Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια το ταμπλετακι καλό ειναι αλλά με αυτην την οθόνη σε 3-5 μήνες θα ειναι για πάντα στο συρτάρι. Επειδη έτυχε να εχω συγχρονως ipad3 και νοτε 10.1 η διαφορά ειναι χαοτική. Κριμά γιατί κατά τα άλλα ειναι πολύ αξιόλογο

 

Χρονιάρα μέρα με βάζεις σε πειρασμό . Κάνε και σε εμάς με τις παρακατιανές οθόνες πιό λιανά

τι ακριβώς εννοείς , γιατί εγώ μπορώ να σου παραθέσω δεκάδες λόγους γιά τους οποίους το

iPad είναι γιά τα μπάζα σε σύγκριση με το Ν80000 , εκτός κι αν θα πρέπει να πάρουμε στα σοβαρά τα

έντυπα λαικής κατανάλωσης που πρεσβεύουν ότι θεωρείσαι ΙΝ και αποκτάς ,, κοινωνική καταξίωση,,

κυκλοφορώντας με το iPad ........thanks δεν θα πάρω .

 

Χωρίς καμιά κακία από την ηλιόλουστη Πορταριά και πάλι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα παρελαβα σημερα απο το πλαισιο ψυχικου το τελευταιο 8000. Εχουμε καμμια προταση για το πρωτο ανοιγμα-πρωτη φορτιση;

 

Σημερα παρατηρησα και εγω ενα καμμενο πιξελ πανω αριστερα... Δεν ξερω αν αξιζει ομως να μπλεξω με doa μιας κ δεν υπαρχει κ διαθεσιμοτητα αυτη την στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ταμπλετακι καλό ειναι αλλά με αυτην την οθόνη σε 3-5 μήνες θα ειναι για πάντα στο συρτάρι. Επειδη έτυχε να εχω συγχρονως ipad3 και νοτε 10.1 η διαφορά ειναι χαοτική. Κριμά γιατί κατά τα άλλα ειναι πολύ αξιόλογο

 

Για ποιους λόγους; Το ipad2 έχω δουλέψει αρκετά στην δουλειά μου και δεν μπορώ να πω και το ουάου! Το 3 είναι η αλήθεια δεν το έχω δουλέψει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, άλλο το Note 10.1 3G που πήρα από Πλαίσιο πριν από κάνα μήνα και άλλο το 4G που διαφημίζει η Cosmote; Ποιό ακριβώς μοντέλο είναι το 4G;

 

Το 4g είναι το 8020 κα βγηκε τώρα το φέρνει μονο η cosmot, πρακτικά Αχρηστο βέβαια γιατί μέχρι να υπάρχει 4 g σε ολες τις περιοχές τις Ελλαδας θα περάσουν 2 Και 3 Χρονάκια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, άλλο το Note 10.1 3G που πήρα από Πλαίσιο πριν από κάνα μήνα και άλλο το 4G που διαφημίζει η Cosmote; Ποιό ακριβώς μοντέλο είναι το 4G;

μέσα στην sasmung πάντως δεν υπάρχει τρίτο μοντέλο είναι μόνο wifi και 3G

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα και εγω ενα καμμενο πιξελ πανω αριστερα... Δεν ξερω αν αξιζει ομως να μπλεξω με doa μιας κ δεν υπαρχει κ διαθεσιμοτητα αυτη την στιγμη...

 

Πολλά καμμένα πίξελ βλέπω στα τελευταία κομμάτια και αρχίζω ν' ανησυχώ για την παραγγελία που περιμένω!!

Λέτε η samsung να μάζεψε όλα τα προβληματικά και να τα έβγαλε σε προσφορά???:worry:

Link to comment
Share on other sites

Πολλά καμμένα πίξελ βλέπω στα τελευταία κομμάτια και αρχίζω ν' ανησυχώ για την παραγγελία που περιμένω!!

Λέτε η samsung να μάζεψε όλα τα προβληματικά και να τα έβγαλε σε προσφορά???:worry:

Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν κι εγώ. ! Δε νομίζω όμως να το έκανε η Samsung , στα site's του εξωτερικού οι τιμες παρέμειναν στα ίδια, μάλλον κάποιος Έλληνας εισαγωγέας το έκανε και γέμισε τα ελληνικά μαγαζιά με φθηνότερα note 10.1 αλλά ...!!! ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ :ninja::mad::blink::!: μακάρι να έχω άδικο.

Edited by xalbag
Link to comment
Share on other sites

Πολλά καμμένα πίξελ βλέπω στα τελευταία κομμάτια και αρχίζω ν' ανησυχώ για την παραγγελία που περιμένω!!

Λέτε η samsung να μάζεψε όλα τα προβληματικά και να τα έβγαλε σε προσφορά???:worry:

 

Τωρα που το λες.... Λες :confused:

 

Μεχρι και εγω που η συσκευή μου έχει αποκτηθεί καιρό έψαχνα για τυχόν καμένο pixel...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αν και βεβαια τιποτα δεν αποκλειεται (στην Ελλαδα της αρπαχτης ειμαστε), το πιξελ μπορει οποιαδηποτε στιγμη να χαιρετησει τα εγκοσμια! Οπως βεβαια και να κολησει που ουσιαστικα εχει το ιδιο αποτελεσμα με το καμενο αλλα μπορει να επανερθει (9 στις 10 περιπτωσεις) μετα απο ενα μαστερ ρισετ. (μου εχει συμβει σε οθονη λαπτοπ).

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν μαθετε κατι νεωτερο σχετικα με διαθεσιμοτητα αμεση του προιοντος η αυτο με τα πιξελ που οντως με εβαλε σε σκεψεις οτι ισως να ειναι και αληθεια παρακαλω ποσταρετε το

 

Mολις ειδα οτι ο Κωτσοβολος για το tab2 και note 10.1 προσφερει δωροεπιταγη 100 ευρω,δε γνωριζω αν ειναι εξαργυρωσιμη η απλα εχεις 100 ευρω για αγορες,αν καποιος γνωριζει ας μας πει (478 η τιμη του nοτε 10.1)

Edited by stelios1981
Link to comment
Share on other sites

Αν μαθετε κατι νεωτερο σχετικα με διαθεσιμοτητα αμεση του προιοντος η αυτο με τα πιξελ που οντως με εβαλε σε σκεψεις οτι ισως να ειναι και αληθεια παρακαλω ποσταρετε το

 

Mολις ειδα οτι ο Κωτσοβολος για το tab2 και note 10.1 προσφερει δωροεπιταγη 100 ευρω,δε γνωριζω αν ειναι εξαργυρωσιμη η απλα εχεις 100 ευρω για αγορες,αν καποιος γνωριζει ας μας πει (478 η τιμη του nοτε 10.1)

 

Η επιταγη που δινει ειναι για επομενη αγορα κ οχι για να την εξαργυρωσεις με την αγορα του note.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα και χρονια πολλα σ' ολα τα μελη του φορουμ.. Εγινα μελους του φορουμ επειδη απο προχτες το samsung galaxy note 10.1 ειναι στην κατοχη μου.. πακεταρισμενο ακομη. Δεν εχω καμια συσκευη android, το κινητο μου ειναι με πληκτρολογιο, οποτε καταλαβαινετε οτι αγνοω και την αλφαβητα των λειτουργιων τους.. Να κανω λοιπον μια ισως νηπιακη ερωτηση? Ο προσαρμοργεας/καλωδιο που το φορτιζει καταληγει σε usb. Γινεται με μια προεκταση καλωδιου usb να παρω ηχο μεσω αυτης της συνδεσης? Θελω να καταληγει σε εναν ψηφιοαναλογικο μετατροπεα ηχου, οπως κανω τωρα απο το λαπτοπ μου.. Χρονια πολλα και παλι σε ολους!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα και χρονια πολλα σ' ολα τα μελη του φορουμ.. Εγινα μελους του φορουμ επειδη απο προχτες το samsung galaxy note 10.1 ειναι στην κατοχη μου.. πακεταρισμενο ακομη. Δεν εχω καμια συσκευη android, το κινητο μου ειναι με πληκτρολογιο, οποτε καταλαβαινετε οτι αγνοω και την αλφαβητα των λειτουργιων τους.. Να κανω λοιπον μια ισως νηπιακη ερωτηση? Ο προσαρμοργεας/καλωδιο που το φορτιζει καταληγει σε usb. Γινεται με μια προεκταση καλωδιου usb να παρω ηχο μεσω αυτης της συνδεσης? Θελω να καταληγει σε εναν ψηφιοαναλογικο μετατροπεα ηχου, οπως κανω τωρα απο το λαπτοπ μου.. Χρονια πολλα και παλι σε ολους!

 

Εξ όσων γνωρίζω αυτό με ICS δεν γίνεται. Αυτή η δυνατότητα θα υπάρχει από JB και μετά. Προς το παρόν εξοδος ήχου μόνο από headphone jack.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση petbet71.. Τελικα πολλες αναβaθμισεις και διευκολυνσεις με το jellybean.. Ελπιζω να μαθω τη συσκευη συντομα..:)
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Να πω λοιπόν για το δικό μου θέμα, αν και με βοήθησαν κάποια παιδιά από το φόρουμ δεν έχω καταφέρει να χρησιμοποιήσω την 64αρα sd κάρτα που αγόρασα, sandisc sdxc class 10. Έχει υποθεί σε προηγούμενη σσελίδα ότι πρέπει να φορμαριστεί σε Fat32, ενώ είναι σε Exfat. Κάποιος τη χρησιμοποιεί και με τη δεύτερη μορφή. Εγώ πειραματίστηκα, κάποια στιγμή την είδε , αν και δυσκολευόμουνα να την εντοπίσω ακόμα και μέσα από τις ρυθμίσεις. Την έβγαλα για να την βάλω στο λάπτοπ να ρίξω κάποια αρχεία που με ενδιαφέρουν και ζητούσε πάλι φοαρμάρισμα, το έκανα μέσω των windows σε Exfat , έριξα τα αρχεία, αλλά πάλι αξαφανίστηκε. Μου έχουν στείλει κάτι εργαλεία αλλ'α σε τι πρέπει να φορμαριστεί; https://www.sdcard.org/downloads/formatter_3/

http://www.online-tech-tips.com/free-software-downloads/formatting-sd-card/ http://www.techgeekandmore.com/tag/sd-card-format-software/

Link to comment
Share on other sites

Πριν πει ο καθένας το δικό του πρόβλημα καλό είναι να κάνει μια αναζήτηση στο forum διότι μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί. Είναι πολύ εύκολο !

Πατάμε "αναζήτηση στο θέμα" και βάζουμε π.χ. 64gb και ιδού η απάντηση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4416783#post4416783

 

και εδώ http://tabletrepublic.com/forum/android-tips-tricks/how-use-64gb-microsd-card-android-tablet-2548.html

 

Ακολούθησα και εγώ αυτόν τον οδηγό και τώρα η κάρτα μου των 64gb δουλεύει μια χαρά

Edited by bugyman
Link to comment
Share on other sites

Πριν πει ο καθένας το δικό του πρόβλημα καλό είναι να κάνει μια αναζήτηση στο forum διότι μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί. Είναι πολύ εύκολο !

Πατάμε "αναζήτηση στο θέμα" και βάζουμε π.χ. 64gb και ιδού η απάντηση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4416783#post4416783

 

και εδώ http://tabletrepublic.com/forum/android-tips-tricks/how-use-64gb-microsd-card-android-tablet-2548.html

 

Ακολούθησα και εγώ αυτόν τον οδηγό και τώρα η κάρτα μου των 64gb δουλεύει μια χαρά

 

Όπως έγραψα κιόλας είχα κοιτάξει στο φόρουμ και από τα δύο λινγκ που δίνεις το ένα δεν άνοιγε και το άλλο το έχω κάνει ήδη επίσης και το EaseUS Partition Master δεν βλέπει την κάρτούλα. Τέλος πάντων , ρώτησα κάτι απλά πιο συγκεκριμένο, γιατί δυο παιδιά που με βοηθήσαν και με προσωπικά μηνύματα ο ένας το φόρμαρε σε Fat32 και ο άλλος τη δουλεύει σε ExFat. Εγώ μάλλον κάτι δεν έκανα καλά αν και είχα κοιτάξει στο φόρουμ. Πάντως ευχαριστώ. Θα το δώσω κάπου ως επόμενο βήμα τώρα. Καλές γιορτές πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την αγόρασα αντέγραψα τα αρχεία απότα παλιά και δούλεψε. Δοκιμάστε να αντιγράψετε ΌΛΑ τα αρχεία από τη μία κάρτα μνήμης στην άλλη εγώηήταν το μόνο πράγμα που έκανα και δούλεψε η κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με Πλαισιο,παραλαβη αρχες Γεναρη αλλα δεν ξερουν αν θα ειναι στην ιδια τιμη...οποιος προλαβε μαλλον προλαβε...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με Πλαισιο,παραλαβη αρχες Γεναρη αλλα δεν ξερουν αν θα ειναι στην ιδια τιμη...οποιος προλαβε μαλλον προλαβε...:wacko:

 

Περίεργο μιας στο site λένε ""Παράδοση σε 72 ώρες "" !! Εγώ σου προτείνω να κάνεις παραγγελία on line , οπότε και θα το "κλείσεις" στην τιμή αυτή με το που θα το φέρουν από τον Γενάρη!! Στο Media Markt το έβγαλαν τελείως από το site τους!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Κάτοχος του note 2, νιώθω μια απογοήτευση βλέποντας πόσο "φτωχά" είναι τα πράγματα για το 10.1. Μερικές ερωτήσεις:

Με ποιον τρόπο κάνω root;

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βαζω δικά μου app στο multiwindows;

Ποια είναι η τελευταία έκδοση stock που δουλεύουν τα ελληνικά ;.

Σας κούρασα το ξερω.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "φτωχά" ?? Android λογισμικό έχει με ότι συνεπάγεται αυτό!! Ότι θες μπορείς να του κάνεις.... :)
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μιας στο site λένε ""Παράδοση σε 72 ώρες "" !! Εγώ σου προτείνω να κάνεις παραγγελία on line , οπότε και θα το "κλείσεις" στην τιμή αυτή με το που θα το φέρουν από τον Γενάρη!! Στο Media Markt το έβγαλαν τελείως από το site τους!

 

Και στο τηλεφωνο το ιδιο ακριβως μου ειπε αλλα μεσα μου σκεφτομουν εντονα αυτο με τα πιξελς....το μοναδικο εμποδιο πλεον για να κανω την τελικη αγορα

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "φτωχά" ?? Android λογισμικό έχει με ότι συνεπάγεται αυτό!! Ότι θες μπορείς να του κάνεις.... :)

 

Εννοώ ότι δεν βρισκω πολλά tools και mods όπως στο note 2. Και γενικότερα δεν έχει πολλές πληροφορίες. Στο note2 έχουμε 2 topics.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...