Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ή μπορεί να ήταν κάποιο demo για τα ράφια και στο πλάσαραν για καινούργιο!! (... σίγουρα αυτό είναι )

Κάτι μου θυμίζει... κάτι μου θυμίζει , α ναι ένα Galaxy SII , με το ίδιο πρόβλημα . Πήγε στο κατάστημα ο φίλος και παραλίγο

να τους τα κάνει λαμπόγυαλο . Οι φωνές του στο γεμάτο από πελάτες κατάστημα ακούστηκαν στη παραπέρα γειτονιά και

είδανε και πάθανε να τον σταματήσουν προσφέροντάς του γη και ύδωρ . Τελικά πήρε το καινούριο κι' έφυγε χαμογελώτας .

Απ'το Πλαισιο αγοραστηκε το tablet την πρωτη βδομαδα κυκλοφοριας κ το πληρωσα 699 ευρω.εχω σκεφτει να κανω αναφορα στο ΙΝΚΑ απο δευτερα,θα δειξει...

Φαντάζομαι εννοείς 599 . Αν δεις να το κωλ@βαράνε , κάνε ότι έκανε ο φίλος παραπάνω .

Καλό θα ήταν , γιά πληροφορία μας , να ενημερώσεις το forum τι απέγινε τελικά .

Την Παρασκευή μου ήρθε από το Kies update για το android αλλά πάλι 4.1.2 είναι.

Ξέρει κανείς τι αλλαγές έγιναν ;

Κανονικά θα έπρεπε να ενημερώνουν για το τι αλλαγές θα γίνουν ακριβώς και όχι να λένε 5-10 λέξεις μόνο.

Έστω να υπήρχε ένα Link για περισσότερες πληροφορίες.

Πως είναι δυνατόν ? Εμάς γιατί δεν μας το βγάζει ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και Εμενα μου εβγαλα μια ενημέρωση τ εκανα. Αλλα δεν κτλ τ αλλαξε..
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Δεν Εχω σχεση με κιες, μονο οτι αναβαθμιση βγαζει το ταμπλετ.
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Οχι 699 ευρω εκανε στην αρχη.στην τελικη η smartec ειχε καταχωρησει λαθος ΙΜΕΑ με αποτελεσμα να τρεχω κ να μην φτανω.ελλαδαρα με τα ωραια σου...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.Εστω και λιγο αργα πηρα αυτο το φοβερο ταμπετακι που ακουει στο ονομα Galaxy Note 10.1.

Απο την πρωτη κιολας μερα με ετρωγε το εξης θεμα:πως μπορουμε να μεταφερουμε Apps και Games απο την εσωτερικη στην εξωτερικη μνημη. Με το script αυτο : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1857391 ευτυχως το ελυσα το θεματακι και τωρα με μια 64GB καρτα εχω αφθονο χωρο.

Επειτα μετα απο την αναβαθμιση στην 4,1,2 αντιμετωπιζω προβλημα με την φορτηση της μπαταριας

Αυτη την μπαταρια του ποση ωρα κανετε για να την φορτισετε.....???

Εχω το Ν8000 σε εκδοση Jelly-Bean 4.1.2 routarismeno και απο το 20% για να παει στο 100% θελει να το αφηνω 2 μερες σχεδον στην πριζα.......μου εχει σπασει τα νευρα,του εχω κανει και battery calibration αλλα τιποτα.....

Φταιει η μπαταρια ο φορτιστης δεν ξερω...πραγματικα το ταμπλετ τα σπαει αλλα αυτο το θεμα με την μπαταρια με χαλαει ασχημα............

Αν εχετε αντιμετωπισει καποια παρομοια κατασταση ριξτε λιγο τα φωτα σας και απο εδω.......να 'στε καλα και ευχαριστω πολυ !!!:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, ήταν όλες χρήσιμες! (το shift keyboard τα σπάει! :D)

 

Έχω άλλη ερώτηση τώρα.. Δε μπορώ να κάνω κλήσεις. Δεν υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή, παρά μόνο για μηνύματα. Δοκίμασα να κατεβάσω μια, αλλά τίποτα. Έχω το n8020(4g) από την cosmote με κάρτα cosmote. Είναι κλειδωμένο από την cosmote? Μπορώ να το ξεκλειδώσω; Το έχει κάνει κανένας;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας!

Ειμαι ενα βήμα πριν την αγορά του ΝΟΤΕ 10.1 ή του ΝΟΤΕ 2.

 

Εχω αναβάθμιση απο wind και πρέπει ως την Παρασκευή να κπαραγγείλω ενα απο τα δυο.

 

Η βοήθεια που θέλω απο εσάς και οι απαντήσεις στα ερωτηματά μου ειναι εξής:

 

1- μπορω να κανω κλήσεις με τη sim κανονικά απο το 10.1; Χρειάζεται να κανω μετατροπές ή ιδιαίτερες ρυθμίσεις - παντέντες ώστε να το πετύχω ή απλά μπορω...;

 

2- υπάρχουν ελατωματικα τεμάχια - παρτίδες και τη πρεπει να προσέχω πριν την αγορά του 10.1;

 

3- αυτοκόλλητές μεβρανες screen protector για το 10.1 όπως στα κινητά τηλ υπάρχουν και για tablets?

 

4- ποιος θήκη προστασίας μου πρότεινετε η οποία να ειναι λειτουργική-κάμψη... και να προστατεύει καλα το tablet?

 

5- τέλος αν υποθέσουμε οτι λόγο της φύσης της πρωινή μου εργασίας (καθιστική...) στη οποία εχω την ευκαιρία να κανω χρήση του tablet η του κινητού τηλ για ψυχαγωγία (net,games, επεξεργασία αρχείων του office, αναπαραγωγη videos κ.λ.π) και με δεδομένο οτι το 10.1 μου δίνει ΚΥΡΙΩΣ και... δυνατότητα κλήσεων σκέφτομαι το tablet και όχι το ΝΟΤΕ 2.

 

Πραγματικά απο εσάς θα καταλήξω τι τελικά θα κανω;

 

Ποια συσκευη θα μου κάνει τη πιο εύκολη ή ποια λιγότερο δύσκολη...;

 

Χίλια ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.Εστω και λιγο αργα πηρα αυτο το φοβερο ταμπετακι που ακουει στο ονομα Galaxy Note 10.1.

Απο την πρωτη κιολας μερα με ετρωγε το εξης θεμα:πως μπορουμε να μεταφερουμε Apps και Games απο την εσωτερικη στην εξωτερικη μνημη. Με το script αυτο : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1857391 ευτυχως το ελυσα το θεματακι και τωρα με μια 64GB καρτα εχω αφθονο χωρο.

Επειτα μετα απο την αναβαθμιση στην 4,1,2 αντιμετωπιζω προβλημα με την φορτηση της μπαταριας

Αυτη την μπαταρια του ποση ωρα κανετε για να την φορτισετε.....???

Εχω το Ν8000 σε εκδοση Jelly-Bean 4.1.2 routarismeno και απο το 20% για να παει στο 100% θελει να το αφηνω 2 μερες σχεδον στην πριζα.......μου εχει σπασει τα νευρα,του εχω κανει και battery calibration αλλα τιποτα.....

Φταιει η μπαταρια ο φορτιστης δεν ξερω...πραγματικα το ταμπλετ τα σπαει αλλα αυτο το θεμα με την μπαταρια με χαλαει ασχημα............

Αν εχετε αντιμετωπισει καποια παρομοια κατασταση ριξτε λιγο τα φωτα σας και απο εδω.......να 'στε καλα και ευχαριστω πολυ !!!:!:

 

το εχω παει στη smartec για το ιδιο προβλημα κ αναμενω να την παρω πισω.θα σου πω μολις την παρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας!

Ειμαι ενα βήμα πριν την αγορά του ΝΟΤΕ 10.1 ή του ΝΟΤΕ 2.

Εχω αναβάθμιση απο wind και πρέπει ως την Παρασκευή να κπαραγγείλω ενα απο τα δυο.

Η βοήθεια που θέλω απο εσάς και οι απαντήσεις στα ερωτηματά μου ειναι εξής:

1- μπορω να κανω κλήσεις με τη sim κανονικά απο το 10.1; Χρειάζεται να κανω μετατροπές ή ιδιαίτερες ρυθμίσεις - παντέντες ώστε να το πετύχω ή απλά μπορω...;

2- υπάρχουν ελατωματικα τεμάχια - παρτίδες και τη πρεπει να προσέχω πριν την αγορά του 10.1;

3- αυτοκόλλητές μεβρανες screen protector για το 10.1 όπως στα κινητά τηλ υπάρχουν και για tablets?

4- ποιος θήκη προστασίας μου πρότεινετε η οποία να ειναι λειτουργική-κάμψη... και να προστατεύει καλα το tablet?

5- τέλος αν υποθέσουμε οτι λόγο της φύσης της πρωινή μου εργασίας (καθιστική...) στη οποία εχω την ευκαιρία να κανω χρήση του tablet η του κινητού τηλ για ψυχαγωγία (net,games, επεξεργασία αρχείων του office, αναπαραγωγη videos κ.λ.π) και με δεδομένο οτι το 10.1 μου δίνει ΚΥΡΙΩΣ και... δυνατότητα κλήσεων σκέφτομαι το tablet και όχι το ΝΟΤΕ 2.

Πραγματικά απο εσάς θα καταλήξω τι τελικά θα κανω;

Ποια συσκευη θα μου κάνει τη πιο εύκολη ή ποια λιγότερο δύσκολη...;

Χίλια ευχαριστω!

 

1. Είπαμε ότι μπορείς , απλά , χωρίς μετατροπές ή πατέντες .

2. Σφραγισμένη συσκευασία να γράφει όλα τα χαρακτηριστικά του από σοβαρό κατάστημα .

3. Υπάρχουν . Ρίξε μιά ματιά μερικές σελίδες πίσω .

4. Οτι εξυπηρετεί τον καθένα . Ρίξε μιά ματιά μερικές σελίδες πίσω .

5. Δημόσιος υπάλληλος :lol::lol::lol: (sorry). Είπαμε άλλο πράγμα το Ν8000 άλλο το ΝΟΤΕ 2. Διαλέγεις και παίρνεις .

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από COCOMAT...............

 

Για αξεσουάρ θα σου πρότεινα να πας στο Amazon ή ebay, ανάλογα τη σε βολεύει, να πάρεις μια ολοκληρωμένη ιδέα για το τι υπάρχει και για τις δύο συσκευές! Μετά με ένα απλό search μπορείς τα ψάξεις και στο skroutz ή Best price, ανάλογα τι σε βολεύει και εδώ, άμα θέλεις να το πάρεις από Ελλάδα και χωρίς πιστωτικές, PayPal κλπ.

Εγώ θα σου πω καθαρά την γνώμη μου με αυτά που περιέγραψες ότι χρειάζεσαι!

Αν το θέλεις για εργασία - διασκέδαση στο γραφείο τότε να πάρεις ξεκάθαρα το 10.1... άμα το έχεις και συνδεδεμένο με το wifi κάνει σχεδόν τα πάντα και χωρίς να σε περιορίζουν οι ίντσες!

Το note 2 προορίζεται για επαγγελματιες που χρειάζονται ένα πολυεργαλείο στο δρόμο και με μεγάλη αυτονομία!

Θα σου πρότεινα να πάρεις ενα απλο κινητο ή να κρατήσεις το κινητό που έχεις και να δουλεύεις για games και ότι άλλο το note 10.1!

Η αυτονομία του τάμπλετ είναι 8 ώρες με όλα φουλ - τέρμα, χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας και με 85% φωτεινότητα! Άμα το προσέξεις φτάνει 10 ώρες!

Αυτά! Ήθελες μια ξεκάθαρη θέση και την έδωσα, ελπίζω να βοήθησα!

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω εχω το το n8010 και ειναι απιστευτο ουτε κολαει ουτε προβληματα τιποτα.

 

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/tablets/android/GT-N8010EAACYO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι μιας και έχω το tablet αυτό.

Η επέκταση μνήμης είναι μέχρι 32 ή 64gb γιατι σε κάποια reviews έχω διαβάσει οτι είναι μεχρι 32 και σε

κάποια άλλα μέχρι 64.

Αν είναι μέχρι 64 τοτέ θα ήθελα να ρωτήσω αν η παρακάτω microSD θα κάνει δουλειά: http://www.amazon.co.uk/SanDisk-SDSDQU-064G-U46A-microSDXC-Including-Adapter/dp/B007JTKM30/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1366222819&sr=8-11&keywords=micro+sd+card

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα δουλέψει γιατί δεν μπορεί να αναγνωρίσει ntfs format!

Άμα τι μετατρέψεις σε fat32 τότε ναι! πηγενε καμιά εικοσαριά σελίδες πίσω και θα δεις ανάλογες απαντήσεις επί του θέματος!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα δουλέψει γιατί δεν μπορεί να αναγνωρίσει ntfs format!

Άμα τι μετατρέψεις σε fat32 τότε ναι!

 

Μicrosd κάρτες σε NTFS format αναγνωρίζει κανονικά νομίζω το tablet όταν μπουν στην υποδοχή επέκτασης μνήμης.

 

FAT32 format χρειάζεται στην περίπτωση του OTG host...

Link to comment
Share on other sites

Μicrosd κάρτες σε NTFS format αναγνωρίζει κανονικά νομίζω το tablet όταν μπουν στην υποδοχή επέκτασης μνήμης.

 

FAT32 format χρειάζεται στην περίπτωση του OTG host...

 

Αφού το νομίζεις να μην στο χαλάσω το χατίρι :lol:

Γιατί δεν το αναγνωρίζει στο OTG τότε?? τι μαγικά είναι αυτά που συμβαίνουν πίσω από τι πλάτη μας!!!

 

Φιλικά και χιουμοριστικα πάντα "JIMBOAthens" χωρίς να θέλω να σε προσβάλω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το "νομίζω" γιατί απλά δεν το έχω επιβεβαιώσει στο συγκεκριμένο tablet.

 

Είναι όμως επιβεβαιωμένο σε SGII, SGIII, Note I, Note II, SGTab2 7'' και SGTab2 10'' τα οποία ήμουν και είμαι κάτοχος. :)

 

Δεν νομίζω το 10άρι note να ξεφεύγει από τον κανόνα...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αγορασα αυτο http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/thikes/Samsung-Book-Cover-White-Galaxy-Note-Tab-EFC-1G2NWECSTD.htm απο εξω ζητωντας μαυρο και μου εστειλαν ασπρο οποιος εδιαφερεται πμ με λιγοτερα απο τα μισα χρηματα μαζι με Screen Protector και το μαντιλακι καθαρισμου στο κουτι του

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα αυτό το screen protector

http://www.clearplex.com/collections/electronics-protection-tablets/products/samsung-galaxy-10-1-screen-protector-shield-guard-protector-skin-cover-case-note.

Στο xda είχε πολύ καλά reviews, ειδικά όσον αφορά την χρήση του spen. Μόλις έρθει θα ποσταρω απόψεις.

 

Ήρθε το screen protector και το έβαλα χτες. Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές.

 

- Το φαινόμενο της φλούδας πορτοκαλιού δεν υπάρχει

- Το ultra clear είναι όντως έτσι, δεν φαίνεται καθόλου ότι υπάρχει μεμβράνη

- Το spen δεν κολλάει καθόλου, δεν είναι "sticky" η μεμβράνη

- Το μόνο κακό που βρήκα είναι ότι δεν είναι από άκρη σε άκρη, υπάρχει ένα ελάχιστο κενό δεξιά και αριστερά. Ανεπαίσθητο και σίγουρα όχι deal breaker.

 

Την συνιστώ ανεπιφύλακτα

Link to comment
Share on other sites

@ thanos1989 and @ JIMBOAthens

 

Σε ότι αφορά το Ν8000

ΜΟΝΟ Fat32 αναγνωρίζει και από την υποδοχή επέκτασης μνήμης και από OTG Card reader . Καρατσεκαρισμένο :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.Εστω και λιγο αργα πηρα αυτο το φοβερο ταμπετακι που ακουει στο ονομα Galaxy Note 10.1.

Απο την πρωτη κιολας μερα με ετρωγε το εξης θεμα:πως μπορουμε να μεταφερουμε Apps και Games απο την εσωτερικη στην εξωτερικη μνημη. Με το script αυτο : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1857391 ευτυχως το ελυσα το θεματακι και τωρα με μια 64GB καρτα εχω αφθονο χωρο.

Επειτα μετα απο την αναβαθμιση στην 4,1,2 αντιμετωπιζω προβλημα με την φορτηση της μπαταριας

Αυτη την μπαταρια του ποση ωρα κανετε για να την φορτισετε.....???

Εχω το Ν8000 σε εκδοση Jelly-Bean 4.1.2 routarismeno και απο το 20% για να παει στο 100% θελει να το αφηνω 2 μερες σχεδον στην πριζα.......μου εχει σπασει τα νευρα,του εχω κανει και battery calibration αλλα τιποτα.....

Φταιει η μπαταρια ο φορτιστης δεν ξερω...πραγματικα το ταμπλετ τα σπαει αλλα αυτο το θεμα με την μπαταρια με χαλαει ασχημα............

Αν εχετε αντιμετωπισει καποια παρομοια κατασταση ριξτε λιγο τα φωτα σας και απο εδω.......να 'στε καλα και ευχαριστω πολυ !!!:!:

απτο service μου το επιστρεψανε κ μου κανανε αλλαγη φωρτιστη.πηγαινε το να τελειωνεις...

Link to comment
Share on other sites

@ thanos1989 and @ JIMBOAthens

 

Σε ότι αφορά το Ν8000

ΜΟΝΟ Fat32 αναγνωρίζει και από την υποδοχή επέκτασης μνήμης και από OTG Card reader . Καρατσεκαρισμένο :lol::lol:

 

Σε GT-N8010 η υποδοχή επέκτασης μνήμης αναγνωρίζει ΚΑΙ exFat και δεν έχει το όριο ανά αρχείο των 4 περίπου GB . Η miniSD 32 GB διαμορφώθηκε σε exFat με Windows 8. :p :cool:

Edited by xalbag
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Συγνώμη που ρωτώ εδώ αλλα έψαξα και δε βρήκα κάτι όσο και αν έψαξα...

Ειναι έτοιμος όπως σας είχα γράψει λίγες μέρες πριν να αγοράσω το note 10.1 3G ώστε να κανω και κλήσεις.

Τηλεφωνίας στο πλαίσιο και ζήτησα να το κλήσω σε λευκό. Μου είπαν πως εξαντλήθηκε και πως σε θα παραλάβουν αλλα διότι έρχεται το NOTE 8!

Ξέρετε κάτι ψάχνω αλλα σε βρίσκω κάτι. Για δείτε για τι εννοώ

http://m.samsung.com/us/news/20372

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις στο Σκρουτζ θα βρεις πολλά άμεσα διαθέσιμα σε λευκό , γύρω στα 499 Ευρώ το 3G .

 

Οσο γιά το Note 8 δεν νομίζω ότι είναι τίποτα παραπάνω από το μικρότερο αδελφάκι του Ν8000/Ν8010 .

Μπορεί να το έπαιρνα γιά το μέγεθός του που φαίνεται να είναι πιό εύχρηστο από το 10.1 , αλλά παραείναι

στρογγυλεμένο γιά τα προσωπικά μου γούστα . Και μετά είναι και το θέμα της μπαταρίας μόνο 4600 mAh .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.Εστω και λιγο αργα πηρα αυτο το φοβερο ταμπετακι που ακουει στο ονομα Galaxy Note 10.1.

Απο την πρωτη κιολας μερα με ετρωγε το εξης θεμα:πως μπορουμε να μεταφερουμε Apps και Games απο την εσωτερικη στην εξωτερικη μνημη. Με το script αυτο : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1857391 ευτυχως το ελυσα το θεματακι και τωρα με μια 64GB καρτα εχω αφθονο χωρο.

Επειτα μετα απο την αναβαθμιση στην 4,1,2 αντιμετωπιζω προβλημα με την φορτηση της μπαταριας

Αυτη την μπαταρια του ποση ωρα κανετε για να την φορτισετε.....???

Εχω το Ν8000 σε εκδοση Jelly-Bean 4.1.2 routarismeno και απο το 20% για να παει στο 100% θελει να το αφηνω 2 μερες σχεδον στην πριζα.......μου εχει σπασει τα νευρα,του εχω κανει και battery calibration αλλα τιποτα.....

Φταιει η μπαταρια ο φορτιστης δεν ξερω...πραγματικα το ταμπλετ τα σπαει αλλα αυτο το θεμα με την μπαταρια με χαλαει ασχημα............

Αν εχετε αντιμετωπισει καποια παρομοια κατασταση ριξτε λιγο τα φωτα σας και απο εδω.......να 'στε καλα και ευχαριστω πολυ !!!:!:

Μπορεις να κανεις την περιγραφη πως γίνεται η μετατροπη φιλε μου;:worry: ευχαριστώ. .

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...