Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού δεν μπαίνει σε recovery, βαλε το σε download και με odin περασε του την Γερμανική ρομ.

 

Το έκανα αλλά επιμένει να μένει κολλημένο στην ίδια οθόνη.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή το odin την περνάει κανονικά χωρις λάθος και στο reboot κολλάει?

Και παλι δεν μπαίνει ουτε στο recovery?

Δοκίμασε να αποσυνδεσεις και την μπαταρία. Αστην ομως εκτός για κάμποση ώρα, μπας και ξεκολησει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το odin την περνάει κανονικά χωρις λάθος και στο reboot κολλάει?

Και παλι δεν μπαίνει ουτε στο recovery?

Δοκίμασε να αποσυνδεσεις και την μπαταρία. Αστην ομως εκτός για κάμποση ώρα, μπας και ξεκολησει.

 

Ακριβός αυτό κάνει ... :mad: του έκανα και update στην 4.4.2 την γερμανική αλλά τίποτε . Το είχα αποσυνδεδεμένο μια ολόκληρη νύχτα αλλά επιμένει ...:X

Δε ξέρω εάν η αντιπροσωπεία μπορεί να κάνει κάτι άλλο ... εγγύηση δεν υπάρχει πια, έχει λήξη + το ότι είναι αγορασμένο από Amazon Γερμανίας.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο, θα σου πρότεινα να βρεις το .pit fle για την συσκευή σου και την συγκεκριμένη ρομ και να φλασάρεις με repartition.Υπάρχει περίπτωση με την αναδημιουργία των partitions να μπουτάρει.
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο, θα σου πρότεινα να βρεις το .pit fle για την συσκευή σου και την συγκεκριμένη ρομ και να φλασάρεις με repartition.Υπάρχει περίπτωση με την αναδημιουργία των partitions να μπουτάρει.

 

Δοκίμασα και αυτό αλλά το άτιμο δε λέει να μπουτάρει :wacko::wacko::wacko: μάλλον φαίνεται πως τελείωσαν οι μέρες του μαζί μου. :(

Ειδού και οι σχετικές foto

Link to comment
Share on other sites

Αν μετα από όλα αυτά δεν ξύπνησε, φαίνεται οτι σας άφησε χρόνους!

Δεν ξερω αν αξιζει τον κόπο η επισκευη του, μιας και μαλλον για μητρική πάει! Θα πρέπει να το κρίνεις αυτό!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν μετα από όλα αυτά δεν ξύπνησε, φαίνεται οτι σας άφησε χρόνους!

Δεν ξερω αν αξιζει τον κόπο η επισκευη του, μιας και μαλλον για μητρική πάει! Θα πρέπει να το κρίνεις αυτό!

 

Κύριοι ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις προτάσεις σας. Τελικά πήγε στο συρτάρι να κάνει παρέα με ένα ARCHOS 70 internet tablet. :worry: Πάμε για άλλα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Επαθα πλακα μολις διαβασα απο μια ιστοσελιδα , λεει οτι το Ν8010 wifi θα παρει lollipop. Πιστευετε?

μακαρι να ειναι αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα χα! Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αυτος ο μάγος Gnabo ή κανας άλλος ανταγωνιστής του να κάνει καμία αλχημεία από Νοτε 2014 και να χαρίσει στο ταμπλετ μας ένα γλειφιτζούρι

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες!ο τσιπρας ειπε θα τα φτιαξει ολα!θα κολλησει σ ενα γλειφιτζουρι??

Μπαααα! Αυτό ειναι πολυ δύσκολο! Ουτε καν με θαύμα! :p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δυστυχώς η οθόνη πρέπει να κάηκε δεν ανάβει μετα απο πτώση (δεν ήταν και η πρώτη), εξωτερικά δεν εχει πάθει τίποτα,εσωτερικά το τάπλετ απο οτι φαίνεται λειτουργεί και η αφή φαίνεται να μην έχει πρόβλημα χωρίς να είμαι σίγουρος,μόνο η οθόνη είναι μαύρη μαυρίλα,η ερώτηση μου είναι: να το πάω στην αντιπροσωπεία,σε κάποια εταιρεία που επισκευάζει διάφορες συσκευές η σε κάποιον γνωστό που δουλεύει (π.χ. γερμανο) θα το φτιάξει σπίτι του και η αγορά ανταλλακτικού θα γίνει από εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η οθόνη πρέπει να κάηκε δεν ανάβει μετα απο πτώση (δεν ήταν και η πρώτη), εξωτερικά δεν εχει πάθει τίποτα,εσωτερικά το τάπλετ απο οτι φαίνεται λειτουργεί και η αφή φαίνεται να μην έχει πρόβλημα χωρίς να είμαι σίγουρος,μόνο η οθόνη είναι μαύρη μαυρίλα,η ερώτηση μου είναι: να το πάω στην αντιπροσωπεία,σε κάποια εταιρεία που επισκευάζει διάφορες συσκευές η σε κάποιον γνωστό που δουλεύει (π.χ. γερμανο) θα το φτιάξει σπίτι του και η αγορά ανταλλακτικού θα γίνει από εξωτερικό.

 

Αν εξωτερικά δεν έχει κάποιο χτύπημα και είσαι εντός εγγύησης το πηγαίνεις σε κάποιο αναγνωρισμένο service, δεν αναφέρεις ότι εσύ την έκαψες..

Αν είσαι εκτός εγγύησης εξαρτάται, αν πας σε σωστή αντιπροσωπεία θα σου βγει πανάκριβο μεν αλλά και εγγύηση θα έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο, ειδάλλως θα πρέπει να είσαι σίγουρος ότι και ο γνωστός σου το κατέχει αλλά και πως το ανταλλακτικό θα είναι 100% αυθεντικό. Τέλος αν επιλέξεις τον γνωστό πες του κιόλας να το ανοίξει πρώτα να του ρίξει μια ματιά μήπως αφού δουλεύει το digitizer απλά με τη πτώση βγήκε κάτι απ'τη θέση του στο εσωτερικό του tablet (αν και πολύ δύσκολα).

 

Γενικότερα βλέπεις την τελική διαφορά στην τιμή, κρίνεις αν αξίζει και πράττεις.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει official lolipop για αυτό το tablet?Αν όχι πια lolipop rom να περάσω μέσω recovery?Στο note 3 έχω την cm12.1 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Είναι έτσι τα πραγματα και με το tablet?Έχω το note 10.1 8010 χωρίς την κάρτα σιμ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει official lolipop για αυτό το tablet?Αν όχι πια lolipop rom να περάσω μέσω recovery?Στο note 3 έχω την cm12.1 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Είναι έτσι τα πραγματα και με το tablet?Έχω το note 10.1 8010 χωρίς την κάρτα σιμ.

Official samsung δυσκολα.

Υπάρχει unofficial cyanogen lollipop που πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Official samsung δυσκολα.

Υπάρχει unofficial cyanogen lollipop που πετάει.

 

Από μπαταρία τι ααπόδοση έχει η cyanogen!

Οθόνη δηλαδή πόσο κρατάει;

εμένα από τις 8 ώρες έχει πέσει στις 5:30-6:00 και φοράω gnabo v8 rom 4.4.2!

Τους ίδιους χρόνους είχα και με την Official!!!

Link to comment
Share on other sites

Official samsung δυσκολα.

Υπάρχει unofficial cyanogen lollipop που πετάει.

Αρα περναω τελευταιο recovery και φλασαρω την cm.Απο modem/driver για lolipop θα χρειαστεί η θα κάτσει κανονικά η Ρομ πανω στην κιτκατ?Τώρα το έχω με custom omni 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία εβδομάδα παρατηρώ ένα περίεργο φαινόμενο στο n8000. Ενώ μέχρι τώρα όταν η μπαταρία έφτανε στο 15 % εμφανιζόταν μυνημα συνδέστε τον φορτιστή μετά συνέχιζε κανονικά η λειτουργία του μέχρι να φτάσει 5 % όπου και έριχνε αυτόματα την φωτεινότητα και τελικά εσβηνε. Φυσικά σπάνια το άφηνα να φτάσει σε τόσο χαμηλά επίπεδα. Τώρα φτάνει στο 15% και ξαφνικά σβήνει. Η διάρκεια της μπαταρίας είναι ακριβώς ίδια με πριν. Δοκίμασα battery calibration (χωρίς να είμαι rooted) αλλά τίποτα. Επίσης ανά προσπαθήσω να το ενεργοποιήσω ανοίγει κανονικά αλλά δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα sim και μετά από λίγο πάλι σβήνει μόνο του. Εκτός από αυτό το κουφό λειτουργεί άψογα και εδώ και 2 μήνες περίπου φοράει την kitkat. Καμία γνώμη πάνω στο θέμα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.... Αντιμετωπιζω ενα προβλημα που εχει χιλιοαναφερθει εδω αλλα εχθες εγινε λιγο μπελας στο κεφαλι μου.... Γνωστο πλεον το προβλημα για το μοντελο ,αργει να φορτισει....Εχθες στις 5.30 ωρες( πανω στην πριζα) ηταν ακομα στο 89%...Ξεκινησα να το φορτιζω οταν η μπαταρια εφτασε στο 15%... Το εβαλα πριζα και σε κανα 20λεπτο-μισαωρο ανοιξα παλι το ταμπλετ για να παιξω Hearthstone (εχει σημασια που το αναφερω)...το ποσοστο της μπαταριας οταν ανοιξα την εφαρμογη ηταν 19%... Επαιξα κανα 20λεπτο ενω ηταν στην πριζα και οταν εκλεισα την εφαρμογη η μπαταρια ειχε πεσει στο 17%.... Θεωρω οτι ειναι θεμα φορτιστη αλλα τωρα μου εχουν μπει ιδεες οτι μαλλον εχει κλαταρει και η μπαταρια... Η αλλη ιδεα που μου μπηκε στο μυαλο ειναι επειδη το παιχνιδι προφανως εχει αρκετες απαιτησεις και ψιλοκολλαει μεχρι να φορτωσει κτλ μηπως καταπινει το αιμα του tablet και το οδηγει σε battery drain....Μου φαινεται αδιανοητο ομως...Εχετε να προτεινετε καμια λυση?? Κανενα καλο καλωδιακι που μπορω να αντικαταστησω το "μαμα" ?? Καπου ειχα δει ενα λινκ παλιοτερα για ενα belkin αν δεν κανω λαθος...Υπαρχει ακομα?

 

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας..

Link to comment
Share on other sites

Αν εξωτερικά δεν έχει κάποιο χτύπημα και είσαι εντός εγγύησης το πηγαίνεις σε κάποιο αναγνωρισμένο service, δεν αναφέρεις ότι εσύ την έκαψες..

Αν είσαι εκτός εγγύησης εξαρτάται, αν πας σε σωστή αντιπροσωπεία θα σου βγει πανάκριβο μεν αλλά και εγγύηση θα έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο, ειδάλλως θα πρέπει να είσαι σίγουρος ότι και ο γνωστός σου το κατέχει αλλά και πως το ανταλλακτικό θα είναι 100% αυθεντικό. Τέλος αν επιλέξεις τον γνωστό πες του κιόλας να το ανοίξει πρώτα να του ρίξει μια ματιά μήπως αφού δουλεύει το digitizer απλά με τη πτώση βγήκε κάτι απ'τη θέση του στο εσωτερικό του tablet (αν και πολύ δύσκολα).

 

Γενικότερα βλέπεις την τελική διαφορά στην τιμή, κρίνεις αν αξίζει και πράττεις.

 

Δυστυχώς η εγγύηση μου έχει τελειώσει πριν απο 1,5 μήνα , θα το πάω στην αντιπροσωπεία να μου πούνε τι ακριβώς έχει και απο εκει και πέρα βλέπω τι θα κάνω ,σε ευχαριστώ φίλε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως, πριν 2 μηνες περίπου του άλλαξα μπαταρία. Εχει κλείσει σχεδόν 2 χρόνια και έδειχνε πλέον την ταλαιπωρία που ειχε περάσει. Είχε και μείωση στην διάρκεια αλλα μου έκανε κυρίως διάφορα χαζά οπως απότομες πτώσεις στο ποσοστό, έσβηνε και οταν το ξανα άνοιγα μου την εδειχνε στο 30% για παράδειγμα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως, πριν 2 μηνες περίπου του άλλαξα μπαταρία. Εχει κλείσει σχεδόν 2 χρόνια και έδειχνε πλέον την ταλαιπωρία που ειχε περάσει. Είχε και μείωση στην διάρκεια αλλα μου έκανε κυρίως διάφορα χαζά οπως απότομες πτώσεις στο ποσοστό, έσβηνε και οταν το ξανα άνοιγα μου την εδειχνε στο 30% για παράδειγμα.

 

Προφανώς η κούραση εμφανίστηκε και στο δικό μου. Η διαδικασία αλλαγής δεν φαίνεται ιδιαίτερα περίπλοκη απ ότι είδα. Εσένα πως σου φάνηκε? Γνήσια μπαταρία έβαλες ?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η κούραση εμφανίστηκε και στο δικό μου. Η διαδικασία αλλαγής δεν φαίνεται ιδιαίτερα περίπλοκη απ ότι είδα. Εσένα πως σου φάνηκε? Γνήσια μπαταρία έβαλες ?

Την πήρα απο εδω

http://www.parts-shop.gr/p.Mpataria-Samsung-Original-N8000-Galaxy-Note-10-1-SP3676B1A-Li-Ion-7000-mAh.780729.html

 

Η διαδικασία ειναι της πλάκας, πραγματικά. Να πιάνουν λίγο τα χερια σου, δες κανενα απο τα χιλιάδες βιντεο στο YouTube και λιγη προσοχή σε 2-3 zif connectors που πρέπει να ξεκουμπωσεις.

Αυτα! Τιποτα παραπάνω!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...