Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε v@gelis το θέμα θεωρείτε λήξαν! Και θα παρακαλούσα να μην γεμίζουμε σελίδες με ανούσια μνμ! Είπαμε όλοι μας μια γνώμη και δεν χρειάζεται να το συνεχιζουμε λες και ήμαστε μικρά παιδιά! Και κάτι ακόμα που πρέπει να διορθώσω είναι ότι το note 10.1 σιγά σιγά κλείνει ένα χρόνο κυκλοφορίας, δεν έχει σχέση με τα καινούργια tablets - smartphones! Αλλά οποίος "γουστάρει" πάει στο διπύρηνο nexus 10 ή σε κάποιο sony xperia z tablet και να αφήσει την ομάδα μας! Κάνεις δεν θα τον κατακρίνει πως έκανε λάθος επιλογή! :happy:

Φιλικά πάντα, πρέπει να σεβόμαστε και τους άλλους που έχουν σοβαρά προβλήματα-απορίες με το τάμπλετ και πρέπει να τους βοηθήσουμε!

 

Καλή σας νύχτα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε v@gelis το θέμα θεωρείτε λήξαν! Και θα παρακαλούσα να μην γεμίζουμε σελίδες με ανούσια μνμ! Είπαμε όλοι μας μια γνώμη και δεν χρειάζεται να το συνεχιζουμε λες και ήμαστε μικρά παιδιά! Και κάτι ακόμα που πρέπει να διορθώσω είναι ότι το note 10.1 σιγά σιγά κλείνει ένα χρόνο κυκλοφορίας, δεν έχει σχέση με τα καινούργια tablets - smartphones! Αλλά οποίος "γουστάρει" πάει στο διπύρηνο nexus 10 ή σε κάποιο sony xperia z tablet και να αφήσει την ομάδα μας! Κάνεις δεν θα τον κατακρίνει πως έκανε λάθος επιλογή! :happy:

Φιλικά πάντα, πρέπει να σεβόμαστε και τους άλλους που έχουν σοβαρά προβλήματα-απορίες με το τάμπλετ και πρέπει να τους βοηθήσουμε!

 

Καλή σας νύχτα ;)

Δεν ειναι καθόλου ανούσια μηνύματα. Κατανοητό αυτό που λες και σεβαστό αλλά σοβαρό πρόβλημα είναι κι η απώλεια 100 ευρώ κάποιου που ζει στην επαρχία και δεν είχε τη δυνατότητα να ενημερωθεί από ένα φόρουμ για τις δυνατότητες της συσκευής που επρόκειτο να αγοράσει. Ένα νήμα δεν είναι μόνο για να εκθειαζουμε μια συσκευή.

Τα υπόλοιπα είναι όπως τα λες. Over and out...

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό αυτό που λες και σεβαστό αλλά σοβαρό πρόβλημα είναι κι η απώλεια 100 ευρώ κάποιου που ζει στην επαρχία και δεν είχε τη δυνατότητα να ενημερωθεί από ένα φόρουμ για τις δυνατότητες της συσκευής που επρόκειτο να αγοράσει...

 

+1000 Ακριβώς αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη είμαι λιγο άσχετος από tablet να ρωτήσω:

Εχει προεγκατεστημένο το polaris office και ερωτώ:

Αρχεία word μπορώ να τα δουλέψω εύκολα; Δηλαδή του περνάω ένα αρχειο word και θελω να το τροποποιήσω και μετα να το ξαναπεράσω σε pc σε word. Eίναι κάτι απλό, ευχρηστο ή θα πρέπει να στραφω σε windows που θα χάσω ένα σψρο πλεονεκτήματα.

Και κατι τελευταίο, υποθετω οτι στην λειτουργία αυτή δεν υποστηριζεται το πενάκι;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει προεγκατεστημενο το polaris.κανονικα δουλευεις word,excel powerpoint!!!διαλεγεις κιολας αν θες να ειναι για παραδειγμα word του 2003 ή του 2007...τωρα απο απλοτητα ειναι απλουστατο μεχρι να συνηθισεις το interface δεν ειναι και τιποτα δυσκολο!!!καααααιιιιιι εννοειται οτι υποστηριζει το πενακι!!!!γραφει κατι και στο βγαζει σαν να το πληκτρολογησες με keyboard!!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι εχει προεγκατεστημενο το polaris.κανονικα δουλευεις word,excel powerpoint!!!διαλεγεις κιολας αν θες να ειναι για παραδειγμα word του 2003 ή του 2007...τωρα απο απλοτητα ειναι απλουστατο μεχρι να συνηθισεις το interface δεν ειναι και τιποτα δυσκολο!!!καααααιιιιιι εννοειται οτι υποστηριζει το πενακι!!!!γραφει κατι και στο βγαζει σαν να το πληκτρολογησες με keyboard!!!!

 

Σε ευχαριστω. Δηλαδη στην επεξεργασία εγγράφων είτε γράφω με το πενάκι, είτε χρησιμοποιώ το interface Πληκτρολογια με τα δάκτυλα είτε το πενάκι φανταζομαι. Ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

οταν πας να επεξεργαστεις ενα κειμενο και εχει βγαλει το πενακι αυτοματα σου βγαζει ενα παραθυρο στην θεση του πληκτρολογιου στο οποιο γραφεις και στα μεταφερει στο κειμενο σαν να τα εχεις γραψει με πληκτρολογιο!βεβαια αν δεν κανεις καλα γραμματα η αναγνωριση δεν πιανει και σου βγαζει οτι να ναι.οχι μονο σε ελληνικα αλλα και σε αλλες γλωσσες εγγραφα....πιστεψε με ομως τωρα πλεον γραφω με το πενακι και εχω γλιτωσει το μισο και μη σου πω παραπανω χρονο απο οταν καθομαι στον

υπολογιστη με το πληκτρολογιο!!!!

επισης εχω κατεβασει το office suite pro hd επι πληρωμη ,σαν εναλλακτικο απο polaris και μονο θετικα εχω να πω....

Link to comment
Share on other sites

οταν πας να επεξεργαστεις ενα κειμενο και εχει βγαλει το πενακι αυτοματα σου βγαζει ενα παραθυρο στην θεση του πληκτρολογιου στο οποιο γραφεις και στα μεταφερει στο κειμενο σαν να τα εχεις γραψει με πληκτρολογιο!βεβαια αν δεν κανεις καλα γραμματα η αναγνωριση δεν πιανει και σου βγαζει οτι να ναι.οχι μονο σε ελληνικα αλλα και σε αλλες γλωσσες εγγραφα....πιστεψε με ομως τωρα πλεον γραφω με το πενακι και εχω γλιτωσει το μισο και μη σου πω παραπανω χρονο απο οταν καθομαι στον

υπολογιστη με το πληκτρολογιο!!!!

επισης εχω κατεβασει το office suite pro hd επι πληρωμη ,σαν εναλλακτικο απο polaris και μονο θετικα εχω να πω....

 

 

Eιλικρινα σε ευχαριστω πολύ γιατί μια απο τις βασικες του χρήσεις περαν του σεφαρίσματος και της διασκέδασης, είναι να το μεταφέρω εύκολα σε εξωτερικούς χώρους που βρισκομαι συχνά και να γραφω, χωρίς να πρέπει να κουβαλάω το λαπτοπ

Link to comment
Share on other sites

και εγω γιαυτο πηρα!!!!απο εκει και περα εχει ειδικο ανταπτορα για να διαβαζει flash keys αλλα και εννοειται οτι τα συγχρονιζεις με το cloud(dropbox,box etc.)και τα εχεις παντα μαζι σου.....οσον αναφορα για διαγκεδαση και σερφαρισμα ειναι οπως τα αλλα ταμπλετ...να ξερεις οτι η μαγεια του ειναι το productivity που για μενα δεν υπαρχει αλλο ταμπλετ!!!ααα ψεματα υπαρχει!!!το note 8.0.......................
Link to comment
Share on other sites

...να ξερεις οτι η μαγεια του ειναι το productivity που για μενα δεν υπαρχει αλλο ταμπλετ!!!ααα ψεματα υπαρχει!!!το note 8.0.......

 

Έεετσιιι! Είσαι σωστός!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το θέμα της οθόνης δεν είναι και τόσο υποκειμενικό, αλλά εξαρτάται από τις άλλες οθόνες που έχει ο χρήστης. Όταν πχ είχα το htc desire HD, μου φαινόταν καλούτσικη η οθόνη του. Όταν δούλεψα λίγο ένα iPad 4 που υπάρχει στην οικογένειά μου, μου φάνηκε μέτρια. Τώρα που έχω το nexus 4, όταν αφήνω το κινητό και πιάνω την ταμπλέτα, μου κακοφαίνεται ότι διαχωρίζω τα πίξελ.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που λέει ο VagST. Επιπρόσθετα μην ξεχνάμε ότι ένα από τα σημανικότερα κομμάτια εξέλιξης σε ένα tablet με την χρονική διαδοχή των μοντέλων είναι η ποιότητα της οθόνης και η ανάλυσή της...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει λύση για να βλεπουμε κανονικά κάποιες ελληνικες σελίδες, στις οποίες δεν φαίνονται όλα τα γράμματα (προφανώς λόγω fonts), ανεξαρτητα απο ποιο browser χρησιμοποιουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει λύση για να βλεπουμε κανονικά κάποιες ελληνικες σελίδες, στις οποίες δεν φαίνονται όλα τα γράμματα (προφανώς λόγω fonts), ανεξαρτητα απο ποιο browser χρησιμοποιουμε.

 

 

Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο. Μπορείς να μας δώσεις ένα παράδειγμα παραθέτοντας το αντίστοιχο link?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο. Μπορείς να μας δώσεις ένα παράδειγμα παραθέτοντας το αντίστοιχο link?

 

http://www.saint.gr/6/2/index.aspx :!: αν προσέξεις λίγο παρακάτω από τις γιορτές θα καταλάβεις , νομίζω πως κάτι τέτοιο εννοεί ο φίλος.

Edited by xalbag
Link to comment
Share on other sites

Aυτό είναι πολυτονικό και δεν υποστηρίζεται.

 

Κάπου μέσα στο forum κάποιο παιδί είχε ανοίξει θέμα για πολυτονικό και τα αντίστοιχα fonts...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει λύση για να βλεπουμε κανονικά κάποιες ελληνικες σελίδες, στις οποίες δεν φαίνονται όλα τα γράμματα (προφανώς λόγω fonts), ανεξαρτητα απο ποιο browser χρησιμοποιουμε.

 

http://www.saint.gr/6/2/index.aspx :!: αν προσέξεις λίγο παρακάτω από τις γιορτές θα καταλάβεις , νομίζω πως κάτι τέτοιο εννοεί ο φίλος.

 

Μόνο αν είστε root, αντιγράψτε το παρακάτω στο /system/fonts

 

http://db.tt/HgKtTCu2

 

Ένα screenshot της παραπάνω σελίδας από το τηλέφωνό μου:

[ATTACH]33058[/ATTACH]

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν είστε root, αντιγράψτε το παρακάτω στο /system/fonts

 

http://db.tt/HgKtTCu2

 

Ένα screenshot της παραπάνω σελίδας από το τηλέφωνό μου:

[ATTACH]33058[/ATTACH]

 

Για συσκευές χωρίς root υπάρχει κάποια λύση για σελίδες με πολυτονικό ;;;;:!:

Link to comment
Share on other sites

Για συσκευές χωρίς root υπάρχει κάποια λύση για σελίδες με πολυτονικό ;;;;:!:

 

Δεν υπάρχει, όχι. Ευτυχώς το root σε συσκευές Samsung είναι γελοία υπόθεση.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν από 450€ να πηγαίνει μέχρι 600€ το N8000..........

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν από 450€ να πηγαίνει μέχρι 600€ το N8000..........

 

Το ίδιο συμβαίνει με όλες τις ηλεκτρονικές συσκευές. Απλά πρέπει να είσαι έξυπνος καταναλωτής.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει με όλες τις ηλεκτρονικές συσκευές. Απλά πρέπει να είσαι έξυπνος καταναλωτής.

 

Δηλαδή τι εννοείς φίλε μου απο το βροχερό Λονδίνο???? :rolleyes:

 

 

 

 

Σορρυ αλλα......

Το μέγεθος του μηνύματός σας είναι μικρότερο από 10 χαρακτήρες. Θα σας παρακαλούσαμε να δημοσιεύετε μηνύματα με ουσιώδες περιεχόμενο και να αποφεύγετε τα μονολεκτικά σχόλια, εφόσον αυτό είναι δυνατό.

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί να κάνεις έρευνα αγοράς ώστε να βρεις την συσκευή στην καλύτερη δυνατή τιμή είτε από φυσικό είιτε από ηλεκτρονικό κατάστημα της Ελλάδος ή του εξωτερικού...
Link to comment
Share on other sites

Και τα πιο φθηνά είναι παραεισαγωγης και να προσέξεις και για την εγγύηση και για την αναγνώριση του pen στα ελληνικά...Από γνωστό μαγαζί ή εγγύηση δεν ίσχυε γιατί προορίζονταν για Dubai..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...