Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Πλέον και εγώ κάτοχος αυτής της συσκευής :)

 

Μέχρι στιγμής θετικές εντυπώσεις, αλλά ένα πράγμα μου έκανε εντύπωση. Ραδιόφωνο δεν έχει; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πλέον και εγώ κάτοχος αυτής της συσκευής :)

 

Μέχρι στιγμής θετικές εντυπώσεις, αλλά ένα πράγμα μου έκανε εντύπωση. Ραδιόφωνο δεν έχει; :confused:

 

Tunein radio. Και τα έχεις όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Καποιος που χρησιμοποιει το S-Note θα με φωτισει με μερικες λεπτομερειες; Θα με ενδιεφερε να γραφω μαθηματικες παραστασεις, σε συνδυασμο με απλο κειμενο παντα. Μπορειτε να το εξαγετε αυτο σε καποιο αρχειο οπως docx ή pdf? Ας μην είναι αποκλειστικα με το S-Note, καταλαβατε περιπου τι χρηση το θελω...
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και εγώ να το αγορασω ρε παιδιά...το ψάχνω εδώ και κανα 2 βδομαδες...και χθεσ είδα την προσφορά στα 425 euros. Μεχρι χθές το μόνο που έβρισκα ήταν 438 euros το φθηνότερο από εξωτερικό με αναμονή 20 μέρες για να το παραλάβεις! Θέλω την συμβουλή σας, να το πάρω στα 425 ή να περιμένω (δύσκολο πράγμα) μήπως κάνουν καμια προσφορά πουθενά αλλού....αν και πάλι κανα 20αρι διαφορά θα είναι πιστεύω....τι λέτε!????
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και εγώ να το αγορασω ρε παιδιά...το ψάχνω εδώ και κανα 2 βδομαδες...και χθεσ είδα την προσφορά στα 425 euros. Μεχρι χθές το μόνο που έβρισκα ήταν 438 euros το φθηνότερο από εξωτερικό με αναμονή 20 μέρες για να το παραλάβεις! Θέλω την συμβουλή σας, να το πάρω στα 425 ή να περιμένω (δύσκολο πράγμα) μήπως κάνουν καμια προσφορά πουθενά αλλού....αν και πάλι κανα 20αρι διαφορά θα είναι πιστεύω....τι λέτε!????

 

Που βρηκες αυτη τη τιμη γιατι το ψανχω και εγω . Ειναι το 3g ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχει στο crazy sundays....και είναι μέχρι το Σαββατο.

Έγω τελικά έκανα την παραγγελία...οπότε αναμένω μέχρι την παραλαβή αύριο η μεθαύριο μου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Αν πάρω το μοντέλο χωρίς 3g μπορώ να του βάλω στικακι με 3g???
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν αναγνωρίζει στικακι 3g .

Μονο σε λαπτοπ μπαίνουν αυτα ...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν αναγνωρίζει στικακι 3g .

Μονο σε λαπτοπ μπαίνουν αυτα ...

 

Αν το κάνω tethering με το κινητό , τρώει περισσότερα mb από τα δεδομένα από ότι αν δούλευα το κινητό από μόνο του? Δεν ξέρω αν καταλαβαινει κάποιος τι εννοώ... γιατί κάτι τέτοιο έχω διαπιστώσει με το λαπτοπ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνω tethering με το κινητό , τρώει περισσότερα mb από τα δεδομένα από ότι αν δούλευα το κινητό από μόνο του? Δεν ξέρω αν καταλαβαινει κάποιος τι εννοώ... γιατί κάτι τέτοιο έχω διαπιστώσει με το λαπτοπ.

 

το laptop καταναλωνει πολυ περισσοτερα mb αποτι το κινητο η το ταμπλετ.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνω tethering με το κινητό , τρώει περισσότερα mb από τα δεδομένα από ότι αν δούλευα το κινητό από μόνο του? Δεν ξέρω αν καταλαβαινει κάποιος τι εννοώ... γιατί κάτι τέτοιο έχω διαπιστώσει με το λαπτοπ.

 

Ενοειται αυτο θα τρωει πολλα περισοτερα mb απο ότι το κινητο ...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Αυριο θα παραλαβω το note n8000 απο ηλεκτρονικο καταστημα και οταν τους ρωτησα αν ειναι ελληνικο η παραεισαγωγη μου ειπαν οτι ειναι γερμανικο αλλα με το που το αναβεις σου ζηταει γλωσσα βαζεις Ελληνικα και εισαι κομπλε. Ισχυει αυτο εσεις που ξερετε εμπειρικα??

Δευτερον, πηρα τηλ στη samsung να ρωτησω περι εγγυησης και μου ειπαν οτι εκτος απο την αποδειξη αγορας θα πρεπει να μου δωσουν και Ευρωπαικη καρτα εγγυησης (ετσι μου το ειπε αν θυμαμαι καλα) και τη ρωταω αυτο δεν ειναι μεσα στη συσκευασια εφοσον ειναι απο Γερμανια; Και μου λεει θα σας γελασω δε γνωριζω.

Ποια ειναι τα φωτα σας και ως προς αυτο?? εχουν τα ηλεκτρονικα καταστηματα τετοιες καρτες εγγυησης να τις μοιραζουν ? ( μου ακουγετε λιγο κουλο).. Ελπιζω να μην σας κουρασα και θα εκτιμησω καθε απαντηση. Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Αυριο θα παραλαβω το note n8000 απο ηλεκτρονικο καταστημα και οταν τους ρωτησα αν ειναι ελληνικο η παραεισαγωγη μου ειπαν οτι ειναι γερμανικο αλλα με το που το αναβεις σου ζηταει γλωσσα βαζεις Ελληνικα και εισαι κομπλε. Ισχυει αυτο εσεις που ξερετε εμπειρικα??

Δευτερον, πηρα τηλ στη samsung να ρωτησω περι εγγυησης και μου ειπαν οτι εκτος απο την αποδειξη αγορας θα πρεπει να μου δωσουν και Ευρωπαικη καρτα εγγυησης (ετσι μου το ειπε αν θυμαμαι καλα) και τη ρωταω αυτο δεν ειναι μεσα στη συσκευασια εφοσον ειναι απο Γερμανια; Και μου λεει θα σας γελασω δε γνωριζω.

Ποια ειναι τα φωτα σας και ως προς αυτο?? εχουν τα ηλεκτρονικα καταστηματα τετοιες καρτες εγγυησης να τις μοιραζουν ? ( μου ακουγετε λιγο κουλο).. Ελπιζω να μην σας κουρασα και θα εκτιμησω καθε απαντηση. Ευχαριστω!!!

 

Γλωσσα μπορεις να βαλεις οποια θελεις(και Ελληνικα).

99% θα ειναι μεσα το βιβλιαρακι.και εμενα Γερμανικο ειναι και το ειχε μεσα.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Αρα να μην ανυσηχω επειδη ειναι γερμανικο για κανενα λογο?? δε θα εχει καποια διαφορα με το αν ηταν ελληνικο?? Oυτε να ειναι τιποτα ελατωματικα που τα πασαρουν σε μας...????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Υπάρχει κάποια ρύθμιση η κάτι άλλο που να μπορώ να βλέπω βίντεο στο you tube στο background, να ακούω στην ουσία, και παράλληλα να βλέπω πχ τα email μου;

 

 

Επίσης πιο keyboard προτείνετε το οποίο να έχει και slide; Το μαμισιο που έχει δε με εξυπηρετεί.. Έχω βρει bugs.

 

Υγ. Έχω το n8020 lte

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Υπάρχει κάποια ρύθμιση η κάτι άλλο που να μπορώ να βλέπω βίντεο στο you tube στο background, να ακούω στην ουσία, και παράλληλα να βλέπω πχ τα email μου;

 

 

Επίσης πιο keyboard προτείνετε το οποίο να έχει και slide; Το μαμισιο που έχει δε με εξυπηρετεί.. Έχω βρει bugs.

 

Υγ. Έχω το n8020 lte

 

Δηλαδή όταν ανοίγεις το YouTube δεν έχει πάνω δεξιά το εικονίδιο του Multitasking ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Υπάρχει κάποια ρύθμιση η κάτι άλλο που να μπορώ να βλέπω βίντεο στο you tube στο background, να ακούω στην ουσία, και παράλληλα να βλέπω πχ τα email μου;

 

 

Επίσης πιο keyboard προτείνετε το οποίο να έχει και slide; Το μαμισιο που έχει δε με εξυπηρετεί.. Έχω βρει bugs.

 

Υγ. Έχω το n8020 lte

 

Γειά το πληκτρολόγιο κατέβασε το Swift Key for tablet... έχει όσα χρειάζεστε! Οι προβλέψεις είναι πολύ καλές και όσο πιο πολύ το χρησιμοποιεις βελτιώνεται μόνο του!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey.tablet.trial&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwyLDEwMiwiY29tLnRvdWNodHlwZS5zd2lmdGtleS50YWJsZXQudHJpYWwiXQ..

Γειά να σου πω για το YouTube και πως να το συνδιάσεις με τα μαιλ πρέπει να μου πεις πρώτα πιο πρόγραμμα χρησιμοποιεις για να βλέπεις τα μαιλ σου! πχ το απλό που έχει το tablet η της Yahoo!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν ανοίγεις το YouTube δεν έχει πάνω δεξιά το εικονίδιο του Multitasking ?

 

Πρέπει να ανοίξει και το παράθυρο των μαιλ σε multitasking style αλλιώς ακυρώνεται το YouTube και σταματάει η αναπαραγωγή!

Link to comment
Share on other sites

Tunein radio. Και τα έχεις όλα.

 

Μόνο με ίντερνετ όμως...

 

Ευχαριστώ παίδες!

 

Και μια τελευταία ερώτηση. Η έκδοση 4.1.2 που έχει η συσκευή είναι η τελευταία που κυκλοφορεί ή μπορώ να βάλω κάτι καλύτερο σε custom rom?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...