Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατσε γιατι δεν καταλαβα. Αυτα αντικαθιστουν το original backcover του Ν8000 ή ειναι θηκες? Αν το αντικαταστουν γιατι δεν βλεπω την εσοχη για την ασημενια φασα που εχει στο επανω μερος?:what:

Θήκες είναι φίλε μου, μου το διευκρίνισε σε pm ο thanos1989.

Από περιέργεια έψαξα για stickers(πως έχουν για λαπτοπ) για το ταμπλετάκι μας. Βρήκα αυτό το site http://www.decalgirl.com/ για όσους ενδιαφέρονται για customisation.Tώρα ψάχνω αν στέλνουν στο ελληνιστάν.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θήκες είναι φίλε μου, μου το διευκρίνισε σε pm ο thanos1989.

Από περιέργεια έψαξα για stickers(πως έχουν για λαπτοπ) για το ταμπλετάκι μας. Βρήκα αυτό το site http://www.decalgirl.com/ για όσους ενδιαφέρονται για customisation.Tώρα ψάχνω αν στέλνουν στο ελληνιστάν.

 

Αααααα οκ! Λεω και εγω.

 

Παντως μερικες ειναι πολυ ωραιες!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα και εγώ στο club με ένα N8010 .

Απορια πρωτη, το tablet ειναι γερμανικο και στο snote τα templates ειναι στα γερμανικα....αλλαζει στα αγγλικα? και αν ναι πως?

χρειαζεται να βρω νεο apk?

Απορια δευτερη , πως γινεται να χρησιμοποιω το πενακι και να γραφω χειρογραφα στον browser?

Ευχαριστω

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

που να κοιταξω θηκη για το gt n8010?

αν υπαρχει σε κιτρινο η μπλε χρωμα.

Aπο ebay φιλε μου γιατι με τις τιμες εδω πρεπει να πουλησεις το νεφρο σου

Link to comment
Share on other sites

@mol:Πάρε μια ιδέα απο θήκες εδώ. Έχει για τη πλάτη πίσω, από σιλικόνη bodyglove αλλά και τις κλασικες για να στέκεται ανάλογα την κλίση που θες.

Στέλνει και ελλάδα αν δεν κάνω λάθος χωρίς χρέωση.

http://search.eim.ebay.gr/...ack+cover&ect=

@pa_la_vos: Όντως φίλε, έγραψες! :lol:

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το θέμα που είχα θίξει παλαιότερα με το Skype , εξακολουθεί να υφίσταται , αλλά τώρα με τις διακοπές να είναι "προ των πυλών"

όπου και μου χρειάζεται περισσότερο , ψάχνω , αλλά δε βρίσκω λύση .

Με λίγα λόγια κάνει αιώνες γιά να ξεκινήσει . Απαξ και ξεκινήσει , πρέπει να το κρατάω ΟΝ , γιά να μην έχω την ταλαιπωρία του περίμενε .

Τώρα τελευταία , σε βιντεοκλήσεις , μετά από ένα 5λεπτο χάνεται η βιντεοεικόνα αλλά παραμένει ο ήχος .

Εχω το 3.2.0.6673 και το έχω απεγκαταστήσει και ξανά μανά εγκαταστήσει αμέτρητες φορές χωρίς αποτέλεσμα .:mad:

 

Καμιά ιδέα ?????

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι νέος κάτοχος ενός tablet N 8020 και θα ήθελα να σας ρωτήσω πως μπορώ να μάθω τί έκδοση android έχει, αλλά και που μπορώ να βρώ ασφαλείς οδηγίες για να το κάνω root;;;Ποιό είναι το πιο καινούριο update που μπορώ να του κάνω και πως;;Γενικά είμαι πολύ άσχετος και δεν ξέρω τίποτα.Αν μπορεί κάποιος ας με διαφωτίσει.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Aπο ebay φιλε μου γιατι με τις τιμες εδω πρεπει να πουλησεις το νεφρο σου

 

@mol:Πάρε μια ιδέα απο θήκες εδώ. Έχει για τη πλάτη πίσω, από σιλικόνη bodyglove αλλά και τις κλασικες για να στέκεται ανάλογα την κλίση που θες.

Στέλνει και ελλάδα αν δεν κάνω λάθος χωρίς χρέωση.

http://search.eim.ebay.gr/...ack+cover&ect=

 

από ebay θα γίνει η αγορα λογικά! :happy:

το ταμπλετ δεν ειναι δικό μου, εξυπηρετηση κάνω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το θέμα που είχα θίξει παλαιότερα με το Skype , εξακολουθεί να υφίσταται , αλλά τώρα με τις διακοπές να είναι "προ των πυλών"

όπου και μου χρειάζεται περισσότερο , ψάχνω , αλλά δε βρίσκω λύση .

Με λίγα λόγια κάνει αιώνες γιά να ξεκινήσει . Απαξ και ξεκινήσει , πρέπει να το κρατάω ΟΝ , γιά να μην έχω την ταλαιπωρία του περίμενε .

Τώρα τελευταία , σε βιντεοκλήσεις , μετά από ένα 5λεπτο χάνεται η βιντεοεικόνα αλλά παραμένει ο ήχος .

Εχω το 3.2.0.6673 και το έχω απεγκαταστήσει και ξανά μανά εγκαταστήσει αμέτρητες φορές χωρίς αποτέλεσμα .:mad:

 

Καμιά ιδέα ?????

Μου ανοίγει σε 2 δευτερόλεπτα, αλλά έχω ακούσει πολλούς να λένε πως είναι πολύ βαρύ γενικότερα, ακόμα και το myphone το έχει αναφέρει σε θέμα του!

θύμισε μου πρώτα άμα το έχεις κάνει root και άμα δοκίμασες να το κάνεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων;

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω κατι και ισως φανει χαζο.. Στο κουτι το ταμπλετ εχει ενα σακουλακι με ενα δακτυλιο και κατι ακιδες φανταζομαι ειναι για το πενακι αλλα ο δαχτυλιος που χρησιμευει και ποτε καταλαβαινουμε πως η ακιδα θελει αλλαγμα και πως την αλλαζουμε???
Link to comment
Share on other sites

Ο δακτυλιος θα σου χρησιμευσει για να βγαλεις την παλια ακιδα. Τωρα το ποτε θα χρειαστει αλλαγμα εξαρτατε απο διαφορα πραγματα οπως, την χρηση, το ποσο προσεχεις κλπ. Μην ανυσηχεις ομως, θα το καταλαβεις ποτε θελει αλλαγμα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μου ανοίγει σε 2 δευτερόλεπτα, αλλά έχω ακούσει πολλούς να λένε πως είναι πολύ βαρύ γενικότερα, ακόμα και το myphone το έχει αναφέρει σε θέμα του!

θύμισε μου πρώτα άμα το έχεις κάνει root και άμα δοκίμασες να το κάνεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων;

 

Οχι δεν είμαι root ούτε έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .

Εκείνο που κυριολεκτικά μέ ενοχλεί είναι το γεγονόςότι στο galaxy SII χωρίς root και αυτό

Και χωρίς ΕΕΡ ανοίγει σε 2 δεύτερα .

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είμαι root ούτε έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .

Εκείνο που κυριολεκτικά μέ ενοχλεί είναι το γεγονόςότι στο galaxy SII χωρίς root και αυτό

Και χωρίς ΕΕΡ ανοίγει σε 2 δεύτερα .

Kι εμενα ανοιγει γρηγορα ..............

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είμαι root ούτε έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .

Εκείνο που κυριολεκτικά μέ ενοχλεί είναι το γεγονόςότι στο galaxy SII χωρίς root και αυτό

Και χωρίς ΕΕΡ ανοίγει σε 2 δεύτερα .

 

Κανε μια επαναφορά γιατί μάλλον εκεί είναι το πρόβλημα...και ειδικότερα αν το άφησες χωρίς επαναφορά και μετά την εγκατάσταση της 4.1.2!!!

Κάποιες φορές η έλλειψη(ή διαγραφή, κατακερματισμός) κάποιων αρχείων δημιουργεί πολλά κολλήματα!!! Μπορεί να συμβεί με το βάλε βγάλε εφαρμογών!!!

Πιστεύω κατά 90% ότι με μια επαναφορά θα στρώσει άμεσα!!! Αλλιώς κάποια εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει σε συνδυασμό με το skype έχει αυτά τα αποτελέσματα, αλλά αυτή η περιπτωση ειναι στο 10%!!!

Καλού κακού μετά την επαναφορά, όταν βάζεις κάποια εφαρμογή έλεγχε και το skype παράλληλα αν κολλάει στην είσοδο για να είσαι σίγουρος και να το προλάβεις (άμα και τυχόν συμβαίνει λόγο ασυμβατότητας εφαρμογής).

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια επαναφορά γιατί μάλλον εκεί είναι το πρόβλημα...και ειδικότερα αν το άφησες χωρίς επαναφορά και μετά την εγκατάσταση της 4.1.2!!!

Κάποιες φορές η έλλειψη(ή διαγραφή, κατακερματισμός) κάποιων αρχείων δημιουργεί πολλά κολλήματα!!! Μπορεί να συμβεί με το βάλε βγάλε εφαρμογών!!!

Πιστεύω κατά 90% ότι με μια επαναφορά θα στρώσει άμεσα!!! Αλλιώς κάποια εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει σε συνδυασμό με το skype έχει αυτά τα αποτελέσματα, αλλά αυτή η περιπτωση ειναι στο 10%!!!

Καλού κακού μετά την επαναφορά, όταν βάζεις κάποια εφαρμογή έλεγχε και το skype παράλληλα αν κολλάει στην είσοδο για να είσαι σίγουρος και να το προλάβεις (άμα και τυχόν συμβαίνει λόγο ασυμβατότητας εφαρμογής).

 

Είμαι διστακτικός σε ότι αφορά την επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων γιατί εκτός από

την περίπτωση του Skype έχω ένα ταμπλετάκι που δουλεύει ρολόι και δεν είμαι βέβαιος

τι θα μου προκύψει . Από την άλλη κάνοντας ΕΕΔ υποτίθεται πως θα μου βάλει την ICS και

θα πρέπει να ξανακάνω αναβάθμιση στην 4.1.2 , οπότε ........ τι ? κάνω κύκλους .

Link to comment
Share on other sites

Νέα κάτοχος κι εγώ του Ν8010 σε μπορντώ χρώμα! :D

Μία απορία ... πόσα ελεύθερα Gbs είχατε όταν το πρωτοπήρατε? Εμένα λέει 11,47 Gb ...

Και άλλη μία ερώτηση ... η συσκευή τελικά δέχεται κάρτα μνήμης μέχρι 32 Gb ή μέχρι 64 Gb? Αυτό το ρωτάω γιατί μέσα στο βιβλιαράκι γράφει έως 64 ...

Edited by PO_LA
Link to comment
Share on other sites

Είμαι διστακτικός σε ότι αφορά την επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων γιατί εκτός από

την περίπτωση του Skype έχω ένα ταμπλετάκι που δουλεύει ρολόι και δεν είμαι βέβαιος

τι θα μου προκύψει . Από την άλλη κάνοντας ΕΕΔ υποτίθεται πως θα μου βάλει την ICS και

θα πρέπει να ξανακάνω αναβάθμιση στην 4.1.2 , οπότε ........ τι ? κάνω κύκλους .

 

To factory reset δεν σου αλλάζει την έκδοση που έχεις απλώς διαγραφεί οτιδήποτε έχεις στην συσκευή! Σαν να εκανες format στο pc αλλά να σου άφηνε τα Windows :)

Link to comment
Share on other sites

Από την περασμένη Δευτέρα 17/6 μπήκα κι εγώ στο club του galaxy note 10.1. Εσκασα 375 γιατί την πάτησα με μια κινεζιά από minideal.net. Ενα ainol novo 10 Hero, που το πλήρωσα 156 μαζί με δερμάτινη θήκη. Δούλεψε δύο βδομάδες και μετά πάπαλα. Εβγαινε το βύσμα της μπαταρίας και δεν μου δίνει display! Αστα να πάνε!

 

Φοβερή ποιότητα και αξίζει τα λεφτά του τώρα που είναι και πιο οικονομικό από πέρσι που πρωτοκυκλοφόρησε. Και η μπαταρία του κρατάει πάρα πολύ. Το έβαλα για πρώτη φόρτιση χθες μετά από δυο μέρες που το πήρα και με καλή χρήση με μπαταρία φορτισμένη από εργοστάσιο στο 50%. Εφτασε χθες βράδυ 13% και το έβαλα για μια πλήρη ολονύχτια φόρτιση.

 

Πολύ γρήγορη επανεκίνηση, τρομερή αίσθηση. Πολύ γρήγορη απόκριση. Ανεπιφύλακτα το συνιστώ ειδικά σε όσους έχουν "καεί" από κινεζιές!

Link to comment
Share on other sites

Νέα κάτοχος κι εγώ του Ν8010 σε μπορντώ χρώμα! :D

Μία απορία ... πόσα ελεύθερα Gbs είχατε όταν το πρωτοπήρατε? Εμένα λέει 11,47 Gb ...

Και άλλη μία ερώτηση ... η συσκευή τελικά δέχεται κάρτα μνήμης μέχρι 32 Gb ή μέχρι 64 Gb? Αυτό το ρωτάω γιατί μέσα στο βιβλιαράκι γράφει έως 64 ...

 

Κάπου τόσο GB είχα και γω

Δέχεται και 64gb κάρτα μνήμης

 

ΥΓ καλορίζικο

 

Καλημέρα.Δεν γνωριζει κανείς πως να κάνω root το 8020???

 

Έχε το νου σου για 8020 λέει unofficial xda

Για την έκδοση android που έχεις πήγαινε ρυθμίσεις > πληροφορίες συσκευής

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Νέα κάτοχος κι εγώ του Ν8010 σε μπορντώ χρώμα! :D

Μία απορία ... πόσα ελεύθερα Gbs είχατε όταν το πρωτοπήρατε? Εμένα λέει 11,47 Gb ...

Και άλλη μία ερώτηση ... η συσκευή τελικά δέχεται κάρτα μνήμης μέχρι 32 Gb ή μέχρι 64 Gb? Αυτό το ρωτάω γιατί μέσα στο βιβλιαράκι γράφει έως 64 ...

 

11.66 ειχε εμενα αλλα δεν βρισκω τι ρολο παιζει. 11+ πες το και εισαι οκ.

 

Τωρα sd, να σου πω και εγω το φοβηθηκα. Ηθελα 64αρα αλλα τελικα του πηρα 32αρα για να ειμαι σιγουρος. Αν καποιος εχει βαλει 64αρα ας μας πει.

 

Από την περασμένη Δευτέρα 17/6 μπήκα κι εγώ στο club του galaxy note 10.1. Εσκασα 375 γιατί την πάτησα με μια κινεζιά από minideal.net. Ενα ainol novo 10 Hero, που το πλήρωσα 156 μαζί με δερμάτινη θήκη. Δούλεψε δύο βδομάδες και μετά πάπαλα. Εβγαινε το βύσμα της μπαταρίας και δεν μου δίνει display! Αστα να πάνε!

 

Φοβερή ποιότητα και αξίζει τα λεφτά του τώρα που είναι και πιο οικονομικό από πέρσι που πρωτοκυκλοφόρησε. Και η μπαταρία του κρατάει πάρα πολύ. Το έβαλα για πρώτη φόρτιση χθες μετά από δυο μέρες που το πήρα και με καλή χρήση με μπαταρία φορτισμένη από εργοστάσιο στο 50%. Εφτασε χθες βράδυ 13% και το έβαλα για μια πλήρη ολονύχτια φόρτιση.

 

Πολύ γρήγορη επανεκίνηση, τρομερή αίσθηση. Πολύ γρήγορη απόκριση. Ανεπιφύλακτα το συνιστώ ειδικά σε όσους έχουν "καεί" από κινεζιές!

 

Καλα, δεν εχει και ΤΗΝ ποιοτητα αλλα σε γενικες γραμμες για τα λ7 του και αυτα που προσφερει, ειναι ΟΚ. Η μπαταρια ειναι οντως καλη. Βαζοντας greenify και παγονοντας με titanium διαφορες βλακειες της μαμας sammy, το λιωνω και μου βγαζει 1.5 μερα. Αλλα το λιωνω!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

11.66 ειχε εμενα αλλα δεν βρισκω τι ρολο παιζει. 11+ πες το και εισαι οκ.

 

Τωρα sd, να σου πω και εγω το φοβηθηκα. Ηθελα 64αρα αλλα τελικα του πηρα 32αρα για να ειμαι σιγουρος. Αν καποιος εχει βαλει 64αρα ας μας πει.

 

 

 

Καλα, δεν εχει και ΤΗΝ ποιοτητα αλλα σε γενικες γραμμες για τα λ7 του και αυτα που προσφερει, ειναι ΟΚ. Η μπαταρια ειναι οντως καλη. Βαζοντας greenify και παγονοντας με titanium διαφορες βλακειες της μαμας sammy, το λιωνω και μου βγαζει 1.5 μερα. Αλλα το λιωνω!

Φίλε μου μετά την κινέζικη πατάτα ainol novo 10 Hero αυτό μου φαίνεται Θεϊκό!!!!!:D

By the way. Μπορείς να το κάνεις root; Ή χανεις την εγγύηση εντελώς;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μετά την κινέζικη πατάτα ainol novo 10 Hero αυτό μου φαίνεται Θεϊκό!!!!!:D

By the way. Μπορείς να το κάνεις root; Ή χανεις την εγγύηση εντελώς;

 

Παπαλα η εγγύηση! Πρέπει να μάθεις πως να το επαναφέρεις κιόλας!

Ελπίζοντας βέβαια να μην γίνει καμιά περίεργη βλαβει με την μπαταρία και δεν μπορείς να επέμβεις πλέον! χαχαχαχ υπερεβαλα λίγο αλλά θυμήθηκα και τον φίλο που έφτιαξε ένα βίντεο πιο πάνω με το tablet του που δεν φορτιζε πια :X

Link to comment
Share on other sites

Παπαλα η εγγύηση! Πρέπει να μάθεις πως να το επαναφέρεις κιόλας!

Ελπίζοντας βέβαια να μην γίνει καμιά περίεργη βλαβει με την μπαταρία και δεν μπορείς να επέμβεις πλέον! χαχαχαχ υπερεβαλα λίγο αλλά θυμήθηκα και τον φίλο που έφτιαξε ένα βίντεο πιο πάνω με το tablet του που δεν φορτιζε πια :X

 

Εντάξει. Θα ζήσουμε και χωρίς να γίνει root. To αφήνω και δεν το πειράζω. Το θέλω περισσότερο για δουλειά (remote support με teamviewer, logmein) και για ταινίες. Είναι ό,τι πρέπει εναλλακτικό του laptop σε περίπτωση που δεν μπορώ να το κουβαλήσω.

Edited by leas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...