Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω 11 widgets κάποια από τα οποία βαριά;. Προσπαθώ να το κάνω να αλλάξει συμπεριφορά άλλα δεν τα έχω καταφέρει.

Βέβαια έχω custom άλλα δεν νομίζω ότι επηρεάζει. Τον Nova τον απέρριψα μετά από πολλές δοκιμές αφού είδα ότι υστερεί στην ταχύτητα εναλλαγής οθονών. Μάλλον στο smoothness καλύτερα. O TW μου δίνει την εντύπωση μερικές φορές ότι δεν αγγίζω την οθόνη. Γι αυτό τον κρατάω.

 

+1 Σύμφωνο απολυτά λεμέ....Και βασικά εκτός από τον dialer δεν υπάρχει κάτι άλλο να με ενοχλεί.Το TW ως τώρα δεν μου έχει κάνει ούτε ένα reload και αν έχει κάνει πρέπει να ναι τόσο γρηγορώ που δεν το παρατηρησα καν...

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να και το αρχικό post του Ηλία από όπου ξεκίνησε η κουβέντα... :happy:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343467

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα που δεν θα βγεις ψευτης

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=31435538

 

Σε καταλαβαινω απολυτα.Ακριβως οπως το περιεγραψες.Το κατα πολυ για μενα κατωτερο hardwarika nexus να ειναι καρα smooth και η ferrari να κολλαει στην ανηφοριτσα

 

 

 

Να και το αρχικό post του Ηλία από όπου ξεκίνησε η κουβέντα... :happy:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343467

 

Καλημέρα Θύμιο.Το πόσταρα χθές.Είναι να μην μιλήσει αυτό το παιδί :lol:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ο μοναδικός λόγος καθυστέρησης που μπορω να βρω είναι ότι θέλουν να κυκλοφορήσει πρώτα το ΝΟΤΕ με JB και μετα να το δώσουν στους άλλους για ευνόητους λόγους.

 

Θα έλεγα ότι έχουν προβλημα στο ΟΤΑ και φοβούνται μήπως δεν περνάει σωστα πάνω απο τις ρομ που φοράνε αλλα ούτε αυτο στέκει αφου εχει δοκιμαστεί και δουλεύει μια χαρα πάνω στις LG8. Οπότε θα μπορούσαν να ξεκινήσουν απ αυτές τις χώρες.

 

Επιμένω ότι το TW πλέον στις τελευταίες JB είναι στα καλύτερα του. Δεν θα γυριζα σ αυτο αν δεν ήταν έτσι και να ταλαιπωρουμαι με τα στησίματa μετα απο κάθε φλασαρισμα. Απασχολεί δε, μόλις 59ΜΒ ram έχοντας 11 widgets. Στον Nova έβλεπα πάνω απο 70.

 

Ο dialer είναι κάτι που έχουμε συζητήσει πολλές φορες. Καλα η samsung ακολουθεί την google και δεν το διορθώνει. Δεν υπάρχει ένας developer να αλλάξει κάτι στα Apis της εφαρμογής ώστε να μην κλείνει ποτε?

Αυτο που παρατηρώ όπως είμαι τώρα με JB, είναι οτι όταν δεν τρέχουν παρα πολλές εφαρμογές ανοίγει πολυ γρήγορα. Τον άνοιξα σήμερα το πρωι μετα απο τόσες ώρες και δεν καθυστέρησε καθόλου. Αν αρχίσω να τρέχω εφαρμογές κάποια στιγμη θα κλείσει για να δώσει την ram που κρατάει σε άλλες και τότε έρχεται η καθυστέρηση. Μικρότερη μεν απ ότι πριν με τις ics αλλα υπαρκτή και εκνευριστική για όσους κάνουν ελάχιστα τηλεφωνήματα. Όσοι μιλούν συχνά δεν το καταλαβαίνουν γιατι δεν προλαβαίνει να κλείσει.

Οι έξτρα dialers έχουν το προβλημα ότι απαιτούν την παράλληλη χρήση του official και επισης έχουν προβλημα στις αναπάντητες, οι οποίες παραμένουν στην μπάρα και πρέπει να τις διαγράψεις manual.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

πρώτον, δε θυμάμαι ποιος μου το πε, αλλά το κινητό δε το βλέπω τέλειο..απλά δε κάθομαι να ασχολούμαι για τα μικρο προβληματάκια που στη τελική δεν είναι προβλήματα.

θα βγάλω βίντεο με Galaxy Nexus (JB) και SGS III (ICS) για να δείτε ότι στον dialer μπαίνει πιο γρήγορα στο SGS III. έχει πολύ μίκρή καθυστέρηση αλλά όχι τόσο για να γκρινιάζετε.

επίσης όσον αφορά τα updates τουλάχιστον σε μισό μήνα θα το χουμε. για να δούμε η HTC και η LG και δε η Sony τι θα κάνουν με τα uptades.

άκου εκεί καθυστερεί η Samsung. Αν η Samsung καθυστερεί τι στο καλό κάνουν οι υπόλοιπες;;;; μη τρελενόμαστε ρε παιδιά. μη τρελενόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

πρώτον, δε θυμάμαι ποιος μου το πε, αλλά το κινητό δε το βλέπω τέλειο..απλά δε κάθομαι να ασχολούμαι για τα μικρο προβληματάκια που στη τελική δεν είναι προβλήματα.

θα βγάλω βίντεο με Galaxy Nexus (JB) και SGS III (ICS) για να δείτε ότι στον dialer μπαίνει πιο γρήγορα στο SGS III. έχει πολύ μίκρή καθυστέρηση αλλά όχι τόσο για να γκρινιάζετε.

επίσης όσον αφορά τα updates τουλάχιστον σε μισό μήνα θα το χουμε. για να δούμε η HTC και η LG και δε η Sony τι θα κάνουν με τα uptades.

άκου εκεί καθυστερεί η Samsung. Αν η Samsung καθυστερεί τι στο καλό κάνουν οι υπόλοιπες;;;; μη τρελενόμαστε ρε παιδιά. μη τρελενόμαστε.

 

Δηλαδή σαν να λέμε ότι "στους τυφλούς βασιλεύει ο μονοφθαλμος".... Επειδή οι άλλοι καθυστερούν παροιμιωδως δεν σημαίνει ότι είναι και δικαιολογία για την Samsung να καθυστερεί κάποιους μήνες παραπάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σαν να λέμε ότι "στους τυφλούς βασιλεύει ο μονοφθαλμος".... Επειδή οι άλλοι καθυστερούν παροιμιωδως δεν σημαίνει ότι είναι και δικαιολογία για την Samsung να καθυστερεί κάποιους μήνες παραπάνω ;)

 

Ρε παιδια επειδη σκοπευω να μεταπηδησω στο στρατοπεδο της εταριας...μπορειτε να μου πειτε για ποιο λογο θεωρειται αξιοπιστης στις αναβαθμισεις η Sammy;

Εγινε κατι με το S1; Εδωσε καλο παγωτο στο S2 και στην ωρα του; Εδωσε JB στην ωρα της;

Αναβαθμισε τις αλλαες δεκαδες συσκευες της;

Εννοω, γιατι εχει το ονομα (αν και το ακουω μονο απο fans της εταιριας) οτι υποστηριζει τα κινητα της. Μην αρχισετε τις συγκρισεις με LG και ιστοριες.Θελω συγκεκριμενα παραδειγματα αν γινεται.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη σκοπευω να μεταπηδησω στο στρατοπεδο της εταριας...μπορειτε να μου πειτε για ποιο λογο θεωρειται αξιοπιστης στις αναβαθμισεις η Sammy;

Εγινε κατι με το S1; Εδωσε καλο παγωτο στο S2 και στην ωρα του; Εδωσε JB στην ωρα της;

Αναβαθμισε τις αλλαες δεκαδες συσκευες της;

Εννοω, γιατι εχει το ονομα (αν και το ακουω μονο απο fans της εταιριας) οτι υποστηριζει τα κινητα της. Μην αρχισετε τις συγκρισεις με LG και ιστοριες.Θελω συγκεκριμενα παραδειγματα αν γινεται.:)

 

Εγώ από την μικρή μου εμπειρία από note, s2 και s3 βλέπω ότι μας σώζει η υποστηριξη απο xda αγαπητέ φίλε... Αυτό έγινε και με το Note και αυτό βλέπω τώρα και στο s3. Επίσης αγόρασα για τον αδελφό μου ένα s2 φέτος το καλοκαίρι και είδα ότι κι εκεί η ics ήταν για τον λουτσο κανονικά.. Αν περίμενα από την Samsung να με αναβαθμίσει καλά κρασιά. Οι συσκευές της από την άλλη μου αρέσουν (αυτά που έχω δοκιμάσει και κυρίως τα note & s3) και για τον λόγο αυτό δεν έχω πάει σε λύσεις Nexus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την μικρή μου εμπειρία από note, s2 και s3 βλέπω ότι μας σώζει η υποστηριξη απο xda αγαπητέ φίλε... Αυτό έγινε και με το Note και αυτό βλέπω τώρα και στο s3. Επίσης αγόρασα για τον αδελφό μου ένα s2 φέτος το καλοκαίρι και είδα ότι κι εκεί η ics ήταν για τον λουτσο κανονικά.. Αν περίμενα από την Samsung να με αναβαθμίσει καλά κρασιά. Οι συσκευές της από την άλλη μου αρέσουν (αυτά που έχω δοκιμάσει και κυρίως τα note & s3) και για τον λόγο αυτό δεν έχω πάει σε λύσεις Nexus

 

Ευχαριστω για την απαντηση αγαπητε μου φιλε. Απλα προσπαθω να καταλαβω αν αυτα που διαβαζω κατα καιρους στα διαφορα θεματα που αφορουν στην Samsung και εχει να κανει με την υποστηριξη της, οφειλονται στην αναγκη των χρηστων της εταιριας να υποστηριξουν την επιλογη τους ή αν οντως η Samsung ειναι τοσο μαματη στον τομεα αυτο.

Και ενταξει αν δεν παρεχεις μια επαρκη και μη ετεροχρονισμενη αναβαθμιση στις ναυαρχιδες σου, δεν θελω να φανταστω τι γινεται στα κινητα μεσαιας και χαμηλης κατηγοριας..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πρώτον, δε θυμάμαι ποιος μου το πε, αλλά το κινητό δε το βλέπω τέλειο..απλά δε κάθομαι να ασχολούμαι για τα μικρο προβληματάκια που στη τελική δεν είναι προβλήματα.

θα βγάλω βίντεο με Galaxy Nexus (JB) και SGS III (ICS) για να δείτε ότι στον dialer μπαίνει πιο γρήγορα στο SGS III. έχει πολύ μίκρή καθυστέρηση αλλά όχι τόσο για να γκρινιάζετε.

επίσης όσον αφορά τα updates τουλάχιστον σε μισό μήνα θα το χουμε. για να δούμε η HTC και η LG και δε η Sony τι θα κάνουν με τα uptades.

άκου εκεί καθυστερεί η Samsung. Αν η Samsung καθυστερεί τι στο καλό κάνουν οι υπόλοιπες;;;; μη τρελενόμαστε ρε παιδιά. μη τρελενόμαστε.

 

Κανείς δεν γκρίνιαξε αγαπητέ μου φίλε.Γράφουμε την αποψή μας.Kάτι που για μένα είναι στραβό για σένα μπορεί να είναι ίσιο.Δεκτό.Άποψή μου και άποψη σου.Period

 

Τώρα για τον dialer nexus-s3 .Αν ανοίξεις τους dialer και των 2 μετά από αρκετή ώρα αδράνειας, το nexus του ρίχνει στα αυτιά.Αν ο dialer και των 2 εχει ανοιχτει προσφατα τοτε το s3 ειναι ελαχιστα πιο γρηγορο.Εχω κανει το test αρκετες φορες.

Σημ. καπου υπηρχε μια συγκριση s3-nexus s στον dialer .Δεν νομιζω οτι ειναι αντιπροσωπευτικη μιας και το nexus s γενικα σερνεται με JB

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να γελάμε λίγο, προβλέπω 2 άτομα να μεταπηδησουν στο ΝΟΤΕ 2 αμέσως με την κυκλοφορία του. Ο ένας μπορει να κάνει την έκπληξη και να παει στο νεο iPhone.:D

Πλάκα κάνω ε!

 

Δεν ξέρω εγω είχα αντίθετη πορεία εντυπώσεων σε σχέση με την Ευθυμη και τον Ηλία.

Ξεκίνησα εντελώς αρνητικά και δεν μου άρεσαν πολλα πράγματα. Όμως όσο περνούσε ο καιρός και έβγαιναν συνεχώς βελτιωμένα επίσημα firmwares, η συσκευη μου άρεσε όλο και περισσότερο.

Μέχρι και το design συνηθίσα και άρχισε να μ αρέσει τόσο που βάζω μόνο διαφανείς θήκες :p:lol:

 

Για να σοβαρευτούμε λίγο, το μόνο που κάνω είναι να ζυγίζω κατα πόσο κάνει καλα τα πράγματα που θέλω. Όσο βλέπω ότι με ικανοποιεί δεν ψαχνομαι.

Απο χθες δουλεύω την συσκευη χωρίς το supercharger και με την Ωμεγα V23 απο την πρώτη μέρα.

Δεν λέω ψέματα, είμαι ικανοποιημένος περισσότερο απο κάθε άλλη φορα. Κατ' αρχας δεν έχω κανένα μα κανένα κόλλημα, δισταγμό, αστάθεια η οτιδήποτε άλλο.

Η ram εχει πολυ καλη διαχείριση. Εκει που είσαι στα 105, ανοιγεις το Facebook και παει στα 155. Ανοίγεις την κάμερα και παει στα 180. Ζοριζεις εξέπιτηδες τον browser ανοίγονται 5-6 tab και μπορει να παει στα 75. Μόλις όμως βγεις (πάντα με home button) θα ανεβεί πάνω απο 150.

Το έκανα μόλις τώρα για αυτο το γράφω. Προσέξτε όμως, οι εφαρμογές που μετρούν την ram χρειάζονται απο 2-5" για να κάνουν update τις αλλαγές.

 

Ο dialer τα παει πολυ καλα στο άνοιγμα του στα logs και τα αγαπημένα. Μόνο οι contacts δεν παίρνουν χαμπάρι και συνεχίζουν να καθυστερούν. Ένταξη για τις συχνές κλήσεις δεν υπάρχει προβλημα. Αν τώρα ψάχνω κάποια το κάνω απο τον dialer αφου είναι στα Αγγλικά και τελείωσε.

 

Edit

Τώρα μόλις κατάφερα να κάνω reload στα widgets. Όπως είπα είχα 5 tabs και παρα πολλές εφαρμογές ανοικτές. Χρειάστηκε να απαντήσω σε μια κλήση και όταν εκλεισα τον dialer, εκανε reload. Πρόλαβα να δώ την ram ήταν στο 70 και με το reload πήγε στο 240 που σημαίνει ότι έγινε μαζικό κλείσιμο εφαρμογών όπως δηλαδη όταν κάνουμε διαγραφή μνήμης απο τον task manager της συσκευής.

Ήταν μια ακραία περίπτωση που όμως συνέβη. Ένταξη δεν γίνεται σε νορμαλ καταστάσεις αλλα δείχνει ότι η συσκευη εχει ανάγκη απο περισσότερη ram για να μην κολωνει πουθενά.

Και για μένα είναι θέμα android multitasking. Κάτι ανάλογο συνέβαινε στο iOS 5 πριν την έλευση του 5.1

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

όχι δε βασιλεύει φίλε @efthimis31.

αλλά το να μου λες καθυστέρηση που αντί για Σεπτέμβρη θα βγει Οκτώβρη ενώ άλλες συσκευές δε το χουν καν. ε έλεος νομίζω

τώρα όσον αφορά το ιστορικό της εγώ θα πω ότι με το S2 ειδικά ήμουν 100 ικανοποιημένος. οκ δεν πήρα το ICS όταν πρωτοβγήκε, αλλά το πήρα πρώτος πρώτος σε σχέση με τον ανταγωνισμό. (13/3)

τώρα όσον αφορά τις αναβαθμίσεις γενικά, δεν είναι και τόσο εύκολο όσο κάποιοι νομίζουν. ο λόγος που παίρνει πολύ καιρό και αργεί, εκτός από την πλευρά των developer είναι επειδή πρέπει να καταχωρηθούν στα τηλεφωνικά δίκτυα. και αυτό εξαρτάται από τη πίεση ασκεί η εταιρεία και από τι όνομα έχει. και από το πόσο μακάκες είναι αυτοί στις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας (δίκτυα παγκοσμίος). αυτός ήταν ο λόγος που "άργησε" τότε η αναβάθμιση στο S2.

και να σου πω, είναι η ΜΟΝΗ εταιρεία που θα δώσει Jb σε ACE Plus, SGS2 Plus και SGS 2.

Εδώ η Sony με το Xperia S, του έβαλαν ICS Ιούνιο. αν έχεις τον θεό σου! ΙΟΥΝΙΟ! για κινητό που κυκλοφόρησε 6 μήνες μετά το S2 και το S2 πήρε πιο γρήγορα ICS αναβάθμιση.

όπως επίσης να σημειωθεί ότι τα κινητά όπως Note II (πες το και ταμπλετόφωνο) και το SGS III LTE θα χουν Jelly Bean out of the box εν αντιθέση με το "κορυφαίο" Optimus G που θα βγει με ICS.

παιδιά μη λέμε ότι θέλουμε και μην είμαστε παράλογοι.

Το κινητό ήδη πετάει

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν γκρίνιαξε αγαπητέ μου φίλε.Γράφουμε την αποψή μας.Kάτι που για μένα είναι στραβό για σένα μπορεί να είναι ίσιο.Δεκτό.Άποψή μου και άποψη σου.Period

 

Τώρα για τον dialer nexus-s3 .Αν ανοίξεις τους dialer και των 2 μετά από αρκετή ώρα αδράνειας, το nexus του ρίχνει στα αυτιά.Αν ο dialer και των 2 εχει ανοιχτει προσφατα τοτε το s3 ειναι ελαχιστα πιο γρηγορο.Εχω κανει το test αρκετες φορες.

Σημ. καπου υπηρχε μια συγκριση s3-nexus s στον dialer .Δεν νομιζω οτι ειναι αντιπροσωπευτικη μιας και το nexus s γενικα σερνεται με JB

 

Galaxy Nexus έγραψα όχι Nexus S

επίσης και αδρανείς ανοίγουν στον ίδιο χρόνο. δεν είμαι τρελός!!!!!! το βλέπω μπροστά στα μάτια μου.

απλά οι επαφές ανοίγουν ελαφρώς πιο γρήγορα στο Nexus

Edited by Noctis
Link to comment
Share on other sites

Galaxy Nexus έγραψα όχι Nexus S

επίσης και αδρανείς ανοίγουν στον ίδιο χρόνο. δεν είμαι τρελός!!!!!! το βλέπω μπροστά στα μάτια μου.

απλά οι επαφές ανοίγουν ελαφρώς πιο γρήγορα στο Nexus

 

Ξαναδιαβασε το post μου :)

 

τοτε εχω nexus πρωτοτυπο.Η αδρανεια δεν ειναι να το αφησεις 5 δευτερολεπτα.Ασε κανενα 2ωρο και τα 2 σε αδρανεια και κανε το τεστ

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Ηλία...

 

Για εμένα τo Note 2 θα δείξει περίτρανα ότι ο TW για να λειτουργήσει σωστά θέλει 2gb, αφού οι developers της samsung δεν κάνουν καλά την δουλειά τους...

 

Και δεν είναι ότι έχεις και ένα sense για να πεις, χαλάλι η καθυστέρηση ή να το βρίσεις αν δεν σου αρέσει...

Link to comment
Share on other sites

οκ

Πάντως όπως και να χει, όταν ακούω ότι το κινητό σέρνετε τρελένομαι ρε παιδιά.

i'm done talking.όπως είπε ένας πιο πάνω, οι απόψεις είναι απόψεις.δεν αλλάζουν. :)

ο καθένας ας έχει ότι θέλει :) εμένα με ευχαριστεί η αγορά μου, δε με απασχολεί η "καθυστέρηση" του Jelly bean μιας και δεν είναι καθυστέρηση κατά τη γνώμη μου και δε με πειράζει το redraw που θα το κάνει μία φορά στις χίλιες και όχι κάθε μέρα. :)

αυτά από μένα, ότι και να λέμε δεν αλλάζουν οι απόψεις :) οπότε. ο καθένας ας έχει ότι εμπειρία χρήσης θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Ηλία...

 

Για εμένα τo Note 2 θα δείξει περίτρανα ότι ο TW για να λειτουργήσει σωστά θέλει 2gb, αφού οι developers της samsung δεν κάνουν καλά την δουλειά τους...

 

Και δεν είναι ότι έχεις και ένα sense για να πεις, χαλάλι η καθυστέρηση ή να το βρίσεις αν δεν σου αρέσει...

 

Αγαπητέ είχαμε reloads και στο sense του HOX, το θυμάμαι πολυ καλα.

Για μένα η Google η θα πρέπει να υποχρεώσει όλους να έχουν καθαρο android η να φροντίσει να συμμαζέψει λίγο τις απαιτήσεις του λειτουργικου της.

Στο iPad 2 έχω πολυ πιο αποτελεσματικό multitasking στην πράξη κι ας μην είναι πραγματικο όπως θελουμε να λέμε.

Σημασία εχει ότι ο χρήστης γυρνά στην εφαρμογη και την βρισκει εκει. Και όλα αυτα με 512ΜΒ ram.

Αν δεν ήταν τόσο γρηγορη η συσκευη ώστε να ανοίγει και πάλι τις εφαρμογές ακαριαία, θα είχαμε προβλημα.

Οκ στις περισσότερες εφαρμογές δεν μ ενδιαφέρει γιατι είναι αναγκαστικά το refresh, αλλα δεν είναι όλες έτσι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ είχαμε reloads και στο sense του HOX, το θυμάμαι πολυ καλα.

Για μένα η Google η θα πρέπει να υποχρεώσει όλους να έχουν καθαρο android η να φροντίσει να συμμαζέψει λίγο τις απαιτήσεις του λειτουργικου της.

Στο iPad 2 έχω πολυ πιο αποτελεσματικό multitasking στην πράξη κι ας μην είναι πραγματικο όπως θελουμε να λέμε.

Σημασία εχει ότι ο χρήστης γυρνά στην εφαρμογη και την βρισκει εκει. Και όλα αυτα με 512ΜΒ ram.

Αν δεν ήταν τόσο γρηγορη η συσκευη ώστε να ανοίγει και πάλι τις εφαρμογές ακαριαία, θα είχαμε προβλημα.

Οκ στις περισσότερες εφαρμογές δεν μ ενδιαφέρει γιατι είναι αναγκαστικά το refresh, αλλα δεν είναι όλες έτσι.

 

Σωστά όλα αυτά αλλά η Google που κολάει? Καθαρό αντροιντ ξέχνα το....τι να το κάνεις το Νοτε 2 με ένα καθαρό αντροιντ?

:)
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ είχαμε reloads και στο sense του HOX, το θυμάμαι πολυ καλα.

Για μένα η Google η θα πρέπει να υποχρεώσει όλους να έχουν καθαρο android η να φροντίσει να συμμαζέψει λίγο τις απαιτήσεις του λειτουργικου της.

Στο iPad 2 έχω πολυ πιο αποτελεσματικό multitasking στην πράξη κι ας μην είναι πραγματικο όπως θελουμε να λέμε.

Σημασία εχει ότι ο χρήστης γυρνά στην εφαρμογη και την βρισκει εκει. Και όλα αυτα με 512ΜΒ ram.

Αν δεν ήταν τόσο γρηγορη η συσκευη ώστε να ανοίγει και πάλι τις εφαρμογές ακαριαία, θα είχαμε προβλημα.

Οκ στις περισσότερες εφαρμογές δεν μ ενδιαφέρει γιατι είναι αναγκαστικά το refresh, αλλα δεν είναι όλες έτσι.

 

για μένα είναι θέμα το καθαρό android

και να σου πω γιατί.

Βλέπω το κινητο της αδερφής μου (Galaxy Nexus) και το δικό μου (SGS 3)

εμένα παίζει τα πάντα όλα από βίντεο και έχει εφαρμογή βίντεο, έχει file manager (και αρκετά καλό μάλιστα), έχει κουμπάκι "κλείσιμο όλων", έχει πολλές καλές ρυθμίσεις στη κάμερα, έχει πολλα κολπάκια (smartstay και ΠΟΛΛΑ άλλα) έχει κυκλικό μενού (δηλαδή δε σταματάει τέρμα δεξιά ή αριστερά, κάνει κύκλο. κάτι που εγώ λατρεύω)

και πολλά ακόμη που δε μου ρχονται τώρα ! :) για αυτά προτειμώ Samsung :)

κι πάρω jelly bean 2-3 μήνες μετά το Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να γελάμε λίγο, προβλέπω 2 άτομα να μεταπηδησουν στο ΝΟΤΕ 2 αμέσως με την κυκλοφορία του. Ο ένας μπορει να κάνει την έκπληξη και να παει στο νεο iPhone.:D

Πλάκα κάνω ε!

 

Δεν ξέρω εγω είχα αντίθετη πορεία εντυπώσεων σε σχέση με την Ευθυμη και τον Ηλία.

Ξεκίνησα εντελώς αρνητικά και δεν μου άρεσαν πολλα πράγματα. Όμως όσο περνούσε ο καιρός και έβγαιναν συνεχώς βελτιωμένα επίσημα firmwares, η συσκευη μου άρεσε όλο και περισσότερο.

Μέχρι και το design συνηθίσα και άρχισε να μ αρέσει τόσο που βάζω μόνο διαφανείς θήκες :p:lol:

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το GS3 και το γράφω παντού με κίνδυνο να γίνω γραφικός!!! Μάλιστα με την Jelly Bean είμαι ακόμα πιο καλά απλά η ένσταση ήταν καθαρά στο ότι θα μας έρθει Οκτώβρη το JB (το οποίο είναι μάλλον κόλπο marketing ώστε να κόψει όση φόρα μπορεί από το νέο μήλο) και για πιο λόγο τόσες leaked αφού θα μας την δώσουν ένα μήνα μετά... Κώστα κι εμένα μου άρεσε από την αρχή και αν θυμάσαι σε παρότρυνα δημόσια να πάρεις το μπλε γιατί έχει εντυπωσιακό χρώμα-σχέδιο στο εμπρός μέρος (κατ' εμέ πάντα) :D

Το note2 είναι μονόδρομος απλά δεν ξέρω το πότε γιατί πραγματικά το s3 με έχει αφήσει απόλυτα happy οπότε θα το καθυστερήσω λιγάκι (έχω και κάτι προσωπικά που με ταλαιπωρούν τελευταία...), καλά για μήλο με ενδιαφέρει να το δω γιατί γενικά είμαι κοντά στην apple όλα αυτά τα χρόνια με τον έναν ή τον άλλον τρόπο αλλά για να πάω μόνο αν δω κάτι το εξαιρετικά ελκυστικό για τα δικά μου γούστα :D

Φίλε μου noctis σε καμία περίπτωση δεν λέμε ότι σέρνεται, και φυσικά δεν σέρνεται η συσκευή, συμφωνούμε!!! Απλά δεν γίνεται να κάνει redraw το widget του καιρού να κάνει 1sec να φορτώσει ο dialler γιατί είναι πράγματα που συναντάς σε κάθε επαφή σχεδόν με το UI της συσκευής...:rolleyes:

 

@Nevermind, ακριβώς!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το GS3 και το γράφω παντού με κίνδυνο να γίνω γραφικός!!! Μάλιστα με την Jelly Bean είμαι ακόμα πιο καλά απλά η ένσταση ήταν καθαρά στο ότι θα μας έρθει Οκτώβρη το JB (το οποίο είναι μάλλον κόλπο marketing ώστε να κόψει όση φόρα μπορεί από το νέο μήλο) και για πιο λόγο τόσες leaked αφού θα μας την δώσουν ένα μήνα μετά... Κώστα κι εμένα μου άρεσε από την αρχή και αν θυμάσαι σε παρότρυνα δημόσια να πάρεις το μπλε γιατί έχει εντυπωσιακό χρώμα-σχέδιο στο εμπρός μέρος (κατ' εμέ πάντα) :D

Το note2 είναι μονόδρομος απλά δεν ξέρω το πότε γιατί πραγματικά το s3 με έχει αφήσει απόλυτα happy οπότε θα το καθυστερήσω λιγάκι (έχω και κάτι προσωπικά που με ταλαιπωρούν τελευταία...), καλά για μήλο με ενδιαφέρει να το δω γιατί γενικά είμαι κοντά στην apple όλα αυτά τα χρόνια με τον έναν ή τον άλλον τρόπο αλλά για να πάω μόνο αν δω κάτι το εξαιρετικά ελκυστικό για τα δικά μου γούστα :D

Φίλε μου noctis σε καμία περίπτωση δεν λέμε ότι σέρνεται, και φυσικά δεν σέρνεται η συσκευή, συμφωνούμε!!! Απλά δεν γίνεται να κάνει redraw το widget του καιρού να κάνει 1sec να φορτώσει ο dialler γιατί είναι πράγματα που συναντάς σε κάθε επαφή σχεδόν με το UI της συσκευής...:rolleyes:

 

@Nevermind, ακριβώς!!!

ποιος δε λέει ότι σέρνετε;;;;;;; για δες πιο πάνω τα post :lol::lol:

εμένα το redraw το κάνει σπάνια και το 1 δευτερόλεπτο του dialer ούτε το καταλαβαίνω πραγματικά και αυτό γιατί συνήθως είτε σηκώνω από μήνυμα και παίρνω κάποιον τηλ (είτε σέρνω δεξιά με το δάχτυλο) και σπάνια θα μου χρειαστεί να μπω σε επαφές.

όποτε έχω προσπαθήσει να μπω dialer δε μου φαίνεται να αργεί. :)

Link to comment
Share on other sites

ποιος δε λέει ότι σέρνετε;;;;;;; για δες πιο πάνω τα post :lol::lol:

εμένα το redraw το κάνει σπάνια και το 1 δευτερόλεπτο του dialer ούτε το καταλαβαίνω πραγματικά και αυτό γιατί συνήθως είτε σηκώνω από μήνυμα και παίρνω κάποιον τηλ (είτε σέρνω δεξιά με το δάχτυλο) και σπάνια θα μου χρειαστεί να μπω σε επαφές.

όποτε έχω προσπαθήσει να μπω dialer δε μου φαίνεται να αργεί. :)

 

Φιλε μου οχι 2Gb και 42 να ειχε παλι,θα βρισκοντουσαν καποιοι να που κατι.Απλα αντι να ανοιξουν 10 applications θα ανοιγαν 100 και μετα θα ειχαμε παλι παραπονα οτι κανει redraw,και τι χαλι ειναι αυτο ρε Samsung.Δυστυχως ετσι ειναι δεν σας/μας πιανεις πουθενα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όλοι το ίδιο κινητό έχουμε... Απλά κάποιοι έχουν μεγαλύτερες απαιτήσεις/ενστάσεις από άλλους... Αυτό δεν τις κάνει παράλογες όμως... ;)
Link to comment
Share on other sites

ποιος δε λέει ότι σέρνετε;;;;;;; για δες πιο πάνω τα post :lol::lol:

εμένα το redraw το κάνει σπάνια και το 1 δευτερόλεπτο του dialer ούτε το καταλαβαίνω πραγματικά και αυτό γιατί συνήθως είτε σηκώνω από μήνυμα και παίρνω κάποιον τηλ (είτε σέρνω δεξιά με το δάχτυλο) και σπάνια θα μου χρειαστεί να μπω σε επαφές.

όποτε έχω προσπαθήσει να μπω dialer δε μου φαίνεται να αργεί. :)

Παρεθεσε σε παρακαλω ενα post που να λεει καποιος οτι η συσκευη σερνετε και θα τον βαλουμε να παρει 100 καμψεις!!!

Μαλλον διαβαζεις γρηγορα και μπερδευεσαι...

 

Τωρα για το αν ειστε ευχαριστημενοι που εχετε μια Ferrari με ''κοφτη'' στα 150 (Στα 200 θελετε;;;Στα 200 λοιπον...Απλα η Ferrari σας να ξερετε οτι φτανει 400!!!), πηγαινω πασο...

Απλα εγκυκλοπαιδικα, αυτο λεγεται Fanboyσμος.

 

Η συσκευη ειναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ και η Samsung εχει επενδυσει σε ενα software, οχι ανταξιο του ονοματος που κουβαλαει!Αυτο ειναι νομιζω κοινως αποδεκτο.

 

Θα περιμενα λοιπον να συμφωνειτε ολοι με το οτι το software και δη οι βασικες λειτουργιες του τηλεφωνου (launcher, stock widgets, επαφες) χρειαζονται αμεση βελτιωση και οχι να ''σφαζομαστε'' εδω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παρεθεσε σε παρακαλω ενα post που να λεει καποιος οτι η συσκευη σερνετε και θα τον βαλουμε να παρει 100 καμψεις!!!

Μαλλον διαβαζεις γρηγορα και μπερδευεσαι...

 

Τωρα για το αν ειστε ευχαριστημενοι που εχετε μια Ferrari με ''κοφτη'' στα 150 (Στα 200 θελετε;;;Στα 200 λοιπον...Απλα η Ferrari σας να ξερετε οτι φτανει 400!!!), πηγαινω πασο...

Απλα εγκυκλοπαιδικα, αυτο λεγεται Fanboyσμος.

 

Η συσκευη ειναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ και η Samsung εχει επενδυσει σε ενα software, οχι ανταξιο του ονοματος που κουβαλαει!Αυτο ειναι νομιζω κοινως αποδεκτο.

 

Θα περιμενα λοιπον να συμφωνειτε ολοι με το οτι το software και δη οι βασικες λειτουργιες του τηλεφωνου (launcher, stock widgets, επαφες) χρειαζονται αμεση βελτιωση και οχι να ''σφαζομαστε'' εδω.

Ηλία η Samsung έπρεπε να είχε βάλει απο την αρχη ram τουλάχιστον 1,5 gb. Απο εκει ξεκινούν όλα.

Το android αναπνέει καλύτερα όταν εχει αρκετη ram. Κανεις δεν μπορει να πει όχι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...