Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα σε ολους!

Σημερα πηρα ενα μεταχειρισμενο tablet note 10.1 n8010 και μπηκα στο download mode και λεει o counter 4 (ξερει κανεις πως μηδενιζεται για να μην χασω την εγγυηση??) και το προβλημα που παρουσιαζει ειναι οτι δεν αναγνωριζεται με συνδεση στον υπολογιστη μεσω usb και βγαζει ενα χ πανω στην μπαταρια δηλαδη ουτε φορτιζει.

Ξερει κανεις τι μπορω να κανω??

Σας Ευχαριστω!

Edited by apoxa2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να δοκιμάσεις άλλο καλώδιο και αν συνεχίσουν και τα δύο προβλήματα να το επιστρέψεις εκεί που το πήρες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους!

Σημερα πηρα ενα μεταχειρισμενο tablet note 10.1 n8010 και μπηκα στο download mode και λεει o counter 4 (ξερει κανεις πως μηδενιζεται για να μην χασω την εγγυηση??) και το προβλημα που παρουσιαζει ειναι οτι δεν αναγνωριζεται με συνδεση στον υπολογιστη μεσω usb και βγαζει ενα χ πανω στην μπαταρια δηλαδη ουτε φορτιζει.

Ξερει κανεις τι μπορω να κανω??

Σας Ευχαριστω!

 

Μπορεί να μην αναγνωριζεται γιατί είναι root και το counter 4 σημαίνει ότι έχει αλλάξει 4 φορες ROM! Το x στην μπαταρία είναι φυσιολογικό αφού δεν επαρκή η ενέργεια της θύρας USB !

Μόνο από τον φορτιστή του φορτίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια!Οντως ειχε θεμα το καλωδιο πηρα ενα αλλο και δουλεψε κανονικα με τη μια το usb!

Το counter το μηδενισα τελικα με το triangle away οποτε ολα κομπλε.

Σας ευχαριστω ολους. :)

 

Κατι τελευταιο που παρατηρησα ειναι οτι στην δεξια πλευρα της οθονης εχει 2 ασπρες κουκιδες που σε λευκο φοντο φαινονται πιο φωτεινες..Κατα τα αλλα μου αρεσε παρα πολυ σαν tablet.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια!Οντως ειχε θεμα το καλωδιο πηρα ενα αλλο και δουλεψε κανονικα με τη μια το usb!

Το counter το μηδενισα τελικα με το triangle away οποτε ολα κομπλε.

Σας ευχαριστω ολους. :)

 

Κατι τελευταιο που παρατηρησα ειναι οτι στην δεξια πλευρα της οθονης εχει 2 ασπρες κουκιδες που σε λευκο φοντο φαινονται πιο φωτεινες..Κατα τα αλλα μου αρεσε παρα πολυ σαν tablet.

 

Καμένα η κολλημένα pixels είναι οι κουκιδες!

Link to comment
Share on other sites

Nα φανταστω για αυτο δεν μπορω να κανω κατι ετσι??

Μονο με εγγυηση αν το παω στη samsung και παλι δεν ξερω κατα ποσο θα μου αλλαξουν οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Nα φανταστω για αυτο δεν μπορω να κανω κατι ετσι??

Μονο με εγγυηση αν το παω στη samsung και παλι δεν ξερω κατα ποσο θα μου αλλαξουν οθονη.

 

Άμα έχεις πάνω από 5 καμένα pixels!!! (Αλλαγή οθόνης ή αλλαγή tablet)!!! Δεν ειναι γρηγορη διαδικασια!!!

 

....Καλή τύχη

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Το peel remote control που εχει λειτουργει γιατι σε εμενα δεν αναβει καμια συσκευη.Υπαρχει τροπος να ελεγξω τις υπερυθρες μηπως εχουν προβλημα.Ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αυτη τη στιγμη εχω την omni rom αλλα δεν με ικανοποιει.Πια ειναι η καλυτερη rom για το tablet μας?

Ψηνομαι για omega.Και η revolution καλη αλλα εχει το κλασικο ui της samsung που δεν μου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αυτη τη στιγμη εχω την omni rom αλλα δεν με ικανοποιει.Πια ειναι η καλυτερη rom για το tablet μας?

Ψηνομαι για omega.Και η revolution καλη αλλα εχει το κλασικο ui της samsung που δεν μου αρεσει.

 

Εγω ειμαι με την Omega και ειναι τελεια.....κανενα απολυτως προβλημα

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Το peel remote control που εχει λειτουργει γιατι σε εμενα δεν αναβει καμια συσκευη.Υπαρχει τροπος να ελεγξω τις υπερυθρες μηπως εχουν προβλημα.Ευχαριστω:)

 

 

Εγω αυτο που εκανα με τα control της τηλεορασης ειναι να τα τσεκαρω με την καμερα του κινητου...Δεν ξερω αν γινεται και στο tablet κατι αντιστοιχο...

 

 

Βαλε το κινητο σου στην καμερα και να βλεπεις στην οθονη του το σημειο που ειναι οι υπερυθρες στο tablet...Πατα καποια επιλογη μεσα στο peel και αν δεις να αναβει ενα λαμπακι σημαινει οτι λειτουργει...Δοκιμασε το πρωτα στο control την τηλεορασης να καταλαβεις τι εννοω...Παντως αν στις υπολοιπες λειτουργειες του το προγραμμα ειναι μια χαρα δεν νομιζω να φταινε οι υπερυθρες....

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με την Omega και ειναι τελεια.....κανενα απολυτως προβλημα

 

omega θα περασω σημερα.Πιστευω θα με καλυψει πολυ περισσοτερο απο omni

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να κάνω

Χρησιμοποιώ στο ταμπλετ μου μια κάρτα vodafone για ίντερνετ με ένα φοιτητικό πακέτο. Αλλα συνέχεια μιυ κάνει διακοπές το ίντερνετ και μετά απο λίγο ξαναμπαίνει ξέρετε τι φταίει.; υπάρχει περίπτωση να φταίει η Vodafone που δεν έχω βάλει ποτε κάρτα ;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς, δεν έχεις βαλει ποτέ κάρτα;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

 

Εβαλα μιά κάρτα Internet on the go και κάθε φορά που ενεργοποιώ το tablet μου ζητάει

το pin . Επειδή έχω ξεχάσει από το περασμένο καλοκαίρι την διαδικασία να είναι η

κάρτα ξεκλειδωμένη , μπορεί κάποιος φίλος να μου θυμήσειτην διαδικασία .

 

Edit : το θυμήθηκα ...... Ρυθμίσεις/Ασφάλεια/Κλείδωμα κάρτας SIM

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω ένα samsung galaxy note 10.1 GT-N8010, από τον Νοέμβριο του 2012 δεν είχα κανένα πρόβλημα έως τώρα.

πριν 4 μέρες κι ενώ προσπάθησα να το σβήσω για να το βάλλω να φορτίσει κόλλησε και δεν κλείνει ούτε ανοίγει μένει κολλημένο στην αρχική οθόνη samsung galaxy note 10.1. Όταν το βάζω στον φορτιστή τοτε μόνο μπορώ να το κλείσω. καμιά συμβουλή έχει κάνα κουμπί για reset?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω ένα samsung galaxy note 10.1 GT-N8010, από τον Νοέμβριο του 2012 δεν είχα κανένα πρόβλημα έως τώρα.

πριν 4 μέρες κι ενώ προσπάθησα να το σβήσω για να το βάλλω να φορτίσει κόλλησε και δεν κλείνει ούτε ανοίγει μένει κολλημένο στην αρχική οθόνη samsung galaxy note 10.1. Όταν το βάζω στον φορτιστή τοτε μόνο μπορώ να το κλείσω. καμιά συμβουλή έχει κάνα κουμπί για reset?

 

Ισως το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι όταν είσαι σε φόρτιση που μπορείς να δουλέψεις , να το επαναφέρεις στις αρχικές εργοστασιακές

ρυθμίσεις "επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων" αλλά θα διαγραφούν αυτά που έχεις στο σύστημα .

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και χρονια πολλα

 

Πως μπορω να μαρκαρω, να σημειωσω η να τραβηξω απλα γραμμες πανω σε μια φωτογραφια με το spen και μετα να αποθηκευτουν οι αλλαγες σαν φωτο?

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιον δοκιμασμένο φορτιστή που να κάνει την δουλειά του;;; Ο δικός μου πλέον κάνει πάρα πολλές ώρες, αν και δεν ξέρω αν φταίει αυτός ή η μπαταρία του ταμπλετ. Όπως και να χει, δεν θα ήθελα να το πάω για service αν δεν σιγουρευτώ ότι φταίει ο φορτιστής. Ευχαριστώ !!!
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιον δοκιμασμένο φορτιστή που να κάνει την δουλειά του;;; Ο δικός μου πλέον κάνει πάρα πολλές ώρες, αν και δεν ξέρω αν φταίει αυτός ή η μπαταρία του ταμπλετ. Όπως και να χει, δεν θα ήθελα να το πάω για service αν δεν σιγουρευτώ ότι φταίει ο φορτιστής. Ευχαριστώ !!!

 

αλλαξε φορτιστή και καλώδιο... και σίγουρα θα δεις την αλλαγή που θες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά παιδιά...

Σκέφτομαι να rootάρω το Note N8010 μου, καθώς αφενός βαρέθηκα την 4.1.2 και αφετέρου άρχισε να μου με ξενερώνει η status bar στο κάτω μέρος... δεν με βολεύει. Επάνω στις σκέψεις, προέκυψαν δύο ερωτήσεις:

1. Υπάρχει κανένας ("εύκολος") οδηγός για root και αντίστοιχα "unroot/return to stock" (μήπως θελήσω να γυρίσω σε "μαμά" κατάσταση)?

2. Υπάρχουν full working 4.3 η ακόμα καλύτερα 4.4 ROMS που να λειτουργεί και το SPen σωστά?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και... Καλό Πάσχα :)

 

--------------------------------------------------------------

Edit: βρήκα ότι υπάρχει η Omni με KitKat 4.4... διάβασα ότι γενικά δεν έχει αξιοσημείωτα προβλήματα, απλά χρειάζεται το CWM Recovery του GT-N8013 για να παίξει σωστά και μετά τη διαδικασία πρέπει να ξαναγίνει root (!) για να παίξει αδιάλλειπτα. Την έχει δοκιμάσει κάποιος?

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και χρονια πολλα

 

Πως μπορω να μαρκαρω, να σημειωσω η να τραβηξω απλα γραμμες πανω σε μια φωτογραφια με το spen και μετα να αποθηκευτουν οι αλλαγες σαν φωτο?

 

Ευχαριστω πολυ

 

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά ρίξε μια ματιά στη foto. Αν εννοείς αυτό, αυτή είναι η λύση.

Link to comment
Share on other sites

Για official χλωμο το κοβω. Nα στηρίξουν το 2014 edition!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...