Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένω κι εγώ κάποια καλή προσφορά για την αγορά του..το θέμα μου είναι το 3g ή όχι..γράφτηκε από φίλους για κάποιες συσκευές τηλεφώνου ότι και μόνο η παρουσία κάρτας κινητής (και με κλειστά τα δεδομένα) βοηθάει στο πιο γρήγορο κλειδωμα του gps..επειδή με ενδιαφέρει πολύ η χρηση του σαν gps θα εκτιμούσα αν κάποιος ξέρει ή κάνει το τεστ και στο Ν8000 (κλείδωμα με κάρτα και χωρίς,με κλειστά δεδομένα και wifi) για σύγκριση..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις παρέλαβα και γω το μηχανάκι, άσπρο από το birdphone.

ολοκλήρωσα την συλλογή του note :lol::lol::lol:

Καλό φαίνεται με την πρώτη ματιά.

Καλορίζικο και καλώς ήρθες στην παρέα .

Περιμένω κι εγώ κάποια καλή προσφορά για την αγορά του..το θέμα μου είναι το 3g ή όχι..γράφτηκε από φίλους για κάποιες συσκευές τηλεφώνου ότι και μόνο η παρουσία κάρτας κινητής (και με κλειστά τα δεδομένα) βοηθάει στο πιο γρήγορο κλειδωμα του gps..επειδή με ενδιαφέρει πολύ η χρηση του σαν gps θα εκτιμούσα αν κάποιος ξέρει ή κάνει το τεστ και στο Ν8000 (κλείδωμα με κάρτα και χωρίς,με κλειστά δεδομένα και wifi) για σύγκριση..

Οι φίλοι μιλάνε γιά κινητά και όχι γιά ταμπλέτες . Στο Ν8000 3g , με το Wi-Fi και το 3G απενεργοποιημένα ή ακόμα και με την κάρτα 3g εκτός

το GPS κλειδώνει ακαριαία .

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κι εγώ κάποια καλή προσφορά για την αγορά του..το θέμα μου είναι το 3g ή όχι..γράφτηκε από φίλους για κάποιες συσκευές τηλεφώνου ότι και μόνο η παρουσία κάρτας κινητής (και με κλειστά τα δεδομένα) βοηθάει στο πιο γρήγορο κλειδωμα του gps..επειδή με ενδιαφέρει πολύ η χρηση του σαν gps θα εκτιμούσα αν κάποιος ξέρει ή κάνει το τεστ και στο Ν8000 (κλείδωμα με κάρτα και χωρίς,με κλειστά δεδομένα και wifi) για σύγκριση..

 

δεν ξερω αν υπαρχει καποια διαφορα στον χρονο που κλειδωνει αναμεσα στα 2 μοντελα.....αλλα και να υπαρχει δεν νομιζω να ειναι τοσο σημαντικη ωστε να παρεις το μοντελο χωρις 3g.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από Media Markt και δυστυχώς τα νέα από εκεί δεν είναι ευχάριστα , δεν υπάρχει το συγκεκριμένο

.........Ομως , βρήκα τoν αντιπρόσωπο της Belkin στην Ελλάδα , μίλησα μαζύ τους , τους είπα την ιστορία .

Μου είπαν πως περιμένουν σε κανένα 10ήμερο διάφορα προϊόντα της Belkin και ανάμεσά τους και φορτιστές .

Μπορείς να πάρεις τον κ. Λεβεντάκη στο τηλ . 210 9911008 και να συνενοηθείτε .

Τα στοιχεία του φορτιστή : BELKIN Power Adapter for Samsung Galaxy Tab - Model #F8M112cw , 5v , 2.1Ah

 

Hope this helps

 

PS-1 : Γράφω τα παραπάνω εδώ στο forum και όχι σε PM , γιά χρήση οποιουδήποτε μπορεί να θέλει να αγοράσει τον συγκεκριμένο φορτιστή .

PS-2 : Το γεγονός ότι ο παραπάνω φορτιστής δουλεύει και αποδίδει στο δικό μου tablet όπως έχω αναφέρει , δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω ούτε να εγγυηθώ

αν θα αποδίδει το ίδιο σε οποιοδήποτε άλλο

 

 

:oops: Από προεπισκόπιση ....πως πάμε . 'Ασχετο

 

Εχω ακούσει γιά την Smartec , όμως αν αρχίσει το σκάλισμα , θα έχω ένα επισκευασμένο μηχανάκι , που ποιός ξέρει πως θα συμπεριφέρεται .

Αυτή τη στιγμή έχω ένα γκατζετάκι που δουλεύει σαν ελβετικό ρολόϊ και που μου δίνει ότι του ζητήσω χωρίς κανένα πρόβλημα .

Δεν θα ήθελα να το ρισκάρω . Αλλωστε το πρόβλημα μπορεί να χαρακτηρισθεί και ως όχι ιδιαίτερα τραγικό , γιατί άπαξ και ξεκινήσει το έχω συνέχεια

online . Ακόμα και μιά πιθανή αντικατάσταση στη παρούσα φάση την θεωρώ ρίσκο .

 

Μακάρι να υπάρχει ο φορτιστείς γιατί αργά η γρήγορα θα τον χρειαστούμε :lol: !!!

 

:offtopic: Τέλεια η προεπισκόπηση :lol: :p :D

 

Και εγώ στη θέση σου δεν θα εμπαινα σε αυτή τη διαδικασία μόνο για ένα πρόγραμμα αλλά έναν που πέτυχα στο service του πλαισίου τους γύρισε το samsung gallaxy III mini(μόνο δυο μέρες το είχε) μόνο και μόνο γιατί είχε ένα πρόβλημα στην εφαρμογή "TALK" της google :P !!! Εντάξει μουρθε να γελάσω γιατί είπα μέσα μου <<μα για το TALK ρε μαμοτο!!!;;;>> :lol:

Το πολύ πολύ όταν χρειαστείς το skype άνοιξε το 5 λεπτά νωρίτερα :wink:!!!

 

Περιμένω κι εγώ κάποια καλή προσφορά για την αγορά του..το θέμα μου είναι το 3g ή όχι..γράφτηκε από φίλους για κάποιες συσκευές τηλεφώνου ότι και μόνο η παρουσία κάρτας κινητής (και με κλειστά τα δεδομένα) βοηθάει στο πιο γρήγορο κλειδωμα του gps..επειδή με ενδιαφέρει πολύ η χρηση του σαν gps θα εκτιμούσα αν κάποιος ξέρει ή κάνει το τεστ και στο Ν8000 (κλείδωμα με κάρτα και χωρίς,με κλειστά δεδομένα και wifi) για σύγκριση..

 

Το GPS κλειδώνει στο τσακ μπαμ με wifi, 3g ή χωρίς!!! Άμα έχεις μόνο αυτόν τον ενδοιασμό νομίζω ότι στον λύσαμε στο έπακρο!!!

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλώς ήρθες στην παρέα .

 

Οι φίλοι μιλάνε γιά κινητά και όχι γιά ταμπλέτες . Στο Ν8000 3g , με το Wi-Fi και το 3G απενεργοποιημένα ή ακόμα και με την κάρτα 3g εκτός

το GPS κλειδώνει ακαριαία .

Να'σαι καλά σ'ευχαριστώ.

 

Thanos

Να'σαι καλά,απλά επειδή δεν το χρειάζομαι το 3g κι επειδή διάβασα αυτο για την παρουσία και μόνο κάρτας (με κλειστά τα δεδομένα) αναρωτιόμουν αν ισχύει το ίδιο και στο Note..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στη θέση σου δεν θα εμπαινα σε αυτή τη διαδικασία μόνο για ένα πρόγραμμα αλλά έναν που πέτυχα στο service του πλαισίου τους γύρισε το samsung gallaxy III mini(μόνο δυο μέρες το είχε) μόνο και μόνο γιατί είχε ένα πρόβλημα στην εφαρμογή "TALK" της google :P !!! Εντάξει μουρθε να γελάσω γιατί είπα μέσα μου <<μα για το TALK ρε μαμοτο!!!;;;>> :lol:

Το πολύ πολύ όταν χρειαστείς το skype άνοιξε το 5 λεπτά νωρίτερα :wink:!!!

 

Είναι βέβαιο ότι κουφά ακούς και βλέπεις καθημερινά . 'Αλλά άκου και τούτο .

Στο post μου #1985 έγραψα πως το πρόβλημα συνεχίζεται με το Skype μετά την ΕΕΔ . Σήμερα βρέθηκα γιά καφέ με φίλο και είπε να δοκιμάσουμε

το Skype του . Πάω να το εργοποιήσω γιατί το είχα κλειστό , με το Wi-Fi του καφέ , δεν άνοιγε με τίποτα . Λέω θα φταίει το rooter του μαγαζιού .

Ας δοκιμάσω με το 3g . Και ωωωωωω του θαύματος . 'Ανοιξε σφαίρα .

Γυρίζω σπίτι , δοκιμάζω το Wi-Fi μου , ΤΙΠΟΤΑ . Με το 3g και πάλι ΣΦΑΙΡΑ .

'Οπερ μεθερμηνευόμενο ..... παρ' τ' αυγό και κούρευτο .:lol::lol:

Ετσι κι' αλλιώς φεύγω αύριο γιά διακοπές οπότε θα χρησιμοποιώ το 3g , δοκιμασμένο το τριήμερο που μας πέρασε . ΤΕΛΕΙΟ .

 

PS : Στα forum στο community του Skype υπάρχουν δεκάδες posts με παράπονα γιά το ίδιο θέμα , αλλά δεν έχει ευαρεστηθεί κανείς υπεύθυνος να

απαντήσει από ερωτήσεις που εκκρεμούν από το 2012 .

Link to comment
Share on other sites

Είναι βέβαιο ότι κουφά ακούς και βλέπεις καθημερινά . 'Αλλά άκου και τούτο .

Στο post μου #1985 έγραψα πως το πρόβλημα συνεχίζεται με το Skype μετά την ΕΕΔ . Σήμερα βρέθηκα γιά καφέ με φίλο και είπε να δοκιμάσουμε

το Skype του . Πάω να το εργοποιήσω γιατί το είχα κλειστό , με το Wi-Fi του καφέ , δεν άνοιγε με τίποτα . Λέω θα φταίει το rooter του μαγαζιού .

Ας δοκιμάσω με το 3g . Και ωωωωωω του θαύματος . 'Ανοιξε σφαίρα .

Γυρίζω σπίτι , δοκιμάζω το Wi-Fi μου , ΤΙΠΟΤΑ . Με το 3g και πάλι ΣΦΑΙΡΑ .

'Οπερ μεθερμηνευόμενο ..... παρ' τ' αυγό και κούρευτο .:lol::lol:

Ετσι κι' αλλιώς φεύγω αύριο γιά διακοπές οπότε θα χρησιμοποιώ το 3g , δοκιμασμένο το τριήμερο που μας πέρασε . ΤΕΛΕΙΟ .

 

PS : Στα forum στο community του Skype υπάρχουν δεκάδες posts με παράπονα γιά το ίδιο θέμα , αλλά δεν έχει ευαρεστηθεί κανείς υπεύθυνος να

απαντήσει από ερωτήσεις που εκκρεμούν από το 2012 .

 

Όπα.... μόλις είπες για κουφά κοίτα να δεις τι έγινε πριν 5 λεπτά με το τάμπλετ!!!

Το βάζω στις 11 σήμερα το πρωί για φόρτιση, κλειστο γιατί το είχα αφήσει στο 3% και δεν είχα χρόνο να το φορτίσω, μετά από 4 ώρες πάω το βλέπω και το εικονίδιο αναβόσβηνε ακόμα λες και ήταν στο 75%!!! :blink: Είπα να το αφήσω ακόμα!!!! :worry:

Το ξανά βλέπω τώρα και ήταν ακριβός στο ίδιο επίπεδο!!! :shock:

Το βγάζω από τον φορτιστή και το ανάβω---> Μου λέει 100% :shifty:

Άρα μην παρασύρεστε με το εικονίδιο φόρτισης όταν ειναι σβηστό το ταμπλετ ....δεν ειναι πάντα αξιόπιστο!!! :!:

Μετά το 5ωρο ανοίξτε το ταμπλετ για να τσεκάρετε, μην το αφήνετε χωρίς λόγο πολλές ώρες στη πρίζα. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Άρα μην παρασύρεστε με το εικονίδιο φόρτισης όταν ειναι σβηστό το ταμπλετ ....δεν ειναι πάντα αξιόπιστο!!! :!:

Μετά το 5ωρο ανοίξτε το ταμπλετ για να τσεκάρετε, μην το αφήνετε χωρίς λόγο πολλές ώρες στη πρίζα. :wink:

 

Το πιό κουφό είναι η ένδειξη ρυθμίσεις/μπαταρία . Το έχω τσεκάρει με μπαταρία 5% να μου λέει "15η 10ω 10λ με μπαταρία ",

και με μπαταρία 95% να μου λέει "2ω 30λ με μπαταρία":lol::lol:

Μικροαμαρτίες που δεν πρέπει ούτε να τις κοιτάμε ή να τις λαβαίνουμε υπ' όψιν .

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα νούμερα, είναι το πόσες ώρες , ημέρες κλπ δουλεύει, άρα καλά μετράει το μηχανάκι. ;);)

 

Σετάρω το Viber στο Ν8000 και δίνω το νούμερο του κινητού μου, από το ΝΟΤΕ ΙΙ.

Χαρούμενος, πάω στο ΝΟΤΕ ΙΙ παίρνω το smsάκι, το κοτσάρω στο Ν8000 και λέω ωραία, έχω το Viber και εδώ. Ήρθαν και μέσω συγχρονισμού όλες οι επαφές που έχω στο gmail, Αρχοντας!!!

 

Αφήνω το Ν8000, πάω στο ΝΟΤΕ ΙΙ και τι να δω, το viber εκτός. Το μπελά μου λέω τι στο καλό έγινε;

Πάω να το ανοίξω, μου ζήταγε τηλεφωνικό αριθμό.

Τότε την...ψιλλιάστηκα την πατάτα που έκανα.:blink:

:ninja::ninja::ninja:

 

(υ.γ είχα επηρεαστεί από την εφαρμογή για το pc, που τρέχει ταυτόχρονα με το κινητό...)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Σετάρω το Viber στο Ν8000 και δίνω το νούμερο του κινητού μου, από το ΝΟΤΕ ΙΙ.

Χαρούμενος, πάω στο ΝΟΤΕ ΙΙ παίρνω το smsάκι, το κοτσάρω στο Ν8000 και λέω ωραία, έχω το Viber και εδώ. Ήρθαν και μέσω συγχρονισμού όλες οι επαφές που έχω στο gmail, Αρχοντας!!!

 

Αφήνω το Ν8000, πάω στο ΝΟΤΕ ΙΙ και τι να δω, το viber εκτός. Το μπελά μου λέω τι στο καλό έγινε;

Πάω να το ανοίξω, μου ζήταγε τηλεφωνικό αριθμό.

Τότε την...ψιλλιάστηκα την πατάτα που έκανα.:blink:

:ninja::ninja::ninja:

 

(υ.γ είχα επηρεαστεί από την εφαρμογή για το pc, που τρέχει ταυτόχρονα με το κινητό...)

δωσε στο viber του tablet τον αριθμο του σταθερου σου,θα σε παρουν τηλ εκει και ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχης κατοχος κι εγω απο το πρωι!

Εκανα πλεον 2 τα Note, συνολο ιντσων 15.6 χεχεχε!!

Η αγορα εγινε απο το birdphone δια ζωσης, εξυπηρετηση πολυ καλη, το μονο που με χαλασε ηταν οτι η πολιτικη της εταιρειας ειναι να μην μπορεις να δεις τη συσκευασια πριν την αγορα, κατι για το οποιο φυσικα δεν φταινε οι υπαλληλοι εκεί. Παντως οι διαβεβαιωσεις για ευρωπαικη συσκευή ηταν αληθεις μια και ο ελεγχος αργοτερα του firmware εδειξε γερμανικη συσκευη. Ζελατινες ολες στη θεση τους, καρτα εγγυησης και στα ελληνικα, 2 seals αυτοκολλητες ανεπαφες και το κουτι μεσα σε ζελατινα που περιειχε και ελληνικες οδηγιες σαν τσοντα.

Η συσκευη φοραγε 4.1.2. γερμανικη με ημερομηνια Ιανουαριου, ηδη ηρθε ειδοποιηση για update.

Προς το παρον τα βασικα δουλευουν καλα και απροβληματιστα, και το ασύρματο και οι κλησεις και τα μηνυματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι κάτοχος του μηχανήματος από τον πρώτο μήνα κυκλοφορίας του και είμαι ευχαριστημενος. Όμως νομιζω οτι εφτασε ο αντικαταστατης του: ATIV TAB 3 ουσιαστικα το ιδιο μηχανημα απο άποψη βάρους και διαστάσεων αλλα με win8 pro office 2013 και spen. Βέβαια εχει aton clover trail και οχι hasswell και ddr2. Ομως είναι εργαλείο δουλειάς. Βεβαια παίζει ρόλο και η τιμή ομως κακα τα ψεματα το office λείπει απο το android. Θελω τη γνώμη σας πριν βάλω το χέρι στην τσέπη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , έχω ένα πρόβλημα και απ ότι φαίνεται είναι σοβαρό.

Πήγα να εγκαταστήσω την CyanogenMod αλλά έχει κολλήσει στην αρχή , δηλαδή τι εννοώ ανοίγω το τάμπλετ μουυ εμφανίζει το Samsung Galaxy Note 10.1 και μετά εμφανίζει το σήμα του CyanogenMod με τον κύκλο να περιστρέφεται και μένει εκεί , δεν κάνει τίποτα το έχω έτσι εδώ και πόση ώρα. Μετά έκανα με τα κουμπία ενεργοποίηση και ήχου backup και restore θεωρόντας ότι θα γυρίσει στην αρχική μορφή. τώρα το τάμπλετ παραμένει ανοιχτό άμα πατάω να το κλείσω για να μη τρώει μπαταρία απλά κάνει επανεκκίνηση. Κάτεβασα τη CyanogenMod 10.1 αλλά νομίζω όλο το λάθος το έκανα επείδη το ρούταρα το ταμπλετ με odin και μετά έβαλα clockworkmod μετά απο ώρες αναζητήσεων και έγινε γρήγορα. Μετά κατέβασα το Rom Manager Free από το playstore και πήγα απο εκεί να εγκαταστήσω τη CyanogenMod, εκεί νομίζω έγινε το λάθος , γιατί τη συσκευή στο Rom Manager δεν την εμφάνιζε στις επιλογές. Τώρα δεν ξέρω τι να κάνω ,όποιος μπορεί ας βοηθήσει παρακαλώ.

Το τάμπλετ το έχω συνδεδεμένο στο φορτιστή

 

 

 

Tελικά το έλυσα το πρόβλημα κάνοντας Wipe data/Factory Reset και μετά Wipe Cache Partition και reboot system now. ελπίσω να μην προκύψει κάποιο πρόβλημα

Edited by orestisgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι κάτοχος του μηχανήματος από τον πρώτο μήνα κυκλοφορίας του και είμαι ευχαριστημενος. Όμως νομιζω οτι εφτασε ο αντικαταστατης του: ATIV TAB 3 ουσιαστικα το ιδιο μηχανημα απο άποψη βάρους και διαστάσεων αλλα με win8 pro office 2013 και spen. Βέβαια εχει aton clover trail και οχι hasswell και ddr2. Ομως είναι εργαλείο δουλειάς. Βεβαια παίζει ρόλο και η τιμή ομως κακα τα ψεματα το office λείπει απο το android. Θελω τη γνώμη σας πριν βάλω το χέρι στην τσέπη.

 

Δεν νομιζω οτι ειναι το καταλληλο θρεντ εδω για τετοιο ερωτημα.

 

 

Καλησπέρα παιδιά , έχω ένα πρόβλημα και απ ότι φαίνεται είναι σοβαρό.

Πήγα να εγκαταστήσω την CyanogenMod αλλά έχει κολλήσει στην αρχή , δηλαδή τι εννοώ ανοίγω το τάμπλετ μουυ εμφανίζει το Samsung Galaxy Note 10.1 και μετά εμφανίζει το σήμα του CyanogenMod με τον κύκλο να περιστρέφεται και μένει εκεί , δεν κάνει τίποτα το έχω έτσι εδώ και πόση ώρα. Μετά έκανα με τα κουμπία ενεργοποίηση και ήχου backup και restore θεωρόντας ότι θα γυρίσει στην αρχική μορφή. τώρα το τάμπλετ παραμένει ανοιχτό άμα πατάω να το κλείσω για να μη τρώει μπαταρία απλά κάνει επανεκκίνηση. Κάτεβασα τη CyanogenMod 10.1 αλλά νομίζω όλο το λάθος το έκανα επείδη το ρούταρα το ταμπλετ με odin και μετά έβαλα clockworkmod μετά απο ώρες αναζητήσεων και έγινε γρήγορα. Μετά κατέβασα το Rom Manager Free από το playstore και πήγα απο εκεί να εγκαταστήσω τη CyanogenMod, εκεί νομίζω έγινε το λάθος , γιατί τη συσκευή στο Rom Manager δεν την εμφάνιζε στις επιλογές. Τώρα δεν ξέρω τι να κάνω ,όποιος μπορεί ας βοηθήσει παρακαλώ.

Το τάμπλετ το έχω συνδεδεμένο στο φορτιστή

 

 

 

Tελικά το έλυσα το πρόβλημα κάνοντας Wipe data/Factory Reset και μετά Wipe Cache Partition και reboot system now. ελπίσω να μην προκύψει κάποιο πρόβλημα

 

 

Οτι θα σε ρωτουσα. Ειναι επιβεβλημενο το φακτορυ ρισετ μετα απο κατι τετοιο. Μενουν "σκουπιδια" πισω, απο την προηγουμενη ρομ, που εμποδιζουν την νεα να ξεκινησει.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι το καταλληλο θρεντ εδω για τετοιο ερωτημα.

 

 

Δεν ήξερα που να κάνω το ποστ για αυτό το έβαλα εδώ επειδή στους θέμα με τους οδηγούς δεν υπάρχει το note

Link to comment
Share on other sites

εχει πάρει κάποιος αυτη τη θηκη σε oem http://www.ebay.com/itm/New-Stylish-Black-Ultra-Slim-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-Note-10-1-N8000-N8010-/380657154504?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&hash=item58a0ef39c8 οχι original .

Ειναι με μαγνητη οπως η original?

Εχει παρει καποιος αντιστοιχη που να δουλευει οπως η original...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα που να κάνω το ποστ για αυτό το έβαλα εδώ επειδή στους θέμα με τους οδηγούς δεν υπάρχει το note

 

Δεν αναφερόταν σε σένα ο fanatikos φίλε μου. Αναφερόταν στον petbet71.

 

Καλημέρα, είμαι κάτοχος του μηχανήματος από τον πρώτο μήνα κυκλοφορίας του και είμαι ευχαριστημενος. Όμως νομιζω οτι εφτασε ο αντικαταστατης του: ATIV TAB 3 ουσιαστικα το ιδιο μηχανημα απο άποψη βάρους και διαστάσεων αλλα με win8 pro office 2013 και spen. Βέβαια εχει aton clover trail και οχι hasswell και ddr2. Ομως είναι εργαλείο δουλειάς. Βεβαια παίζει ρόλο και η τιμή ομως κακα τα ψεματα το office λείπει απο το android. Θελω τη γνώμη σας πριν βάλω το χέρι στην τσέπη.

 

Καλύτερα να απευθυνθείς εδώ.. :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχει πάρει κάποιος αυτη τη θηκη σε oem http://www.ebay.com/itm/New-Stylish-Black-Ultra-Slim-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-Note-10-1-N8000-N8010-/380657154504?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&hash=item58a0ef39c8 οχι original .

Ειναι με μαγνητη οπως η original?

Εχει παρει καποιος αντιστοιχη που να δουλευει οπως η original...

 

την εχω παρει εγω...εχει μαγνητη ναι και στην πρωτεινω ανεπιφυλακτα.

Link to comment
Share on other sites

εχει πάρει κάποιος αυτη τη θηκη σε oem http://www.ebay.com/itm/New-Stylish-Black-Ultra-Slim-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-Note-10-1-N8000-N8010-/380657154504?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&hash=item58a0ef39c8 οχι original .

Ειναι με μαγνητη οπως η original?

Εχει παρει καποιος αντιστοιχη που να δουλευει οπως η original...

 

Ναι είναι πολύ καλή την έχω και εγώ.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γνωριζει καποιος να με ενημερωσει ποτε το note θα παρει την 4.2.2????

 

Όχι και ειναι εντελώς άγνωστο, όπως για τις υπόλοιπες συσκευές της samsung (εκτός των καινούργιων S4 κλπ.)

Αλλά ειναι γνωστό ότι θα αναβαθμιστεί και στην καινούργια έκδοση όταν αυτή κυκλοφορήσει (4.3 ή 5.0)!!!

Θέλω εδώ να συμπληρώσω ότι δεν ειναι και απαραίτητη η αναβάθμιση!!! Δεν έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω στο note σε γενικές γραμμές!!!

Σε λίγο καιρό δεν θα χρειαζόμαστε ούτε προγράμματα για την μετατροπή των εφαρμογών για να τα καθιστούν συμβατά στα multiwindows!!!

Τώρα και ο dolphin browser είναι από μαμά συμβατός και ειναι "άψογος" !!!

Όταν οι άλλοι πχ. LG προσπαθούν μετά κόπων και βασάνων να βάλουν "κάτι λίγο από multiwindows" το note το έχει σε επίπεδο pc!!!

Εγώ το έχω δοκιμάσει και έχω ανοίξει 10 και βάλε παράθυρα μαζί και δεν μου έχει κολλήσει(δυο βίντεο, ένα FullHD από το mx player pro και ένα στο youtube) internet σε "δύσκολες" σελίδες, σε δυο browsers κλπ. και ότι άλλο είχα!!!

Όποιος άλλος έχει κάνει σκληρά τεστ στο μηχάνημα ας μας πει και τη δίκη του άποψη!!! :cool:

Όποιος θέλει ας δοκιμάσει και το sopcast!!! Είναι τέλεια η εικόνα!!! Όποιος θέλει το apk και link για κανάλια ας στείλει pm!!!

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να παίζει βίντεο στο YouTube και συγχρόνως να "σερφάρω" σε διπλανή καρτέλα? Όποτε το κάνω σταματάει να παίζει το βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να παίζει βίντεο στο YouTube και συγχρόνως να "σερφάρω" σε διπλανή καρτέλα? Όποτε το κάνω σταματάει να παίζει το βίντεο.

 

Να ανοίγεις τις καρτέλες από την αναδυόμενη κάτω μπάρα multitasking του ταμπλετ!!!

 

[ATTACH]33865[/ATTACH]

 

Το video αριστερά ειναι από το hands-on τους HP Slate 7 :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...