Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κ απο μένα.. Ενδιαφέρομαι κ γω για το Note 10.1 απλά θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να παίξει βίντεο απο webtv.... για παράδειγμα σειρές απο το megatv.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Άνετα! Η γυναίκα μου βλέπει μόνιμα από κει τα κλεμμένα όνειρα :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

SAMSUNG GALAXY NOTE 10.1 GT-N8010 GREY 387.00 €

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.906048

ήμουν έτοιμος να πάρω το asus 301t στα 320€.

αξίζει να πάρω το note?

 

:confused:

 

https://www.skroutz.gr/s/3046950/Asus-MemoPad-Smart-ME301T-16GB.html?keyphrase=301t

γλιτώνεις τα έξτρα λεφτα για τους ανταπτορες αλλά χάνεις τα 2gb μνήμης

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει 4-5 εκδόσεις Flashplayer 11 αλλά δεν παίζουν flash οι browsers...εχει κανείς άλλος πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει 4-5 εκδόσεις Flashplayer 11 αλλά δεν παίζουν flash οι browsers...εχει κανείς άλλος πρόβλημα?

 

Μια από τα ίδια κι εγώ! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μέσω OTG ούτως ή άλλως δεν υποστηρίζει NTFS όπως άλλωστε γίνεται με σχεδόν όλα τα tablet και τα smartphones της Samsung.

 

Δυστυχώς το συγκεκριμένο δεν υποστηρίζει NTFS ούτε μέσω της υποδοχής της microSD όπως ειπώθηκε σε άλλα threads από τους κατόχους. Υποστηρίζει όμως exFAT...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει 4-5 εκδόσεις Flashplayer 11 αλλά δεν παίζουν flash οι browsers...εχει κανείς άλλος πρόβλημα?

 

Μια από τα ίδια κι εγώ! :wacko:

 

Κατεβάσετε την έκδοση Flash Player 11.1 for Android 4.0 (11.1.115.47) και θα είστε κομπλέ!!

(Κάντε κλικ εδώ!) ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάσετε την έκδοση Flash Player 11.1 for Android 4.0 (11.1.115.47) και θα είστε κομπλέ!!

(Κάντε κλικ εδώ!) ;)

 

Ευχαριστούμε φίλε,αλλά το χω κάνει install πριν καιρό αυτό ακριβώς το ίδιο αρχείο.Δεν άλλαξε τίποτα δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Google Chrome αδερφέ.

 

Με τον "μαμά" browser θα είσαι κομπλέ !! Τα παίζει μια χαρά όλα !!

Link to comment
Share on other sites

Με τον "μαμά" browser θα είσαι κομπλέ !! Τα παίζει μια χαρά όλα !!

 

Έτσι ακριβώς. Ο Chrome για android ΔΕΝ υποστηρίζει flash content...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι η σχεδίαση της οθόνης είναι με οριζόντια θέαση, γνωρίζει κανείς αν γίνετε να κλειδώσει σε κάθετη θέαση όταν πχ θα βλέπω σημειώσεις απ το Word???? Εννοώ δλδ οταν διαβάζω ενα βιβλίο σε κάθετη θέαση κ το γυρίσω αλλιως να μην αλλάξει...
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίζεις την οθόνη στην θέση που θέλεις και μετά απενεργοποιείς την περιστροφή αθόνης από το αντίστοιχο shortcut της "κουρτίνας"...
Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε το Flashplayer...stock browser! opera kai chrome δεν υποστηρίζουν πράγματι για αυτό νόμιζα οτι κατι δεν πάει καλά...Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε το Flashplayer...stock browser! opera kai chrome δεν υποστηρίζουν πράγματι για αυτό νόμιζα οτι κατι δεν πάει καλά...Ευχαριστώ!

 

Και ο dolphin browser υποστηρίζει flash αλλά να έχεις υπόψιν ότι θα έχεις πρόβλημα όταν θα πατάς μεγιστοποιηση στο βίντεο!

Πάντως ο dolphin είναι πιο σταθερός στα βίντεο από τον ΣΤΟΚ γιατί άμα ανοιξεις πάνω από τρία βίντεο μπορεί να κολλήσει εντελώς!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα από το e-shop.gr το NOTE 10.1 Ν8000.

Ρίξτε μια ματιά βρε παιδιά στη φώτο:

 

http://imageshack.us/a/img14/2053/003oivz.jpg

 

Εσάς πως είναι το πίσω μέρος του κουτιού; Γιατί σε μένα έχει Αραβικά.

Πήρα τηλέφωνο στην Samsung Hellas σήμερα και έδωσα τι IMEI αλλα δεν μου απαντησαν αμεσως, περιμένω να μου πουν για πια χώρα προορίζεται η ταμπλέτα.

Δεν μου φαίνεται για ευρωπαϊκή πάντως και ΔΕΝ την έχω ανοίξει ακόμη, αν και πολύ θα το ήθελα…

Πια η γνώμη σας; Έχει κάποιος άλλος τέτοια συσκευή;;;

 

Δεν είναι ανεπίτρεπτο να πουλάνε (αν πουλάνε) ταμπλέτες που ΔΕΝ καλύπτονται από το επίσημο service της Samsung;;;

Edited by kroumel
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα από το e-shop.gr το NOTE 10.1 Ν8000.

Ρίξτε μια ματιά βρε παιδιά στη φώτο:

 

http://imageshack.us/a/img14/2053/003oivz.jpg

 

Εσάς πως είναι το πίσω μέρος του κουτιού; Γιατί σε μένα έχει Ιαπωνικά.

Πήρα τηλέφωνο στην Samsung Hellas σήμερα και έδωσα τι IMEI αλλα δεν μου απαντησαν αμεσως, περιμένω να μου πουν για πια χώρα προορίζεται η ταμπλέτα.

Δεν μου φαίνεται για ευρωπαϊκή πάντως και ΔΕΝ την έχω ανοίξει ακόμη, αν και πολύ θα το ήθελα…

Πια η γνώμη σας; Έχει κάποιος άλλος τέτοια συσκευή;;;

 

το e-shop κανει δικες του εισαγωγες πολλων προιοντων και πιθανον να ειναι και αυτο εισαγωγη δικια του.

αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι ειναι μαιμου ή οτι δεν καλυπτεσαι απο 2 χρονια εγγυηση.

δεν ξερω βεβαια,εαν σε καλυπτει η εδω επισημη αντιπροσωπεια σε περιπτωση βλαβης.

στην χειροτερη θα σε καλυψει το e-shop.

Link to comment
Share on other sites

το e-shop κανει δικες του εισαγωγες πολλων προιοντων και πιθανον να ειναι και αυτο εισαγωγη δικια του.

αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι ειναι μαιμου ή οτι δεν καλυπτεσαι απο 2 χρονια εγγυηση.

δεν ξερω βεβαια,εαν σε καλυπτει η εδω επισημη αντιπροσωπεια σε περιπτωση βλαβης.

στην χειροτερη θα σε καλυψει το e-shop.

 

Εννοείτε πως δεν είναι μαϊμού το προϊόν. Το θέμα είναι να είναι ευρωπαϊκή η συσκευή και να σε καλύπτει το ΕΠΙΣΗΜΟ service.

Θα εμπιστευόσουν το e-shop για service?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πως δεν είναι μαϊμού το προϊόν. Το θέμα είναι να είναι ευρωπαϊκή η συσκευή και να σε καλύπτει το ΕΠΙΣΗΜΟ service.

Θα εμπιστευόσουν το e-shop για service?

 

κοιταξε-κανονικα η εδω αντιπροσωπεια,ειναι υποχρεωμενη να σε καλυψει απο την στιγμη που υπαρχει η 2ετης πανευρωπαικη εγγυηση.

επειδη εδω ομως στην Ελλαδα,εχουμε...δικους μας κανονισμους και νομους,εαν στραβωσει κατι,το πιθανοτερο ειναι να σου βγαλουν το λαδι και να καταληξεις στα δικαστηρια.

περιμεμενε λιγο την απαντηση της samsung και αναλογως πρατεις.

το e-shop δεν το εχω τεσταρει σαν service,αλλα δεν νομιζω οτι θα εχεις θεμα.

 

**κανε και ενα τηλεφωνο στο e-shop να τους ρωτησεις σχετικα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε ενα λαπτοπ απο eshop που ειχα θεμα με κατι κολληματα που ετρωγε μια στις τοσες,τους το εδειξα σε βιντεο το προβλημα και αυτοι μου δωσαν πιστοτικο να παρω ενα αλλο
Link to comment
Share on other sites

Εγω σε ενα λαπτοπ απο eshop που ειχα θεμα με κατι κολληματα που ετρωγε μια στις τοσες,τους το εδειξα σε βιντεο το προβλημα και αυτοι μου δωσαν πιστοτικο να παρω ενα αλλο

 

Ούτε του παπά μην το πεις. Πίστεψέ με είναι από τις πολύ σπάνιες περιπτώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα από το e-shop.gr το NOTE 10.1 Ν8000.

Ρίξτε μια ματιά βρε παιδιά στη φώτο:

 

http://imageshack.us/a/img14/2053/003oivz.jpg

 

Εσάς πως είναι το πίσω μέρος του κουτιού; Γιατί σε μένα έχει Ιαπωνικά.

Πήρα τηλέφωνο στην Samsung Hellas σήμερα και έδωσα τι IMEI αλλα δεν μου απαντησαν αμεσως, περιμένω να μου πουν για πια χώρα προορίζεται η ταμπλέτα.

Δεν μου φαίνεται για ευρωπαϊκή πάντως και ΔΕΝ την έχω ανοίξει ακόμη, αν και πολύ θα το ήθελα…

Πια η γνώμη σας; Έχει κάποιος άλλος τέτοια συσκευή;;;

 

Δεν είναι ανεπίτρεπτο να πουλάνε (αν πουλάνε) ταμπλέτες που ΔΕΝ καλύπτονται από το επίσημο service της Samsung;;;

 

Αραβικά είναι αυτά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αραβικά είναι αυτά πάντως.

 

Ναι έκανα λάθος.

 

Αγόρασα σήμερα από το e-shop.gr το NOTE 10.1 Ν8000.

Ρίξτε μια ματιά βρε παιδιά στη φώτο:

 

http://imageshack.us/a/img14/2053/003oivz.jpg

 

Εσάς πως είναι το πίσω μέρος του κουτιού; Γιατί σε μένα έχει Αραβικά.

Πήρα τηλέφωνο στην Samsung Hellas σήμερα και έδωσα τι IMEI αλλα δεν μου απαντησαν αμεσως, περιμένω να μου πουν για πια χώρα προορίζεται η ταμπλέτα.

Δεν μου φαίνεται για ευρωπαϊκή πάντως και ΔΕΝ την έχω ανοίξει ακόμη, αν και πολύ θα το ήθελα…

Πια η γνώμη σας; Έχει κάποιος άλλος τέτοια συσκευή;;;

 

Η απάντηση από Samsung Hellas ήταν πως η συσκευή έχει χώρα προορισμού τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα.

Να ξέρετε πως το e-shop.gr πουλάει συσκευές που είναι ΕΚΤΟΣ επίσημης ευρωπαϊκής εγγύησης και όταν τους ρωτάς αν είναι ευρωπαϊκή η συσκευή σου απαντάνε πως δεν γνωρίζουν και θα σου πουν σε λίγες μέρες.

Edited by kroumel
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...