Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο pc usb port δεν φορτίζει. Ακομη και απο θυρα usb3 που υποτίθεται οτι δινει μεχρι 1Α ρευμα, δεν φορτίζει. Κακο αυτο βεβαια, πολυ κακο.

 

νομιζω οτι φορτιζει απλα παρα πολυ αργα.το ειχα δοκιμασει στο πρωτο tab.στο note δεν ετυχε ακομα να το δοκιμασω αλλα πιστευω θα εχει την ιδια συμπεριφορα.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν θυμάμαι καλά .... πριν ο μαμά φορτιστής μου τα φτύσει(sic) .

Οταν το Ν8000 μου ήταν συνδεδεμένο με το το laptop και έβγαζε το κόκκινο Χ , αν η μπαταρία ήταν χαμηλά 10-15% γινόταν κάποια

υποτυπώδης φόρτιση της τάξεως του 1-2% ?? την ώρα .

Σε κάθε περίπτωση , το κόκκινο Χ είναι απλά ένδειξη ότι δεν γίνεται η σωστή φόρτιση που χρειάζεται παροχή 2Ah ενώ τα USB ports

παρέχουν μόνο 0.5Ah

 

Πληροφοριακά , ο Belkin φορτιστής που αγόρασα και χρησιμοποιώ , 5V 4.1Αh , φορτίζει το μαραφέτι από 10% σε 100% σε 3:30 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Σου προτεiνω για να μην χάνεις χρόνο και να έχεις και αξιοπρεπή εξυπηρέτηση στο service της samsung :p

 

Σε κάθε άλλη περιπτωση άμα το έχεις πάρει από κανένα plaisio και θέλεις να τους το πας εκεί τότε πρέπει να έχεις τα "κάκαλα" :X να τους αντιμετωπίσεις για να μην σου βγάλουν την πιστή!!!

 

Για το κοντινότερο service στη περιοχή σου ρώτα την εξυπηρέτηση πελατών της samsung hellas ή το 11880, όχι για μένα αλλά για την φουκαριάρα την μάνα μου!!!:lol:

 

good luck ;)

 

 

μολις μιλησα με samsung hellas και μου ειπαν να παω SMARTEC

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά .... πριν ο μαμά φορτιστής μου τα φτύσει(sic) .

Οταν το Ν8000 μου ήταν συνδεδεμένο με το το laptop και έβγαζε το κόκκινο Χ , αν η μπαταρία ήταν χαμηλά 10-15% γινόταν κάποια

υποτυπώδης φόρτιση της τάξεως του 1-2% ?? την ώρα .

Σε κάθε περίπτωση , το κόκκινο Χ είναι απλά ένδειξη ότι δεν γίνεται η σωστή φόρτιση που χρειάζεται παροχή 2Ah ενώ τα USB ports

παρέχουν μόνο 0.5Ah

 

Πληροφοριακά , ο Belkin φορτιστής που αγόρασα και χρησιμοποιώ , 5V 4.1Αh , φορτίζει το μαραφέτι από 10% σε 100% σε 3:30 ώρες

Φίλε Geobas, πολύ καλός χρόνος φόρτισης.

Από που πήρες τον φορτιστή Belkin (5V, 4.1Αh);

Αν τον πήρες οnline μήπως έχεις το λινκ; Ευχαριστώ.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Geobas, πολύ καλός χρόνος φόρτισης.

Από που πήρες τον φορτιστή Belkin (5V, 4.1Αh);

Αν τον πήρες οnline μήπως έχεις το λινκ; Ευχαριστώ.

 

Το αγόρασα από Media Markt 24.90 ευρώ . Το συγκεκριμένο γράφει

BELKIN Power Adapter for Samsung Galaxy Tab - model #F8M112cw

Output Rated 5V 2.1A

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από Media Markt 24.90 ευρώ . Το συγκεκριμένο γράφει

BELKIN Power Adapter for Samsung Galaxy Tab - model #F8M112cw

Output Rated 5V 2.1A

 

Και πάλι ευχαριστώ, να σαι καλά για την άμεση απάντηση σου :)

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για το ασχετο αλλα επειδη ειμαι ενδιαφερομενος αγοραστης για το note 10.1 μια ερωτηση. Υπαρχει δυνατοτητα να παιξει παιχνιδια του facebook?????
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για το ασχετο αλλα επειδη ειμαι ενδιαφερομενος αγοραστης για το note 10.1 μια ερωτηση. Υπαρχει δυνατοτητα να παιξει παιχνιδια του facebook?????

 

Ο stock browser έχει πλήρη υποστήριξη flash content οπότε δεν βλέπω τον λόγο να μην πάιζουν τα games του FB...

Link to comment
Share on other sites

θα σου ηταν κοπος να το δοκιμασεις, γιατι εγω οπου το εχω βρει demo σε μαγαζια δεν ανοιγουν...

 

Δυστυχώς δεν μπορώ γιατί δεν βρίσκεται πια στην κατοχή μου. Ας μας πει κάποιο άλλο παιδί...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε την original θήκη της Samsung στο Ν8000/8010 και σας ενοχλεί το ότι πρέπει με το ένα χέρι να σηκώνετε το καπάκι γιά

γιά να τραβήξετε φωτογραφία ή βίντεο , υπάρχει λύση .

Λίγο σωστό μέτρημα , ένα σκαρπέλο και ένα σφυρί και voila!!!!! Θα μπορούσε βέβαια η Samsung να το είχε προβλέψει στην κατασκευή

 

Εμένα με ενοχλούσε :)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε την original θήκη της Samsung στο Ν8000/8010 και σας ενοχλεί το ότι πρέπει με το ένα χέρι να σηκώνετε το καπάκι γιά

γιά να τραβήξετε φωτογραφία ή βίντεο , υπάρχει λύση .

Λίγο σωστό μέτρημα , ένα σκαρπέλο και ένα σφυρί και voila!!!!! Θα μπορούσε βέβαια η Samsung να το είχε προβλέψει στην κατασκευή

 

Εμένα με ενοχλούσε :)

 

καλη ιδεα....θα το δοκιμασω αυριο.....

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Σας πάει η καρδιά να τρυπήσετε μία τέτοια θήκη?

 

ναι.....δεν εχω την γνησια.....:D:D:D:D

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

ναι.....δεν εχω την γνησια.....:D:D

 

χαχαχα είσαι θεός :lol::lol::lol:

 

Πάντως άμα το κάνεις σωστά χωρίς να φαίνεται (με λίγα λόγια να κάνει μπαμ) τότε θα ειναι πολύ χρήσιμη πατέντα!!!

Εγώ έχω την χοντρή θήκη και δεν μπορώ να το κάνω και άμα θέλω να βγάλω μια φώτο θα πρέπει να "κρέμεται" το καπάκι :lol:

 

:offtopic:

 

:lol: Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση που έχετε?

Πως και που μπορώ να δω αν υπάρχει κάτι νεότερο?

Από τις ρυθμίσεις ψάχνω για ενημερώσεις λογισμικού και μου λέει πως έχουν γίνει. Εχώ το ταμπλετ δύο μήνες περίπου και δεν έχω λάβει ενημερώσεις... φυσιολογικό. ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Φυσιολογικό. Αν θέλεις σύνδεσέ το και με το pc μέσω kies μήπως κάνει κάποια αναβάθμιση που δεν έχει έρθει μέσω ΟΤΑ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μήπως ξέρεται αν έχει προστατευτική διαφάνεια το Tablet, γιατί κάτι πιάνω ατα άκρα αλλά δεν είμαι σίγουρος αφού προσπαθόντας να ξεκολλήσω μία άκρη δεν τα καταφαίρνω. :O
Link to comment
Share on other sites

Πάντως άμα το κάνεις σωστά ...........

Γι' αυτό αγόρασα καινούριο σκαρπέλο 1cm και σημάδεψα με σχολαστική ακρίβεια το άνοιγμα να ελευθερώνει και τον φακό και το φλας.

Η φωτογραφία δεν μπορεί να δείξει ότι είναι σχεδόν τέλειο :D

Καλημέρα, μήπως ξέρεται αν έχει προστατευτική διαφάνεια το Tablet, γιατί κάτι πιάνω ατα άκρα αλλά δεν είμαι σίγουρος αφού προσπαθόντας να ξεκολλήσω μία άκρη δεν τα καταφαίρνω. :O

Το δικό μου είχε στα αλουμίνια . Φυσικά τις αφαίρεσα , δεν είναι τίποτε σπουδαίο .

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα πηγα εχθες το μεσημερι το n8010 στη smartec λογω του προβληματος του gps σημερα το πρωι με ενημερωσαν οτι παει για αλλαγη πλακετας

και μολις τωρα ελαβα μήνυμα οτι ειναι ετοιμο και να περασω να παραλάβω,θα ελεγα πολυ καλη η smartec.μεσα σε μια μερα επισκευη πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα πηγα εχθες το μεσημερι το n8010 στη smartec λογω του προβληματος του gps σημερα το πρωι με ενημερωσαν οτι παει για αλλαγη πλακετας

και μολις τωρα ελαβα μήνυμα οτι ειναι ετοιμο και να περασω να παραλάβω,θα ελεγα πολυ καλη η smartec.μεσα σε μια μερα επισκευη πολυ καλη.

 

Σωστά μας ενημερώνεις . 'Οντως τα σχόλια για το service της Smartec μέχρι τώρα είναι θετικά .

Φαντάζομαι πως δεν θα το παραλάβεις αν δεν βεβαιωθείς ότι τα πάντα λειτουργούν σωστά .:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Μόλις άνοιξα το N8000 μου και ξενερωσα λίγο...

Ο λόγος είναι ότι τα γράμματα φαίνονται πολύ pixelιασμενα... Εννοώ τα γράμματα στα ονόματα για παράδειγμα των εφαρμογών, τα γράμματα των websites στον browser κλπ κλπ... Γενικά όπου έχει κείμενο τα γράμματα pixelιαζουν και γίνεται ακόμα πιο έντονο όταν φέρνεις το tablet κοντά στα μάτια σου πχ στα 5-10 εκατοστά...

Αυτό διορθώνεται κάπως ή είναι καθαρά θέμα ανάλυσης σε συνδυασμό με τις 10 ίντσες?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Μόλις άνοιξα το N8000 μου και ξενερωσα λίγο...

Ο λόγος είναι ότι τα γράμματα φαίνονται πολύ pixelιασμενα... Εννοώ τα γράμματα στα ονόματα για παράδειγμα των εφαρμογών, τα γράμματα των websites στον browser κλπ κλπ... Γενικά όπου έχει κείμενο τα γράμματα pixelιαζουν και γίνεται ακόμα πιο έντονο όταν φέρνεις το tablet κοντά στα μάτια σου πχ στα 5-10 εκατοστά...

Αυτό διορθώνεται κάπως ή είναι καθαρά θέμα ανάλυσης σε συνδυασμό με τις 10 ίντσες?

 

Η τελευταια σου φραση αποτυπωνει το προβλημα. Δυστυχως Γιαννη αυτη η αναλυση ειναι πλεον παλια για μια -τετοιων διαστασεων- συσκευη.

Αλλωστε αυτες οι συσκευες προοριζονται -κατα κυριο λογο- για σερφαρισμα και αναγνωση pdf (καταναλωση περιεχομενου βασικα), οποτε η αναλυση αυτη καθισταται ανεπαρκης...

ΥΓ Στο 8αρακι ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα, αν και παλι λιγο υπαρχει λιγο πιξελιασμα...

ΥΓ2 Επιβεβλημενη ανανεωση του 10.1 τωρα με Full HD αναλυση...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...