Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες μπορείτε να μου πείτε αν είναι συμβατές αυτές οι μπαταρίες :

http://www.ebw.gr/el/Product/288583/Battery-Samsung-SP3676B1A-for-P5200-Galaxy-Tab-3-10-1-Original-Bulk

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/batteries-for-tablets/117111-multienergy-μπαταρία-για-samsung-galaxy-note-10.1-7000mah?cmicc=skroutz

 

Το μοντέλο της μπαταρίας που φοράμε είναι αυτό ; SP3676B1A

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες μπορείτε να μου πείτε αν είναι συμβατές αυτές οι μπαταρίες :

http://www.ebw.gr/el/Product/288583/Battery-Samsung-SP3676B1A-for-P5200-Galaxy-Tab-3-10-1-Original-Bulk

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/batteries-for-tablets/117111-multienergy-μπαταρία-για-samsung-galaxy-note-10.1-7000mah?cmicc=skroutz

 

Το μοντέλο της μπαταρίας που φοράμε είναι αυτό ; SP3676B1A

 

 

Λογικα ειναι ίδιες, δεν υπαρχει λόγος να δίνεις παραπανω λ7.

 

Και εδω 24 ευρω την έχει:

 

http://www.hamzatel.gr/items.php?search=Μπαταρία%20Samsung%20SP3676B1A(1S2P)%20Galaxy%2010.1%20Li-Ion%207000%20mAh%20bulk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αγοράσει οτιδήποτε από αυτό το κατάστημα ? Είναι αξιόπιστο ? Γτ η τιμή είναι ίδια με το ebw.gr και το έχει άμεσα διαθέσιμο. Το μόνο θέμα είναι ότι θα πρέπει να τρέχω μέχρι την τράπεζα να τους βάλω τα λεφτά. Δεν μπορώ να καταλάβω τα ελληνικά μαγαζία γτ δεν βάζουν να πληρώνεις με κάρτα ή με paypal. Δεν καταλαβαίνουν ότι έτσι χάνουν πελάτες ?? :) Και δεν είναι οι μόνοι...άλλοι έχουν να πληρώνεις με κάρτες ή paypal και σου ανεβάζουν την τελική τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Όπως η πλειοψηφία απο τα σκρουτζομαγαζα. Αν μενεις Αθήνα, τσιμπας το μετρό κατεβαίνεις κέντρο και την πέρνεις άμεσα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σύμφωνα με τα Sammoblie τα S4 ((released 4/13) και Note 2 (released 9/12) θα πάρουν το γλειφιτζούρι. Λέτε να γίνει κανά θαύμα και να μας προκύψει από το πουθενά αναβάθμιση για το ταμπλετάκι μας (8/12);

Μακάρι να μην μείνουμε με την όρεξη... :food:

To άρθρο βγήκε πριν 15 ώρες.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω LOL για όλα αυτά. Το παράτησε η Samsung το ταμπλετάκι μας. Ένα βουνό λεφτά μείναν στο 4.1.2. Δεν πειράζει όμως, λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Απλά δεν θα ξαναπάρω συσκευή εκτός Νέξους.

Α, και καλημέρα σε όλους Χαρούμενα Χριστούγεννα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι και Χρόνια πολλά σε όλους! Αναρωτιέμαι εδώ και καιρό εάν τελικά αξίζει να φύγω από την στοκ 4.1.2 και να αναβαθμίσω σε 4.4.2. Έχω την 8010(απο τις καλύτερες αγορές που έκανα ποτέ στα 250€) και δεν έχω καταλάβει αν η ταμπλέτα μας γίνεται καλύτερη ή χειρότερη με την αναβάθμιση. Μπορεί κάποιος που τις έχεις δοκιμάσει και τις 2 να μας πει τα συν και τα πλην κάθε έκδοσης; φοβάμαι να βάλω τη νέα και να διαπιστωσω μετά ότι πρέπει να κάνω υποβάθμιση....

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προταση για "ποιοτικη" θηκη τυπου flip; (απο ebay ή αλλου-φθηνα)

Έχω πάρει την original από eBay στα 15 ευρώ πριν κανένα 8μηνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς Χρόνια Πολλά σε όλους.

Εγώ που έχω βάλει την Gnabo που έχει φτάσει αισίως στην έκδοση 8 είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Το παλικάρι (Μikyno) έχει κάνει εξαιρετική δουλειά και μακάρι να μας βγάλει καμιά Λολιποπ πορτ :)

(Ποιος ξέρει από κανα Tab S, Note 10.1 2015..)

Η Gnabo είναι όπως έπρεπε να 'ναι η στοκ 4.4.2 για το ταμπλετάκι μας.

Πάντως υπάρχει και η Blisspop 1.4 που είναι λολιποπ cyanogen χωρίς τις λειτουργίες της πένας.

"BlissPop is CM12 based, with some features added in, and we will continue to update features as they become available."

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η gnabo στο ταμπλετ μας. Την έβαλα χτες και ψαχνω να βρω την δόνηση στο πληκτρολόγιο. ..δεν υπάρχει πλεον; επίσης αυτή η ρομ κάνει το ταμπλέτα μας όμοια με το νέο μοντέλο του 2014; επίσης ποια εφαρμογή χρησιμοποιειται για τηλεκοντρόλ ;
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς Χρόνια Πολλά σε όλους.

Εγώ που έχω βάλει την Gnabo που έχει φτάσει αισίως στην έκδοση 8 είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Το παλικάρι (Μikyno) έχει κάνει εξαιρετική δουλειά και μακάρι να μας βγάλει καμιά Λολιποπ πορτ :)

(Ποιος ξέρει από κανα Tab S, Note 10.1 2015..)

Η Gnabo είναι όπως έπρεπε να 'ναι η στοκ 4.4.2 για το ταμπλετάκι μας.

Πάντως υπάρχει και η Blisspop 1.4 που είναι λολιποπ cyanogen χωρίς τις λειτουργίες της πένας.

"BlissPop is CM12 based, with some features added in, and we will continue to update features as they become available."

 

Χρόνια Πολλα και σε σένα Σπύρο!!

Θέλω και εγώ να βάλω μια καλή custom rom γιατί η οριγκινας δεν κάνει δουλειά... αυτή που λές...

Θέλω να σου κάνω κάποιες μικρές ερωτήσεις αν έχεις χρόνο και διάθεση μου απαντάς! :)

Πρώτα απλά βλέπω ότι άμα βάλουμε αυτήν λέει να βάλουμε και άλλον kernel μετά! Εσύ το έκανες η κατάτησες αυτόν που είχε; και η αυτονομία πως πάει; έχει καμία σχέση με τα παλιά νούμερα του ταμπλετ?

δεύτερον έχεις κάποιον οδηγό για ασφαλή εγκατάσταση και αν χρειάζεται να κάνουμε wipe την cash ή άλλα τέτοια για να κάτσει καλά;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η gnabo στο ταμπλετ μας. Την έβαλα χτες και ψάχνω να βρω την δόνηση στο πληκτρολόγιο. ..δεν υπάρχει πλέον; επίσης αυτή η ρομ κάνει το ταμπλέτα μας όμοια με το νέο μοντέλο του 2014; επίσης ποια εφαρμογή χρησιμοποιειται για τηλεκοντρόλ ;

Για το πληκτρολόγιο δεν το έχω ψάξει να σου πω την αλήθεια. Με έχει βολέψει το swiftkey.

η Gnabo συνδυάζει πορτ όχι μόνο από το 2014 μοντέλο αλλά και από tab4.

Την watchon αλλά την κατέβασα από το play store γιατί από το Galaxy apps υπάρχει θέμα

και δεν μπορεί να ολοκληρώσει την εγκατάσταση.

Αν δεν δουλεύει η watchon ή δεν σε βολεύει δοκίμασε την peel smart remote ή την universal samsung remote (αν δεν κάνω λάθος)

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους,εχω και εγω το Ν8010 OXI root και με android μαμα 4.1.Κατεβασα το kies και προσπαθω να κανω αναβαθμιση αλλα τιποτα.Ενω κατεβαζει αρχικα ενα αρχειο αναβαθμισης μετα τιποτα δεν συνεχιζει....Τι να κανω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους,εχω και εγω το Ν8010 OXI root και με android μαμα 4.1.Κατεβασα το kies και προσπαθω να κανω αναβαθμιση αλλα τιποτα.Ενω κατεβαζει αρχικα ενα αρχειο αναβαθμισης μετα τιποτα δεν συνεχιζει....Τι να κανω?

 

εμφανιζει ενα παραθυρο "προετοιμασια για αναβαθμιση λογισμικου" κατεβαζει ενα αρχειο και μετα κολλαει !!!!????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους,εχω και εγω το Ν8010 OXI root και με android μαμα 4.1.Κατεβασα το kies και προσπαθω να κανω αναβαθμιση αλλα τιποτα.Ενω κατεβαζει αρχικα ενα αρχειο αναβαθμισης μετα τιποτα δεν συνεχιζει....Τι να κανω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εμφανιζει ενα παραθυρο "προετοιμασια για αναβαθμιση λογισμικου" κατεβαζει ενα αρχειο και μετα κολλαει !!!!????

Κάνε αναβάθμιση με Odin (κατέβασε την ROM από εδώ http://www.sammobile.com/)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους,εχω και εγω το Ν8010 OXI root και με android μαμα 4.1.Κατεβασα το kies και προσπαθω να κανω αναβαθμιση αλλα τιποτα.Ενω κατεβαζει αρχικα ενα αρχειο αναβαθμισης μετα τιποτα δεν συνεχιζει....Τι να κανω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εμφανιζει ενα παραθυρο "προετοιμασια για αναβαθμιση λογισμικου" κατεβαζει ενα αρχειο και μετα κολλαει !!!!????

Πολύ απλή ..... Ψάξε για video YouTube

Link to comment
Share on other sites

Στην οικογενεια εχουμε ενα GT-N8000 και ενα GT-N8010.Σημερα 1.1.2015 αναβαθμισα το GT-N8010 σε android 4.4.2 official μεσω του Samsung Kies.

Για το GT-N8000 ομως δεν υπαρχει επισημη [ελληνικη] αναβαθμιση.Εχει εγκαταστησει κανεις android 4.4.2 official στο GT-N8000?

Και αν ναι πως;

Truth is in your mind.Find it.Plzzz
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και καλη χρονια σε ολους, μολις καταλαβα οτι το tablet μου n8010 δεν βλεπει την καρτα sd.Δοκιμασα αλλη και ειναι οκ, δοκιμασα την καρτα στο τηλ και δεν την βλεπει.Δηλαδη εχει προβλημα η καρτα.Υπαρχει τροπος να την επαναφερω η εστω να μπορεσω να σωσω καποιες φωτο αοο την καρτα? Οποιος μπορει ας βοηθησει.
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα και εγω 4.4.2 με kies.Ξερει κανεις πως μπορω τωρα να βγαλω screenshot? Δεν βρισκω το κουμπι πλεον.

Το προβλημα με την sd παραμενει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως γινεται το GT-N8010 να εχει παρει την 4.4.2 ενώ το GT-N8000 οχι:confused::mad:

Τόσο μεγάλη διαφορά έχουν τα μοντέλα μεταξύ τους που δεν μπορούν να την βγάλουν και για το N8000;;;;

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και καλη χρονια σε ολους, μολις καταλαβα οτι το tablet μου n8010 δεν βλεπει την καρτα sd.Δοκιμασα αλλη και ειναι οκ, δοκιμασα την καρτα στο τηλ και δεν την βλεπει.Δηλαδη εχει προβλημα η καρτα.Υπαρχει τροπος να την επαναφερω η εστω να μπορεσω να σωσω καποιες φωτο αοο την καρτα? Οποιος μπορει ας βοηθησει.

 

Μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Επισης ξερει κανεις αν στο N8010 μπορω να συνδεσω ιντερνετ στικακι πχ cosmote on the go?

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως γινεται το GT-N8010 να εχει παρει την 4.4.2 ενώ το GT-N8000 οχι:confused::mad:

Τόσο μεγάλη διαφορά έχουν τα μοντέλα μεταξύ τους που δεν μπορούν να την βγάλουν και για το N8000;;;;

 

 

 

μετα απο απιστευτο τσακωμο με την samsoung hellas με αφησαν να καταλαβω οτι δεν θα υπαρξει αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

μετα απο απιστευτο τσακωμο με την samsoung hellas με αφησαν να καταλαβω οτι δεν θα υπαρξει αναβαθμιση

 

Tι κάθεσαι και σκας μ' αυτα τα ντουγάνια φίλε μου. Δεν έχουν ιδέα.

Αν έχει λήξει η εγγύηση σου φόρα του εκεί μια GNABO ΡΟΜ να ησυχάσεις.(Έχει και για το Ν8000)

Ο Μικύνο (developer) λίγο θέλει για να μας βγάλει και καμιά λολιποπ :D

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Tι κάθεσαι και σκας μ' αυτα τα ντουγάνια φίλε μου. Δεν έχουν ιδέα.

Αν έχει λήξει η εγγύηση σου φόρα του εκεί μια GNABO ΡΟΜ να ησυχάσεις.(Έχει και για το Ν8000)

Ο Μικύνο (developer) λίγο θέλει για να μας βγάλει και καμιά λολιποπ :D

 

 

καλα τα λες ...αλλα δεν σκαμπαζω τιποτα απο αυτα δυστυχως,και φοβαμαι να το πειραξω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...