Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς παρεξήγηση πες του φίλου σου ότι αγόρασε απομίμιση..ελπίζω μόνο να μην έδωσε πολλά λεφτά!

Δίκαρτο Galaxy S3 κυκλοφόρησε μόνο στην Κίνα: http://www.androidauthority.com/dual-sim-galaxy-s3-duos-china-cdma-gsm-support-160122/

Άρα από ΟΤΕ Ελλάδος δεν είναι..απο Κίνας το συζητάμε!επίσης ότι γράφει το κουτί i9300 ή οπουδήποτε αλλού δε λέει τίποτα.

Πες του φίλου σου να πληκτρολογήσει *#06# για να βρεί το IMEI της συσκευής και μετά να το βάλει εδώ: http://www.imei.info/

Έτσι θα δει τα στοιχεία της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πες του φίλου σου να πληκτρολογήσει *#06# για να βρεί το IMEI της συσκευής και μετά να το βάλει εδώ: http://www.imei.info/

Έτσι θα δει τα στοιχεία της συσκευής.

 

Δεν βλέπω να δουλέυει σωστά το παραπάνω...Στο δικό μου S3 βγάζει ότι είναι Μοτορολα Razr... :lol:

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να δουλέυει σωστά το παραπάνω...Στο δικό μου S3 βγάζει ότι είναι Μοτορολα Razr... :lol:

 

Νίκος.

Έχεις δίκιο φίλε μου δεν το είχα ελέγξει αν δουλεύει σωστά σόρρυ.

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό όμως,το τσέκαρα πριν λίγο: http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε μου δεν το είχα ελέγξει αν δουλεύει σωστά σόρρυ.

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό όμως,το τσέκαρα πριν λίγο: http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

 

Αυτό όντως δουλεύει σωστά οπότε όποιος έχει αποριές με το s3 του ας το χρησιμοποιήσει...

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγο καιρο εμφανιζονται στο πισω καπακι καποιες γραμμες οριζοντιες στην μεση περιπου που σημερα διαπιστωσα οτι ειναι ρωγμες.Το τηλεφωνο ειναι ασπρο.Το εχει δει και καποιος αλλος μηπως;
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Το αντιμετωπίζει άλλος αυτό το θέμα; Κάθε φορά που μπαίνω στο Facebook από τον browser μετά από λίγο ,1 ώρα , λίγες ώρες μπλοκάρει η κεραία, απενεργοποιεί τα δεδομένα, φαίνεται ότι είναι ανοιχτό, αλλά δεν.... Μόνο με επανεκκίνηση επανέρχεται.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου την είδα την συζήτηση, αλλά δεν μπορώ να το βρω, μπορείτε να μου θυμήσετε αν και πως μπορούμε να δούμε τα βίντεο από το ANT1 web TV στο κινητό; Έχω εγκαταστήσει το Flash utility, αλλά δεν.

Να διευκρινήσω ότι ενδιαφέρομαι να βλέπω το site κατευθείαν από τον browser και όχι από την εφαρμογή του ANT1.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Όταν το βγάζω από flight mode δεν μου ζητάει pin και κατ' επέκταση δε συνδέεται στον παροχο μου. Ο μόνος τρόπος να το δει, είναι αν πάω στις ρυθμίσεις της sim και να απενεργοποιώ και να ξανά ενεργοποιώ το pin. Έχει κάποιος καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Όταν το βγάζω από flight mode δεν μου ζητάει pin και κατ' επέκταση δε συνδέεται στον παροχο μου. Ο μόνος τρόπος να το δει, είναι αν πάω στις ρυθμίσεις της sim και να απενεργοποιώ και να ξανά ενεργοποιώ το pin. Έχει κάποιος καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

Κι εμένα από flight mode σε gsm δεν ζητά pin ενώ όταν κάνω restart φυσικά μου το ζητά.. Τώρα γιατί δεν συνδέεται δεν μπορώ να καταλάβω. Έχεις κάνει restart και κάνει τα ίδια??

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα από flight mode σε gsm δεν ζητά pin ενώ όταν κάνω restart φυσικά μου το ζητά.. Τώρα γιατί δεν συνδέεται δεν μπορώ να καταλάβω. Έχεις κάνει restart και κάνει τα ίδια??

 

μετά το restart κανονικά ζητάει pin. στο neo v που είχα όταν το γύριζα κατ.ευθείαν μου ζητούσε pin. μυστήριες οι βουλες του galaxy:p

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καμιά λύση για το πρόβλημά μου; Είμαι στοκ και root, χρησιμοποιώ opera, έχω εγκαταστήσει το flash utility και δεν μπορώ να δω τα βίντεο μέσα από το site του ΑΝΤ1, από αλλού δεν έχω προσέξει.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ο οπερα δεν παιζει flash.Δοκιμασες με τον stock browser;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ο οπερα δεν παιζει flash.Δοκιμασες με τον stock browser;

 

Όχι, τον σούταρα από την αρχή!..

Φυσικά δεν καίγομαι κιόλας, απλά επειδή χθες έπαιζα με το Sole του αδερφού μου είδα ότι έπαιζε κανονικά τα video από τον ANT1 (μέσω του opera), μου γεννήθηκε η απορία.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το restart αν το έχεις σε flight Mode δεν σου ζητάει pin. Μόλις το βγάλεις σου το ζητάει.

το πρόβλημα μου είναι ότι όταν το βγάζω από flight δε μου ζητάει ποτέ pin

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τον σούταρα από την αρχή!..

Φυσικά δεν καίγομαι κιόλας, απλά επειδή χθες έπαιζα με το Sole του αδερφού μου είδα ότι έπαιζε κανονικά τα video από τον ANT1 (μέσω του opera), μου γεννήθηκε η απορία.

 

Αν με το σούταρα εννοείς τον stock broswer μάλλον δεν έκανες καλα, γιατί είναι πολύ καλύτερος απο τους περισσότερούς εκεί εξω...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν με το σούταρα εννοείς τον stock broswer μάλλον δεν έκανες καλα, γιατί είναι πολύ καλύτερος απο τους περισσότερούς εκεί εξω...

 

Συμφωνώ! Προσωπικά χρησιμοποιώ μόνο αυτόν..

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Αν με το σούταρα εννοείς τον stock broswer μάλλον δεν έκανες καλα, γιατί είναι πολύ καλύτερος απο τους περισσότερούς εκεί εξω...

 

Ναι, αυτό εννοώ, είμαι πολύ καιρό με τον opera και τον έχω συνηθίσει. Δεν πειράζει, δεν έγινε και τίποτα το φοβερό. Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα μου είναι ότι όταν το βγάζω από flight δε μου ζητάει ποτέ pin

Ούτε και σε μένα ζητάει pin όταν βγαίνω από flight mode και συνδέεται κανονικά στον πάροχό μου μετά.

Αν κατάλαβα στο δικό σου δεν συνδέεται και δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις σωστά..?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρό προβληματάκι στον Music player ενω μου εμφανίζει το equalizer κ ενω βαζω τις ισοσταθμίσεις που θέλω δεν τις αποθηκεύει...τι γίνεται; εχει κανείς αντιμετωπίσει ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Μια βδομαδα τωρα, μου χει σπασει τα νευρα. 3 φορες εχει κολησει και δε μπορω να κανω τιποτα. Μονο με αφαιρεση της μπαταριας φτιαχνει. Δεν εγκατεστησα καποια καινουρια εφαρμογη εν τω μεταξυ. Εχω "ξενερωσει" απιστευτα, ειναι δυνατον τοσο δυνατη συσκευη και να χει προβληματα?

 

Τι μπορω να κανω?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μια βδομαδα τωρα, μου χει σπασει τα νευρα. 3 φορες εχει κολησει και δε μπορω να κανω τιποτα. Μονο με αφαιρεση της μπαταριας φτιαχνει. Δεν εγκατεστησα καποια καινουρια εφαρμογη εν τω μεταξυ. Εχω "ξενερωσει" απιστευτα, ειναι δυνατον τοσο δυνατη συσκευη και να χει προβληματα?

 

Τι μπορω να κανω?

 

επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αφου παρεις ενα backup.

Link to comment
Share on other sites

Μια βδομαδα τωρα, μου χει σπασει τα νευρα. 3 φορες εχει κολησει και δε μπορω να κανω τιποτα. Μονο με αφαιρεση της μπαταριας φτιαχνει. Δεν εγκατεστησα καποια καινουρια εφαρμογη εν τω μεταξυ. Εχω "ξενερωσει" απιστευτα, ειναι δυνατον τοσο δυνατη συσκευη και να χει προβληματα?

 

Τι μπορω να κανω?

Και σε μενα μου το εχει παρουσιασει αυτο. Τις τελευταιες 5 μερες εχω βγαλει 5 φορες την μπαταρια.. και σημερα μαλιστα 2 φορες. Ουτε εγω εγκατεστησα καποια καινουργια εφαρμογη. Τωρα πχ μιλαγα στο τηλεφωνο για καμια ωρα και ηταν η οθονη κλειστή και πηγα να τερματισω την κληση αλλα η οθονη ειχε παγωσει και οτι κ να πατουσα δεν ανταποκρινοταν. Παντως κ με factory reset δεν ξερω αν θ φτιαξει αυτο το προβλημα. Ενας σιμφορουμιτης ειχε γραψει πριν καμια βδομαδα οτι ειχε κ αυτος το ιδιο προβλημα και εκανε factory reset και μετα απο 5 λεπτα του ξανακολλησε. Ειπε οτι το πηγε για σερβις και του αλλαξαν την μητρικη.

Μηπως πρεπει να το παμε και εμεις για σερβις;

----------

Edit: παιδια να ρωτησω κατι.αμα χασουμε την αποδειξη αγορας του κινητου με την εγγυηση τι γινεται; δεν ισχυει η εγγυηση χωρις αποδειξη.; δεν γινεται να το παμε για σερβις μονο με το ιμει του κινητου;

Edited by alexandrosgou
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

αντιμετωπίζω πρόβλημα με το S3 εδώ και λίγο καιρό. Το τηλέφωνο κολλάει σε τυχαίες χρονικές στιγμές. Δηλαδή:

1. Αν η οθόνη είναι σβησμένη και το τηλέφωνο κλειδωμένο, δεν ανοίγει με τίποτε - πρέπει να βγάλω μπαταρία

2. Αν η οθόνη είναι αναμμένη, μένει και δείχνει παγωμένο. Με παρατεταμένο on/off κάνει επανεκκίνηση

 

έχω την LL1 σε ελληνικό τηλέφωνο. Ξεκίνησε να μου το κάνει σε root κατάσταση, έκανα επανεγκατάσταση και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χωρίς εγκατάσταση άλλων εφαρμογών και μου το ξανακάνει.

 

Το χειρότερο είναι ότι όταν κολλάει, αν σε καλέσει κάποιος νομίζει ότι το τηλέφωνο καλεί - οπότε μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα και στη δουλειά...

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ εδώ και λίγο καιρό....επίσης μου κάνει επανεκκινήσεις στα καλά καθούμενα στο άσχετο.Έχω κάνει ήδη hard reset αλλά και πάλι γίνεται το ίδιο...έιμαι με Android 4.1.2...έχω διαβάσει στο διαδύκτιο για πολλές παρόμοιες καταστάσεις.Υπάρχει καμία λύση η πάμε κατευθείαν για sevice;

Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...