτυο wifi;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω δοκιμάσει και σρ ενα δευτερο router αλλου παροχου τα ιδια...τι να πω, να παω στο service? Τι να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη βρήκα τη λύση, ηταν ένα πρόγραμμα διαχείρισης ενέργειας που ειχα εγκαταστήσει και αυτο τα εκανε όλα, ευχαριστω παντως για τη βοήθεια. ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...