Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κάνει εντύπωση που η Samsung ελλάς λέει έτσι πάντως.

Στη γερμανία έχουν πάρει εδώ και μήνες την Kit Kat.

http://www.sammobile.com/2014/05/30/galaxy-note-10-1-gt-n8000-getting-kitkat-update-in-germany/

 

Εδώ τι αλλάζει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν υπάρχει κάποιος που ξέρει καλά αγγλικά ας ετοιμάσει ενα e-mail διαμαρτυρίας να το στείλουμε στην μαμα Samsung μπας και γινει κατι, ειναι κριμα τοσα λεφτα δώσαμε και δεν γίνεται να την έχουν πάρει άλλοι και οχι εμείς επειδή αποτι φαίνεται στην Samsung Ελλας ειναι "δημόσιοι υπάλληλοι":mad:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να βαλουμε την γερμανική; Τί διαφορές έχει από την ελληνική έκδοση;

Σε κάποιες καστομ ρομ έχω ακουσει (αλλά δεν έχω επιβεβαιωσει) ότι χάνονται κάποια χαρακτηριστικά με σημαντικότερο το touch pen...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδια εναν οδηγο για το n8000 για root σε 4.4.2 υπάρχει?

Δοκιμασα framaroot αλλα δεν έπιασε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας είπες πιο μοντέλο έχεις ... n8000, n8010 ... ?

Πρόσφατα για ένα φίλο - πλέον έχω το note 10.1 2014 - χρησιμοποίησα τον ακόλουθο οδηγό

http://androidxda.com/root-samsung-galaxy-note-10-1-gt-n8010

Στην συνέχεια πέρασα την gnabo rom, για την οποία μπορώ να πω τα καλύτερα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2762418

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας είπες πιο μοντέλο έχεις ... n8000, n8010 ... ?

Πρόσφατα για ένα φίλο - πλέον έχω το note 10.1 2014 - χρησιμοποίησα τον ακόλουθο οδηγό

http://androidxda.com/root-samsung-galaxy-note-10-1-gt-n8010

Στην συνέχεια πέρασα την gnabo rom, για την οποία μπορώ να πω τα καλύτερα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2762418

 

Λειτουργούν όλα όπως λέει στο X da? ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και πολύ καλύτερα από την 4.4.2 της Samsung. Όταν είχα το n8010 και εγκατέστησα της samsung, είχα απογοητευτεί τόσο, που σχεδόν είχα ψηθεί να πάω σε sony. Αλλά ψάχνοντας η gnabo έδωσε ζωή στο tablet. (βασικό, δουλεύει άψογα το s pen με εφαρμογές από καινούργια μοντέλα και πολλά άλλα που διευκολύνουν). Δυστυχώς, ακόμα δεν υπάρχει κάποια lollipop με σωστή υποστήριξη των εφαρμογών s pen της Samsung. Τώρα βέβαια έχω το 2014 μοντέλο, αλλά ο φίλος που έχει το n8010, μου το παραχωρεί για κάθε δοκιμή.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!

Έχω το Ν8010 με 4.1.2. Θέλω να το ρουτάρω (γιατί καίγομαι με ένα παιχνίδι :D και θέλει ένα αππ που χρειάζεται ρουτ).

Δεν είχα μπει ποτέ στην διαδικασία, γιατί ότι ήθελα το έκανε απροβλιμάτιστα το ταμπλετ και η αλήθεια είναι ότι το φοβόμουν σε περίπτωση που κάτι πάει σραβά.

Ψάχνοντας στο xda kai sto utube βρήκα αυτά

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1831152 ,

αλλά είδα ότι είναι μέχρι 4.1.1.

Έχετε κάτι να προτείνετε? Αν έχετε καποια λινκ και απο utube θα με βοηθούσε περισσότερο.

 

Του marinblu δεν το κάνω γιατί είναι ήδη σε 4.4.2. Σωστά?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχει περασει καποιος lollipop στο gt-n8000??? αν ναι με το s-pen τι γινεται;; Λειτουργει η ακομα δεν το υποστηριζει καμια ρομ;
Link to comment
Share on other sites

Εχει περασει καποιος lollipop στο gt-n8000??? αν ναι με το s-pen τι γινεται;; Λειτουργει η ακομα δεν το υποστηριζει καμια ρομ;

Ότι ίσχυε και με τις προηγούμενες CM εκδόσεις. Δουλεύει κανονικά, έχει το hover feature αλλά δεν λειτουργεί το κουμπι (αν και νομιζω ότι δουλεύει στο papyrus)

Ποιο χαρακτηριστικό του s pen συγκεκριμένα εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

δεν ψαχνω καποιο συγκεκριμενο χαρακτηριστικο του s-pen...Το χρησιμοποιω ελαχιστα....Αλλα θα ηθελα να το εχω σαν μια δυνατοτητα στο ταμπλετ....
Link to comment
Share on other sites

To tablet μου αναβαθμιστηκε απο κιες N8010 wifi.

Τωρα ειναι 4.4.2 kit kat.

για μενα πιο καλα 4.4.2 σχεδον ολα απο 4.1.2 αλλα μονο προβλημα ειναι sd μνημη.

υπαρχει λυση για sd μνημη????

Link to comment
Share on other sites

To tablet μου αναβαθμιστηκε απο κιες N8010 wifi.

Τωρα ειναι 4.4.2 kit kat.

για μενα πιο καλα 4.4.2 σχεδον ολα απο 4.1.2 αλλα μονο προβλημα ειναι sd μνημη.

υπαρχει λυση για sd μνημη????

μόνο με root !!

Link to comment
Share on other sites

To tablet μου αναβαθμιστηκε απο κιες N8010 wifi.

Τωρα ειναι 4.4.2 kit kat.

για μενα πιο καλα 4.4.2 σχεδον ολα απο 4.1.2 αλλα μονο προβλημα ειναι sd μνημη.

υπαρχει λυση για sd μνημη????

Τι πρόβλημα έχει η sd? Αν εννοείς τις ασυμβατότητες λόγο kit Kat ο από πάνω σε κάλυψε πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει πιστεύετε να πάω στο service για να μου αλλάξουν μπαταρία και να πλήρωσω 50-60 ευρώ ? Οι μπαταρίες που κυκλοφορούν στο εμπόριο κοστίζουν γύρω στα 25-40 ευρώ αλλά δεν είναι και πολύ σίγουρο οτι θα ναι οι γνήσιες. Παίζει στο service να μην μου βάλουν γνήσια μπαταρία ή να μου βάλουν χρησιμοποιημένη ?? Πως θα μπορέσω να είμαι μπροστά όταν μου το ανοίγουν ? Θα το πάω στο service στην Σαλαμίνος στο λιμάνι στην Θεσνικη και θα το έχουν έτοιμο σε λιγότερο απο μια ώρα μου είπαν !!!
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει πιστεύετε να πάω στο service για να μου αλλάξουν μπαταρία και να πλήρωσω 50-60 ευρώ ? Οι μπαταρίες που κυκλοφορούν στο εμπόριο κοστίζουν γύρω στα 25-40 ευρώ αλλά δεν είναι και πολύ σίγουρο οτι θα ναι οι γνήσιες. Παίζει στο service να μην μου βάλουν γνήσια μπαταρία ή να μου βάλουν χρησιμοποιημένη ?? Πως θα μπορέσω να είμαι μπροστά όταν μου το ανοίγουν ? Θα το πάω στο service στην Σαλαμίνος στο λιμάνι στην Θεσνικη και θα το έχουν έτοιμο σε λιγότερο απο μια ώρα μου είπαν !!!
Δεν πιστεύω οτι θα κάνουν κάτι τέτοιο σε επίσημο service (έλεγξε αν είναι επίσημο αυτό το service γιατί δεν το γνωρίζω),εξάλου με την απόδειξη επισκευής που θα σου δώσουν θα εχεις πάλι 6 μήνες εγγύηση για την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εκτός από τον γνήσιο φορτιστή ή τον belkin που είναι δοκιμασμένος οτι δουλεύει, έχετε χρησιμοποιήσει άλλους φορτιστές ? Προσπάθησα με έναν του Πλαισίου αλλά δεν ήταν συμβατός και τον έδωσα πίσω, οι δε γνήσιοι κοστίζουν 35 ευρώ από Ελλάδα http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/tablets/fortistes/Turbo-X-USB-Home-Charger-UHC-400-2-in-1-Tablet-kai-Mobile-UAD08.htm
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει την τελευταία αναβάθμιση μπορείς να φορτίσεις το ταμπλετ μόνο με τo usb καλώδιο του φορτιστή. Σύνδεσε το σε usb port σε pc Ή laptop και θα φορτίσει
Link to comment
Share on other sites

:( Μετά από περίπου 2,5 χρόνων απροβλημάτιστη λειτουργία, - κάνοντας μια χειροκίνητη επανεκκίνηση κώλυσε στο logo της εταιρίας (Samsung GALAXY Note 10,1) και δε λέει να ξεκολλήσει με τίποτε. Δοκίμασα σχεδόν τα πάντα ... μέχρι τη μπαταρία αποσύνδεσα, αλλά τίποτε . Το ταμπλετάκι GT-N8010 με Android 4.1.2, ήταν rootαρισμένο με το τελευταίο γνήσιο γερμανικό ΟS της Samsung. Το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να μπαίνει στο mode με το (On Off πατημένο σύγχρονος με το Volyme - ) . Στο άλλο με το (On Off και Volyme +) κολλάει στο εικονίδιο με το πράσινο android. :cry:

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τυχόν βοήθεια

Edited by xalbag
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν μπαίνει σε recovery, βαλε το σε download και με odin περασε του την Γερμανική ρομ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...